Yine ben yine yatılı misafir sorunu!

Kayınpederim vefat etmişti biz evlenmeden önce. Tek yaşadığı için kıyamadığımdan kabul ediyorum. Kendi annem aynı durumda olsa onu da alırım senede 1-2 ay. Yılın geri kalan günleri görümce ilgileniyor yurt dışında zaten. Evet biraz fazla bir süre ama bana bir zararı yok şu an için. Temizliğimi ve yemeğimi de yapıyor sağ olsun.
Aslında iyi, güzel bir şey yaptığınız fakat kv Türkiye'de evi olmadığı için insanlar sürekli size gelmeye devam eder. Çünkü bir süreden sonra bir ev gibi görmeye başlıyorlar. Evi de eş ailesi aldıysa eğer, ki bilmiyorum öyle mi, sizin evi büyük evi gibi görürler.

Ya sizin eşinizin elle tutulur hiçbir yani yok. Böyle aklı başında biri olarak nasıl oldu da evlendiniz hiç aklım almıyor 😔 hem ailesi bir tuhaf, annesi sürekli maddi beklenti içinde, hep size uzun süre geliyor. Eşiniz misafir konusunda aşırı pasifken size çocuk diye tutturup tehdit ediyor. Yalan ağzına yuva yapmış. Gerçekten yazık size.
:)))) Valla haklısınız ne diyeyim ki. 2.5 yıl önce cahil cühela bir gençmişim herhalde. Sevdim, aşık oldum. En önemli şey bu sandım. Maalesef evlilik hayatı öyle olmuyormuş, tokat gibi çarptı :)

Aslında iyi, güzel bir şey yaptığınız fakat kv Türkiye'de evi olmadığı için insanlar sürekli size gelmeye devam eder. Çünkü bir süreden sonra bir ev gibi görmeye başlıyorlar. Evi de eş ailesi aldıysa eğer, ki bilmiyorum öyle mi, sizin evi büyük evi gibi görürler.
Yok ev onlara ait değil. Valla iyice otele döndü, buna bir dur demem gerekiyordu. Biriyle kötü olmasam sonu gelmeyecek.

Kendinde dile getirebilirsin, bu ne terbiyesizlik yahu, x sin yanına gidicem kafama göre x y de kalıyor. Y yi adam yerine koyup müsaitmisin diye soran yok bir de sidiğini sarartana kadar kalan insana asla hizmet etmem.
Benim en gıcık olduğum kısım kv'in eviymiş gibi onun yanına gidiyorum demesi. Beni bir adam yerine koy da sor be kadın.

Muhtemelen bir Avrupa ülkesidir bu. Bir € 35 ₺ olmuşken başkasının evinde günlerce kalmak nasıl bir pintilik, nasıl bir kıroluktur ya? Asla anlayamayacağım kafa yapısı. İflah olmaz bu tipler. Anlayış beklemek yerine ne düşünüyorsan çat çat yüzüne söyleyeceksin, belki böyle böyle medenileşirler.

Yok ev onlara ait değil. Valla iyice otele döndü, buna bir dur demem gerekiyordu. Biriyle kötü olmasam sonu gelmeyecek.
Valla durdurmanız lazım. Kaç yaşında kadın nerde ne yapması, ne demesi gerektiğini, kime sorması gerektiğini bilmiyorsa gelince de canınızı sıkacak bir şey mutlaka yapar. Kayınvalidenizin de görümcesi bir şey diyemeyebilir. Eşinizin önünü kesmesi gerekiyor.
Ben burda da sık sık görmeye başladım, benim de eş tarafı bayramda bile gitmeyelim diye kaçar, sürekli gelmek isterler. Gelince de konuşurken saçmalarlar. Artık istemiyorum dedim eşime, o hallediyor. İnsanlar tüm görgü kurallarına savaş açmışlar gibi 😄

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.
Ohh otel gibi ev.
Bu yurt dışında yaşayıp parası burada altın değerinde olupta hala akrabalara eziyet eden insanları anlayamıyorum. Git otel tut ye iç gez yahu.
İşiniz zor konu sahibesi, eşiniz biraz söz sahibi olasun artık hayır deme konusunda.

çekinmeden kayınvalideniz ile konuşun, yeni evli olduğunuzu da hatırlatın. Hatta bize yakın size de bir ev alsak mı diye bir konu açın, gideniniz geleniniz çok oluyor daha rahat edersiniz diyerek esprili bir şekilde anlatın:)
Maalesef şu anda ev alma gibi bir durumumuz yok. Kayınvalideme de maddi destekte bulunuyoruz. Kp'imin emekli maaşı dışında bir geliri yok çünkü. Düzenli para gönderiyoruz.

Kayınvalideme söyledim. Haklı olduğumu söyledi ama nasıl söylenir ki dedi gelme diye. Ben de direkt Handeli istemiyor diyebilirsin dedim. Uygun bir dille söyleyeceğim, sen kafana takma dedi.
İyi olmuş bari. Ama gelen kv'nizin gorumcesi değil de kardeşi olsaydı aynı tepkiyi verir miydi acaba, dusunmeden edemedim :KK70:

Maalesef şu anda ev alma gibi bir durumumuz yok. Kayınvalideme de maddi destekte bulunuyoruz. Kp'imin emekli maaşı dışında bir geliri yok çünkü. Düzenli para gönderiyoruz.
bi şekilde espri ile karışık sizin evin olduğunu bildirin, yeni evli çiftler baş başa kalmalı diye ama şaka yolu ile söyleyin fıkra vs anlatın onla ilgili, o anlar artık

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.
Yurt dışında yaşayanların genellikle Türkiye’de dayalı döşeli evleri olur sizinkilerin yok mu ki hep sizde kalıyorlar

X