Yolun sonuna geldik artık...

İyi geceler hanımlar,
Biraz uzun oldu.
3cocuk annesiyim. 9yıllik evliyim. 3cocugu da istedik Rabbim nasip etti. Ama 3. çocuğuma hamileliğimde sorunlar başladı. Eşim her akşam arkadaşlarıyla dışarda hiç demedi ki bu kadın hamile, 2cocugumuz var evde kalıp yardımcı olayım demedi. Pandemi senesiydi zaten. Ben evden calisiyordum markete bile gitmedim ki bulaşmasın çocuğuma diye. Ama o her akşam dışarda gezdi. Güzellikle anlattım tartıştık kavga ettik ama vazgeçmedi maalesef. Durumu ailesine açtım belki onları dinler diye yine kimseyi dinlemedi. En son bari cocuklarinla ilgilen dedim diye çocuklari 9 da uyutup gitmeye başladı. Sonra git gide iletişimimiz azaldı. Çünkü ben anlatıyorum o dinlemiyor soruyorum cevaplamiyor. Sadece karı koca ilişkisi için yanımda sonrası yok.

Çok seviyordum öyle çok seviyordum ki o da bunu sonuna kadar kullanıyordu. Evet çok iyi bı baba ama ya ben dedim benim isteklerim ne olacak ben ne zamana kadar değer görmediğim bı evliligi sürdürecem. Durumu aileme anlattım. Babam dedi kızım ara ailesini anlat bilsinler ben her türlü senin arkandayım. Ailesine haber verdim babasi dedi kızım bende senin arkandayım. Ama bı şans daha ver 3cocugunuz var tamam dedim çocuklarim için bı şans vereyim. Sonra hersey mükemmel gidiyordu beni dinliyor anlıyordu ki deprem oldu. Sonra o görevli ben çocukların yanında ailesinin yanındaydım. Sonra ailemin evine gittim 1ay sonunda evimize girdiğimiz de yine eskisine döndü herşey yine o bildiği hayatı yaşıyor ben 3cocuk ev iş koşuyorum.

Bugün ise bardağı son taşıran damla, kahvaltı yapıyoruz çocuklarin karnını doyurmaya ugrasiyorum. Çayi bitti uzattı kalktım doldurdum. Baktım şeker yok kikerden şeker aldım geldim bende kahvaltıya başladım. Dedi bi tek sen yersin zaten kimsede ekmek var mı yok mu bakma dedi. Dedim misafir değilsin isteyebilirsin dedim çocukların yanında uzatmadim olayı. Çocuklari uyutunca yanına gittim konuşayım diye ama adam resmen beni kölesi gibi görüyor. Sonra dedim ben bu adamı niye çekiyorum benim ailem arkamda, işim gücüm var herşeyiyle çocuklarima bakabilecek gücüm var bunu niye çekiyorum dedim. Ve pazartesi boşanma davami acıyorum.sizden de Sadece cesaret bekliyorum.
İnsan değer gormedigi hiç bı yerde kalmamalı. Zaten cabalamissiniz olmamis kendi adınıza doğru karar almışsınız. Sevgi bı yerden sonra yetmiyor insan olaya mantığı ile bakınca.

Erkeklerin çoğunluğu bu şekilde. Kadın çalışır cocuk bakar yemek yapar temizlik yapar hizmet eder gönlünü hoş eder. Erkeğe sıra gelince çalışıyorum yorgunum iki kafamı dinleyeyim moduna giriyorlar. Kadının kafa dinlemeye hakkı yokmuş gibi.

İnsan o kadar birikiyor ki artık o sabır tasinca en ufak yerde kafaya dank ediyor. Dışardan bakınca ay ne var ki bu konuda diyenler oluyor ama konu ordan ibaret değil işte..

