Yine eş ailesi yine olaylar

civcivsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
1.356
1.228
26
Kızlar dün eşimin anne, babası geldi.
Her şey güzeldi gider ayak görümce ile barıştırcam sizi dedi eşimde biz kırgınız dedi gittiler ben barışmam diyordum zaten eşime biliyor babasına sabah erken baba zamana bırak demiş.
Ve kavga çıkmış beni ezdiniz ben konuştum nasıl böyle yaparsınız demiş ama gelecez demedik ben sustum kaldım kapı önünde bu olay açıldığı için ve bana çok ağlıyorsun ağlama, annenle her şeyi paylasma, çok görüşme dedi gitti ve kuruntulusun dedi şoka girdim herkes kayın valideyi şikayet eder bizde ters oldu.
Eşime küsmüş şimdi ama ben kararımı verdim görüşmek istemiyorum.
Hatayı ben de mi görüyorsunuz yoksa kb her şeye karışıyor mu sizce de dayanamadım eşime dedim çünkü bu ikimiz arasında baban neden hep karışıyor bana yorum yapıyor diye.

Kızlar dün eşimin anne, babası geldi.
Her şey güzeldi gider ayak görümce ile barıştırcam sizi dedi eşimde biz kırgınız dedi gittiler ben barışmam diyordum zaten eşime biliyor babasına sabah erken baba zamana bırak demiş.
Ve kavga çıkmış beni ezdiniz ben konuştum nasıl böyle yaparsınız demiş ama gelecez demedik ben sustum kaldım kapı önünde bu olay açıldığı için ve bana çok ağlıyorsun ağlama, annenle her şeyi paylasma, çok görüşme dedi gitti ve kuruntulusun dedi şoka girdim herkes kayın valideyi şikayet eder bizde ters oldu.
Eşime küsmüş şimdi ama ben kararımı verdim görüşmek istemiyorum.
Hatayı ben de mi görüyorsunuz yoksa kb her şeye karışıyor mu sizce de dayanamadım eşime dedim çünkü bu ikimiz arasında baban neden hep karışıyor bana yorum yapıyor diye.
bir, iki, üçççç..ver cevabını...Eşinin eteğine girme.. tavrını da görmüş olurlar. Eşin verse cevabını güzel olur ama vermiyorsa sen bekleme..

bir, iki, üçççç..ver cevabını...Eşinin eteğine girme.. tavrını da görmüş olurlar. Eşin verse cevabını güzel olur ama vermiyorsa sen bekleme..
Verdi dün sonra babası küsünce aradı beni üzgün bir haldeydi 🙄 çok şaşkınım kayın babanın karışıp ve küsme olayına çocuğuna gelme demiş sebepte kızı ile görüşmek istememem🤔

Verdi dün sonra babası küsünce aradı beni üzgün bir haldeydi 🙄 çok şaşkınım kayın babanın karışıp ve küsme olayına çocuğuna gelme demiş sebepte kızı ile görüşmek istememem🤔
gitme o zaman ya.
eşine de bence " o senin annen baban ne zaman istersen git gör, ama ben istersem gelirim, canım isterse..." herkes haddini ve yerini bilsin. Sen de tavrını koru bence. Bu ne böyle...

Görümce ile yaşadığınız problem neydi?
Ona göre yorum yapılmalı bence, belki siz görümcenize haksızlık ediyorsunuzdur.
Görmediğiniz bir durum vardır, farklı bir bakış açısıyla farkedebilirsiniz.
Hem hangi anne baba gözü gibi baktığı iki evladının küs kalmasını ister ki.
Onlarda bir dönem aileydi.
Benim başıma gelse çok üzülürdüm, gözüm gibi baktığım aynı lokmayı paylaştırdığım evlatlarımı bir sofrada toplayamamak
muhabbetle iki laf edememek çok koyardı.
İkisine de hatalı davranışlarını söyler ayar çeker barıştırmak isterdim kesin.

Görümcenizle olan sorun neydi bu önemli?
Siz görüşmeyebilirsiniz kimse zorlayamaz ama eşiniz kardeşiyle sizin yüzünüzden küs kalıyorsa doğru değil. Kardeşler sizden bağımsız görüşebilir.

İkisi küs değil kuzum ben küsüm eşim kırgın sadece gidince düzelir zaten ablası.
Ben gitip özür diledim ablasından eşim çok üzüldüğü için bebeğimi kaybettim gelmedi evinize de gelmem demişti eşime buna ragmen eşim için gittim.
Orada da laf söyledi bir kaç ben de ilişkimi kestim.
Gitmek istemediğim için şuan olay oldu oysa içimde kırgınlık var.
Görümce ile yaşadığınız problem neydi?
Ona göre yorum yapılmalı bence, belki siz görümcenize haksızlık ediyorsunuzdur.
Görmediğiniz bir durum vardır, farklı bir bakış açısıyla farkedebilirsiniz.
Hem hangi anne baba gözü gibi baktığı iki evladının küs kalmasını ister ki.
Onlarda bir dönem aileydi.
Benim başıma gelse çok üzülürdüm, gözüm gibi baktığım aynı lokmayı paylaştırdığım evlatlarımı bir sofrada toplayamamak
muhabbetle iki laf edememek çok koyardı.
İkisine de hatalı davranışlarını söyler ayar çeker barıştırmak isterdim kesin.

