Yurtdışı... başlatmayı düşündüğüm vize süreci...

Bir ay sonrasına Goethe veriyor. Bir sınav merkezi daha varmış ÖSD diye, oradan randevu almayı deneyeceğim. Aralık sonuna randevu veriyor o.
Hören kısmı için basit konuşmaları dinlemeye başladım, çocuk radyoları buldum. Ama onları anlamak bile zor. 🤦 Diğer bölümleri çalışsam yaparım, ama höreni çalışsam da düşük gelebilir.
ne yaptınız güncel durum nedir?

ne yaptınız güncel durum nedir?
Merhabalar, ben de bu başlığa yazacaktım tam.

Almanya au-pair için şu an vize başvuruları alıyormuş. Yaklaşık üç hafta önce ailelerle konuşmaya bir daha başladım. Şimdi iki aileyle iletişimim sürüyor, biriyle videocall yaptım. Diğerinin de müsaitliğini bekliyorum. Hangisiyle anlaşırsam artık.
Almanca sınavına giremedim, ama şimdi bir daha hazırlanıyorum ve şimdi bir aydan daha fazla vaktim var. A1 kelime listesi çıkardım. Cümlelerdeki kullanım üzerinden kelimeleri öğrenmeye çalışıyorum. Sınav hazırlığı için de bol bol video izliyorum. Hören ve brief schreiben kısımları beni hâlâ zorluyor açıkçası. Ama eskisi kadar değil.
Bu arada, Goethe'nin 21 Mayıs'taki sınavına gireceğim.

Merhabalar, ben de bu başlığa yazacaktım tam.

Almanya au-pair için şu an vize başvuruları alıyormuş. Yaklaşık üç hafta önce ailelerle konuşmaya bir daha başladım. Şimdi iki aileyle iletişimim sürüyor, biriyle videocall yaptım. Diğerinin de müsaitliğini bekliyorum. Hangisiyle anlaşırsam artık.
Almanca sınavına giremedim, ama şimdi bir daha hazırlanıyorum ve şimdi bir aydan daha fazla vaktim var. A1 kelime listesi çıkardım. Cümlelerdeki kullanım üzerinden kelimeleri öğrenmeye çalışıyorum. Sınav hazırlığı için de bol bol video izliyorum. Hören ve brief schreiben kısımları beni hâlâ zorluyor açıkçası. Ama eskisi kadar değil.
Bu arada, Goethe'nin 21 Mayıs'taki sınavına gireceğim.
Almanya aupair icin neyi şart koşuyor?
Mesela Amerika için sormuştum ben 30 yaşı geçmemek iyi derecede ingilizce ve 10 bin tl ödeme istemişlerdi.
bende Hollanda için düşünmeye başladım aslında ...

Almanya aupair icin neyi şart koşuyor?
Mesela Amerika için sormuştum ben 30 yaşı geçmemek iyi derecede ingilizce ve 10 bin tl ödeme istemişlerdi.
bende Hollanda için düşünmeye başladım aslında ...
Almanya 27 yaşını geçmemenizi ve Almanca A1 sertifikanızın olmasını (Goethe ve ÖSD'ninkiler tanınıyor) şart koşuyor.
Amerika için neden 10 bin TL ödeme istiyorlar, aracı kurum payı mı bu?

Almanya 27 yaşını geçmemenizi ve Almanca A1 sertifikanızın olmasını (Goethe ve ÖSD'ninkiler tanınıyor) şart koşuyor.
Amerika için neden 10 bin TL ödeme istiyorlar, aracı kurum payı mı bu?
Evet aracı kurum payı, hatta aileyle anlasilmayan durumda ailenin aldığı ucak biletinin para iadesini falan yapmak gerekiyormuş böyle kuralları vardı bende uzaklastım duyunca :)

Evet aracı kurum payı, hatta aileyle anlasilmayan durumda ailenin aldığı ucak biletinin para iadesini falan yapmak gerekiyormuş böyle kuralları vardı bende uzaklastım duyunca :)
İptal edilebilir biletten haberleri yok galiba. 😅 İyi yapmışsınız vazgeçmekle. Hollanda'ya 30 yaşına kadar gidebilirsiniz, dil şartı da katı değil üstelik. Umarım olur. ☺️

İptal edilebilir biletten haberleri yok galiba. 😅 İyi yapmışsınız vazgeçmekle. Hollanda'ya 30 yaşına kadar gidebilirsiniz, dil şartı da katı değil üstelik. Umarım olur. ☺️
Ama oranın dili flemenkçe sartları vardir değil mi? İngilizcede cok akışkan konuşan ülke gerçi ama 😅

Tamam son bir soru siz aupair avru için nereye başvurdunuz aracı firmamıydı? :))
Hayır, au-pair adayları ve onları arayan aileler için internet siteleri var. İki tanesinde kayıtlıyım, tabii ki bir aileyle konuşmaya başlamadan önce kriter belirliyorum: Profilde çocuk fotoğrafı olmalı, ülke çapında au-pairler için belirlenen cep harçlığından az miktar vermemeli, benden ağır ev işleri beklememeli, dil kursu için yardım etmeli vs. Bu şekilde iki aileyle videocall yaptım bugüne kadar. Gerçekten de istikrarlı insanlardı, ama onlarla yaşamak asıl nokta. Bir de benim dil sınavı olayım var halledilecek. Almanya'da bu konuda ciddi bir açık var ve çoğu aile AB dışında yaşayan birini istemiyor. O yüzden de sıkıntı yaşıyorum aslında. Ama çözülür bir şekilde.

X