Ekonomik özgürlüğünüzün olmasina çok sevindim sırf bu yüzden katlanmak zorunda kalanlar var malesef gidecek yerleri sığınacak bı aileleride olmayınca başka seçenekleri kalmiyor. Yeni hayatinizin başlangıcı size huzur mutluluk getirir umarım 🌸

Ekmeği çiğneyip ağzına da vereyim mi demediniz mi :63:
Öte taraftan öfkeyle kalkan zararla oturur
Emin misiniz Boşanmak istediğinize
Çok düşündüm yaklaşik 3yildir bu böyle ve son 1yildir da dozu arttı. Ve ben son 6aydan beri düşünüyorum eksisini artısini. Bi anlık sinir ile verilmiş bı karar değil.
Üç çocuk sonrası ona mecbur olduğunuzu düşünüyor büyük ihtimalle.
Dava açtığınızda anında değişecek ve boşanmak istemeyecek.
Eğer affederseniz bu olay da kısır döngüye girecek.
Davadan önce boşanmak istediğinizi söylediniz mi?
Söylediyseniz tepkisi ne oldu?
Aralık ayı gibi söyledim bana inanmadi arayıp ailesine haber ettim o zaman sözler verdi. Bende son şans diyerek o şansı verdim. Dün ise sadece dedim son şans istemiştin bitti artık o şansı da kullanamadin. Bundan sonra da dönüşü olmaz zaten
Sizi kırmak istemem eleştiri olarak algılamayın , 3 çocukla sağlıklı sağlam bir evlilik bence olmaz, kaldı ki eşiniz de kabaymis, çocuk insanın tüm vaktini alıyor sizde üç cocuk olmuş sağlıkla büyüsünler, esinizle karı koca ilişkiniz zarar görmüştür diye düşünüyorum, sadece cinsellikten bahsetmiyorum bu arada, ara sıra başbaşa dışarı çıkmak bı kahve içmek sohbet etmek yada çocukları aile büyüğüne bırakıp eskisi gibi evde başbaşa kalmak evliliği canlı tutmak için önemli, eminim çocuklara bakmaktan enerjiniz bitiyordur. Boşanmadan önce aile terapistine gitmeyi öneririm belki eşiniz de hatasını anlar.
Ben tüm enerjimi çocuklara versemde akşam 9da uyuyorlar zaten sonrasında yine onunla biseyler paylaşmak için hiç yorgun değilmişim gibi çok kendimden ödün verdim. Ama hiç bı zaman hatasını kabul etmeyen bı adam. Çok sabit fikirli değişcegini hiç düşünmüyorum
İş ciddileşince yalvarıp yakaracak. Umarım sözlerine inanmazsın zira değişmiyorlar. Sadece bir süreliğine değişmiş gibi yapıyorlar hepsi bu kadar. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Ona bı kere şans verdim inanmış gibi yaptım ama 2.si yok artık maalesef.

Çok düşündüm yaklaşik 3yildir bu böyle ve son 1yildir da dozu arttı. Ve ben son 6aydan beri düşünüyorum eksisini artısini. Bi anlık sinir ile verilmiş bı karar değil.

Aralık ayı gibi söyledim bana inanmadi arayıp ailesine haber ettim o zaman sözler verdi. Bende son şans diyerek o şansı verdim. Dün ise sadece dedim son şans istemiştin bitti artık o şansı da kullanamadin. Bundan sonra da dönüşü olmaz zaten

Ben tüm enerjimi çocuklara versemde akşam 9da uyuyorlar zaten sonrasında yine onunla biseyler paylaşmak için hiç yorgun değilmişim gibi çok kendimden ödün verdim. Ama hiç bı zaman hatasını kabul etmeyen bı adam. Çok sabit fikirli değişcegini hiç düşünmüyorum

Elinizden geleni yapmışsınız şans sizinle olsun, boşanma kağıdıni görünce 180 derece dönecek erkekler nedense kaybedince anlıyorlar ama kadın da çoktan bitmiş oluyor zaten sizde 6 aydır düşünüyorum demişsiniz sinirle alınmış bir karar değilmis

Evde oturup cocuklara yardim etmese bakici tutun derdim lakin her akşam disari çıkması gercekten hoş degil 3 cocukla sizi evde birakip kendi gezecek o ala.insanız tabiki kendimiz de dinlemeye ihtiyacimiz var haftada 1 olur vs ama siz haklisiniz bu konuda umarim hersey gönlünüzce olur

