Zayıflık

Cumartesi günü için dahiliyeden randevu aldım. Sıkıntılarımı söyleyeceğim ona göre testler yaparlar herhalde

bazen yoğunluktan dolayı ya da umursamamazlıktan dolayı tiroid hormonlarına bakmayabilirler,sen yine de belirt derim doktorla konuşurken.

ahh ahhh.. gıcık oldum sana :KK70:
şaka bir yana 160 boylarında 36 kilo bir kardeşim var. bir 40 kilo olsan diye söylenip duruyoruz. zafiyet geçirmiş gibi duruyor. ailesi olarak çok üzülüyoruz. ama o halinden memnun.

bazen yoğunluktan dolayı ya da umursamamazlıktan dolayı tiroid hormonlarına bakmayabilirler,sen yine de belirt derim doktorla konuşurken.

Teşekkür ederim
ahh ahhh.. gıcık oldum sana :KK70:
şaka bir yana 160 boylarında 36 kilo bir kardeşim var. bir 40 kilo olsan diye söylenip duruyoruz. zafiyet geçirmiş gibi duruyor. ailesi olarak çok üzülüyoruz. ama o halinden memnun.

Ay bende kendime gıcık oluyorum alacağım 3-4 kilo beceremiyorum onu. Kardeşiniz gerçekten aşırı zayıf, benden bile zayıf ve uzun nasıl gözüküyordur kim bilir. Teyzemler beni anoreksik sanmıştı ama alakam yok. Kardeşiniz bu durumundan memnunsa bence bir araştırın derim. Çok zayıf olmaktan memnun olacak kimseyi tanımıyorum manken vs. değilse

Diyetisyenin kuzenime söylediği cümle şu,yiyorum ama kilo alamıyorum diye bir şey yok,metabolizmanız bozulmuş sayaç gibi de çalışsa vücuda alınması gereken kaloriden fazlasını aldığınızda kilo alırsınız,almak zorundasınız aksi tabiata aykırı...
Zayıf olduğunuz için mideniz de küçük bu nedenle size yedikleriniz çok gibi geliyordur ama aslında kalori hesabı yaptığınızda günlük kalori miktarınızdan fazlasını alamıyorsunuzdur.
Muhtemelen sizinki de öyledir eğer bir sağlık probleminiz yoksa (troid gibi mesela)
Diyetisyene gidin günlük almanız gereken kalori miktarını hesaplatın ve ona göre yiyin kilo alırsınız.
Kuzenim 170 boyundaydı ve 53 kiloydu 7 kilo alması lazımdı mülakatlara girmesi için,diyetisyen sayesinde 62 kiloya kadar çıktı.

Diyetisyenin kuzenime söylediği cümle şu,yiyorum ama kilo alamıyorum diye bir şey yok,metabolizmanız bozulmuş sayaç gibi de çalışsa vücuda alınması gereken kaloriden fazlasını aldığınızda kilo alırsınız,almak zorundasınız aksi tabiata aykırı...
Zayıf olduğunuz için mideniz de küçük bu nedenle size yedikleriniz çok gibi geliyordur ama aslında kalori hesabı yaptığınızda günlük kalori miktarınızdan fazlasını alamıyorsunuzdur.
Muhtemelen sizinki de öyledir eğer bir sağlık probleminiz yoksa (troid gibi mesela)
Diyetisyene gidin günlük almanız gereken kalori miktarını hesaplatın ve ona göre yiyin kilo alırsınız.
Kuzenim 170 boyundaydı ve 53 kiloydu 7 kilo alması lazımdı mülakatlara girmesi için,diyetisyen sayesinde 62 kiloya kadar çıktı.

Günlük almam gereken kaloriyi biliyorum. Bunun için takip edebileceğim programlar var. Her yediğimi yazıp kaloriyi yakalayıp yakalayamadığıma bakıyorum. 2200 kalori almam gerekiyor günde, ben bazen 2300 bazen 2500 bazen 2200 olarak alabiliyorum zaten, az kaldığı zamanlar da oluyor evet ama genelde bu şekilde :KK70:

Kızlar günaydın.

