Yüzük takıntısı

Kurduğun cümlenin saçmalığının farkında mısın? Bir insan kendi kendine nasıl evlenme yüzüğü alabilir mesela anlatsana biraz? Hediye falan değil, bayağı evlenme teklifi yüzüğünden bahsediyoruz. Çocuğun hali vakti de gayet yerindeymiş, şu noktada kızın küçücük yüzüğe bozulmaması için hiçbir sebep göremiyorum. Melek gibisiniz maşallah oturup cimri, uğrunuza para harcamak istemeyen, sizi iyi şeylere layık görmeyen adamların hep bir haklı yönünü pozitif yönünü görüyorsunuz maşallah. Azıcık kendinize güzel bir şeyleri layık görün, adam 3 bin euro maaş alıyormuş, 1 aylık maaşıyla düzgün bir şey alıp taksa ölmez korkma. Sevdiği kadını değerli ve mutlu hissettirmek yerine parayı cebinde tutuyorsa ne işi var allah aşkına o kadınla? Kara kaş kara gözle ömür geçmiyor malesef tatlım. Üstelik yemeyenin malını da yerler, görüyoruz kendini kocaya paspas edip üç kuruşun hesabını yapıcam diye üstüne başına bir şey almayan kendi uğruna para harcatmayan kadınların kocalarına bir bakıyorsun kapıda bakımlı talepkar kadınlara parasını pulunu yedirmiş en değerli de o parayı yedirdiği kadın olmuş. Karısından kötüsü de yoktur. Kocanı bu kadar çocuğunmuş gibi düşünmek zorunda değilsin sen onun annesi değilsin karısısın bırak uğruna biraz harcasın çabalasın ne var?
Konu bana nasıl geldi ya 😂 büyük saçmalamışsınız, yazdıklarınızın konuyla zerre alakası yok.

Aslinda 0.10 karat yüzüğün rengi D ise

0.20 karat yüzüğün de rengi Z ise emin olun 0.10 karat yüzük daha değerlidir.

Biz de şöyle bir algı var , karat ne kadar büyükse o kadar iyidir gibi ama yanlış bir algı maalesef.

2016 senesinde 0.20 karat d renginde bir pırlanta yüzüğe 3.000 tl odemisti esim. O zaman kiraların maksimum 1.000 tl olduğunu düşünürsek 1 aylık kıranın 3 katı gibi bir rakama denk gelmişti gerçekten cok iyi bir rakamda o zaman için. Pirlantalarda renk olarak en iyisi d sinifidir. Tabi ki karatta önemli ama konu başında belirttigim gibi karati fazla olup rengi düşük olanlarda var.
Siz cok iyi anliyorsunuz galiba size sertifikasini yollasam olur mu😂

Bakin ben begendim yüzügümü, cok sükür bana iyi de davraniyor, saygisizlikta etmiyor, ama annem öyle diyince ister istemez icim kurtlandi…
Bide kendisi sakarsin söyle böyle dedi, yoksa gercekten bi sorunum yok.

Bakin ben begendim yüzügümü, cok sükür bana iyi de davraniyor, saygisizlikta etmiyor, ama annem öyle diyince ister istemez icim kurtlandi…
Atsana kız merak ettim yüzüğünü

Buyutmedim zaten, baska mesajlarimda da acikladim. Kendim de yurtdisinda yasiyorum, euro kazaniyorum hakimim. Bu adamin minimum 2000 euro masrafi vardir aylik. Ancak, insan birazcik para biriktirip ozenebilir.

Adam en ucuzunu is etmis bulmus iste bunu kabullenmek bu kadar zor mu? Ziyagil gibi baska bir uca gitmeye gerek yok.
Konu sahibinin isteginin o olmadagi ortada, gereksiz bir mubalaga bu.