İyi düşün arkadaşım , herşey çok daha zor olacak boşanırsan

Bir arkadaşım var oda aynı sizin gibi 3 çocuk, ilgisiz eş saldım gitti diyor şuan bosanmadı ama her seferinde eşi pişmanlık duyup yalvarıyor yakarıyor.. muhtemelen sizdede aynı olur bilmiyorum vazgeçer devam edermisiniz ... yardımcı tuttu arkadaşım haftada 3 gün geliyo önce temizlikçi olarak aldı düzenli geldiği için son saat yemek yapıyor yardımcı... Varsa imkanınız bu kadar kendinizi yormayın hiç gerek yok... Sadece çocuklar ile ilgilenmek bile bütün günü alır..

Ben de 3 çocuklu en küçüğü üstelik 4 aylık , benzer şeyleri yaşayan bir anne olarak size o kadar hak veriyor ve o kadar iyi anlıyorum ki. Artık tümüyle olumsuza evrilmiş bir evliği sürdürmek bile bile zehirlenmek gibi. Ben de inceldiği yerden kopsun düşüncesindeyim.
Eşiniz tüm şansları tüketmiş gibi görünüyor. Umarım hakkınızda ne hayırlı ise o olur.

İyi geceler hanımlar,
Biraz uzun oldu.
3cocuk annesiyim. 9yıllik evliyim. 3cocugu da istedik Rabbim nasip etti. Ama 3. çocuğuma hamileliğimde sorunlar başladı. Eşim her akşam arkadaşlarıyla dışarda hiç demedi ki bu kadın hamile, 2cocugumuz var evde kalıp yardımcı olayım demedi. Pandemi senesiydi zaten. Ben evden calisiyordum markete bile gitmedim ki bulaşmasın çocuğuma diye. Ama o her akşam dışarda gezdi. Güzellikle anlattım tartıştık kavga ettik ama vazgeçmedi maalesef. Durumu ailesine açtım belki onları dinler diye yine kimseyi dinlemedi. En son bari cocuklarinla ilgilen dedim diye çocuklari 9 da uyutup gitmeye başladı. Sonra git gide iletişimimiz azaldı. Çünkü ben anlatıyorum o dinlemiyor soruyorum cevaplamiyor. Sadece karı koca ilişkisi için yanımda sonrası yok.

Çok seviyordum öyle çok seviyordum ki o da bunu sonuna kadar kullanıyordu. Evet çok iyi bı baba ama ya ben dedim benim isteklerim ne olacak ben ne zamana kadar değer görmediğim bı evliligi sürdürecem. Durumu aileme anlattım. Babam dedi kızım ara ailesini anlat bilsinler ben her türlü senin arkandayım. Ailesine haber verdim babasi dedi kızım bende senin arkandayım. Ama bı şans daha ver 3cocugunuz var tamam dedim çocuklarim için bı şans vereyim. Sonra hersey mükemmel gidiyordu beni dinliyor anlıyordu ki deprem oldu. Sonra o görevli ben çocukların yanında ailesinin yanındaydım. Sonra ailemin evine gittim 1ay sonunda evimize girdiğimiz de yine eskisine döndü herşey yine o bildiği hayatı yaşıyor ben 3cocuk ev iş koşuyorum.

Bugün ise bardağı son taşıran damla, kahvaltı yapıyoruz çocuklarin karnını doyurmaya ugrasiyorum. Çayi bitti uzattı kalktım doldurdum. Baktım şeker yok kikerden şeker aldım geldim bende kahvaltıya başladım. Dedi bi tek sen yersin zaten kimsede ekmek var mı yok mu bakma dedi. Dedim misafir değilsin isteyebilirsin dedim çocukların yanında uzatmadim olayı. Çocuklari uyutunca yanına gittim konuşayım diye ama adam resmen beni kölesi gibi görüyor. Sonra dedim ben bu adamı niye çekiyorum benim ailem arkamda, işim gücüm var herşeyiyle çocuklarima bakabilecek gücüm var bunu niye çekiyorum dedim. Ve pazartesi boşanma davami acıyorum.sizden de Sadece cesaret bekliyorum.
Hakkınızda hayırlısı olsun. Size değer vermeyen bir adamla ömür tüketmek yerine boşanmayı seçtiğiniz için tebrik ederim. Umarım hayatınız bundan sonra güzel olur.

