Yok yere kriz çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim evlendiğin de eşim 4 tane aynu model bilezik almıştı sonra güya kaynanamgil takmış gibi 3 bilezik parası veriyor onlara onlarda o kadar kötü bilezik alıyor ki ve bunu bana gostermiyorlar dugunde takı takılırken gördüm 1 hafta sonra da eşim onları yine aynı model yaptırmıştı tabi 3den 2 bilezege düştü

Merhaba hanımlar kısaca anlaticam.
Evlilik arifesinde yok bu süreçte her şeyi oğlan tarafiyla eşit yapmaya çalıştım.
Pahalı zevkleri olan biri değilim düğün bile yapmayabilirim böyle şeyleri çok önemseyen biri olmadım. Tektasim sevgilimin gücüne göre alındı gelinligi mi de sevgilimin gücüne göre seçmeye calisicam. Gelinlik bu konuda önemli detay çünkü gelinliğimi akan kumaş halinde beyaz elbise gibi almayı düşünüyorum gelin gibi bile ağır bı isteğim yok.
Müstakbel kayınvalidem sağolsun gücü neye yetiyosa o şekilde bana düğün takısi almış aylar önce bana gösterdiler ama bı sorun vardı. O takı kesinlikle benim zevkim değildi. Tuvaletin üstüne giyilebilecek satafatta pahali görünen pek de benim zevkime uymayan bir setti. Ben o dönem nezaketen beğenmiş gibi davrandım ama gelinligimi almaya yakın bu dönemde o takıyı takmak icimden gelmedi. Geleneklere gore evlenmiyoruz ama çevremdeki tüm kadınlar böyle setleri zaten beraber secmeliydiniz dedi.

Nişanlıma olabildiğince kibar bu konuyu açmaya çalıştım. Ben zaten 500 liralık bisiy taksam olur olur ama gelinligime uysun istiyorum dedim. Aramızda sorun çıktı parasal sıkıntısını söyledi niye ilk aldığımızda demedin dedi O dönem söylesen o vakit taksitle almaya
baslardim dedi üzerime geldi. Ben beraber öderiz falan dedim. Annesine takı gelinle secilmeliymis diye iletmiş annesi deliye dönmüş bana kaynanam bile kendi takisini taktı geri aldı demiş baya olaylar olmuş. Bunların üzerine nişanlım bu şimdi mi söylenirdi kabalık olarak algiladilar madem öyle biz de takmiycaz biz üstümüze düşeni yapıyoruz gelin hediye begenmiyo gibi hislere kapilmislar ne doğru ne yanlış inanin anlamıyorum. Hediyeyi beğenmemek olur mu kabalık bu diye düşünüyorlar. Sevgilim de üstüme geldi. Çok kötü hissediyorum ama karşı tarafa da beni anlamadıkları için kırgınım. Bu insanlar benim zevkimi bilen kişiler. Sevgilim de muhtemelen onlari savunmak için takıyı ben seçtim diyo ama o tektasimi bile sade almış böyle bı takıyı sevmiycegimi herkes bilir. Şımarık mi davranmisim sizce kabalık mi etmişim nolucak bu iş? bana eğer kusmediyse bugün gorusucez acilen fikir verin napmaliyim? O takıyı takmiycaklar sanırım inat etmişler ben zaten kendi takımı artık kendim alicam artık sevgilime zerre kuruş verdirtmiycem
Dugunde takmak zorunda degildiyseniz başka bir taki takabilirdiniz kiyafete uymuyor derdiniz. Nisanlinizda ortami sakinlestircene fistikliyor

Kayinvalide size hediye almis. Tarziniza uymamis hos degil ama hediye alan insanin sorma zorunlulugu yok.
Gelinligin uzerine onu takmak zorunda misiniz? Siz zarif bir kolye takin. Taki merasiminde gelip hediyenizi de takdim etsinler.

Tabi insan o kdr paranin kullanilmayacak biseye verilmesine üzülüyor ama nasip

Kayinvalide size hediye almis. Tarziniza uymamis hos degil ama hediye alan insanin sorma zorunlulugu yok.
Gelinligin uzerine onu takmak zorunda misiniz? Siz zarif bir kolye takin. Taki merasiminde gelip hediyenizi de takdim etsinler.

Tabi insan o kdr paranin kullanilmayacak biseye verilmesine üzülüyor ama nasip
Bu aşamadan sonra derdimi ona nasıl anlatabilirim

Bitane inci kolye alsaydınız, o seti de düğünde takı takma anında takıp çıkarsaydınız iyi olabilirdi.
Karşı taraf açısından bakarsak, hediyeniz düğün planınız her şey hazırken gelin bi anda “ben bu takıyı takmam” diye yan çiziyor. Şımarıklık gibi görünmez mi sizce de? Durdu durdu naz mı yapıyor, bizi son dk düdüklemeye mi çalışıyor bu ? diye düşünmüşlerdir.
Kendi kendinize takı set vs almayın bence çok anlamsız olur. Onun da üstüne yatarlar hediyemizi beğenmedi bunu aldırdı bizim oğlana diye…

Yanlış fikir edinilsin istemem evimizi eşyalarımızı sevgilimizle biz almaya çalıştık ailesi olaylara pek karışan birileri değil ama ben de böyle bı tepki beklemiyordum anlam veremedim
Yani tepkileri çok abartılı. ama bu tepkiye sebep olan nişanlınız. Usulünce söyleyebilirdi. Bunlar basit meseleler gibi görünüyor ama geleceğe dair ip ucu veriyor aslında

Ben takabilicegim bisiy değil diye söylediğim için o zaman vermiyoruz diye karar almışlar

Pahalı bir hediye alırken bence karşı tarafa sorulmalı nezaketen. Keşke baştan söyleseydin ama yine de kabalık olduğunu düşünmüyorum.
Nişanlının olayı çözme biçimi, annesine anlatış şekli çok yanlış.
Ben bunu hiç beğenmedim ya delifişek ses etmiyor ama hiç onun tarzı değil sanki ben bilirim o sade sever deseydi olaylar farklı gelişirdi. Baktı annesinden geri adım yok o setle devam ederdiniz artık laf gitmemiş olurdu işte.
Erkekler bu işi öğrenene kadar ille kv gelin arasını bir bozuyorlar ya.

