Yurtdışına tur ile mi gitmek yoksa bireysel mi

evet onun gibi, ama verdikleri para oradaki tüm masrafı karşılamıyor, proje yöneticisini referans yazdım, mektubunu filan koydum tabii ki
ben kalacak yerimi filan da tuttum ödedim
hepsini tek tek dilekçelere yazdım

ama uzun süreli vizeye başvuruyorsan bloke hesap olacakmış ya
ya da verplichtungserklarung (almanyadan garantör mektubu olacakmış)
almanyada zaten banka hesabım var, içinde para da var, 13 senedir var dün açılmış hesap değil yani, ben avrupada gezerken hep oranın kartını kullanıyorum, kur farkı sorunu olmuyor diye, yetecek artacak kadar var...yok illa bloke hesap olcak. kardeş öyle bir vakit yok ki. değilse de garantör belgesi olcak (o belge de 2 ayda çıkıyor şu sıra) öyle yani. (bunların da hepsini yazdım)
çünkü bu iş/çalışma vizesi değil, iş sözleşmesi yok (iş sözleşmesi olsa bir de ZAV belgesi almak lazım onu da almıştım ben 1 keresinde o 6 ayda geliyor zaten :KK70: benim kalacağım süre zaten 6 aydı bir ayı şimdiden gitti bile...

zaten eğitimin birini kaçırdım (çok güzel bir eğitimdi, tüm masrafları da ödüyorlardı ama randevu bile vermedi konsolosluk) bu gidişle komple projeyi kaçırcam...
Hiç bir şey anlamadım ama başarılar bacım. İnşallah bunca girme çıkmaya güvenlerini kazanmissindir da sana beklediğinden uzun süreli bir tane verirler

Hiç bir şey anlamadım ama başarılar bacım. İnşallah bunca girme çıkmaya güvenlerini kazanmissindir da sana beklediğinden uzun süreli bir tane verirler
ay inşallah ne diyeyim ki
dediğim gibi şimdiye kadar kaç sefer aldım, ilk kez bu kadar gerildim
bu da beni aşırı yordu açıkçası, daha kolay olması gerekirdi halbuki...

Cok fazla turistik amaçlı yurt dışına çıktım, onumuzdeki ay yine gideceğim, hem de bebekle. Genellikle tur tercih etmitoruz, daha pahalı oluyor. Ancak çoklu şehir gezen turlar uyguna geliyor (benelux gibi, 5 ülke geziyorlar otobüs ile). Ancak bunların otelleri de çok merkez disinda oluyor ucuza olunca.

Eğer dil sorununuz yoksa, internette gezi sayfalarını gezip, nereler gezilir, ulaşım alternatifleri neler, otel, hostel veya apart kiralari ne kadar bilgi edinebilirsiniz. Ben genellikle Google haritalarda gezi rotası çıkarıp birbirine yakın olan yerleri atlamadan geziyorum. Böylelikle zaman kaybı olmuyor. Müze gibi yerlerde mutlaka yabancı turlar oluyor bedavaya dinleyebilirsiniz :)) veya gitmedeb okuyarak da on bilgi edinmek mümkün. Gideceginiz şehri de belirtseniz daha net konuşmak mümkün olabilir. Avrupa için turu tercih etmezken Fas ve Mısır için turu tercih ederdim.

Tatil için yurtdışı planı yapıyoruz fakat tur ile mi. Gitmek daha iyi olur yoksa kendi başımıza mı bilemedik. Tur ile gitmek daha uygun oluyor galiba ama yeterli katılımcıya ulaşmadığında iptal ediliyormuş izinleri buna göre alacağız ortada da kalmak istemiyoruz.
Özgür bir şekilde gezmek daha cazip geliyor ama süreci yönetemeyiz bir oraya bir buraya savruluruz gibi geldiği için tura yöneldim tecrübesi olan var mı?
Nereye gittiğinize göre değişir bence. Avrupa ise kendim organize ederdim

Su sıra hiç bir yer kolay vize vermiyor.
Hatta 79 ülke gezmiş, 2 Amerika 10 shengeni olan avukata bile daha iki gün önce vize reddi verdiler. Takip ettiğim bir aile de ABD'ye şirket aracılığıyla göçüyordu. Beklerken onlar disinda herkesin red aldigini, bu yüzden gerildiklerini söylemişlerdi.
Eki Görüntüle 3222704
Biraz araştırdım da, seçimden sonra gelir gitmez diye heralde turist vizesi bile vermeye çekiniyormus ülkeler.
O yüzden vize başvurusu yapmak isteyenlerin aklında olsun, şirket davetleri falan yoksa 15mayistan sonra başvuru yapmak sanki daha iyi olur 😕😕😕
Bense aynı şu moddayimEki Görüntüle 3222707
Vize verseler bile param yetmez. Batıdaki kuzeydeki vizesiz yerleri de gezdim, bitti
Artık benim için tatil Lübnan,Umman, ırak ,Fas ,İsrail falan 😅 oraları sevmeye başladım imkansizliktan.
Ne demiş bir Karadeniz atasözü?
Sevduğunu alamaysan alduğunu seveceksin
Yeni 3 sene aldım schengen 😅

+ o magnetler bu kurla servet servet

Maşallah maşallah, Allah diğer isteyenlere de versin üç senelik schengenler 🥰🥰
Nasıl aldın o kadar uzun zaman, taktiğin varsa alabilirim:)
Aynı yere peşpeşe başvurmak daha uzun almaya sebep diyorlar.
3. Sefer aynı ülkeden aldım. Öncesinde ilkinde 1 sene, ikinci başvuruda 2 sene, 3.baavuruda 3 sene verdiler, bebe dahil.