İş ciddileşince yalvarıp yakaracak. Umarım sözlerine inanmazsın zira değişmiyorlar. Sadece bir süreliğine değişmiş gibi yapıyorlar hepsi bu kadar. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Size katılıyorum. Asla değişmiyorlar. Benim eski eşimde böyleydi. Bir bardağı alıp makineye koymazdı. O evde ben hizmetçiydim resmen. Sonra atandım işe başladım. Yine değişmedi. Hem eve maddi katkıda bulunuyordum hemde bütün evin işini yine ben yapıyordum. Üstüne üstlük konu sahibinin eşi gibi sürekli bi dışarı gitme isteği akşamları bıraksam eve hiç gelmeyecek. Evi otel gibi kullanacak. Tabi ihanette vardı bizde yıllarca. Muhtemelen konu sahibinin eşinde de var. Sonrasında boşandık. Şimdi çocuklar ondayken gayet güzel kahvaltı hazırlıyor. Bulaşıkları makineye atıyor. Demekki insan istediği zaman yapabiliyormuş. Konu sahibi hiç boşuna düzelir mi diye bekleme. Asla düzelmiyor.

Hayırlısı olsun senin için ❤️
Umarim kararından dönmezsin
Biz de 3 yu düşünüyoruz
İlk 2 sinde herseyiyle ilgilendi
Dukkan açtım o dönemde ev işini yapmiyon söyle böyle diye diye atisti ama hep dişlerimi gösterdim susmadim
Dükkanı kapatıp evden devam ediyorum çok üzerime gelirse yine gösteriyorum ama
Aileden babası annesine nasıl davranıyorsa kendide bana öyle davranmaya çalışıyor ama ben annesi deilim
2 Si kac yasinda sizin

haklarınızı çok iyi alın. siz 3 çocuğa bakacaksınız adam istediği bekar hayatına kavuşacak. çocuklarınız henüz küçük anladığım kadarıyla. şu an boşansanız bile hayatınızda kimse olmaz muhtemelen. bence adama arayıp bulamadığı bu rahatlığı vermeyin. işlere dahil edin hizmetini yapmayın ama niye özgür bırakacaksınız. mis gibi tek başına takılacak siz 3 çocukla cebelleşirken.

Çalışan kadınsın senden çay isteyince üstelik çocuğa yemek yediriyorsun niye kalk kendin doldur demiyorsun. Böyle böyle küçük hareketler ile seni kole görmesi çok doğal sen bu ipleri bu adam 10 sene önce vermişsin geçmiş olsun

