Zayıflık

laviienrose

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2016
794
822
28
Kızlar günaydın.

22 yaşındayım. 156 boyum var ve kilom 41.5-42.5 arasında sürekli değişiyor. Artık kilo almak istiyorum diye dayandım yemeğe midem bulanana kadar yiyorum. Ama bu durum bende ishal yapmaya başladı. Çok sıkıldım artık. Doktora gitmek istiyorum ama hangi doktora gideceğimi de bilmiyorum. Herkes çok zayıfsın kilo al dedikçe cinlerim tepeme çıkacak gibi oluyor. Cumartesi günü 42.7 kiloya çıkmayı başarmıştım, dün sabah tartıldım 41.7. Ve afedersiniz öküz gibi yiyorum benim kadar yiyen bi insanın 50 kilo olması gerekir. Ben ne yapayım ya bana bi yol gösterin nolursunuz ? Psikolojim de berbat gına geldi artık bana

images (5).jpg
Tam taşlamalık konu:KK49:

Kızlar günaydın.

22 yaşındayım. 156 boyum var ve kilom 41.5-42.5 arasında sürekli değişiyor. Artık kilo almak istiyorum diye dayandım yemeğe midem bulanana kadar yiyorum. Ama bu durum bende ishal yapmaya başladı. Çok sıkıldım artık. Doktora gitmek istiyorum ama hangi doktora gideceğimi de bilmiyorum. Herkes çok zayıfsın kilo al dedikçe cinlerim tepeme çıkacak gibi oluyor. Cumartesi günü 42.7 kiloya çıkmayı başarmıştım, dün sabah tartıldım 41.7. Ve afedersiniz öküz gibi yiyorum benim kadar yiyen bi insanın 50 kilo olması gerekir. Ben ne yapayım ya bana bi yol gösterin nolursunuz ? Psikolojim de berbat gına geldi artık bana

Diyetisyene gideceksiniz. Bu şekilde kilo almaya çalışmanız çok sağlıksız.

Ben de yıllarca böyleydim 42 kiloydum konularim da var
Her gun kalori hesabi yapiyodum

Ama 25 yaşından sonra ayni seyleri yememe rağmen vücudum kilo aldi

Su an 48 kiloyum

Bence zamanla alirsin takma

Ay sabah sabah güldüm Allah da sizi güldürsün :KK70:

Diyetisyene gideceksiniz. Bu şekilde kilo almaya çalışmanız çok sağlıksız.

Annemler zayıflamak için diyetisyene gitti, onların programını kilo almak için uyguluyorum bende. Diyetisyenleri bu şekilde önermişti. Ek olarak da fast food yiyorum doğal olarak. Sağlıksız bir şekilde almaya çalışmıyorum aslında. Sadece yiyorum kilo almayı da başarıyorum ama bir süre sonra ishale çeviriyor sanki vücudum kabul etmiyor gibi. Bu yüzden bir doktora gitmek istiyorum ama hangi bölüme gitmem gerekiyor bilmiyorum.

Ben de yıllarca böyleydim 42 kiloydum konularim da var
Her gun kalori hesabi yapiyodum

Ama 25 yaşından sonra ayni seyleri yememe rağmen vücudum kilo aldi

Su an 48 kiloyum

Bence zamanla alirsin takma

2 sene önce 54 kiloydum bende. Babam kalp krizi geçirdikten sonra bi anda 7 kilo verdim 47ye düştüm. Daha sonra bademcik ameliyatı olmam gerekti 1 ay iyileşemedim 43 kiloya düştüm yemek yiyemediğim için. O günden beridir toparlayamıyorum kilomu. Yukarıda da dedim sanki vücudum kabul etmiyor kiloyu. 38-40 beden giyerken bi anda 34 beden bile bol gelmeye başladı.

Açıkçası korkuyorum da artık bir sorun mu var diye. Dahiliyeye gittim şeker, tiroit testi falan yaptı onlarda bir sorun çıkmadı. Ama başka hangi doktora gidebilirim bu konu hakkında acaba ?