Amin, her gezgine uzun vize çıksın inşallah :)

3. Sefer aynı ülkeden aldım. Öncesinde ilkinde 1 sene, ikinci başvuruda 2 sene, 3.baavuruda 3 sene verdiler, bebe dahil.

Amin, her gezgine uzun vize çıksın inşallah :)
Benim ilki Yunanistan'di 20 gun, ikincisi Baltikta bir ülkeydi 8 gün vizem var 😂😂 cücük gibi kaldi seninkinin yanında.
Bir daha alırsam yunanistandan alırım heralde, otobüsle giriş yapar, sonrası Ryanairle ucuz yollu uçarım:)
sorması ayıp seninki hangi ülkeden?

Benim ilki Yunanistan'di 20 gun, ikincisi Baltikta bir ülkeydi 8 gün vizem var 😂😂 cücük gibi kaldi seninkinin yanında.
Bir daha alırsam yunanistandan alırım heralde, otobüsle giriş yapar, sonrası Ryanairle ucuz yollu uçarım:)
sorması ayıp seninki hangi ülkeden?
İlkini ispanyadan almıştım 1 sene vermisti tee on kusur yıl önce, sonra Yunanistan dan aldım adalari gezeyim diye, 6 ay verdi, bir daha da almadım onlardan 😅 italya candır

ben ispanyaya tur ile gittim, eğer kendi imkanlarımla gitseydim sadece 2 şehrini görecektim ve iyi miktarda para harcayacaktım. turla gidince 8 şehir görmüş oldum ve ekstra turlar sayesinde kendi imkanlarımla gidemeyeceğim ya da gerek yok diye pas geçeceğim muhteşem güzellikte yerlere gittik. Turlarda kendi gittiğiniz gibi özgür olamıyorsunuz ama rehberimiz özellikle madrid barcelona gibi yerlerde akşam 22-23'e kadar serbest zaman verdiği için serbest zamanlar bize fazlasıyla yeterli geldi. daha geç dönmek isteyenler taksi ile otele döndüler.

ben ispanyaya tur ile gittim, eğer kendi imkanlarımla gitseydim sadece 2 şehrini görecektim ve iyi miktarda para harcayacaktım. turla gidince 8 şehir görmüş oldum ve ekstra turlar sayesinde kendi imkanlarımla gidemeyeceğim ya da gerek yok diye pas geçeceğim muhteşem güzellikte yerlere gittik. Turlarda kendi gittiğiniz gibi özgür olamıyorsunuz ama rehberimiz özellikle madrid barcelona gibi yerlerde akşam 22-23'e kadar serbest zaman verdiği için serbest zamanlar bize fazlasıyla yeterli geldi. daha geç dönmek isteyenler taksi ile otele döndüler.
Ekstra turlar su anki kurla oldukça pahalıya gelir 😅 çoklu şehirde max tura katılıp sadece sehirler arası transfer ve otel ihtiyacimi karşılayıp sonra kendim geziyorum, gezi noktaları belli zaten, turla hep karşılaşıyorduk 🙈 zaten turlar da ekstralardan kazaniyor

Kendim de gittim turla da gittim. Açıkçası fiyat/performansa bağlı. Turla büyük ispanya turu yaptım aşırı memnun kaldım, serbest saat desen vardı kapsamı çok genişti fiyatı da bireyselden çok daha uygundu. Amerikaya kendim gittim mesela gibi
Merhaba İspanya’ya hangi turla gitmiştiniz bende seneye için planlıyorum

Merhaba hangi turla gitmiştiniz İspanya’ya tavsiye eder misiniz

Tatil için yurtdışı planı yapıyoruz fakat tur ile mi. Gitmek daha iyi olur yoksa kendi başımıza mı bilemedik. Tur ile gitmek daha uygun oluyor galiba ama yeterli katılımcıya ulaşmadığında iptal ediliyormuş izinleri buna göre alacağız ortada da kalmak istemiyoruz.
Özgür bir şekilde gezmek daha cazip geliyor ama süreci yönetemeyiz bir oraya bir buraya savruluruz gibi geldiği için tura yöneldim tecrübesi olan var mı?

Hollandada yaşıyorum buraya yada çevre ülkelere gelirsen gezilecek yerleri yazabilirim 😻

Gezmek içinse ben oyumu turdan yana kullanıyorum. Turun tek dezavantaji maliyeti daha yüksek oluyor ve turdakilerle beraber hareket etmek zorunda kalıyorsunuz. Biri otobüse geç kalınca bütün grup onu beklemek zorunda kalıyor.
Ben ilk yurtdışına turla Amerika‘ya gittim. Tur rehberimiz Tefik Egeli’ydi. Seneler sonra Survivor’da gördüm kendini. Bilen bir rehber ile çok keyifli oluyor. Gezdiğiniz yerlerin tarihçesini de anlatıyor.
Japonya’ya bağımsız olarak ablamla gittik. O bana yıktı programı yapmamı. Çok zorlandım. Tokyo-kyoto-osaka’ya gittik. Otelleri ayarlama, transfer işleri epey beni stres yaptı.
ilk eşim bilgisayar dahisiydi. O zamanlar internet bu kadarda gelişmemişti. Usb gibi bir aleti vardı. İnternete bağlanıyorduk onla. Dünyanın neresinde olsurka Laptobıyla takır takır hallederdi bütün angarya işleri. Anlayan biri iseniz kendinizde başınızı kurtarırsınız. Size kalmış bir şey.

X