Yüzde egzama

Barista00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
415
801
Merhaba hanımlar. Geçen hafta çarşamba günü uyandığımda yanaklarım hafif kızarmıştı. Makyajımı silmeden uyumuştum ondan olduğunu düşündüm. Uyanınca güzelce temizledim yüzümü. Ama kızarıklık geçmedi hatta arttı. Bugüne kadar geçirmek için kendim evde uğraştım. Madecasol, bepanthel, yüz temizleme jeli nemlendirici krem falan kendim tedavi etmeye başladım. Yanlış yapmışım dahada tahriş etmiş bulundum. Bugün doktora gittim doktor meslek egzaması dedi. Köyde çalıştığım için açık havada olmuş ve geçmez dedi. Geçerse kızarıklığı kalabilir dedi. Sadece bir krem verdi. Sabun bile sürme sadece suyla yıka dedi. Daha önce başına gelen varmı. Zaten hassas ve lekeli bir cildim var bide yanaklarımda ki kızarıklığın kalabilir olması çok canımı sıktı.

Ben aloe vera jel ve himalaya'nın yoğun nemlendiricili kremini kullanıyorum, bir tık hafifletiyor :KK24:

Zeytinyagindan baska bisey iyi gelmiyor. Bir damla sursen yeter. Surunce geciyor surmeyince bnm pul pul dokuluyo yine ve kizariyor. Burun kenarlari ve kasimin ustleri.

Yani benim ilk defa oldu. Yandı gibi yani egzemadan daha fazla gibi. Yanaklarım aşırı derecede kızarık ve yanıyor.

Yok doktor bir krem verdi onu aldım

Kabukları temizleyince, hatta tırnağımla oyunca bende de aynı yanma ve aşırı kızarıklık oluyor :confused: Biraz silverdin sürüyorum, yanmasını alıyor. O yüzden sordum size de..
Kızardıkça yolunur, yoldukça daha çok kızarır. Böyle de lanet bir şey egzama..
Çok geçmiş olsun.

Aşırı kuru ve hassas, egzamatik cildim var. Bazen oluyor ki krem bile yakıyor, o derece hassas. Pişik kremi sürüyorum hafifletmek için. Ama her abdest alışımda tekrar tekrar tekrar kuruyor.

Bol su içip, sürekli nemli tutmak lazım

X