Canım benim bak ben 20 yaşında evlendim 5 ay evli kaldım hamileyken ayrıldım hamileliğimi ve doğumumu ailemin yanında geçirdim. Bütün umutlarım hayallerim bitti derken kızımın minicik elleriyle hayata tutundum bana öyle bi güç verdiki.. tabi ailemin yanında biraz zor zamanlar geçirdim çünkü bekarlığındaki gibi olmuyo psikolojik açıdan yıpratıyo ama pes etmedim kızım 1 yaşına girince kreşe verdim çalışmaya başladım. Para kazanınca ekonomik özgürlüğün olunca daha iyi oluyor.. Tabi yine ev ev üstüne olmuyor her kafadan bi ses çıkıyo kızımı istediğim gibi yetiştiremiyordum ama ailemden Allah razı olsun herzaman arkamda durdular herzaman destekçi oldular. Sonra kızım 4 yaşına gelince kendime ev tuttum devletinde desteğiyle ( kira yardımı vs) geçinmeye başladım. Kızımla kendime ufacık bi dünya kurduk. Çok zor şeyler yaşadım inanki hiç kolay olmadı ev tuttum ama hiç eşyam bile yoktu yaa şimdi anlatsam sana oturur ağlarsın ama kızımla sarıldık birbirimize her zorluğu birlikte aştık. Artık evlenme düşüncesi hiç yoktu kafamda böyle yaşar gideriz diyoduk. Kızım 8 yaşındayken biriyle tanıştım. Ciddi bi düşüncem yoktu çünkü hayat bana öyle tokatlar attı ki kimseye güvenim yoktu. Ama o kafamdaki bütün soru işaretlerini sildi beni kızımı o kadar sevdiki sanki bütün bu çektiğim zorluğun mükafatıydı o. Sonra evlendik şimdi 3 yıldır evliyiz ve 7 aylık bir oğlumuz var. Kızım büyüdü 11 yaşına girdi eşimle araları benden daha iyi zaten baba diyo o kadar seviyolar birbirlerini. Eşim mükemmel bi insan her konuda bana yardımcı oluyor. Yani kısacası her günüme şükrediyorum. Çok zor şeyler yaşadım ama değdi hiç pes etmedim. Çok çalıştım çok uykusuz yorgun düştüm ama ben başardım. Bir kadın olarak sana tavsiyem şu ki kolay olmicak yeri gelicek gizlice tuvalete girip sessizce ağlayıp o gözlerini silip yüzüne gülümsemeyi takıp çocuklarının yanına gidip oyun oynicaksın. Onlara sakın hiçbir sıkıntını belli etme etmemek zorundasın çünkü onların hiçbir suçu yok. Eğer çok yorulursan sadece evlatlarına sarıl. Allah zaten senin çabanı boş bırakmicaktır. Allah yardımcın olsun şimdden...

İyi düşün arkadaşım , herşey çok daha zor olacak boşanırsan
Ne gibi zorlukları olacak mesela?
haklarınızı çok iyi alın. siz 3 çocuğa bakacaksınız adam istediği bekar hayatına kavuşacak. çocuklarınız henüz küçük anladığım kadarıyla. şu an boşansanız bile hayatınızda kimse olmaz muhtemelen. bence adama arayıp bulamadığı bu rahatlığı vermeyin. işlere dahil edin hizmetini yapmayın ama niye özgür bırakacaksınız. mis gibi tek başına takılacak siz 3 çocukla cebelleşirken.
Şu an zaten evi otel gibi kullanıyor. Sabah kalkıp işe gidiyor 5te geliyor yemek yiyip geri çıkıyor. Ve ben bunun 3yil mücadelesini verdim. Düzelmiyor madem isteği hayatı gitsin yaşasın. Çünkü ben bunun için sürekli kavga etmekten yoruldum. Maddi olarakta zaten çocuklarimin tüm hakkını alacağım. Benim onun 1lirasinda gözüm yok.
Çalışan kadınsın senden çay isteyince üstelik çocuğa yemek yediriyorsun niye kalk kendin doldur demiyorsun. Böyle böyle küçük hareketler ile seni kole görmesi çok doğal sen bu ipleri bu adam 10 sene önce vermişsin geçmiş olsun
O an çocuklarla kahvaltıdayiz diye ses etmedim. Çünkü onu desem de kavga çıkacaktı. Ben kavga çıkmasın çocukların yanında diye sustum.

İyi geceler hanımlar,
Biraz uzun oldu.

Ekmeği yok diye tavır da yaparmış
Hata, onun hizmetini bu kadar yapmanızda.
Anneler çoğu erkek çocuğunu böyle yetiştiriyor
Hizmet edilecek prensler 🤴
Hadi ordan gitsin hizmetçi tutsunlar o vakit.
Çayını şekerini herşeyini eksit etmeden verince ekmeği de bekliyor haliyle.
Sizden istemesi değil, siz 3 çocukla ilgilenip kahvaltı yaptırırken sofrayı kurması yardım etmesi lazım.

