Zirkonyum Kaplama.

fastandfurious

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2017
4
12
Dişlerimde çarpıklık ve renginde sarılık vardı ve üst ön dişimin birisinde çok hafif bir kırık vardı. Bu durum da rahat gülmemi engelleyip özgüveni mi zedeliyordu. Sağlık açısından bir problem olmamasına rağmen üst ön altı dişimi zirkonyum yaptırdım. Buraya yazma amacım aynı problemi olup yaptırmak isteyen varsa kesinlikle vazgeçsin. Keşke zamanı geri alabilsem psikolojim alt üst oldu. Dişleriniz kesildiği an yanlış yaptığınızı anlayıp gerçekleri görüyorsunuz ama iş işten geçiyor. Ben bu işlemi yaptırmaya karar verince hiç bir araştırma yapmamıştım. Oysa kendimi çok bilinçli bir insan sanırdım. Bu işlemi yapan isinde çok iyi biri. Şimdi çok düzgün ve doğal görünüyorlar hiç kimse ayırt edemiyor ben de kendimi sadece bununla avutuyorum. Ama sorun şu değer mi? 2 gr harcı maddeyi kalıba koyup fırında ısıtıp soğutup presleyip diş etinin içine soktukları bir şey gerçek dişin yerini ne kadar tutabilir. Kesinlikle aldanmayın. Yok zirkonyummus yok uranyummus yok titanyummuş yok porselen lamineymiş bakmayın böyle isimlerine sonuçta hepsi bir protez. Kaplama, yaprak porselen ikisinin de geri dönüşü yok. Ben dilim varmıyor ama artık genc yaşta hiç kimse anlamasa bile takma dişlere sahibim. Gerçekler bu. Sonradan araştırınca dişlere zarar vermeden bir sürü tedavi şekli gördüm.Pişmanlığım daha da arttı. Kesinlikle yaptırmayın. Diş etinin içine yabancı bir maddeyi getirip zoraki sokacaklar. İstediği kadar doğal olsun. Sen kendin yapay olduğunu bileceksin. Sırf para için doktorlar, diş teknisyenleri vs. insanların dişlerini kaplama veya lamine yapmak istiyor. Dişleriniz kötüyse Kısa vadede çözüm sunan estetik dolgular olabilir ki onların da süresi beş yıl altı yıl. Dişleriniz yamuksa bence yapacagınız tek ama tek şey ortodontik tedavi görmeniz. Kesinlikle diğer tuzaklara düşmeyin!!!

Merhaba... benim üst ön iki dişim porselen kaplama ve bu kaplama daha lise çağındayken yapıldı haliyle çok bilinçsizdim ve renk farkından dolayı çok belli oluyor zirkonyum kaplama sadece ön iki dişe yapılır mı acaba renk farkı giderilir mi

Öncelikle çok geçmiş olsun.. yaptırmışsınız ve hiç bunları düşünmeden keyfini çıkarın lütfen.. gülmemi engelliyodu özgüven sorunu yaşıyodum demişsiniz..yaptırmasanız da bu konu sürekli kafanızı kurcalıycaktı ve biraz erken biraz geç yine yaptırıcaktınız..imkanlar bu kadar ilerlemişken insan hoşnut olmadığı bi yeri neden yaptırmıyım diye düşünüyo..ben şunu merak ettim zirkonyumdan önce lamine veneer düşünmediniz mi..ben de diş rengimden memnun değilim ve veneer yaptırmayı düşünüyorum..bide şu açıdan düşünün 90 küsür doğumlu bir sürü oyuncu dişini yaptırmış görüyoruz insan böyle mutlu olacaksa günlük yaşantısını insan ilişkilerini olumlu etkiliycekse yaptırmalı..er yada geç o dişler çüriycek hiçbişey baki değil siz de bakımına dikkat edin beslenmenize dikkat edin bundan sonra..bu düşünceler yavaş yavaş uzaklaşıcak beyninizden ilk duygular sanırım çoğu kişide böyle oluyo..ama diş tamamen genetik bişey bazı insanlar doğuştan şanslı oluyo bu konuda biz onlardan değiliz Allah başka dert vermesin..

Bir de şu var ortodontik tedavi de dişi yıpratıyo braketleri sök çıkar hem yüzey bozuluyo hem diş minesi çatlakları oluşuyo..estetik dolgular da kırılıyo rengi değişiyo.. o yüzden en kalıcı çözüm bu..bunları düşünüp telkin et kendini..güzel günlerde kullanmanı diliyorum..

