zamansız gelen ikinci kedi

himawari

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
1.431
2.067
konuya hızlıca gireyim.ben bir süredir ikinci kedi almayı düşünüyordum.bir arkadaşımla bugün bu konuyu konuşurken tesadüfen kardeşinin 2 aylık iki yavrusu kaldığını istersem hemen gelip almamı yoksa başkasına vereceğini söyledi.korona mevzusundan dolayı hemen vermek istiyormuş sanırım çünkü evde 4 kedi 1 köpeği var.şimdi benim 11-12 aylık erkek kedim var.bir erkek kedi daha istediğim için ikinciyi sahiplenmeden önce onu kısırlaştırmayı düşünüyordum ama korona mevzusu yüzünden ertelemek zorunda kaldım.kedim henüz hiçbir kızgınlık belirtisi göstermedi ve çok uysal acaba erkek olan yavruyu alsam 1-2 ay idare eder mi?anlaşabilirler mi emin olmadım:KK43:birde korona var malum ama evimiz yakın o açıdan sorun olmaz belki kediyi almak ama onu veterinere götürmem lazım.kendi kedimide iç-dış parazit için mecbur götüreceğim zaten o yüzden bu kısımlar çok sorun olmaz diye düşünüyorum.ben karar veremedim evcil hayvan konusunda tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.ben başta biraz sıkıntılı bir zamanda denk geldi diye pek almak istemedim açıkcası ama arkadaşım zor durumda olduğunu ben almazsam herhangi bir başkasına vereceğini öyle olacağına benim almamın çok daha hayırlı olduğunu söyledi çok kararsız kaldım:KK43:dişi kedi istememe sebebimi de yazayım.ilk kez kedi baktığım için kısırlaştırma ve doğumunda aksilik olur diye korkmam ve yetişkin erkek kedim olduğu için erken hamilelik riski.

Benim bir dışı bir erkek kedim var. 2 erkek olursa mutlaka kısırlaştırma gerekir. Yoksa kızgınlık dönemlerinde birbirleriyle çiftleşme haraketleri sergileyebilir.

Benim bir dışı bir erkek kedim var. 2 erkek olursa mutlaka kısırlaştırma gerekir. Yoksa kızgınlık dönemlerinde birbirleriyle çiftleşme haraketleri sergileyebilir.
kediyi bugün aldım.3 gün sonra tanışacaklar bakalım inşallah.zaten birinci kedimi yazın kısırlaştırmayı düşünüyorum.ötekide 1 yaşından sonra.

X