Yoruldum …

Prensescann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
4.742
2.981
40
10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Defalarca düşük kürtaj tüp bebek vs derken sahip oldum yavrum a
Yıllarıdır süren anlaşmazlıklarımız var eşimle
Cinsel ailesel anlaşılamama gibi bir çok sorun ve sürmekle huzursuzluk halindeyiz …
Ben aşırı gergin oldum artık adama dayanamıyorum sürekli birşeylerin nasıl olması gerektiği ile ilgili direktif verirken buluyorum kendimi ve tükendim
En önemlisi cinsel sorun benim için elbette ,çözülmesi için o kadar uğraştım ki ara ara Terapi aldık ama gel yarım kaldı, böyle böyle yıllar yılları kovaladı , Artık bana dokunduğunda cinnet geliyo biliyorum çünkü asla istediğim gibi olmayacak olmuyor da , sadece görev gibi yapmaya çalışıyor artık
Yani kısaca çok çok çok çok soğudum vs yoruldum.
Tüm bunların üstüne yavruma sahip oldum ve çalışıyorum
Eş sık sık şehir dışına çıktı bu süreçte çoğunlukla yavrum tek baktım , öylesi yoruldumki tarifi yok
Yorgun bir evliliğin üstüne çocuk bakımı ve bırakabileceğim tek bir kişi bile olmaması , beş aydır kreşe gidiyor artık ama evden çıkmak okula bırakmak hep eziyet artık dayanamıyorum uyutmak banyosu hep eziyet ve ben bir yandan iş hayatımı yürütmeye çalışıyorum bir yandan evi bk götürüyor , bir yandan oğlum sürekli hastalanıuor kreşe gittiği için , yıllık izin saatlik izin vs kullanarak ateşli bebekle uykusuz gergin tek başım a mücadele ediyorum
Eş kişisi şehir dışından geldiğinde genelde evden çalışıyor ve oğlum hastalanınca evde birlikte kalıyorlar gündüz , beni hayata motive edecek bu evliliğe motive edecek şey 100 de birdir ,..
diyorum ya çok yorulduğum bir evlilik yaşadım ve en son işte geldiğimde 15 -20 dk kitap okuyun oyala dedim ve oğlumun beni istedi sürekli, ikisini tek bırakabilmek 1 saatimi aldı ve kitap okumaya başladılar , ben de diğer odaya geçtim oturdum çayımı elime aldım ve eş kişis sakin çocuğun yanında geldi arkamdan , yorgunluktan iliklerim çekiliyor du, bu ne ya hep böyle mi olacak diye söylendi bana , ben den ne istiyorsun sen ya diye çıkıştım ben de ne istiyorsun yorgunum anlamıyor musun dedim bağırdım , beni sinirlendirince rahatladı beyefendi ve döndü gitti kitap okumaya , her işi böyle her
Öyle yordu ki beni
Ben de arkasından söylendim sktr git hayatımı mahvettin dedim
Duymuş ki duymasını önemsemedim ..
Ertesi sabah da hala çok çok çok sinirliydim … git bu evden ya da ben dedim bıktım artık sürekli gerginlik dedim
Ve çıktım işe gittim çocuğu o kreşe bırakacaktı , o gün hiç görüşmedik ve ertesi gün sordu kararından emin misin vs evet eminim dedim git sevmiyorum seni dedim bıktım hep hırgür dedim ve sonrasında o memleketine gitti hem iş bahanesi ile hem kalacak yeri olmaması sebebi ile ..
ve çocukla tamamen yaşnzınkaşdım onca tükenmişliğin üstüne ve çok yorgunum kızlar
Oyun anladı buldum haftada üç defa geliyor dört saat kalıyor her gelişinde ve aylık 1250 TL istiyor , kreşte de ablalık yapıyor ,
Eş olacak kişiye sürekli beddua ediyorum böyle bir tükenmişiliğim varken çekip gitmesine ve beni bu hale getirmiş olmasına , git deme seviyesine beni nasıl getirdiğini sorgulamadan sktiri basmadan önceydi o diyo bana , kal bu evde birbiriniz ile görüşmeyelim çocuğa bak nöbetleşe iliklerim ağrıyor artık dememe rağmen ben o evde kalmam diyor
İnsanı delirtip sonra da aaaaa bakın bu deli diyen yaratıklardan
Yetişemiyorum kızlar eve işe çocuğa yorgun evliliğin psikolojisine …
Yetişemiyorum
Bakıcı parası ver o halde dedim param yok dedi
Ayrı ev tutacakmış parası olunca ki tutsun artık beni çon yordu bir an önce tutsun da çocuğu bir kaç gün aksın benden
Yarın sabah işe gideceğim am a dökülüyorum yorgunluktan ve ev hala dağınık
Mutsuzum kimsem yok elimden tutacak şu çocuğa birkaç saat vakayım diyecek kimsem yok