Malesef ben de hep bundan sikayetciydim zayiflik da ayri dert.ve cok da fazla yerim oldum olasi.ilk cocugum oldu hoop yine ayni kiloya dustum,neyseki ikinci cocugum da olunca artik aldim 3-5 kilo nihayet iyiyim simdi.seni o kadar iyi anliyorum ki ben de ne yaptiysam kilo alamadim.yemeyle olmuyor ne yazikki belki diyetisyen care olur dene bakalim.ben dr a cok gittim ama diyetisyene hic gitmedim

Kilo almak için uğraşma zaten yıldan yıla alıyorsun .Senin yaşındayken her bayan zayıf sonra gelsin kilolar birde çocuk sahibi olursan gene gelsin kilolar.Anlayacağın fistik gibisin sağlıklı beslen yater.Genede kilo alacağım diyorsan gerçek şekerli tatlılar ye yabi evde yapılan tatlılar. Birde kompleks B Vitamini hap bana kilo aldırmış. Seningibiydim doktor vermişti. SENDE doktoruna danış bence
Ayrıca 1.56 boya çokta zayıf değilsin yani.

Malesef ben de hep bundan sikayetciydim zayiflik da ayri dert.ve cok da fazla yerim oldum olasi.ilk cocugum oldu hoop yine ayni kiloya dustum,neyseki ikinci cocugum da olunca artik aldim 3-5 kilo nihayet iyiyim simdi.seni o kadar iyi anliyorum ki ben de ne yaptiysam kilo alamadim.yemeyle olmuyor ne yazikki belki diyetisyen care olur dene bakalim.ben dr a cok gittim ama diyetisyene hic gitmedim

Diyetisyene gitmiş sayılırım ona göre besleniyorum ama olmuyor. Yani vücudum tabi güzel gözüküyor zayıfım diye. Herkes senin kadar biz yesek ohoo modunda dolanıyor etrafımda. Ama gece yatarken bile kalça kemiklerim batıyor :KK70:

Kilo almak için uğraşma zaten yıldan yıla alıyorsun .Senin yaşındayken her bayan zayıf sonra gelsin kilolar birde çocuk sahibi olursan gene gelsin kilolar.Anlayacağın fistik gibisin sağlıklı beslen yater.Genede kilo alacağım diyorsan gerçek şekerli tatlılar ye yabi evde yapılan tatlılar. Birde kompleks B Vitamini hap bana kilo aldırmış. Seningibiydim doktor vermişti. SENDE doktoruna danış bence

Hangi doktora gitmiştiniz ? Tabi ki vücudum güzel fazla bir kilo almak da istemiyorum. 46-47 ideal. Alacağım hepi topu 4 kilo onun için çektiğim çileye bakın ya :KK70:

Beslenme uzmanları sadece kilo vermek için değildir .

Sağlıklı ve dengeli kilo almak için diyetisyene git .

Süt , fıstık ezmesi , kuruyemiş ve kuru meyveler ye ara öğünlerde .

Doktora git bence bir hastalik olabilir. Tiroit bezi çok calisiyor olabilir.

Dahiliyeye gitmiştim bunun için acaba şeker mi var diye bir sürü test yaptı ama herhangi bir şey çıkmadı. Başka hangi doktora gidebilirim ?

Beslenme uzmanları sadece kilo vermek için değildir .

Sağlıklı ve dengeli kilo almak için diyetisyene git .

Süt , fıstık ezmesi , kuruyemiş ve kuru meyveler ye ara öğünlerde .

Süt içemiyorum, laktozsuz olanı bile bağırsaklarımı bozmaya yetiyor maalesef. Onun dışında zaten her şeyi yiyorum aslında. Diyetisyene ailem giderken gittim konuştuk. Annemlere verdiği listeyi bana uyarlayıp bu şekilde kilo alabilirsin dedi. O şekilde besleniyorum zaten ama tık yok. Bence benim problemim bağırsaklarda aslında. Ne olursa olsun bağırsaklarım bozuluyor :KK70: Sürekli gazım var, yediğim her şey rahatsız ediyor vücuttan çıkmak için savaşıyorlar sanki :KK70:

Önce dahiliye. Tam kan tahlili yaptırın. Aile hekimi de olur.
Sonra o sonuçlarla diyetisyene gidin. Uygun bir beslenme programı yazsın size.

