Yoruldum …

neden adamın ev tutmasını falan bekliyorsunuz?
boşanma davası açın nafaka talep edin bu süreçte. belli ki evlilik bitmiş. küfürle kovduğunuz adamı yalvar yakar gel bari çocuğa bak diye çağırmanız çok yanlış.

Konu sahibi mutlaka psikolojik destek al. Bu pahalılıkta zor dururken ona para mı vereceğim deme. En önemli ihtiyacın şu anda o çünkü. Gerekirse her gün makarna ye, psikolojik destek al.

Belki bunları duymak isteyeceğiniz son şeydir ama hatanın çoğu sizin maalesef. Evliliğiniz yıllardır kötüymüş. Bilmeden evlenmiş olabilirsiniz ama bunca yıl boşanmamanızın bahanesi olamaz ki çalışıyorsunuz. Hadi kaderim, boşanmaktansa ölmeyi tercih ederim dediniz (ki dediyseniz de bu sizin seçiminiz/suçunuz) niye binbir türlü uğraşla çocuk sahibi olmak istediniz? Evlilik kötü, yardımcı olacak kimse yok, siz mutsuzsunuz. Çocuk bunları düzeltir diye düşünmemişsinizdir herhalde. Çocuk, en iyi evlilikleri, bütçeleri, mutlulukları bile sarsmaya yetecek bir neden ki herkes söyler.

Eşiniz gitmekte çok haklı. Seni sevmiyorum demişsiniz, adama küfretmişsiniz. Kalsa saçmalık olurdu. Zaten ayrılmanız da gerekiyor belli ki. Anlaşmalı boşanırsınız arayıp konuşun. Lütfen de çocuğunuza mutsuzluğunuzu, tükenmişliğinizi yansıtmayın. Onun hiçbir suçu yok unutmayın. Siz zorla onu doğurdunuz. Umarım en kısa sürede iyi bir psikolojik yardıma ulaşıp iç barışınızı sağlarsınız.

Benim anlamadığım şey şu ;
On senelik evlisiniz defalarca bebek denemesi yapmışsınız
Bu sorunlar cinsel ailesel vb sekiz sene sonra ortaya çıkmadı değil mi ?
Öncesinde de vardı
Bu kadar sorunlu bir evliliğe bile isteye bebek getirmek neden ?

Ayrıca ev dağınık kalsın ne olacak sanki
Devlette çalışıyorsanız izin rapor vs zamanı geçirirsiniz.
Çocukta birkaç seneye büyür zaten bu kadar yorulmazsınız.

Sırf millet aaa! Bak çocuğu var desin diye evlat sahibi olup, sonra da o çocuğun psikolojisini bozmak, kötü evlilik vss... Ben bu mantığı hiç anlamicam 10 yıldır çok mutlu muydunuz ki, çocuk sahibi olunca bu noktaya geldiniz..! Baştan sona hata silsilesi

eşinizle bu kadar derdiniz ne? herhalde bir öncesi vardır bunun ama anlatmamışsınız. sizin tek sorununuz cinsellik sanki, buradan anlaşılan o en azından.

adama s...tir demişsiniz e azcık gururu varsa gelmez yani, normal.

Türk erkeği normalde çocuk bakmıyor bakamıyor zaten, normali bu. maalesef. tükenen çalışan kadın oluyor bu durumda farkındayım ama siz ne beklemiştiniz ya da ne vaad edilmişti ki bu kadar büyüdü. çünkü yeni evli değilsiniz 10 sene olmuş...adam 10 senedir herhalde aynı adam, yeni çalışmaya da başlamışsınızdır...yardım edecek kimsenin olmadığı da herhalde baştan belli. bu kadar yolundan çıkan ne olmuş olabilir bilemedim ben çünkü herşey kabak gibi ortadaymış sanki??? "evet her şey ortadaydı ama ben bittim, bitmiş olmam mı anormal" derseniz, doğru, bitmiş olmanız anormal değil. ama öngörülebilir bir şey....

not: ben kariyeri önemseyen, evde benimle herşeyi ortak yapmayacak bir adam olursa onu o dakika kapının önüne koyacak bir kadınım. kendimi biliyorum.... bu yüzden çocuk yapmıyorum mesela. adama sen doğur sen emzir diyecek halim yok çünkü. kariyerimi de yakmam... çok çok çok iyi bir cinsel hayatım bile olsa mükemmeliyetçi insanım bir yerler hep eksik kalıyor bende mesela. cinsellikte iyi olduğumla entelektüel olarak uymuyoruz. entelektüel olarak uyduğumuzla aile yapısı olarak uymuyoruz vs vs vs. ben de başıma geleceği biliyorum. evlenip çocuk yapmıyorum.
Bakamıyor değil bakmıyor... Normali de bu değil maalesef

Ben nedense sadece cocuga uzuldum.
Düşünsenize annenize banyonuz bile yuk
Birde engelli çocuğunuz olsa bırakıp kaçacaksınız demekki
15 yıldır çalışırım 2 cocukla evde bir çöpü çıkarmayan adamla. Cok zor büyüttüm ama birkez bile çocuklarımı yuk olarak görmedim.