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Cinsel ailesel anlaşılamama gibi bir çok sorun ve sürmekle huzursuzluk halindeyiz …
Ben aşırı gergin oldum artık adama dayanamıyorum sürekli birşeylerin nasıl olması gerektiği ile ilgili direktif verirken buluyorum kendimi ve tükendim
En önemlisi cinsel sorun benim için elbette ,çözülmesi için o kadar uğraştım ki ara ara Terapi aldık ama gel yarım kaldı, böyle böyle yıllar yılları kovaladı , Artık bana dokunduğunda cinnet geliyo biliyorum çünkü asla istediğim gibi olmayacak olmuyor da , sadece görev gibi yapmaya çalışıyor artık
Eş sık sık şehir dışına çıktı bu süreçte çoğunlukla yavrum tek baktım , öylesi yoruldumki tarifi yok
Yorgun bir evliliğin üstüne çocuk bakımı ve bırakabileceğim tek bir kişi bile olmaması , beş aydır kreşe gidiyor artık ama evden çıkmak okula bırakmak hep eziyet artık dayanamıyorum uyutmak banyosu hep eziyet ve ben bir yandan iş hayatımı yürütmeye çalışıyorum bir yandan evi bk götürüyor , bir yandan oğlum sürekli hastalanıuor kreşe gittiği için , yıllık izin saatlik izin vs kullanarak ateşli bebekle uykusuz gergin tek başım a mücadele ediyorum
Eş kişisi şehir dışından geldiğinde genelde evden çalışıyor ve oğlum hastalanınca evde birlikte kalıyorlar gündüz , beni hayata motive edecek bu evliliğe motive edecek şey 100 de birdir ,..
diyorum ya çok yorulduğum bir evlilik yaşadım ve en son işte geldiğimde 15 -20 dk kitap okuyun oyala dedim ve oğlumun beni istedi sürekli, ikisini tek bırakabilmek 1 saatimi aldı ve kitap okumaya başladılar , ben de diğer odaya geçtim oturdum çayımı elime aldım ve eş kişis sakin çocuğun yanında geldi arkamdan , yorgunluktan iliklerim çekiliyor du, bu ne ya hep böyle mi olacak diye söylendi bana , ben den ne istiyorsun sen ya diye çıkıştım ben de ne istiyorsun yorgunum anlamıyor musun dedim bağırdım , beni sinirlendirince rahatladı beyefendi ve döndü gitti kitap okumaya , her işi böyle her
Öyle yordu ki beni
Ertesi sabah da hala çok çok çok sinirliydim … git bu evden ya da ben dedim bıktım artık sürekli gerginlik dedim
Ve çıktım işe gittim çocuğu o kreşe bırakacaktı , o gün hiç görüşmedik ve ertesi gün sordu kararından emin misin vs evet eminim dedim git sevmiyorum seni dedim bıktım hep hırgür dedim ve sonrasında o memleketine gitti hem iş bahanesi ile hem kalacak yeri olmaması sebebi ile ..
ve çocukla tamamen yaşnzınkaşdım onca tükenmişliğin üstüne ve çok yorgunum kızlar
Oyun anladı buldum haftada üç defa geliyor dört saat kalıyor her gelişinde ve aylık 1250 TL istiyor , kreşte de ablalık yapıyor ,
Eş olacak kişiye sürekli beddua ediyorum böyle bir tükenmişiliğim varken çekip gitmesine ve beni bu hale getirmiş olmasına , git deme seviyesine beni nasıl getirdiğini sorgulamadan sktiri basmadan önceydi o diyo bana , kal bu evde birbiriniz ile görüşmeyelim çocuğa bak nöbetleşe iliklerim ağrıyor artık dememe rağmen ben o evde kalmam diyor
Yetişemiyorum
Ayrı ev tutacakmış parası olunca ki tutsun artık beni çon yordu bir an önce tutsun da çocuğu bir kaç gün aksın benden
Mutsuzum kimsem yok elimden tutacak şu çocuğa birkaç saat vakayım diyecek kimsem yok
Ev dağınık kalsın şart mı temizlemenix?yada meslegi ev temizliği olan birini çağırıp temizleme yaptırabilirsini

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Öyle yordu ki beni
Yetişemiyorum
Tam da eşimle kavgalıyken okudum da yalnız değilsin, o baş ağrısını yorgunluğu gerginliği çok iyi biliyorum.

