Yurtdışı... başlatmayı düşündüğüm vize süreci...

Red sebebi nedir kız? Ne vizesi bu Blue Card mı yani nitelikli göçmen vizesi... onda reddi daha önce hiç duymadım.
Sebepler şunlar olabilir:

- diploması denk değildir
- iş öneren yerin min miktar maaş önermesi gerekiyor o tutmamıştır

Sebep söylemişler mi?
İş vizesine başvurmuştu , maaşı gayet yüksekti sebep olarak ise net bişey bildirmediler , ek evrak vs istedi 3 ay gibi bir süreden sonra red geldi, ha birde şunu eklemeliyim ki kardeşim pandemi öncesi turistik vize aldı ama gidemedi, ondan red vermiş olabilir mi sence?

Kursa gitmeyeceğim ben de, kendim çalışsam halledebilirim. Az temelim de var hem, şu an bile sınava girsem bir A1 olduğum tescillenir. :) Ama bu randevu süreci canımı sıkmakta. Vize başvuruları geç veriliyor zaten, bari sınava erken girmeye çalışayım.
‘’Valla sadece soracakları kişisel sorulara cevap verebilirim, daha fazlasını anlamıyorum.‘’ bunu yazmışsınız ama Şu an sınava girseniz kişisel sorular ile A1 almanız çok zor.Mektup yazma bölümünü geçemezsiniz

Almanyadaki aile size davet yollasın.

Eşimin şirketi eğitim alması içın gönderdi esimi yurtdısına ben de gezmek icin yaninda gittim. internet uzerinden konsolosluk randevusu aldık ve randevuya kadar istenilen belgeleri tamamladık. esime egitim verecek sirket esimin adına davetiye metni yolladı onuda belgelerin arasina koyduk. 3 gun sonra 6 aylık vize verildigini ogrendik 1 haftya kadarda pasaportlarimız elimize gecti.

randavuya kadar gecen sureyle toplasan 1 ay bile olmamıştir vize sureci ki 2016 senesiydi pandemi felan yoktu. gozunuz korkmasin 3 ay felan.

‘’Valla sadece soracakları kişisel sorulara cevap verebilirim, daha fazlasını anlamıyorum.‘’ bunu yazmışsınız ama Şu an sınava girseniz kişisel sorular ile A1 almanız çok zor.Mektup yazma bölümünü geçemezsiniz
Kendi başıma mektup alıştırması yapsam, sınavda yardımı dokunur mu sizce? Yani dinleme ve okumada belki bir şeyler yapabilirim. Konuşma bölümündeki kişisel soru sorulmasından bahsetmiştim, ilerleyen aşamada zorlaşır o da. Ancak yazmada kendime güvendiğim söylenemez.

Almanyadaki aile size davet yollasın.

Eşimin şirketi eğitim alması içın gönderdi esimi yurtdısına ben de gezmek icin yaninda gittim. internet uzerinden konsolosluk randevusu aldık ve randevuya kadar istenilen belgeleri tamamladık. esime egitim verecek sirket esimin adına davetiye metni yolladı onuda belgelerin arasina koyduk. 3 gun sonra 6 aylık vize verildigini ogrendik 1 haftya kadarda pasaportlarimız elimize gecti.

randavuya kadar gecen sureyle toplasan 1 ay bile olmamıştir vize sureci ki 2016 senesiydi pandemi felan yoktu. gozunuz korkmasin 3 ay felan.
Aile bana davetiye ve sözleşme göndermek zorunda zaten. Onlarla yarın konuşacağım bu mevzuyu.

Randevuyu ıdatadan alıyorsunuz değil mi?

Bir de en son au pair icin Vize randevusu verilmiyordu.

Burda is sözleşmen varsa hemen çıkar yazanlar olmuş ama au pair tam bir çalışma değil. Emeklilik primin yatmıyor mesela. Yani ileriye dönük bir şey değil.

Ulasabiliyorsaniz almanya konsolosluğunu arayın sorun. Böyle böyle vize veriyor musunuz diye.

Ben aile birleşimi icin eylülde başvurdum randevum 2,5 ay sonraya atandı.
Yarın arayacağım konsolosluğu, sonra vize başvurusu alıyorlarsa iDATA'yı ararım.

Ben ilk kez Almanya‘da bir ailenin Aupair basvurusu oldugunu gordum ve ilginc geldi.Biz de Almanya dayiz.Yalniz soyle bir sey var..Benim kizkardesim de ingiltrereye gitmisti Aupair olarak ve 5,5 sene kaldi.O zaman iyi hatirliyorum onun islemleri cok kisa surmustu..Bu durumlarda her yerde aynidir diye dusunuyorum.Bence tek risk korona..Ondan dolayi uzayabilir.
Biz de koronadan dolayı endişeliyiz. Yarın o aileye bu durumu açacağım, bakalım üç ay boyunca bekleyebilirler miymiş? Onu öğrendikten sonra randevu işine gireyim.