Sizin yaptığınız da hoş degl kuzenime o kadar ağır set taktılar ki kız onu asla takacak biri değil nezaketen dugin de taktı

Bu durum sizce nasıl yonetilebilirdi?

tamam biz aramızda hallederiz ama ailemin aldığı yine dursun derdi.
düğünün taki töreni kısmında ailenin aldigi set takılırdı. sonra yine çıkarilirdi.

ben ailenin o kadar abartmasinda iyi niyet göremedim. demekki siz herseye okey verdiğiniz için iyiymiş onlar size karşı. Bi kere onlara uymayan bi isteğiniz olmus onda da ortalığı ayağa kaldırıp kavga edecek bu kadar laf söyleyecek bişey yok ortada.

istenmeyen gelin olarak söylüyorum. kadın kaprisli dediğim dedik ve herseyi yoneteyim derdinde. 500 liralık taki nedir ki yani?

Sizin yaptığınız da hoş degl kuzenime o kadar ağır set taktılar ki kız onu asla takacak biri değil nezaketen dugin de taktı
Ben tüm planlarımi zaten kimseye yük olmamak üzerine ayarlamıştim dönem yaklaştıkça bari üstüm kusursuz görünsün diye düşündüm. Dediğim gibi ucuz bisiyle halletmek istedim

tamam biz aramızda hallederiz ama ailemin aldığı yine dursun derdi.
düğünün taki töreni kısmında ailenin aldigi set takılırdı. sonra yine çıkarilirdi.

ben ailenin o kadar abartmasinda iyi niyet göremedim. demekki siz herseye okey verdiğiniz için iyiymiş onlar size karşı. Bi kere onlara uymayan bi isteğiniz olmus onda da ortalığı ayağa kaldırıp kavga edecek bu kadar laf söyleyecek bişey yok ortada.

istenmeyen gelin olarak söylüyorum. kadın kaprisli dediğim dedik ve herseyi yoneteyim derdinde. 500 liralık taki nedir ki yani?
O belki benim kafamda ucuz bisiyler olduğunu bilmiyo onlar direkt hediyeyi beğenmedi tribine girdiler

Bizim de oralarda da erkek tarafı altını geline seçtirmez ben hediye alıyorum istediğimi takarım diye düşünür. Ben düğünümde inci set takmıştım gelinliğe daha çok yapıştırdığım için eşimin ailesi düğünde takı merasimi esnasında aldıkları seti taktılar

O belki benim kafamda ucuz bisiyler olduğunu bilmiyo onlar direkt hediyeyi beğenmedi tribine girdiler

olabilir. pahalı da olsa üslup bu mu olmalı. yarın öbür gün kafalarına bisey uymasa demekki yine anlayıp dinlemeden sacmalayacaklar.

nişanlinizda da hata var. herseyi gelip size niye anlatiyo ki o?

olabilir. pahalı da olsa üslup bu mu olmalı. yarın öbür gün kafalarına bisey uymasa demekki yine anlayıp dinlemeden sacmalayacaklar.

nişanlinizda da hata var. herseyi gelip size niye anlatiyo ki o?
Ben ikimiz aramızda hallederiz diye düşünmüştüm ama takıyı annesi aldığı için ona gitti konu

Ben gelinliğin üzerine takı takan görmedim hiç çevremde. Sadece takı sırasında takılır tekrar çıkarılır. Normalde de kuyumcuya gelinle gidilir ve onun beğendiği alınır. Karşı taraf çok tepki vermiş. Şimdiden Allah yardımcınız olsun diyorum

Bunu özel bı hediye olarak görmedim gelinlik nasıl erkek aliyosa takıyı da erkek tamamlamali diye söylendi bana. Ben zaten en fazla 500 liralık bisiy belki de bı gümüş set alicaktim

Belli ki gelinimiz beğensin inceligi olan insanlar değil. Oylesi zaten az bulunuyor da..

Beğenmediğiniz halde beğenmiş gibi yapıp sonradan başka alalim demeniz hoş değil. 500 liralik bir seyi kendiniz alip sessizce takmaliydiniz boşa kötü oldunuz simdiden.

Ama cok da canınızı sıkmayın.
Bu olmasa da size takacak başka bir mevzu inanın bulurlardi. :KK70:

Ben ikimiz aramızda hallederiz diye düşünmüştüm ama takıyı annesi aldığı için ona gitti konu

aile sıkıntı eş adayı da. dikkatli düşünün dikkatli hareket edin. uyumlu ses çıkarmayan kişiyi herkes sever. ben de varım dediğin yerde dur diyorlarsa oturup düşüneceksin o zaman

Belli ki gelinimiz beğensin inceligi olan insanlar değil. Oylesi zaten az bulunuyor da..

Beğenmediğiniz halde beğenmiş gibi yapıp sonradan başka alalim demeniz hoş değil. 500 liralik bir seyi kendiniz alip sessizce takmaliydiniz boşa kötü oldunuz simdiden.

Ama cok da canınızı sıkmayın.
Bu olmasa da size takacak başka bir mevzu inanın bulurlardi. :KK70:
Ben şimdi sevgilime nasıl açıklama yapayım özür mü dilemeliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X