Görümcenizle olan sorun neydi bu önemli?
Siz görüşmeyebilirsiniz kimse zorlayamaz ama eşiniz kardeşiyle sizin yüzünüzden küs kalıyorsa doğru değil. Kardeşler sizden bağımsız görüşebilir.
Tabi ki öyle ama eşimde kırgındı benlik durum değil.
Bebeğimiz öldü gelmedi eşim gidecek zaten ben eşime hayır dedim üstüne kayın baba beni çiğniyor gelecek demiş.
Ben de sen tabi git ama insan kendisi barışacak başkası için olmaz dedim eşim kabul ediyor haklı olduğumu ailesi zorluyor
Sizce haksız mıyım görüşünüzü söyleyin lütfen

Yani kayınpederim neden karışıyor demek mantıksız değil mi? İkisi de onun evladı aralarını bulmak istemiştir.Siz zamana bırakalım diyorsunuz ama o insanların içi acıyordur çocuklarının küs olmasına.Siz görüşmezsiniz bişey diyemem ama eşinizi teşvik edin küslüğü sonlandırsın.

Bebeğimiz öldü gelmedi eşim gidecek zaten ben eşime hayır dedim üstüne kayın baba beni çiğniyor gelecek demiş.
Ben de sen tabi git ama insan kendisi barışacak başkası için olmaz dedim eşim kabul ediyor haklı olduğumu ailesi zorluyor
Gelmeye imkan vardı da mı gelmedi, sizde açık açık söyleyin bu durumda gelmeyenin ayağına gitmem deyin. Görümcenizle de konuşun hesap sorun ne işi varmış da gelmemiş?

Yani kayınpederim neden karışıyor demek mantıksız değil mi? İkisi de onun evladı aralarını bulmak istemiştir.Siz zamana bırakalım diyorsunuz ama o insanların içi acıyordur çocuklarının küs olmasına.Siz görüşmezsiniz bişey diyemem ama eşinizi teşvik edin küslüğü sonlandırsın.
Eşim küs değil kırgın ben karışmam zaten eşim beni haklı buluyor.
Kayın babam bana karışıyor barış, fedakar ol diye.
Eşim de biliyor elimden geleni yaptığımı.
Kayın peder bana karışıyor ailene çok gitme, ağlama vs diye ve barışın gel diye anlatabildim umarım

Evlerimiz çok yakın ve ay geçti her gün işi olamaz 🤔
Cevap olarak ben yüz vermemişim o sebeple gelmemiş ben de konuşmuyorum sadece bu da değil sonra gittik laf sokmaya devam etti ben de görüşmeme kararı aldım
Gelmeye imkan vardı da mı gelmedi, sizde açık açık söyleyin bu durumda gelmeyenin ayağına gitmem deyin. Görümcenizle de konuşun hesap sorun ne işi varmış da gelmemiş?

İkisi küs değil kuzum ben küsüm eşim kırgın sadece gidince düzelir zaten ablası.
Ben gitip özür diledim ablasından eşim çok üzüldüğü için bebeğimi kaybettim gelmedi evinize de gelmem demişti eşime buna ragmen eşim için gittim.
Orada da laf söyledi bir kaç ben de ilişkimi kestim.
Gitmek istemediğim için şuan olay oldu oysa içimde kırgınlık var.
Şu an sesli düşünüyorum say, ben ne yapardım.
Yaptığım bir hata yoksa evine gitmek, özür dilemek gibi bir şey asla yapmazdım.

Kv nin evinde, yada dışarıda eşimde yanımdayken buluşur,
Aile olarak görüşmeyi benimde istediğimi, problem yaşamayı gerginliği sevmediğimi ama karşı tarafa gösterdiğim saygıyı benim alamadığımı anlatırdım. Laf sokmaların yada yok sayıldığım yerde bulunmak istememenin benim hatam olmadığını yapanın hatası olduğunu söylerdim. İki kardeşin görüşmesine hiç bir zaman müdahele etmediğimi ama aile olarak görüşülmesini istiyorlarsa herkesin sözlerine dikkat etmesini falan söylerdim.
Bu iyi niyetime rağmen hala eski tavır varsa herkese "gördüğünüz gibi problemi çıkaran ben değilim, iyi niyetle çabama rağmen karşılığını alamıyorum. Daha da elimden bir şey gelmez" derdim.
Hiç değilse algıları değişir bir daha üstüme gelmezlerdi.

Başınız sağolsun. Kayınpeder sizi zorlayamaz tabii ki.

Yani ailemle ne kadar görüşeceğime kimse KARIŞAMAZ. Buna cürret etmesi çok tuhaf olmuş. Özür dilediğim halde benimle konuşmayan hiç kimsenin bir daha ayağına gitmem. Eş ailenize bu hakkı siz vermişsiniz her şeye karışıyorlar.

İnanın mesafeliyim bu yüzden hep sıcak ol diyorlar içimize karış karışmadan böyleler karışsam neler olur sanırım gelin geldiğim yalnız olduğum için hep isteklerini yapmamı bekliyorlar 🤔
Yani ailemle ne kadar görüşeceğime kimse KARIŞAMAZ. Buna cürret etmesi çok tuhaf olmuş. Özür dilediğim halde benimle konuşmayan hiç kimsenin bir daha ayağına gitmem. Eş ailenize bu hakkı siz vermişsiniz her şeye karışıyorlar.

X