Zayıflık

Teşekkür ederim

Ay bende kendime gıcık oluyorum alacağım 3-4 kilo beceremiyorum onu. Kardeşiniz gerçekten aşırı zayıf, benden bile zayıf ve uzun nasıl gözüküyordur kim bilir. Teyzemler beni anoreksik sanmıştı ama alakam yok. Kardeşiniz bu durumundan memnunsa bence bir araştırın derim. Çok zayıf olmaktan memnun olacak kimseyi tanımıyorum manken vs. değilse

yok manken falan değil. ikizi var onun doktor. o da diyor anoreksik diye ama kendisi onu da kabul etmiyor. ben sana versem keşke 3-4 kilo birazda kardeşime vereyim diyeceğim de paralar beni :KK70:

Çölyak olabilirmisin canım baktırdunmı hiç

Bugün bunu başka biri daha söyledi burdan, internetten araştırdım olabilirim gibi geldi. Cumartesi doktor için randevu aldım, gideceğim bakalım.

Yaş 19 ben ozaman lar taş gibi bir genckızım. Boy 160 kilo 50 ... kayınvalidemle ilk tanışmamız bana zayıf demiş :63:
Ve ben kilo almak için süte çiğ yumurta katip her sabah ictim! iğrenç bir tadı var içine bide bebe bisküvisi.burnumu tıkayıp dikiyordum. Annem haklı olarak kızıyordu kendisi fazla kilo sevmez ve derdi ilerleyen yaşta metobolizma bukadar hızlı olmaz kıymetini bil falan filan...
Ben devam ettim ettim bi türlü kilo alamıyorum hırs yaptım ve çok üzüldüm söylediğine cahillik işte. Her akşam makarna öğlen pilav abandim. Kilom oldu 55 .
Ve eşime söyledim ozaman tabi erkek arkadaşım oda iyi olmuş falan dedi. Annesi duydu ses çıkmadı :KK11: ben kendimi beğendirmeyi çok istemistim:KK48:
Şimdi yaş 27 bebeğim 4aylik kilomu herkese 60 diyorum ama kilom 62.5:bicak:
Kayınvalidemin kilo sevmediğini kızına sürekli kilo ver dediğini evlenince anladım. Şuan beni çok beyenir artık kızı oldum :KK48:
Demem o kiiiii yasin küçük zayıflık gibisi varkiiii ya inan çok zor kilo alan biriydim şuan vermekte zorlanıyorum. Ah ahhh gençliğim minicik 36 bedenim:KK43:
Ne zorlanirdim 36 beden bulmak için ne havaliymiiiiss :cry:

Ayy ne güzel anlattınız valla :KK70: Benim birine kendimi beğendirmek değil problemim aslında, erkek arkadaşımın annesi de sizin kayınvalideniz gibi çok zayıfsın diyor bana :KK11: Ama problem o değil.

Ya ne olurdu yani birazcık senin gibi olsaydım bn kilodan çok çektim ve hala cekiyorum ve kendimden nefret ediyorum bnce haline sukur etmen gerekiyor seni seven böyle sevsin

Yatarken falan kemiklerim batıyor. Plastik tahta bir sandalyeye en fazla 5-10 dakika oturabilirim sonrasında sırtımdaki kemikler ve popom battığı için canım acıyor kalkmak zorunda kalıyorum bu yüzden rahatsızım aslında.

yok manken falan değil. ikizi var onun doktor. o da diyor anoreksik diye ama kendisi onu da kabul etmiyor. ben sana versem keşke 3-4 kilo birazda kardeşime vereyim diyeceğim de paralar beni :KK70:

Ay keşke :KK70: Ama kardeşiniz için tehlikeli. Bir süre sonra hiçbir şey yememeye başlayacak vücudu iflas edecek. Dikkat edin lütfen

Benim bu konuyla ilgili bir teorim var. Yediğin değişmese de erken yatmak kilo verdiriyor. Geç yatmakta tam tersi. Kaçta yatarsın genelde?

Sakın kilo alacağım veya nasılsa kilo alamıyorum diye sağlıksız ve yağlı besinlere yönelmeyin, yoksa o zayıflığınıza orantısız bir göbek eklenir.

Bir de yaş ilerledikçe metabolizma bu hızda kalmayacak, muhtemelen ister istemez zaten kilo alacaksınız.

Sağlığınızı etkilemediği müddetçe az kiloda kalın ki olası bir gebelikte veya 30unuzdan sonra da canınızın istediğini keyifle yiyebilin.

Ben cig k.cekirdegi,hafsa ana macunu ,toz bebek mamasi, her sabah ac karna kekik cayi,bagirsak kurdudur belki diye onun ilaclari ve daha bilimum deneme yaptim ama hic bir faydasini gormedim.sirri ise beyinde bitiyor ne zman kafama takmamayi koydum. ozaman almaya basladim zayifsin diyenlere de. cvb hazirdi artik ben kilomdan memnunum sifir bedenim herkes vermeye calisiyor benimkisi Allah vergisi diyodum donup kaliyordular bi kac saniye sonra haklisin cnm biz veremiyoruz cok sanslisun demeye basliyirlardi bu da bana moral oluyordu.dikkat et cnm sana zayif diyenlerde hasedinden diyirlardir eminim soyleyenler hep kilosu fazla olanlardir.