Eminimki ağzına küfür alan saygısını eksık etmeyen bırısınızdır ama kadını oyle bır tuketme noktasına getırıyorlarkı ınsan kendını tanıyamıyor ...Sonrada ayrılık gundeme geldıgınde sinir hastası dıyorlar ele gune ...Sizin sarfettıgınız kelımede pek agır olmuş bu sebeple olmasaymıs ıyıymıs ...

10 yıllık çok kötü giden bir evlilikte keşke cocuk olayına hiç girmeseymişsiniz.Psikolojik yardıma ihtiyacınız var oyle görünüyor. Bir kadın aşk ya da sex konusunda doyuma ulaşamazsa günlük rutinlere tahammül edemez hale geliyor.Esiniz sizi sınıra getirmiş orası kesin ,ama siz küfredip git dedikten sonra gelmemesi de normal. Bilemedim zor bir durum ,aslında çok zor durumda değilsiniz ama ruhsal dünyanız zor durumda ,destek almanızı öneririm

Bu anne baba olma isteği konusundaki insanlarin bencilligine de hayretler ediyorum. Evlilikte yolunda giden hicbir sey yok anlattiginiza gore, bu haldeyken bir sekilde cocuk kazara olsa hadi yine neyse de, bir de binbir cabayla cocuk sahibi olmaya calismak nedir? Bi de anlatmamissiniz esinizle tam olarak derdinizin ne olduğunu. Sadece su yazdiklariniza bakarsak eşinize olan öfkenizin sebebini anlayamıyoruz. Burda yorulmus ve bıkmışlıkla sinirini kocasindan cikaran bi kadin görüyoruz sadece, kusura bakmaykn hakli göremedim okuduklarimla sizi

Sakin kalmaya çalışın. Bu duruma isyan etmek yerine başka alternatifiniz olmadığına göre, derince bir nefes alıp,artık kabullenme yoluna gitmelisiniz. Sağlıklı karar verebilmeniz için sakin kalmanız şart. Eşlerin önemli bir kısmı maalesef böyle.. Haa durum bu haldeyken ısrarla çocuk istemeniz de tartışılır ama neyse olan olmuş bi kere. ALLAH yardımcınız olsun.

bir temizlikçiyle sorunlar çözülür. maddi durumunuz yoksa yatılı birini mi alsanız eve, ihtiyaç sahibi veya öğrenci filan. bir odada kalır, evin temizliğini yemeğini yapar, karşılığında kira ödemez mesela. referanslı güvenilir biri olsa iyi fikir gibi geldi bana. odasına bir tv koyarsınız akşamları belli bir saatten sonra odasında kalır. burada bir sürü çaresiz gidecek yeri olmayan kadın oluyor, onlardan biri alınabilir eve. tabi tanışıp iyice araştırdıktan sonra.

yürümeyen ilişkiyi zorlayınca insan sinirli oluyor. artık bitmiş ilişkiyi çöpe atıp sorunlar gözünün önünden uzaklaştıktan sonra, bir de normal bir yeni ilişki olunca mis gibi motivasyon kaynağı oluyor insana. hayat yeniden güzelleşiyor.

Çocuk sahibi olmak için bukadar çabalamasaydınız keşke demek geldi içimden. Çocuğu okula bırakmak yada banyosu bile dert olarak görülür mü ya?? Sizin acil destek almanız lazım. Çalışan 2 çocuklu anneyim. Hiç böyle dert gelmedi çocuklarımın işleri..

Sorun sadece ev işleri,çocuğun banyosu falan mi?bunlari dert ediyorsanız haftalik 2 gün yardımcı ile çözülür. Burda çalışıp çocuk büyüten eşinden destek almayan onlarca kadin vardir asil tükenme nedeninizi merak ettim

eşinizle bu kadar derdiniz ne? herhalde bir öncesi vardır bunun ama anlatmamışsınız. sizin tek sorununuz cinsellik sanki, buradan anlaşılan o en azından.

adama s...tir demişsiniz e azcık gururu varsa gelmez yani, normal.

