Yukam Ölüyor Acil Yardım :(

banakalangunler

Kavuşsak mı bir kış günü😍🐣🌨️
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2022
163
133
33
Merhaba arkadaşlar, 2020 yılında 3dallı yuka almıştım salonum için. MaşAllah 2 yıldır çok güzeldi ama gelen giden çok güzel demeye başlayınca küstü:KK43: Şaka bir yana önce en küçük dalının yeşillikle çürür gibi kökten koptu. Onları farklı saksıya ekmiştim. Şu an yaşıyorlar.

Bir ay öncesinde farkettim ki yapraklarında beyaz un gibi şeyler var ve diplerden kurumalar görülüyor. Çoğu yaprakta kuruyor. Kuruyan yaprakları koparttıgımda ellerimde kaşıntı oluyor. Araştırdığımda un biti olabileceğini gördüm. Sprey şişesine su ve arap sabunu koyup yapraklara sıkılması önerilmiş ama yapmama rağmen geçmiyor.

Yukamı nasıl sağlığına kavuşturabilirim :KK43: Lütfen Yardım edin:dua:

youtube da bir sera sayfasının videolaeı vardı bitkileri tekrar canlandırmakla ilgili ben benjaminimde uygulayıp sonuç almıştım çok üzüldüm :KK43:(

Merhaba arkadaşlar, 2020 yılında 3dallı yuka almıştım salonum için. MaşAllah 2 yıldır çok güzeldi ama gelen giden çok güzel demeye başlayınca küstü:KK43: Şaka bir yana önce en küçük dalının yeşillikle çürür gibi kökten koptu. Onları farklı saksıya ekmiştim. Şu an yaşıyorlar.

Bir ay öncesinde farkettim ki yapraklarında beyaz un gibi şeyler var ve diplerden kurumalar görülüyor. Çoğu yaprakta kuruyor. Kuruyan yaprakları koparttıgımda ellerimde kaşıntı oluyor. Araştırdığımda un biti olabileceğini gördüm. Sprey şişesine su ve arap sabunu koyup yapraklara sıkılması önerilmiş ama yapmama rağmen geçmiyor.

Yukamı nasıl sağlığına kavuşturabilirim :KK43: Lütfen Yardım edin:dua:
Merhaba, öncelikle yukayı fazla sulamayın ve yapraklarına da silme, su püskürtme gibi şeyler yapmanızı tavsiye etmem. AZ bitki diye bir site mevcut. Bu sitede bitkilerin bakımına daire her bilgi mevcut ve site sahibine bitkisinizle alakalı soru sorduğunuzda yardımcı oluyor. İncelemenizi tavsiye ederim.

Kil toprağı var bilye şeklinde, o topraktan alıp daha büyük bir saksıya kendi toprağı ile birlikte oturtun. Bende para ağacı vardı bu şekilde kurtardım.

Yapraklarında muhtemelen un biti türemiş. Evde yapılan doğal çözümler var. Yapraklarına sirkeli su idi sanırım emin değilim araştırmanızı tavsiye ederim.

Çok sevdiğim bir çiçekti yıllarca baktik ben evlenince evime aldim
Fakat geçen yıl annem yakınından geçerken dengesini kaybetti ve çarpmış gözü çizildi. Covidden dolayı ameliyatlar kapaliydi doktor çok iyi açıkladı 2 damla kullandık hep dinlendi buhara yada herhangi birseye maruz kalmadı saat başı damla damlattik. Enfeksiyon kapmadan geçirdik. Evimize sık gelen tüm bebekler büyümeden asla eve sokmam. Yapraklarında zehirli sıvı olurmuş ztn çok keskin.
Bosverin baska çiçek alırsınız bahane ile kurtulun bizi çok korkuttu.

X