Canım benim bak ben 20 yaşında evlendim 5 ay evli kaldım hamileyken ayrıldım hamileliğimi ve doğumumu ailemin yanında geçirdim. Bütün umutlarım hayallerim bitti derken kızımın minicik elleriyle hayata tutundum bana öyle bi güç verdiki.. tabi ailemin yanında biraz zor zamanlar geçirdim çünkü bekarlığındaki gibi olmuyo psikolojik açıdan yıpratıyo ama pes etmedim kızım 1 yaşına girince kreşe verdim çalışmaya başladım. Para kazanınca ekonomik özgürlüğün olunca daha iyi oluyor.. Tabi yine ev ev üstüne olmuyor her kafadan bi ses çıkıyo kızımı istediğim gibi yetiştiremiyordum ama ailemden Allah razı olsun herzaman arkamda durdular herzaman destekçi oldular. Sonra kızım 4 yaşına gelince kendime ev tuttum devletinde desteğiyle ( kira yardımı vs) geçinmeye başladım. Kızımla kendime ufacık bi dünya kurduk. Çok zor şeyler yaşadım inanki hiç kolay olmadı ev tuttum ama hiç eşyam bile yoktu yaa şimdi anlatsam sana oturur ağlarsın ama kızımla sarıldık birbirimize her zorluğu birlikte aştık. Artık evlenme düşüncesi hiç yoktu kafamda böyle yaşar gideriz diyoduk. Kızım 8 yaşındayken biriyle tanıştım. Ciddi bi düşüncem yoktu çünkü hayat bana öyle tokatlar attı ki kimseye güvenim yoktu. Ama o kafamdaki bütün soru işaretlerini sildi beni kızımı o kadar sevdiki sanki bütün bu çektiğim zorluğun mükafatıydı o. Sonra evlendik şimdi 3 yıldır evliyiz ve 7 aylık bir oğlumuz var. Kızım büyüdü 11 yaşına girdi eşimle araları benden daha iyi zaten baba diyo o kadar seviyolar birbirlerini. Eşim mükemmel bi insan her konuda bana yardımcı oluyor. Yani kısacası her günüme şükrediyorum. Çok zor şeyler yaşadım ama değdi hiç pes etmedim. Çok çalıştım çok uykusuz yorgun düştüm ama ben başardım. Bir kadın olarak sana tavsiyem şu ki kolay olmicak yeri gelicek gizlice tuvalete girip sessizce ağlayıp o gözlerini silip yüzüne gülümsemeyi takıp çocuklarının yanına gidip oyun oynicaksın. Onlara sakın hiçbir sıkıntını belli etme etmemek zorundasın çünkü onların hiçbir suçu yok. Eğer çok yorulursan sadece evlatlarına sarıl. Allah zaten senin çabanı boş bırakmicaktır. Allah yardımcın olsun şimdden...
Mesajınız o kadar iyi geldi ki anlatamam. Ben tüm zorluğu göze aldım. Sadece babalarından ayrı bi evde çocuk büyütmek istemiyordum ama ona da gücüm kalmadı

Canım bak bende bazen çok düşündüm kızıma haksızlık yapıyorum bi aile ortamında büyütemiyorum diye çok düşünürdüm. Ama mutsuz bi evlilğin içinde kızımı bu kadar güzel yetiştiremezdim. Mesela benim kızım anne baba kavgası hiç görmedi gece eve geç gelen kaba bi baba annesini döven bağıran bi adamla aynı evde yaşamadı. O yüzden mutsuz bi evlilikte çocuk büyütmektense tek başına mutlu bireyler yetiştirmek daha mantıklı. Evet çoğu zaman çok zordu mesela okul toplantıları gösterileri karne günleri hep tektim bazen çok zoruma gidiyodu herkesin babası yanındaydı falan ama bi gün çantama takma bıyık ve şapka koymuştum okul gösterisine öyle katılmıştım o kadar mutlu olduki beni arkadaşlarına öğretmenlerine işte bu benim bugün babam bazen annem oluyo bazen babam diye o kadar sevinmişti ki yani bi anne olarak ancak bu kadarı elimden geldi. Ama mutlu bi birey yetiştirdim. Eşimle evlenirken bunları hep konuştuk oda zaten kötü bi evlilikten çıkmıştı ve ikimizde huzur istiyoduk. Çok uzun saatler çalışıyo ama eve geldiğinde bana yardımcı oluyor sen daha çok yoruluyosun der bana hep Allah bin kere razı olsun yani sen elinden geleni yap hayat sana mükâfatını vericek umudunu kaybetme olurmu.