Önce dahiliye. Tam kan tahlili yaptırın. Aile hekimi de olur.
Sonra o sonuçlarla diyetisyene gidin. Uygun bir beslenme programı yazsın size.

Bunu zaten yaptım, belli bir programa göre besleniyorum ama işe yaramıyor. Bağırsaklarımla alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum. Bunun için hangi doktora gidilir ?

Diyetisyene gitmiş sayılırım ona göre besleniyorum ama olmuyor. Yani vücudum tabi güzel gözüküyor zayıfım diye. Herkes senin kadar biz yesek ohoo modunda dolanıyor etrafımda. Ama gece yatarken bile kalça kemiklerim batıyor :KK70:
Ay aynen mesela nasil yedigimi gorenler biz boyle yesek 100 kilo o oluruz falan diyorlar ama almiyorum fazla iste.sjmdi yine 2. Dogumdan:confused: sonra bi normal sayilirim yani.gerci yine donusuyir gibiyim eski halime cunku 36 giyiyordum yine dondum 34 e

Ay aynen mesela nasil yedigimi gorenler biz boyle yesek 100 kilo o oluruz falan diyorlar ama almiyorum fazla iste.sjmdi yine 2. Dogumdan:confused: sonra bi normal sayilirim yani.gerci yine donusuyir gibiyim eski halime cunku 36 giyiyordum yine dondum 34 e

34 artık belden bol geliyor delirmek üzereyim :KK70: Allah'tan bacaklarım falan fazla zayıf değil de ordan kurtarıyorum :confused:

Hangi doktora gitmiştiniz ? Tabi ki vücudum güzel fazla bir kilo almak da istemiyorum. 46-47 ideal. Alacağım hepi topu 4 kilo onun için çektiğim çileye bakın ya :KK70:
Geçmiş gün sanırım grip olmuştum öyle verdi doktor B vitaminini.Sen çok zayıf değilsin boyuna gore. Ben165 boyum vardı kiloydum.gunda 3 kez kullan dedi.Ben yarım ekmek yemeğe başladım .İnsanın damak tadı geliştikçe daha çok yiyesim geliyor birde yıllar geçince benim gibi 65 kilo olunuyot:))

nasıl kilo verebilmek işkenceyse almakta öyledir eminim iyi bir diyetisyen çözer bence sorunu konu sahibi kızma ama kendimi intihar ediciim yaa :kahve:

Geçmiş gün sanırım grip olmuştum öyle verdi doktor B vitaminini.Sen çok zayıf değilsin boyuna gore. Ben165 boyum vardı kiloydum.gunda 3 kez kullan dedi.Ben yarım ekmek yemeğe başladım .İnsanın damak tadı geliştikçe daha çok yiyesim geliyor birde yıllar geçince benim gibi 65 kilo olunuyot:))

Valla yediğim şeyleri bi görseniz :KK70: İkili menüler var ya hani meşhur fastfoodcularda eskiden onu tek başıma yerdim :KK70: Şimdi yersem anında ishal oluyorum :KK70:

nasıl kilo verebilmek işkenceyse almakta öyledir eminim iyi bir diyetisyen çözer bence sorunu konu sahibi kızma ama kendimi intihar ediciim yaa :kahve:

Vallahi öyle. İnsan istediği şeyi yapamıyor. Eskiden de kilo vermek isterdim veremezdim. Kızar mıyım hiç aşkolsun diyetisyenin verdiği listeye göre besleniyorum aralarda da ek olarak hamburger menü falan yiyorum ama tık yok. Bağırsaklar bozuk :kızgın:

Dahiliyeye gidin. İç hastalıkları.

Teşekkür ederim

X