Bir de AVOKADO yazilmasindan yukardaki aciklamanizi nasil cikarabilirim anlamadim. Biraz mantik cercevesinde geri donusler yapin lutfen.
Hay bin yasa ablam 💗

Kurduğun cümlenin saçmalığının farkında mısın? Bir insan kendi kendine nasıl evlenme yüzüğü alabilir mesela anlatsana biraz? Hediye falan değil, bayağı evlenme teklifi yüzüğünden bahsediyoruz. Çocuğun hali vakti de gayet yerindeymiş, şu noktada kızın küçücük yüzüğe bozulmaması için hiçbir sebep göremiyorum. Melek gibisiniz maşallah oturup cimri, uğrunuza para harcamak istemeyen, sizi iyi şeylere layık görmeyen adamların hep bir haklı yönünü pozitif yönünü görüyorsunuz maşallah. Azıcık kendinize güzel bir şeyleri layık görün, adam 3 bin euro maaş alıyormuş, 1 aylık maaşıyla düzgün bir şey alıp taksa ölmez korkma. Sevdiği kadını değerli ve mutlu hissettirmek yerine parayı cebinde tutuyorsa ne işi var allah aşkına o kadınla? Kara kaş kara gözle ömür geçmiyor malesef tatlım. Üstelik yemeyenin malını da yerler, görüyoruz kendini kocaya paspas edip üç kuruşun hesabını yapıcam diye üstüne başına bir şey almayan kendi uğruna para harcatmayan kadınların kocalarına bir bakıyorsun kapıda bakımlı talepkar kadınlara parasını pulunu yedirmiş en değerli de o parayı yedirdiği kadın olmuş. Karısından kötüsü de yoktur. Kocanı bu kadar çocuğunmuş gibi düşünmek zorunda değilsin sen onun annesi değilsin karısısın bırak uğruna biraz harcasın çabalasın ne var?
bende Öyle düşünüyorum, yüzügün görünüsünden cok bana o laflari demesinden rahatsiz oldum, sakarsin vs. Evlilik teklifi etmis daha ne istiyorsun diyenler bile var… YOK BIDE ETMESEYMIS??? Kimse kusura bakmasin ama, ben ondan bugüne kadar pahali bi hediye almadim, istemedim. Yüzük takilirken söz nisan merasiminde bile bisey istemedik altin vs olsun, bohca yapmadim sirf bosa masraf etmesinler diye ama en azindan evlilik teklifi yüzügünü benim begendigim tarzda alabilirdi. Bu üstte kizan ablalar nisanda 10 bilezik isteyen Tayfa ama yüzüge gelince mimimimi 😂😂😂

@leylanurr_23 evet esas kız, sonuç ne oldu anlat :) düğün modu devam mı, yüzükten kaos mu çıktı :) en heyecanlı yerde dizi sonu gibi kaldık ne oldu süreç 😁

@leylanurr_23 evet esas kız, sonuç ne oldu anlat :) düğün modu devam mı, yüzükten kaos mu çıktı :) en heyecanlı yerde dizi sonu gibi kaldık ne oldu süreç 😁
Valla kaos falan cikmadi kendi icimde öyle kendi kendime düşündüm. Ne anneme bisey dedim ne beyefendiye, evlendikten sonra daha büyügünü isterim artik :)

bende Öyle düşünüyorum, yüzügün görünüsünden cok bana o laflari demesinden rahatsiz oldum, sakarsin vs. Evlilik teklifi etmis daha ne istiyorsun diyenler bile var… YOK BIDE ETMESEYMIS??? Kimse kusura bakmasin ama, ben ondan bugüne kadar pahali bi hediye almadim, istemedim. Yüzük takilirken söz nisan merasiminde bile bisey istemedik altin vs olsun, bohca yapmadim sirf bosa masraf etmesinler diye ama en azindan evlilik teklifi yüzügünü benim begendigim tarzda alabilirdi. Bu üstte kizan ablalar nisanda 10 bilezik isteyen Tayfa ama yüzüge gelince mimimimi 😂😂😂
Bohca karşılıklı yapılıyor aslında ve sadece masraf olmasın diye mi istemediniz😱 o kadar gereksiz,en az yarısını kullanmayacağınız şeyi.
Ben düz yüzükle evlendim mesela ailem de altının lafını ettirmedi.İçinden geleni ya da takabildiğini taksın insanlar.
Ha pırlanta,tektaş insanı olsaydım alırdı eşim sanırım bilemiyorum.
Demek istediğim insan evlenme teklifini kabul ettiği insanı tanır cimrilikten mi almamış bilir.
Ha bilmiyorsa içinde şüpheleri varsa hemen evlenmez zamana bırakır,gözlemler.
Neyse evlenince aldırırım demez yani yok artık.
Adamın teklifi lütuf değil tabii ki ama sizin şu durumda kabul etmeniz ne oluyor onu anlamadım ben.