Psikolojik destek alin hem kendiniz hem o melek için. Yaşadığınız hayatın sorumlusu o cocuk değil ona göre davranın

Çocuğuna tabi ki iyi davranıyorum hem de çok iyi , ama iki yaşında ve herşeye itiraz, onu çok seviyorum , bir kaç defa ona bağırdığım İçin oyun ablası ile anlaştım haftaya üç defa geliyor akşamları birlikte vakit geçiriyoruz üçümüz , o oynatıyor ben de hem işlerine bakıyorum hem de yanlarında olup oğlumu seviyorum ,
Evet üzgünüm yıllar önce bitmesi gerekiyordu
Oğlumu yük görmüyorum , herşeyin üstesinden tüketti beni derdim bu

Bundan sonrası İçin fikirler istiyorum … gittiğimiz bir psikolog vardı ama ondan artık verim alamadığımı düşünüyorum

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Defalarca düşük kürtaj tüp bebek vs derken sahip oldum yavrum a
Yıllarıdır süren anlaşmazlıklarımız var eşimle
Cinsel ailesel anlaşılamama gibi bir çok sorun ve sürmekle huzursuzluk halindeyiz …
Ben aşırı gergin oldum artık adama dayanamıyorum sürekli birşeylerin nasıl olması gerektiği ile ilgili direktif verirken buluyorum kendimi ve tükendim
En önemlisi cinsel sorun benim için elbette ,çözülmesi için o kadar uğraştım ki ara ara Terapi aldık ama gel yarım kaldı, böyle böyle yıllar yılları kovaladı , Artık bana dokunduğunda cinnet geliyo biliyorum çünkü asla istediğim gibi olmayacak olmuyor da , sadece görev gibi yapmaya çalışıyor artık
Yani kısaca çok çok çok çok soğudum vs yoruldum.
Tüm bunların üstüne yavruma sahip oldum ve çalışıyorum
Eş sık sık şehir dışına çıktı bu süreçte çoğunlukla yavrum tek baktım , öylesi yoruldumki tarifi yok
Yorgun bir evliliğin üstüne çocuk bakımı ve bırakabileceğim tek bir kişi bile olmaması , beş aydır kreşe gidiyor artık ama evden çıkmak okula bırakmak hep eziyet artık dayanamıyorum uyutmak banyosu hep eziyet ve ben bir yandan iş hayatımı yürütmeye çalışıyorum bir yandan evi bk götürüyor , bir yandan oğlum sürekli hastalanıuor kreşe gittiği için , yıllık izin saatlik izin vs kullanarak ateşli bebekle uykusuz gergin tek başım a mücadele ediyorum
Eş kişisi şehir dışından geldiğinde genelde evden çalışıyor ve oğlum hastalanınca evde birlikte kalıyorlar gündüz , beni hayata motive edecek bu evliliğe motive edecek şey 100 de birdir ,..
diyorum ya çok yorulduğum bir evlilik yaşadım ve en son işte geldiğimde 15 -20 dk kitap okuyun oyala dedim ve oğlumun beni istedi sürekli, ikisini tek bırakabilmek 1 saatimi aldı ve kitap okumaya başladılar , ben de diğer odaya geçtim oturdum çayımı elime aldım ve eş kişis sakin çocuğun yanında geldi arkamdan , yorgunluktan iliklerim çekiliyor du, bu ne ya hep böyle mi olacak diye söylendi bana , ben den ne istiyorsun sen ya diye çıkıştım ben de ne istiyorsun yorgunum anlamıyor musun dedim bağırdım , beni sinirlendirince rahatladı beyefendi ve döndü gitti kitap okumaya , her işi böyle her
Öyle yordu ki beni
Ben de arkasından söylendim sktr git hayatımı mahvettin dedim
Duymuş ki duymasını önemsemedim ..
Ertesi sabah da hala çok çok çok sinirliydim … git bu evden ya da ben dedim bıktım artık sürekli gerginlik dedim
