Poğaçalar Yumusacik Pogacalar (Resimli)

Arkadaslar benim pogacalarim hangi tarif olursa olsun yumusacik olurlar.
Tabiiki pogacalarimda da püf noktalarim vardir ve hepsinde uygularim.Bu püf noktalarini uygularsaniz sizin pogacalarinizda digerlerinkinden farkli olur.
Güvenin bana,her pogaca yaptigimda sorarlar,nasil böyle yumusak tutturdugumu.

1-Yas maya kullanirim ve kesinlikle tazelegine cok dikkat ederim.
2-Mayayi ilk önce suyla veya sütle eritirim.
3-Hamurun ununu birden bire legene bosaltmam,yedire ydire eklerim.
4-Hamurumu elle yogurmam,mikserin kalin uclarini takip onunla hamurumu hazirlarim.
5-Hamurumu kulak memesinden daha yumusak birakirim.
6-Hamur hazir olunca legende mayalandirmam.Tepsi mayasini yaparim.Yani hamur hazir olunca direkt pogacalarimin sekillerini verip tepsiye dizerim.Yumurta sarilarini sürüp tepsime ya temiz kullanilmamis bir büyük poset geciririm yada firinda 50° de mayalandiririm.
7-Pisirecegim zaman 180° de pisiririm ve cok kizartmamki kurumasinlar.
8-Pogacalar firindan cikinca üzerlerine mutfak bezi ve temiz kalinca bir havlu örterim.

yaptım tatlım poğçanı çok guzel oldu yumusacık,hiç boyle sadece margarın kullanmamıstım genelde sıvıyağlıydı poğçalarım o yuzden farklıydı yanı teşekkurler paylastığın ıçın canım

peki bu şekilleri nasıl veriyorsunuz... ben en iyisi top top yapayım :)
çok güzel görünüyor... ellerinize sağlık bu arada...

aaa yaptinmi canim.Ellerine saglik.Aynen dedigin gibi bende hep siviyagli pogacalar yapardimAma ben bu pogacanini müptelasi oldum.
Begenmene de cok sevindim.opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Süpersin canim.Ellerine saglik.Ne güzel hemen yapmissin.Senin sekillerinde cok güzel olmus.Hele o rüzgar gülü sekli olanlara bayildim.Nasil yaptin?Vallahi merak ettim.
canim hamuru beze yaptiktan sonra elimle bastirarak kücük aciyrum sonra karsilikli dört tarafindan bicak veya hamur kesecegi yardimiyla ortasindan birakarak kenarlarindan kesiyorum ic harcini ortasina koyduktan sonra sirasiyla kapatiyorum.
bende senin yaptigin modalleri denedim yapamayinca cevirdim herzamanki gibi yaptim nasil olsa tadi ayni . ama bu tarif süper canim ben hep sivi yagla yapiyordum artik bundan sonra tarifim bu canim tesekkür ederimopuyorumnanaktan

Tesekkürler canim.Degisik sekiller yapmaya bayiliyorum.Cok klasik
seylerden hoslanmam.Senin seklini de mutlaka yapicam.opuyorumnanaktan

ben de yaptım... 2 gün çok yumuşak kaldı... ama 3. gün için birşey diyemeyeceğim çünkü 3. güne kalmadı :)))

ben de yaptım... 2 gün çok yumuşak kaldı... ama 3. gün için birşey diyemeyeceğim çünkü 3. güne kalmadı :)))

Canim benim.Ellerinize saglik.Cümlenin sonunda güldüm.
Cümleyi okurken bayatladi diyeceksin zannettim.Sasiracaktim
az daha,niye böyle oldu diye.Ama cümlenin sonu cok güzeldi.
Allah iyiligini versin.opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

canim tarifin icin tskler
gecen hafta gullerdiyarindaydim yengem olurda kendileri ve bana bu tarifi yapti saolsun
bayildim cidden nefis bir tad tsklerrrrrrrrrrrrr
herkezede tavsiye ederim
ellerinize emeklerinize saglik

mutfaga girdim ise koyuldum
suan firinda pisiyo
umarim en az senin ve yengem kadar basarili olabilirim

:kedi:bende yaptim hic geri kalirmiyim:kedi:
ama malesefki sütüm yokmusmus ben ilik suyla yaptim
sizinkiler kadar kabarmasada cok harika cok nefis bir tadcokacimcoook
Şenizesimdende tam not aldimŞeniz
a.s.sayende yeni bir tad yeni bir lezzet daha denemis onaylamis ve eklemis oldum defterime tsk ederima.s.

:kedi:acemiligime verin ilkine olunca sizin gibi tutturamadim:kedi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…