Türk erkeği normalde çocuk bakmıyor bakamıyor zaten, normali bu. maalesef. tükenen çalışan kadın oluyor bu durumda farkındayım ama siz ne beklemiştiniz ya da ne vaad edilmişti ki bu kadar büyüdü. çünkü yeni evli değilsiniz 10 sene olmuş...adam 10 senedir herhalde aynı adam, yeni çalışmaya da başlamışsınızdır...yardım edecek kimsenin olmadığı da herhalde baştan belli. bu kadar yolundan çıkan ne olmuş olabilir bilemedim ben çünkü herşey kabak gibi ortadaymış sanki??? "evet her şey ortadaydı ama ben bittim, bitmiş olmam mı anormal" derseniz, doğru, bitmiş olmanız anormal değil. ama öngörülebilir bir şey....

not: ben kariyeri önemseyen, evde benimle herşeyi ortak yapmayacak bir adam olursa onu o dakika kapının önüne koyacak bir kadınım. kendimi biliyorum.... bu yüzden çocuk yapmıyorum mesela. adama sen doğur sen emzir diyecek halim yok çünkü. kariyerimi de yakmam... çok çok çok iyi bir cinsel hayatım bile olsa mükemmeliyetçi insanım bir yerler hep eksik kalıyor bende mesela. cinsellikte iyi olduğumla entelektüel olarak uymuyoruz. entelektüel olarak uyduğumuzla aile yapısı olarak uymuyoruz vs vs vs. ben de başıma geleceği biliyorum. evlenip çocuk yapmıyorum.

Eminimki ağzına küfür alan saygısını eksık etmeyen bırısınızdır ama kadını oyle bır tuketme noktasına getırıyorlarkı ınsan kendını tanıyamıyor ...Sonrada ayrılık gundeme geldıgınde sinir hastası dıyorlar ele gune ...Sizin sarfettıgınız kelımede pek agır olmuş bu sebeple olmasaymıs ıyıymıs ...
Ağır oldu ama onun da ara ara ağır cümleleri oldu
Onun şuan evden gitme sebebi benim kararlı bir şekilde üç gün üst üste evet lafımın arkasındayım demem oldu
Yoksa o cümlede sonraki sabah bir şey olmamış gibi davrandı ben de bir şey olmamış gibi davranman artık beni çileden çıkartıyor dedim ,
Olaylar öyle sürdü gitti
Dediğin gibi küfür vs bana uzak çok uzak ama artık çileden çıktım herşey için ama herşey içşn savaşmamak zorunda olmaya katlanamıyorum
Bunda beş ay önce insanlar neden evlenir neden kadın erkek bir araya gelir ben sevişmek istiyorum diye isyan etmişliğim var …
Nasıl bu hale geldiğime nasıl bu cümleleri sarfettiğime inanamıyorum zaten artık
Yıllardır güzel güzel tek tek anlata anlata tükendim

10 yıllık evlilik
EŞle hep sorunlar var
Ama kürtajlar, bebek tedavileri havada uçuşuyor 💆‍♀️

Eşinizle en baştan sorunluyken çocuk olunca nasıl daha iyiye gitmesini umdunuz ben anlamadım
Sonra ben hep tekim çocuk konusunda diyoesunuz
Ama eminim ki çocuksuz da tektiniz zaten
E hadi teksiniz eşinize küfredip ısrarla evden kovup sonra niye gitti diyorsunuz

Allah aşkına gidin psikolojik yardım alın

Beni bu hale eşim getirdi diyecekseniz
En baştan sorunlar varken çocuk yapma derdine düşene kadar yollarınızı ayırsaydınız
Bu hale biraz da kendi isteğinizle gelmişsiniz

Neden ısrarla çocuk yaptınız? Sizde suçlusunuz. Eşinizin ereksiyon kaybı varmış. Bunun sizi psikolojik olarak ne hale getirdiği belli eski konularınızdan. Nefretle bahsettiğiniz bir adamdan çocuk yaparken tam olarak ne bekliyordunuz hayattan?
Mutsuz anne = mutsuz çocuk. Çok bencilsiniz karı koca ikinizde.
Okuyun şu konunuzda yazdıklarınızı öfkenizi... çocuğu kurban etmişsiniz resmen bencilliğinize

Evlilikte cinsel terapi alan var mı ?

Son düzenleme:
Zaten sorunlu olan bir evliliğe neden cocuk yaptınız? Şuan ondan şikayet ediyorsunuz çünkü cocuk büyütmek tek başına yapılacak bir eylem değil sabırlı ve iyi anne olmanız için eşinizin desteğinin tam olması gerekiyor. Evden gitmesi isabet olmus 2 yaşındaki yavrucak bu kavgalara daha fazla sahit olmamış.

X