Canım benim bi çocukluk arkadaşım vardı aynı sorun ondada vardı yese kilo alamıyordu ee haliyle yaşıtlarına göre de küçük minyon kalmıştı. Sonra doktora gitti hangi bölüm olduğunu hatırlayamıyorum :110: Birsürü testler yapıldı seninde dediğin gibi kız ne yese hemen peşine lavoboya çıkıyordu . Meğerse gluten e karşı aşırı derece de rahatsızlığı varmış doktor özel un verdi annesı onla ekmek yaptı onu yedi ee tabi aynı zmanda içinde gluten olan herşey yasak normal ekmek pilav makarna vb herşey yasak aradan kısa bir süre geçtıkten sonra düzeldi :) bence araştır canım vakit yakınken çare bul geç kalma

Canım benim bi çocukluk arkadaşım vardı aynı sorun ondada vardı yese kilo alamıyordu ee haliyle yaşıtlarına göre de küçük minyon kalmıştı. Sonra doktora gitti hangi bölüm olduğunu hatırlayamıyorum :110: Birsürü testler yapıldı seninde dediğin gibi kız ne yese hemen peşine lavoboya çıkıyordu . Meğerse gluten e karşı aşırı derece de rahatsızlığı varmış doktor özel un verdi annesı onla ekmek yaptı onu yedi ee tabi aynı zmanda içinde gluten olan herşey yasak normal ekmek pilav makarna vb herşey yasak aradan kısa bir süre geçtıkten sonra düzeldi :) bence araştır canım vakit yakınken çare bul geç kalma

Evet buradaki bir arkadaş sayesinde öğrendim o hastalığı, adı "çölyak"mış. Doktordan randevu aldım gideceğim cumartesi günü. Bakalım ne diyecek

Bu olabilir işte. 22-22.30 gibi yatarım, tavuk gibiyimdir. Hadi bilemedin 23.00 diyelim yani :KK70:
Şimdi ben bu teoriyi çürütürüm:-)
Sabahlara kadar otururum, uyku düzeni diye birşey yok ve bu yıllardır böyle bende, boyum 1,50 küsür tam bilmiyorum ama 22 yaşında evlenirken 39 kiloydum, hayatımda tek kilolu olduğum dönem gebelik dönemiydi 20 kiloya yakın kilo aldım, kuş kadar kızı doğurdum daha 1 aylık lohusa olmadan 42 kiloya düştüm, şu an kilon kaç derseniz 46-47 arası oynuyor, çok yerim, çikolata canavarıyım, sabahladığım için arada geceleri ekmekleri kıvırıp götürdüğüm olur ama 50 kiloyu bulamadım, yaş 44, menopoz olunca kilo alırsın diyorlar, şansımı o döneme saklıyorum :KK70: o da olmazsa zayıf bir kadın olarak ölüp gideceğim:confused:
Sağlıklıysanız kendinizi zinde hissediyorsanız kilo işini çokta kafanıza takmayın, birazda metabolizmayla alakalı birşey bu, benim metabolizma yürümüyor koşuyor mübarek, çok şükür hiçbir kronik hastalığım yok şimdilik.

Sabahlara kadar otururum, uyku düzeni diye birşey yok ve bu yıllardır böyle bende, boyum 1,50 küsür tam bilmiyorum ama 22 yaşında evlenirken 39 kiloydum, hayatımda tek kilolu olduğum dönem gebelik dönemiydi 20 kiloya yakın kilo aldım, kuş kadar kızı doğurdum daha 1 aylık lohusa olmadan 42 kiloya düştüm, şu an kilon kaç derseniz 46-47 arası oynuyor, çok yerim, çikolata canavarıyım, sabahladığım için arada geceleri ekmekleri kıvırıp götürdüğüm olur ama 50 kiloyu bulamadım, yaş 44, menopoz olunca kilo alırsın diyorlar, şansımı o döneme saklıyorum :KK70: o da olmazsa zayıf bir kadın olarak ölüp gideceğim:confused:
Sağlıklıysanız kendinizi zinde hissediyorsanız kilo işini çokta kafanıza takmayın, birazda metabolizmayla alakalı birşey bu, benim metabolizma yürümüyor koşuyor mübarek, çok şükür hiçbir kronik hastalığım yok şimdilik.