Ve çıktım işe gittim çocuğu o kreşe bırakacaktı , o gün hiç görüşmedik ve ertesi gün sordu kararından emin misin vs evet eminim dedim git sevmiyorum seni dedim bıktım hep hırgür dedim ve sonrasında o memleketine gitti hem iş bahanesi ile hem kalacak yeri olmaması sebebi ile ..
ve çocukla tamamen yaşnzınkaşdım onca tükenmişliğin üstüne ve çok yorgunum kızlar
Oyun anladı buldum haftada üç defa geliyor dört saat kalıyor her gelişinde ve aylık 1250 TL istiyor , kreşte de ablalık yapıyor ,
Eş olacak kişiye sürekli beddua ediyorum böyle bir tükenmişiliğim varken çekip gitmesine ve beni bu hale getirmiş olmasına , git deme seviyesine beni nasıl getirdiğini sorgulamadan sktiri basmadan önceydi o diyo bana , kal bu evde birbiriniz ile görüşmeyelim çocuğa bak nöbetleşe iliklerim ağrıyor artık dememe rağmen ben o evde kalmam diyor
İnsanı delirtip sonra da aaaaa bakın bu deli diyen yaratıklardan
Yetişemiyorum kızlar eve işe çocuğa yorgun evliliğin psikolojisine …
Yetişemiyorum
Bakıcı parası ver o halde dedim param yok dedi
Ayrı ev tutacakmış parası olunca ki tutsun artık beni çon yordu bir an önce tutsun da çocuğu bir kaç gün aksın benden
Yarın sabah işe gideceğim am a dökülüyorum yorgunluktan ve ev hala dağınık
Mutsuzum kimsem yok elimden tutacak şu çocuğa birkaç saat vakayım diyecek kimsem yok
Yorgunlugunuzu, mutsuzlugunuzu anliyorum ama kendinizi çok fazla diplere salmişsiniz. Ilk once bu kadar kotu evliligin uzerine çocuk yapmakda zorunuz neydi diye dememe gerek yol her halde. Artik oyle bir psikolojidesinizki kendinize bir bardak su alsaniz işgence çekiyormuş gibi hava yaratiyorsunuz. Bakin ben sizi kinamjyorum ama destekleyerek size hak kazandirarak evet bikmakda hakliymişim dusuncesi oluşsun istemiyorum. Biraz dik durmaya guçlu kalmaya çalişmak yerine birakmişsiniz kendinizi. Çocuk çok zordur ama bir işgence gibi gormezseniz aslinda çok mutlu edecek bir zahmet. Normal iletişiminiz yok kocanizla. Koskoca savaşlari bile sülh anlaşmasiyla, konuşarak çozmek mumkun. Ama eşler nedense normal guzelce konuşmak yerine hakareti kufru, saygisizligi tercih ediyorlar. E perdeyi kaldirinca da kedi kopek ilişkise donuyor.
Sizin acil desteye ihtiyaciniz var. Çunki kendiniz kendi dilinizle dusuncelerinizle kendinizi zehirliyorsunuz. Daha aydin pozitif dusunceli, guçlu insanlarin goruşune ihtiyaciniz var. Bizler de ne zorluklar çekdik. Ablam 3 kucuk çocuk ustune de kv kpe hizmetle 10 yil geçirdi. O sizin gibi kendini birakmadi. Guclu durun. Inanin hepimizde sıkıntilar var hayat bu işte napalim. Ayak ayak ustune aşirmakla yaşanmiyor

Sanırım siz eşinizin dışında genel olarak mutsuz ve gergin bir insansınız. Nedenlerini de anlayabiliyorum ama kendiniz için bir yardım/terapi düşünün bence.

Çocuğuna tabi ki iyi davranıyorum hem de çok iyi , ama iki yaşında ve herşeye itiraz, onu çok seviyorum , bir kaç defa ona bağırdığım İçin oyun ablası ile anlaştım haftaya üç defa geliyor akşamları birlikte vakit geçiriyoruz üçümüz , o oynatıyor ben de hem işlerine bakıyorum hem de yanlarında olup oğlumu seviyorum ,
Evet üzgünüm yıllar önce bitmesi gerekiyordu
Oğlumu yük görmüyorum , herşeyin üstesinden tüketti beni derdim bu
2 yas sendromu var sabredin bi kac yıla daha güzel olur hersey tünelin ucunda ışık var o ışıktan bildiriyorum