Ay yorumlarda millet yine ağlamış küçücük yüzüğe niye sevinmedin beğenmedin inşallah senden ayrılır diye. Gerçekten anlamıyorum neden ısrarla zorla minimum şeylere okey olmamız bekleniyor yahu??? Kendine daha şık daha büyük bir yüzüğü layık göremezmiymişsin? Sakarmışsın da parmakların küçükmüş de cart curt. Ayol sen getir tak bana layık gördüğünü sonrasını ben düşünürüm merak etme😂 kızım hiç de saçma yorumlara kulak asma, buradaki bazı kadınlar ısrarla minimumla yetinmeni ezik gibi olmanı istiyorlar. Düşününce bile tüylerim ürperiyor ne yani kendine kaliteli bir şeyleri layık görmek eşittir kötü kadın mı? Ne saçma. Ayrıca evlenme teklifi ettiği yüzüğü ömür boyu takacaksın, tabii ki sana layık gördüğü bir parçayı takmak varken sakarsın bilmemne gibi bahanelerle tercih etmemiş olması da can sıkıcı.
Bir de şunu da ekleyelim daha büyük yüzük istiyorsan sen kendine pırlanta alıp tak diyorlar yahu niye kendi kendime pırlanta alayım erkek dediğin alabilmeli ama 0.08 ama 0.80 karat bütçesine göre

Cok iyi anlamam ama gonderirseniz bildigim kadarıyla izah etmeye çalışırım size. Anneler bazen derler takilmayin :)

Bence bir şey istememekle hata ediyorsun, erkek nasıl alışırsa öyle gider. Bugün güzel bir bohça istemezsin yarın evlenince güzel bir tatil istersen kocan onu sana çok görür söyliyim

Merhaba Hanımlar günaydın,

Dün evlilik teklifi aldım, çok mutluydum, eve geldim annem “yüzüğe bak küçücük” dediği andan beri içim içimi yiyor. Benim pek bir bilgim yok o konularda, aranızda anlayan bir kişi varsa bana yardımcı olabilir mi. Sevdiğim beyin maddi durumu kötü değil, ortalama. Bi yandan diyorum para her şey değil bi yandan da “beni bu küçük yüzüğemi laik görmüş en mini pırlantayı almış ” diyorum. Bide bana dediki “Aslında daha büyük taşlı alcaktım ama sen biraz sakar olduğun için hemde parmakların küçük olduğu için bunu seçtim” sakarlığım doğru evet ama parmaklarım sosis gibi😂😂😂😂 Bana bi abla gibi tavsiye verin 😥
Sosis gibi parmak en sevdiğim 😂
Valla tombiş parmaklarda yüzük çok güzel duruyor. Parmağı sıkıca sarıyor.
Neyse..
Ailenizi takmayın.
Herkesin gücü yettiğince.
Siz seviyorsanız, mutluysaniz sorun yok.
Ben tektaş sevmem. Nişanlıyken tektaş, beştaş hiç hevesim olmadı
Sade alyans her zaman güzeldir
Kimseyi takip ne kendinizi, ne nişanlınizi üzün.
Anı mutlu ve huzurlu yaşayın. ❤️

X