Yol yakınken dönmeli Mİ?

ikilemdefnee

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2013
7
1
Eşimle yaklaşık bi haftadır küsüz , yatakları da ayırdık o bir cekyatta yatıyo ben bi çekyatta. İşin kötüsü bu duruma alışmaya başladım kendi kendime asla adım atmicama dair söz verdim. İkimizde farklı memleketlerdeniz ailelerin kültür farkı hep bi sorun oldu. Evliliğimizin başlangıcı da sorunlu olmuştu zaten... Ailesini bi türlü kabullenemedim saygı duymak zorunda olduğum için kendimi hep tutuyorum ama ailesine karşı sevgim sıfır. Hal böyle olunca o da benim aileme karşı bi tavır takınıyo ve bu durumu bi türlü hazmedemiyorum. Şu sıralar ayrılığı düşünüyorum zor olur evet ama birlikteliğimiz ayrılıktan daha zor,mutsuz,huzursuz görünüyor gözüme.

iyi de ikiniz arasındaki sorun ne

sana ne ailesinden ona ne senin ailenden

mesafe koyarsınız bayramdan bayrama da katlanırsınız karşılıklı olur biter

Allah sabir versin ilk once. Eger cikmazdaysa durum birbirinizle konusup bir cozum bulmaniz lazim ikinizde cok yiprancaksiniz boyle giderse ,o inat sen inat surermi boyle umarim hakkinzda hayirlisi olsun

kapıyı kapattımı sorun olmaz hikaye işte bal gibide sorun oluyor eşin seni ve ailesini idare edememiş
sanırım seni birşeylere zorlamış ,zorlada kimse kimseyi sevemez ,kaynanada zaten ortalığı kaynatır
eşin daha ılımlı davranırsa bu evlilik kurtulur ,ama inat ederse bu evlilik yıkılır

Eşimle yaklaşık bi haftadır küsüz , yatakları da ayırdık o bir cekyatta yatıyo ben bi çekyatta. İşin kötüsü bu duruma alışmaya başladım kendi kendime asla adım atmicama dair söz verdim. İkimizde farklı memleketlerdeniz ailelerin kültür farkı hep bi sorun oldu. Evliliğimizin başlangıcı da sorunlu olmuştu zaten... Ailesini bi türlü kabullenemedim saygı duymak zorunda olduğum için kendimi hep tutuyorum ama ailesine karşı sevgim sıfır. Hal böyle olunca o da benim aileme karşı bi tavır takınıyo ve bu durumu bi türlü hazmedemiyorum. Şu sıralar ayrılığı düşünüyorum zor olur evet ama birlikteliğimiz ayrılıktan daha zor,mutsuz,huzursuz görünüyor gözüme.

Yanlış mı anladım aslında siz onun ailesine karşı tavırlısınız ve eşiniz misilleme yaptığı için kızıyorsunuz?

Ne kadarlik evlisiniz
Severekmi gorucu usulumu
Yani cok sogumus gibisin yol yakinkrn derken bu noktaya ne kadar zamanda geldiniz merak ettim

eş olmuşsunuz ama eş olamamışsınız.

ya konuşsanız, boşanacaksanız da konuşarak birbirinizi anlayarak karar verseniz olmuyor mu?

illa bi ton trip, sonu boşanma ya da evliliğe devam etme, ama kimse kimseyi anlamamış, kimse derdini karşısındakine anlatamamış.

böyle evlilik olmaz elbette, dostluk da olmaz, komşuluk bile olmaz böyle.

Yatak ayırmak sogukluga daha fazla neden olmaz mı ? Arasında sadece aıle sıkıntısı mı var?

Yatak ayırmayı lütfen ilişkiye en büyük zararı veren etmenlerden.ailesiyle yasamıyorsun boşver takma desem?

Ailesini kabullenemem nedeni ne? Hiç evlenmeseydiniz o zaman. Bu yüzden mi yatak ayırdınız. Ne kadar ev arkadaşı modunda takılmayı düşünüyorsunuz.

X