22 yaşındayım. 156 boyum var ve kilom 41.5-42.5 arasında sürekli değişiyor. Artık kilo almak istiyorum diye dayandım yemeğe midem bulanana kadar yiyorum. Ama bu durum bende ishal yapmaya başladı. Çok sıkıldım artık. Doktora gitmek istiyorum ama hangi doktora gideceğimi de bilmiyorum. Herkes çok zayıfsın kilo al dedikçe cinlerim tepeme çıkacak gibi oluyor. Cumartesi günü 42.7 kiloya çıkmayı başarmıştım, dün sabah tartıldım 41.7. Ve afedersiniz öküz gibi yiyorum benim kadar yiyen bi insanın 50 kilo olması gerekir. Ben ne yapayım ya bana bi yol gösterin nolursunuz ? Psikolojim de berbat gına geldi artık bana
Ahh ahh biz kilo verelim diye aç yatiyoruz senin dert ettiğin şeye bak:KK43:bence bol bol yemek yemenin istediğin herşeyi yemenin tadını cikar:KK43:

Günlük almam gereken kaloriyi biliyorum. Bunun için takip edebileceğim programlar var. Her yediğimi yazıp kaloriyi yakalayıp yakalayamadığıma bakıyorum. 2200 kalori almam gerekiyor günde, ben bazen 2300 bazen 2500 bazen 2200 olarak alabiliyorum zaten, az kaldığı zamanlar da oluyor evet ama genelde bu şekilde :KK70:

O zaman bir uzmana görünmenizde fayda var çünkü troid probleminiz olabilir.
Troid ya aşırı kilo alımına ya da kilo alamamaya sebebiyet verebiliyor.

Kızlar günaydın.

22 yaşındayım. 156 boyum var ve kilom 41.5-42.5 arasında sürekli değişiyor. Artık kilo almak istiyorum diye dayandım yemeğe midem bulanana kadar yiyorum. Ama bu durum bende ishal yapmaya başladı. Çok sıkıldım artık. Doktora gitmek istiyorum ama hangi doktora gideceğimi de bilmiyorum. Herkes çok zayıfsın kilo al dedikçe cinlerim tepeme çıkacak gibi oluyor. Cumartesi günü 42.7 kiloya çıkmayı başarmıştım, dün sabah tartıldım 41.7. Ve afedersiniz öküz gibi yiyorum benim kadar yiyen bi insanın 50 kilo olması gerekir. Ben ne yapayım ya bana bi yol gösterin nolursunuz ? Psikolojim de berbat gına geldi artık bana

cnm ailende varmı anne baba tarafında böyle aşırı zayıf birileri eğer oksa 25 yaşından sonra alırsın kilo ama genetikse pek mümkün değil benim öyle mesela 29 yaşındayım 47 kilo olabildim anca ve sabit kaldı ben de çok yerim ama maalesef alamıyorum annem şuan 40 kilo dayılarım teyzem dayı çocukları böyle toplanınca iskeletor ailesini oluşturuyoruz :) ve ben lise döneminden itibaren doktor doktor dolaştım neler kullandım neler yok genetik olunca hiç bir şey işe yaramıyor tek fayda eden ve insan evladı gibi görümemi sağlayan şey spor oldu bunu netten araştır bazı salonlar kilo almaya yönelik programlar yapıyor daha doğrusu kas kütleni artırıyorsun yani 47 kiloyum ama şuan çok aşırı zayıf görünmüyorum boyum 1.66 normalde 54 klio olmam lazım ama buna da şükür diyorum :)

Yo
Teyzemler ne kilolu ne zayıf. Çocuk doğurmuş birilerine göre normaller. Anne tarafından kuzenlerimin neredeyse hepsinde fazla kilo sorunu var, onlar diyetle zayıflamaya çalışıyor. Baba tarafımdansa normaller yani öyle kilo ya da zayıflık problemi olan yok.

Asla pes etme :p Herkes ay ne güzel zayıfsın diyo sonra ama yine de kilo al diyo deli ettiler beni :KK70:
Yok cnm pes etmedim istedigim kilodayim artik.dr sagolsun hersey denedim ama sonunda aldim

Bence boyun zaten uzun değil yaşın da genç kilon normal yani. 175 boy ile 50 kg mankenler var.
Bu kadar rahatsızsan iştahlı yemeye devam et ve sebebi araştırılsın hastanede. herhangi bi sebebi yoksa zaten yaş ilerledikçe kilo alınıyor dert etme.