Bundan sonrası İçin fikirler istiyorum … gittiğimiz bir psikolog vardı ama ondan artık verim alamadığımı düşünüyorum
psikoloğunuz çok iyi araştırın ve değiştirin. çünkü bence de terapilik bir durum ,hem adamı evde istiyorsunuz hem evden kaçırıyorsunuz..
çocuğu çok isteyerek yapmışsınız şu an yük görüyorsunuz...kendi içinizde tutarsız kararlarınız var

10 yıllık sorunlu evliliğe ısrar kıyamet çocuk dünyaya getirmişsiniz.
Şimdi de banyosu, okulu bile dert oluyor ha.
2 yaşındaki çocuğa evde bile bakmıyorsunuz okula vermişsiniz, daha verimli bir anne olmanız gerekmiyor mu?

Benim de 2 buçuk Yaşında çocuğum var. Evet yorucu, evet insan bazen olağan şeylere bile üşeniyor ama size üzülmekten çok kızdım açıkcası.
İnsan bu kadar nefret ettiği adama çocuk vermek için böyle çabalamaz. Sonrası da fecaat.
Yazık etmişsiniz ellerinizle.
Destek alın, temizliğe yemeğe.
Çalışan kadın, bir yardımcı kadın tutamayacaksa neden çalışıyordur.

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Cinsel ailesel anlaşılamama gibi bir çok sorun ve sürmekle huzursuzluk halindeyiz …
Ben aşırı gergin oldum artık adama dayanamıyorum sürekli birşeylerin nasıl olması gerektiği ile ilgili direktif verirken buluyorum kendimi ve tükendim
En önemlisi cinsel sorun benim için elbette ,çözülmesi için o kadar uğraştım ki ara ara Terapi aldık ama gel yarım kaldı, böyle böyle yıllar yılları kovaladı , Artık bana dokunduğunda cinnet geliyo biliyorum çünkü asla istediğim gibi olmayacak olmuyor da , sadece görev gibi yapmaya çalışıyor artık
Eş sık sık şehir dışına çıktı bu süreçte çoğunlukla yavrum tek baktım , öylesi yoruldumki tarifi yok
Yorgun bir evliliğin üstüne çocuk bakımı ve bırakabileceğim tek bir kişi bile olmaması , beş aydır kreşe gidiyor artık ama evden çıkmak okula bırakmak hep eziyet artık dayanamıyorum uyutmak banyosu hep eziyet ve ben bir yandan iş hayatımı yürütmeye çalışıyorum bir yandan evi bk götürüyor , bir yandan oğlum sürekli hastalanıuor kreşe gittiği için , yıllık izin saatlik izin vs kullanarak ateşli bebekle uykusuz gergin tek başım a mücadele ediyorum
Eş kişisi şehir dışından geldiğinde genelde evden çalışıyor ve oğlum hastalanınca evde birlikte kalıyorlar gündüz , beni hayata motive edecek bu evliliğe motive edecek şey 100 de birdir ,..
diyorum ya çok yorulduğum bir evlilik yaşadım ve en son işte geldiğimde 15 -20 dk kitap okuyun oyala dedim ve oğlumun beni istedi sürekli, ikisini tek bırakabilmek 1 saatimi aldı ve kitap okumaya başladılar , ben de diğer odaya geçtim oturdum çayımı elime aldım ve eş kişis sakin çocuğun yanında geldi arkamdan , yorgunluktan iliklerim çekiliyor du, bu ne ya hep böyle mi olacak diye söylendi bana , ben den ne istiyorsun sen ya diye çıkıştım ben de ne istiyorsun yorgunum anlamıyor musun dedim bağırdım , beni sinirlendirince rahatladı beyefendi ve döndü gitti kitap okumaya , her işi böyle her
Öyle yordu ki beni
Ertesi sabah da hala çok çok çok sinirliydim … git bu evden ya da ben dedim bıktım artık sürekli gerginlik dedim
Ve çıktım işe gittim çocuğu o kreşe bırakacaktı , o gün hiç görüşmedik ve ertesi gün sordu kararından emin misin vs evet eminim dedim git sevmiyorum seni dedim bıktım hep hırgür dedim ve sonrasında o memleketine gitti hem iş bahanesi ile hem kalacak yeri olmaması sebebi ile ..
ve çocukla tamamen yaşnzınkaşdım onca tükenmişliğin üstüne ve çok yorgunum kızlar
Oyun anladı buldum haftada üç defa geliyor dört saat kalıyor her gelişinde ve aylık 1250 TL istiyor , kreşte de ablalık yapıyor ,
Eş olacak kişiye sürekli beddua ediyorum böyle bir tükenmişiliğim varken çekip gitmesine ve beni bu hale getirmiş olmasına , git deme seviyesine beni nasıl getirdiğini sorgulamadan sktiri basmadan önceydi o diyo bana , kal bu evde birbiriniz ile görüşmeyelim çocuğa bak nöbetleşe iliklerim ağrıyor artık dememe rağmen ben o evde kalmam diyor
Yetişemiyorum
Ayrı ev tutacakmış parası olunca ki tutsun artık beni çon yordu bir an önce tutsun da çocuğu bir kaç gün aksın benden
Mutsuzum kimsem yok elimden tutacak şu çocuğa birkaç saat vakayım diyecek kimsem yok
Merhaba; 'yıllardır' mutsuz olan bir evliliği çocuk ile taçlandırmak ve daha mutsuz olmak neden? Yanlış anlamayın. Anneliğinizi sorgulamıyorum ama siz yaşarken bile yorulurken çocuğa nasıl yeteceksiniz? Lütfen biraz pozitif olmaya çalışın. Eşinizden ayrılmak hayatın sonunun gelmesi demek değil. Eşinizle mutsuzken çocuk sahibi olmak için denemediğiniz şey kalmamış ama şimdi de size çok büyük yükmüş gibi konuşuyorsunuz. Bunu öngörüyor olmanız gerekirdi diye düşünüyorum hamile kalmaya çalışırken. Lütfen biraz pozitif olun; çocuğunuz için...