Ay Mune ablaa bende senin gibi olacağım galiba. Fazla takıntım yok aslında kiloma karşı ama gerçekten geceleri yatarken bile rahat edemiyorum kemiklerim batıyor. O yüzden azcık etlenip butlanayım diyorum yoksa çıtır olmak çok güzel :KK70:

Ay Mune ablaa bende senin gibi olacağım galiba. Fazla takıntım yok aslında kiloma karşı ama gerçekten geceleri yatarken bile rahat edemiyorum kemiklerim batıyor. O yüzden azcık etlenip butlanayım diyorum yoksa çıtır olmak çok güzel :KK70:
Hahahahahaa valla o kemik batmaları fena:KK70:yan yatamam kemikler birbirine geçiyor:KK70:
Şimdi yine iyiyim, benim için 46-47 kilo bir mucize, 42 kiloyken tayt giyiyordum, tayt taytlığından utanıyordu:KK70: bir tayt pantolon gibi insanın üstünde fır döner mi, giyme sen bu taytı hakkını veremiyorsun diyorlardı:KK70:
En kötüsü kıyafetleri dolduramamaktı, hatırlıyorum 20'li yaşlarımda o zamanlar xs gibi bedenler yok, ya kadın reyonundan ya da garson boy dedikleri reyondan giyinmek zorundaydın, ben kadın reyonundan kıyafet alamazdım, olmuyordu, annem çıkar şunu yine içinde kayboldun derdi:KK70:

Hepsi bir yana da sağlığını etkilemiyorsa illa kilo alacağım diye zorlama, ben düşük tansiyon ve kansızlık sorunu yaşıyorum diye bol bol kan ilacı ve keçi boynuzu pekmeziyle şimdiki kiloma ulaştım, arada istemeden kilo verirsem tansiyonum etkileniyor o yüzden bu kiloyu muhafaza etmek zorundayım ama şükür bunun dışında bir sağlık sorunum yok.

Hahahahahaa valla o kemik batmaları fena:KK70:yan yatamam kemikler birbirine geçiyor:KK70:
Şimdi yine iyiyim, benim için 46-47 kilo bir mucize, 42 kiloyken tayt giyiyordum, tayt taytlığından utanıyordu:KK70: bir tayt pantolon gibi insanın üstünde fır döner mi, giyme sen bu taytı hakkını veremiyorsun diyorlardı:KK70:
En kötüsü kıyafetleri dolduramamaktı, hatırlıyorum 20'li yaşlarımda o zamanlar xs gibi bedenler yok, ya kadın reyonundan ya da garson boy dedikleri reyondan giyinmek zorundaydın, ben kadın reyonundan kıyafet alamazdım, olmuyordu, annem çıkar şunu yine içinde kayboldun derdi:KK70:

Hepsi bir yana da sağlığını etkilemiyorsa illa kilo alacağım diye zorlama, ben düşük tansiyon ve kansızlık sorunu yaşıyorum diye bol bol kan ilacı ve keçi boynuzu pekmeziyle şimdiki kiloma ulaştım, arada istemeden kilo verirsem tansiyonum etkileniyor o yüzden bu kiloyu muhafaza etmek zorundayım ama şükür bunun dışında bir sağlık sorunum yok.

Aman dikkat et bir şey olmasın sana <3 Bende çocuk reyonundan giyiniyorum genelde 12-13 yaş tam oluyor :KK70: Göğüsler falan zaten minicik kaldı kendimi duvarlara vurcam :KK70:

Aman dikkat et bir şey olmasın sana <3 Bende çocuk reyonundan giyiniyorum genelde 12-13 yaş tam oluyor :KK70: Göğüsler falan zaten minicik kaldı kendimi duvarlara vurcam :KK70:
:-) laf aramızda benim kız 12-13 yaşlarındayken bir kot aldım ona, tabii gelişme çağında çocuklar çabuk serpiliyor 6-7 ay sonra kot pantolon küçük gelmeye başladı, taş gibi kot deyip ben giydim :KK70:

Bu yazışmalar sonrası bizi sopayla kovalayacaklar siteden:KK70: derdimize bak çocuk reyonundan giyim:KK70:

:-) laf aramızda benim kız 12-13 yaşlarındayken bir kot aldım ona, tabii gelişme çağında çocuklar çabuk serpiliyor 6-7 ay sonra kot pantolon küçük gelmeye başladı, taş gibi kot deyip ben giydim :KK70:

Bu yazışmalar sonrası bizi sopayla kovalayacaklar siteden:KK70: derdimize bak çocuk reyonundan giyim:KK70:

Vallahi taşlarlar bizi burada :KK70: Korkuyorum zaten sabahtan beri :KK70:

Mune abla ben seni böyle tombul tombul hayal ediyodum.ay sen minicik bi kadınmışsın:KK15:

Merhaba bende senin gibi yıllardır bu dertten muzdaribim fakat çaresini asla bulamadık doktorda dahil ki kendim hemşireyim zaten.Troid, şeker, gıda tsetleri immun sistem testi ve tedavileri falan sonuç sıfır.En son sinir ve derin düşünce konusuna bağladılar.Fakat farkettim ki çok yemenin hiçbir faydası yok.Mide-Bağırsak dengesini sağlamak işe yarıyor.Oda en fazla 4-5 kilo.

1.66 boyundayım ve 49 kiloyum bana öok zayıfsın diyenlere ben çok zayıf değiliö siz kilolusunuz diyorum artık. Zayıf olmak gayet güzel bişey. Kilo almaya çalışmayın daha doğrusu yağ olarak almayın. Onun yerine sırtınızı genişletecek poponuzu çıkaracak çalışmalara girin ozaman daha iyi hissedeceksiniz ben öyle yaptım devamda ediyorum. Kilo alınca göbek çıkıyor mesela sinir oluyordum ben ona.

X