Kendi başıma mektup alıştırması yapsam, sınavda yardımı dokunur mu sizce? Yani dinleme ve okumada belki bir şeyler yapabilirim. Konuşma bölümündeki kişisel soru sorulmasından bahsetmiştim, ilerleyen aşamada zorlaşır o da. Ancak yazmada kendime güvendiğim söylenemez.
Bahsettiğim gruplarda çıkabilecek mektup örnekleri mevcut (A1 aile birleşimi sınavı diye aratın Facebook ta).Konuşma bölümünde ilk kısımda kişisel bilgileriniz soruluruz grupla birlikte ortadan kart çekilir ve çıkan tema hakkında birbirinize soru sorup cevaplarsınız.Hören-lesen bölümüne takılmadan (ben sınavda hepsini aynı şık yapmıştım) dediğim gibi mektup ve konuşma kısmına yüklenin çok rahat geçersiniz

Normal şartlarda bile en erken bir ay sonrasına randevu veriyorlarsa, oturduğum yerde yıllanırım. :KK70: Bu hafta randevu alacağımdan emin oldum o zaman. Çok teşekkür ederim.
Tamamen şans işi 😂 o dönemki yoğunluğa göre değişiyor ama bence elinizi çabuk tutun, ileri tarihli randevu alırsınız isterseniz

Bu mümkün değil, en son 11 Kasım'da yeni seyahat kurallarıyla ilgili bir yazı yayımlanmış bir Alman resmî kurumunun sitesinde. Hatta Türkiye'nin de içinde bulunduğu "riskli ülkeler" grubundan gelindiğine dair kağıt götürülmek zorundaymış. Bu durumda, kısa veya uzun süreli ziyaretçi kabul etmediklerini söyleyemeyiz. Sadece belirli amaçlarla yapılan başvurular kabul ediliyormuş. Ayrıca kasım ayından au-pair vizesi vermeye başladılar Avrupa genelinde.
Ayrıca yeşil pasaportum var; yinede kabul etmiyorlar

Bahsettiğim gruplarda çıkabilecek mektup örnekleri mevcut (A1 aile birleşimi sınavı diye aratın Facebook ta).Konuşma bölümünde ilk kısımda kişisel bilgileriniz soruluruz grupla birlikte ortadan kart çekilir ve çıkan tema hakkında birbirinize soru sorup cevaplarsınız.Hören-lesen bölümüne takılmadan (ben sınavda hepsini aynı şık yapmıştım) dediğim gibi mektup ve konuşma kısmına yüklenin çok rahat geçersiniz
Çok teşekkür ederim.

Evet turist kabul edilmiyor.Zaten oteller de kapalı.Misafir vizesi bile verilmiyor
Sadece kısa süreli kalışlara müsaade etmiyorlar sanırım. Fransa'da yaşayan teyzem de otellerin kapatıldığını söylemişti, unutmuşum onu. Ama Almanya'nın konsolosluk sitesinde vize başvurularının yavaşlatıldığını okumuştum sadece. Oraya gitmek isteyen bütün insanları tamamen engelledikleri yazmıyordu. Çok değişik işler. Öyle bir dönem ki, ya acele etmeliyim, ya da bu işe hiç girmemeliyim. Ortası yok. 😶
Sizin dediğiniz yazma bölümünün puanlamasına baktım bu arada. Sırf mektuptan en az 4/15 yapmak gerekiyormuş. Ona ağırlık verdim şu an.

Sadece kısa süreli kalışlara müsaade etmiyorlar sanırım. Fransa'da yaşayan teyzem de otellerin kapatıldığını söylemişti, unutmuşum onu. Ama Almanya'nın konsolosluk sitesinde vize başvurularının yavaşlatıldığını okumuştum sadece. Oraya gitmek isteyen bütün insanları tamamen engelledikleri yazmıyordu. Çok değişik işler. Öyle bir dönem ki, ya acele etmeliyim, ya da bu işe hiç girmemeliyim. Ortası yok. 😶
Sizin dediğiniz yazma bölümünün puanlamasına baktım bu arada. Sırf mektuptan en az 4/15 yapmak gerekiyormuş. Ona ağırlık verdim şu an.
Dediğim mektup örneklerini buldunuz mu?14 adet mektup vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Subata yetisecegini pek zannetmiyorum.Sinavlarda yapilmiyor dediniz.Randevu alsaniz bile benm hatirladigim bir ay sonrasina veriyorlar normal sartlarda.
Sonucsa bir haftada geliyor.
Sinav bolumunde ise hören zor,ama konusma ve mektupta verimli olursaniz gecersiniz.Su da var ki olay yazmak,kendini anlatmak degil tamamen soruyu anlamaktan geciyor.

Subata yetisecegini pek zannetmiyorum.Sinavlarda yapilmiyor dediniz.Randevu alsaniz bile benm hatirladigim bir ay sonrasina veriyorlar normal sartlarda.
Sonucsa bir haftada geliyor.
Sinav bolumunde ise hören zor,ama konusma ve mektupta verimli olursaniz gecersiniz.Su da var ki olay yazmak,kendini anlatmak degil tamamen soruyu anlamaktan geciyor.
Bir ay sonrasına Goethe veriyor. Bir sınav merkezi daha varmış ÖSD diye, oradan randevu almayı deneyeceğim. Aralık sonuna randevu veriyor o.
Hören kısmı için basit konuşmaları dinlemeye başladım, çocuk radyoları buldum. Ama onları anlamak bile zor. 🤦 Diğer bölümleri çalışsam yaparım, ama höreni çalışsam da düşük gelebilir.

X