Merhaba; 'yıllardır' mutsuz olan bir evliliği çocuk ile taçlandırmak ve daha mutsuz olmak neden? Yanlış anlamayın. Anneliğinizi sorgulamıyorum ama siz yaşarken bile yorulurken çocuğa nasıl yeteceksiniz? Lütfen biraz pozitif olmaya çalışın. Eşinizden ayrılmak hayatın sonunun gelmesi demek değil. Eşinizle mutsuzken çocuk sahibi olmak için denemediğiniz şey kalmamış ama şimdi de size çok büyük yükmüş gibi konuşuyorsunuz. Bunu öngörüyor olmanız gerekirdi diye düşünüyorum hamile kalmaya çalışırken. Lütfen biraz pozitif olun; çocuğunuz için...
evet pozitif olmya çalışıyorum...
evladımı çok seviyorum sonsuz anlatılmaz...
evleri ayırdık artık,
üzgünüm ama hemen başka bir terapistle başlayacağım randevu aldım,
başka önerileriniz varsa alıırm arkadaşalar
eş ev tuttuktan sonra boşanma yoluna gidilecek..
nasıl daha iyi hissederim

evet pozitif olmya çalışıyorum...
evladımı çok seviyorum sonsuz anlatılmaz...
evleri ayırdık artık,
üzgünüm ama hemen başka bir terapistle başlayacağım randevu aldım,
başka önerileriniz varsa alıırm arkadaşalar
eş ev tuttuktan sonra boşanma yoluna gidilecek..
nasıl daha iyi hissederim
Bence terapistin önerilerine kulak verin ve kendinize iş ve çocuk dışında da meşgale bulmaya çalışın. Yani kendinize vakit ayırın

Cocuk cocuk cocuk dediginiz cocuga sahip olmak icin defalarca denememi yaptiniz gercekten? İnsanim cocugu bukadar yuk gelirmi ya bir cocuk bakicaksiniz alt tarafı bende calisan anneyim krese gidiyor abla bulmussunuz daha ne istiyosunuz? Yazik cocuga surekli basindan atmaya calisan bir annesi var. Sizin derdiniz esiniz bence cocukla hic ilgilenmemesi rahatligi batiyor size. Annelik babaliktan cok daha zor keske bunu bilip cocuk sahbi olsaydiniz

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Öyle yordu ki beni
Yetişemiyorum
Canım yanlış anlama ama nasıl tanıstınız yada nereden bulursunuz böyle adamları

O babası, tabiki çocuğa bakacak, orada kesinlikle haklısınız. Ama neden bu kadar dert ettiniz anlamadım. 2 çocuğum var, babaları olmadığı zamanlarda da çok yoruldum, çalıştım, kimsem yok benimde, çok çok yoruldum ama siz sürekli şikayet etmişsiniz. Çocuğun babası öldü mesela nasıl bakacaksınız? Üstelik bütün gün kreşte akşam 2-3 saatiniz var beraber, 9 da uyusa gece 12 ye kadar çay içip TV izlersiniz.

X