Zihinden kendi kendine konuşmak

Kremsantikk

Ailem benim en büyük servetim.
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
326
401
Herkese selam

Kızlar bir problemim var ve yaşayam var mı ? Var ise neler yaptınız . Benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Şimdi uzun zaman kendi kendime zihinim içinde konuşuyorum. Hatta bir ara o kadar pik yapmıştı ki destek bile almıştım. Kafamın içinde bir ses var ve asla dusmuyor . Sürekli konusuyor . Konusan benim benim sesim asla yabancı biri değil . Zihnim hiç kapanmıyor . Uyuyamıyorum . Uykuya dalamıyorum. Kaliteli bir uyku geçiremiyorum. Uykusuzluktan ölüyorum koşa koşa yatağa gidiyorum. Kafamı yastığa koyuyorum bilin bakalım ne oluyor . Konuşma başlıyor . Örn bu durum için psk gitmek istiyorum sanki gitmiş karşımda doktor varmış gibi sohbet ediyorum . Ama bu istemsiz başlıyor . Şimdi tekrar doktora gideceğim fakat yoruldum . Aynı şeyler yaşayan var mı ? Merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

ben de hep iç sesimle sohbet ediyorum o bazen beni motive ediyor bazen aşağılıyor. bazı dönem çok uzun sürüyor bazı dönem çok konuşmuyoruz. belki ihtiyacımız olduğu bir dönemdesinizdir

Beyin sürekli çalışıyor, e her akıldan geçeni sesli söyleyecek hızda dilimiz yok. Kafanızın içinde dönmesi doğal. Takıntı haline getirirseniz büyütürsüz. Hepimizde var bence bu. Bende var en azından.

Bazen kendi kendime konuşurum. sizinki nasıl içinizde kalanların hesaplasması şeklinde mi?
Herşey iyi kötü . Sadece kötüler diyemeyeceğim. Dersem yalan olur. Hiç yargılayan değil bu ses sanki karşımda biri var onunla konuşuyorum. Karsımdakini cevabını da veriyorum . Karşılıklı sohbet bildiğin . Bir olay durum geçmiş zaman yaşanılan . Ses olmasın konusulmasın diye ekran acıyorum surekli cünkü sesizlik olduğu an başlıyor

Herkese selam

Kızlar bir problemim var ve yaşayam var mı ? Var ise neler yaptınız . Benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Şimdi uzun zaman kendi kendime zihinim içinde konuşuyorum. Hatta bir ara o kadar pik yapmıştı ki destek bile almıştım. Kafamın içinde bir ses var ve asla dusmuyor . Sürekli konusuyor . Konusan benim benim sesim asla yabancı biri değil . Zihnim hiç kapanmıyor . Uyuyamıyorum . Uykuya dalamıyorum. Kaliteli bir uyku geçiremiyorum. Uykusuzluktan ölüyorum koşa koşa yatağa gidiyorum. Kafamı yastığa koyuyorum bilin bakalım ne oluyor . Konuşma başlıyor . Örn bu durum için psk gitmek istiyorum sanki gitmiş karşımda doktor varmış gibi sohbet ediyorum . Ama bu istemsiz başlıyor . Şimdi tekrar doktora gideceğim fakat yoruldum . Aynı şeyler yaşayan var mı ? Merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum
Bende bunun farklı bir versiyonu var. Hesaplaşamadigim insanlarla kavga ediyorum içimden. Ve bunu bir senaryo üzerinden yapıyorum, karşılıklı diyalog şeklinde. Çok araştırdım bunu. Vesvese.... kendi kendimi dolduruşa getirmekten başka bir şey yapmıyormuşum.. kafamda konuşma başlayınca odağimi değiştiriyorum. Epey işe yaradı. Yok saymak hiçbir işe yaramıyor sadece o an başka şeye yönelin inşallah bir nebze rahatlatır sizi..

Bende icimden konusur cevaplarim. Içsesimle sohbet ornegi:

Soru:Camasirlari bugun mu yikasam, yarın mı?
Cevap: aman kim ugrasacak simdi, yarin yıkayayım
Soru:cocugun temiz pantolonu kalmadi, yarin ne giydireceksin
Cevap:5dk oturayim da kalkip calistiririm makineyi

Kimse kendisiyle boyle konusmuyor mu ya 🤣🤣

Bende icimden konusur cevaplarim. Içsesimle sohbet ornegi:

Soru:Camasirlari bugun mu yikasam, yarın mı?
Cevap: aman kim ugrasacak simdi, yarin yıkayayım
Soru:cocugun temiz pantolonu kalmadi, yarin ne giydireceksin
Cevap:5dk oturayim da kalkip calistiririm makineyi