Bende senelerce ugraştım yemek yiyebilen bir bünye yok herkes kuş kadar yiyorsun tabikide boyle zayıf olursun diyorlar hala da öyle yiyorum şu mideyi büyütemedik gitti.Sonra doktora gittim istah şurubu ve B vitamini aldım ayriyetten doktorun beslenme tavsiyeleri vardi hepsini uyguladim 45 kilodan 58'e çıktım bu arada boyum 1.72 şuan yine 4 kilo hedefim var kollari sivadim bu kış alcam insallah :KK72::KK55:

Kızlar günaydın.

Ben zaditen kullanıyorum baya ise yarıyor

Süt içemiyorum, laktozsuz olanı bile bağırsaklarımı bozmaya yetiyor maalesef. Onun dışında zaten her şeyi yiyorum aslında. Diyetisyene ailem giderken gittim konuştuk. Annemlere verdiği listeyi bana uyarlayıp bu şekilde kilo alabilirsin dedi. O şekilde besleniyorum zaten ama tık yok. Bence benim problemim bağırsaklarda aslında. Ne olursa olsun bağırsaklarım bozuluyor :KK70: Sürekli gazım var, yediğim her şey rahatsız ediyor vücuttan çıkmak için savaşıyorlar sanki :KK70:[/QUOTE]
Çölyak olabilirmisin canım baktırdunmı hiç

Yaş 19 ben ozaman lar taş gibi bir genckızım. Boy 160 kilo 50 ... kayınvalidemle ilk tanışmamız bana zayıf demiş :63:
Ve ben kilo almak için süte çiğ yumurta katip her sabah ictim! iğrenç bir tadı var içine bide bebe bisküvisi.burnumu tıkayıp dikiyordum. Annem haklı olarak kızıyordu kendisi fazla kilo sevmez ve derdi ilerleyen yaşta metobolizma bukadar hızlı olmaz kıymetini bil falan filan...
Ben devam ettim ettim bi türlü kilo alamıyorum hırs yaptım ve çok üzüldüm söylediğine cahillik işte. Her akşam makarna öğlen pilav abandim. Kilom oldu 55 .
Ve eşime söyledim ozaman tabi erkek arkadaşım oda iyi olmuş falan dedi. Annesi duydu ses çıkmadı :KK11: ben kendimi beğendirmeyi çok istemistim:KK48:
Şimdi yaş 27 bebeğim 4aylik kilomu herkese 60 diyorum ama kilom 62.5:bicak:
Kayınvalidemin kilo sevmediğini kızına sürekli kilo ver dediğini evlenince anladım. Şuan beni çok beyenir artık kızı oldum :KK48:
Demem o kiiiii yasin küçük zayıflık gibisi varkiiii ya inan çok zor kilo alan biriydim şuan vermekte zorlanıyorum. Ah ahhh gençliğim minicik 36 bedenim:KK43:
Ne zorlanirdim 36 beden bulmak için ne havaliymiiiiss :cry:

Ya ne olurdu yani birazcık senin gibi olsaydım bn kilodan çok çektim ve hala cekiyorum ve kendimden nefret ediyorum bnce haline sukur etmen gerekiyor seni seven böyle sevsin

bence boyuna ve yaşına göre kilon çok düşük değil, kısa boy kiloyu hiç kaldırmıyor,
ayrıca vucut yapın neyse kilo alsan da değişmeyecek, sonra kilo alıp hayal kırıklığına uğrama, mesela yüzün ya da kolların zayıfsa yine zayıf olacak, onları istediğin ölçüye getirmeye kastığında diğer yerlerin anormal kalınlaşacak.
mesela bende popo var basen yok, 45 kiloyken az kilo alsam da basen kıvrımım olsa derdim ama sonradan gördüm ki kaç kilo olursam olayım basen olayım yok benim, önden bakınca dümdüz kız çocuğu gibiyim, zayıfken zayıf bir çocuk gibi, kilo alınca da şişko bir çocuk gibi, bilmem anlatabildim mi :)
o yüzden bırak bünyen için normal olan neyse o kalsın, vucudunu zorlama.

X