İyi geceler hanımlar,
Biraz uzun oldu.

Kahvaltı olayında kendimi gördüm resmen. Ben de sizin gibi sabah kalkar kahvaltıyı hazırlardım. Çocuğa ayrı eşime ayrı özenirdim. Kendisi icerde video izlerdi. Sonra masaya gelince yok çatal eksik yok çay kaşığım nerede. Onu da sen al ben uyandığım andan beri uğraşıyorum burda diyordum. Ne yaptın ki altı üstü kahvaltı hazırladın dolaptan çıkarıp koymuşsun derdi.
Boşandıktan sonra ağlayarak aradı bir sabah. Ben haftalardır doğru düzgün kahvaltı yapmadım diye.
Bu adamlar elindekinin değerini kaybetmeden anlamıyor

Ekmeği yok diye tavır da yaparmış
Hata, onun hizmetini bu kadar yapmanızda.
Anneler çoğu erkek çocuğunu böyle yetiştiriyor
Hizmet edilecek prensler 🤴
Hadi ordan gitsin hizmetçi tutsunlar o vakit.
Çayını şekerini herşeyini eksit etmeden verince ekmeği de bekliyor haliyle.
Sizden istemesi değil, siz 3 çocukla ilgilenip kahvaltı yaptırırken sofrayı kurması yardım etmesi lazım.
Normali bu zaten ama adam da o yok ki. Bugün uyanmadim bilerek. kalkmış hazırlamış kahvaltiyi. Demek ki yapilabiliyormus. Ama bu da başıma kalkmak için yapılan bı davranış maalesef

Canım bak bende bazen çok düşündüm kızıma haksızlık yapıyorum bi aile ortamında büyütemiyorum diye çok düşünürdüm. Ama mutsuz bi evlilğin içinde kızımı bu kadar güzel yetiştiremezdim. Mesela benim kızım anne baba kavgası hiç görmedi gece eve geç gelen kaba bi baba annesini döven bağıran bi adamla aynı evde yaşamadı. O yüzden mutsuz bi evlilikte çocuk büyütmektense tek başına mutlu bireyler yetiştirmek daha mantıklı. Evet çoğu zaman çok zordu mesela okul toplantıları gösterileri karne günleri hep tektim bazen çok zoruma gidiyodu herkesin babası yanındaydı falan ama bi gün çantama takma bıyık ve şapka koymuştum okul gösterisine öyle katılmıştım o kadar mutlu olduki beni arkadaşlarına öğretmenlerine işte bu benim bugün babam bazen annem oluyo bazen babam diye o kadar sevinmişti ki yani bi anne olarak ancak bu kadarı elimden geldi. Ama mutlu bi birey yetiştirdim. Eşimle evlenirken bunları hep konuştuk oda zaten kötü bi evlilikten çıkmıştı ve ikimizde huzur istiyoduk. Çok uzun saatler çalışıyo ama eve geldiğinde bana yardımcı oluyor sen daha çok yoruluyosun der bana hep Allah bin kere razı olsun yani sen elinden geleni yap hayat sana mükâfatını vericek umudunu kaybetme olurmu.
İnşallah bu süreçten bu kadar sağlıklı bı birey yetiştirebilirim bende. Sizin kızınız şanslı ki kötü baba modelini hiç görmemiş. Benim çocuklarımin babası onlara çok düşkündur ama beni uzduklerini de biliyorlar. 2bucuk yaşında kızım baba git beni öpme diye ağlıyor

X