Kimse kendisiyle boyle konusmuyor mu ya 🤣🤣
Bu normal olan . Bunda sıkıntı yok. Benimki şöyle

Merhaba doktor bey ben uyuyamıyorum kafamın içindr sürekli bir ses
Daha öncede basvurmustum
Sağlık sorunlarımda var vs vs
Doktor cevap veriyor

Sanki o olayı yaşıyormuş gibi

Mesela bu yorumu okudum ekranı kapattım
Hemen baslıyor kafamda
Sana anlatıyorum şimdi sen bana bunu dedim ama yok o öyle değil gibi diye sohbet dönüyor

Ay anlatmıyorum tam
Ama tuhaf bir durum
Eminim yaşayan vardır . Ama zihnim hiç kapanmadığı için dinlenme vs olmuyor

Herkese selam

Ben de kendi kendime konuşurum da uyumama engel olmaz. Bana bu durumu kafanızda büyütmüş olabilirsiniz gibi geldi. Hepimiz konuşuyoruzdur içimizden veya kendi kendimize sesli olarak da. Gayet insani bir şey. Bunu ayriyeten sanki sizden farklı biri konuşurmuşcasına, gayri ihtiyari bir durum gibi bahsettiğinizi düşünüyorum son cümlenize bakaraktan. Uykusuzluğunuzun başka bir sebebi de olabilir. Kansızlık falan var mı acaba? Kafanıza taktığınız, stresli bir şeyler mi yaşadınız? Neleri konuşuyorsunuz mesela, uyumanıza engel olacak kadar? Uyumak için yattığınızda müzik dinlemeyi, bir şeyler izlemeyi denediniz mi?

Bende bunun farklı bir versiyonu var. Hesaplaşamadigim insanlarla kavga ediyorum içimden. Ve bunu bir senaryo üzerinden yapıyorum, karşılıklı diyalog şeklinde. Çok araştırdım bunu. Vesvese.... kendi kendimi dolduruşa getirmekten başka bir şey yapmıyormuşum.. kafamda konuşma başlayınca odağimi değiştiriyorum. Epey işe yaradı. Yok saymak hiçbir işe yaramıyor sadece o an başka şeye yönelin inşallah bir nebze rahatlatır sizi..
Kilit cümle karşılıklı diyalog
ben ve karşımdaki yada iki başka kişi
Ama ses benim sesim
Hesaplaşamadığım kötü olaylarda var ama boyle gündelikte var
Kötü zamanlar geçirdim . Yogun stres sağlık sorunlarına sebebiyet verdi.
Sonra böyle pskiyatriklik durumlara yol açtı

Bu normal olan . Bunda sıkıntı yok. Benimki şöyle

Merhaba doktor bey ben uyuyamıyorum kafamın içindr sürekli bir ses
Daha öncede basvurmustum
Sağlık sorunlarımda var vs vs
Doktor cevap veriyor

Sanki o olayı yaşıyormuş gibi

Mesela bu yorumu okudum ekranı kapattım
Hemen baslıyor kafamda
Sana anlatıyorum şimdi sen bana bunu dedim ama yok o öyle değil gibi diye sohbet dönüyor

Ay anlatmıyorum tam
Ama tuhaf bir durum
Eminim yaşayan vardır . Ama zihnim hiç kapanmadığı için dinlenme vs olmuyor

Şöyle soyleyeyim eger bir mulakata gireceksem, birine bisey izah etmem gerekiyorsa ayni sizin yazdiginiz gibi kafamda o mulakat anindaki sohbeti yapıyorum.
Kendinizden bahsedin diye soruyorlar, konusuyorum
Işle ilgili bilgimi olcecek soru soruyorlar, cevapliyorum gibi

Ancak dedigim gibi önemli bir konu varsa kafamda bu sohbet dönüyor. Benimki stresle alakali bir durum. Sizinki normal bir durum olmayabilir

Ama ses benim sesim
Benim de hem geçmişten hem de günlük hayatimdan olaylarda oluyordu. Sonra şunu anladım ki içimden kavga ettiğim insan bunun farkında bile değil. Ben kendi kendime coşup duruyorum... vesvese ile ilgili biraz okuma yaptım, bazı videolar izledim ve büyük ölçüde aştım bu durumu..

Ama ses benim sesim
Karşılıklı düşünce olarak mı geçiyor yoksa baya bildiğin kendi sesini mi duyuyorsun

Kulağımla duymuyorum özellikle bunu belirtiyorum ki başka şeyle karışmasın. Zihnimde iç sesimde var
Yok tamam onu anladım da iç ses de mi ses olarak dönüyor yani kafanda omu demek istedim, yoksa düşünceler sürekli geçer kafamızın içinde, söyle mi yapsaydim yok böyle iyi oldu falan gibi

X