Merhaba... benim üst ön iki dişim porselen kaplama ve bu kaplama daha lise çağındayken yapıldı haliyle çok bilinçsizdim ve renk farkından dolayı çok belli oluyor zirkonyum kaplama sadece ön iki dişe yapılır mı acaba renk farkı giderilir mi
Yani zaten iki disinize önceden kaplama yapıldığı için memnun değilseniz zirkonyumu tavsiye ederim.

Öncelikle çok geçmiş olsun.. yaptırmışsınız ve hiç bunları düşünmeden keyfini çıkarın lütfen.. gülmemi engelliyodu özgüven sorunu yaşıyodum demişsiniz..yaptırmasanız da bu konu sürekli kafanızı kurcalıycaktı ve biraz erken biraz geç yine yaptırıcaktınız..imkanlar bu kadar ilerlemişken insan hoşnut olmadığı bi yeri neden yaptırmıyım diye düşünüyo..ben şunu merak ettim zirkonyumdan önce lamine veneer düşünmediniz mi..ben de diş rengimden memnun değilim ve veneer yaptırmayı düşünüyorum..bide şu açıdan düşünün 90 küsür doğumlu bir sürü oyuncu dişini yaptırmış görüyoruz insan böyle mutlu olacaksa günlük yaşantısını insan ilişkilerini olumlu etkiliycekse yaptırmalı..er yada geç o dişler çüriycek hiçbişey baki değil siz de bakımına dikkat edin beslenmenize dikkat edin bundan sonra..bu düşünceler yavaş yavaş uzaklaşıcak beyninizden ilk duygular sanırım çoğu kişide böyle oluyo..ama diş tamamen genetik bişey bazı insanlar doğuştan şanslı oluyo bu konuda biz onlardan değiliz Allah başka dert vermesin..
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için. Benim gibi milyonlarca insan yaptırdığı için ben de artık alışmaya çalışıyorum. Şu an görüntü olarak bir problem yok ama su suçluluk psikolojisi sanırım. Dişlerimim renginden dolayı lamine yaptırmayı düşünüyorum diyosunuz. Ben sırf renkten dolayı asla tavsiye etmem. İşte önemli olan bu aslında. Bunların hepsi bir tedavi. Diş kayıplarında, aşınmalarda vs güzel sonuçlar verebilir. Ama sağlıklı dişe hangi sebeple olursa olsun dokunmamak gerek bence.

Aynı durumdan benimde şikayetlerim vardı ve çook araştırma yaptım zirkonyum kaplamaya dair. En sonunda etrafımda ki bi kaç insanın tavsiyesi üzerine Tanfer diş kliniğine gittim.gerçekten çok memnunum sizede gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Dişlerimde çarpıklık ve renginde sarılık vardı ve üst ön dişimin birisinde çok hafif bir kırık vardı. Bu durum da rahat gülmemi engelleyip özgüveni mi zedeliyordu. Sağlık açısından bir problem olmamasına rağmen üst ön altı dişimi zirkonyum yaptırdım. Buraya yazma amacım aynı problemi olup yaptırmak isteyen varsa kesinlikle vazgeçsin. Keşke zamanı geri alabilsem psikolojim alt üst oldu. Dişleriniz kesildiği an yanlış yaptığınızı anlayıp gerçekleri görüyorsunuz ama iş işten geçiyor. Ben bu işlemi yaptırmaya karar verince hiç bir araştırma yapmamıştım. Oysa kendimi çok bilinçli bir insan sanırdım. Bu işlemi yapan isinde çok iyi biri. Şimdi çok düzgün ve doğal görünüyorlar hiç kimse ayırt edemiyor ben de kendimi sadece bununla avutuyorum. Ama sorun şu değer mi? 2 gr harcı maddeyi kalıba koyup fırında ısıtıp soğutup presleyip diş etinin içine soktukları bir şey gerçek dişin yerini ne kadar tutabilir. Kesinlikle aldanmayın. Yok zirkonyummus yok uranyummus yok titanyummuş yok porselen lamineymiş bakmayın böyle isimlerine sonuçta hepsi bir protez. Kaplama, yaprak porselen ikisinin de geri dönüşü yok. Ben dilim varmıyor ama artık genc yaşta hiç kimse anlamasa bile takma dişlere sahibim. Gerçekler bu. Sonradan araştırınca dişlere zarar vermeden bir sürü tedavi şekli gördüm.Pişmanlığım daha da arttı. Kesinlikle yaptırmayın. Diş etinin içine yabancı bir maddeyi getirip zoraki sokacaklar. İstediği kadar doğal olsun. Sen kendin yapay olduğunu bileceksin. Sırf para için doktorlar, diş teknisyenleri vs. insanların dişlerini kaplama veya lamine yapmak istiyor. Dişleriniz kötüyse Kısa vadede çözüm sunan estetik dolgular olabilir ki onların da süresi beş yıl altı yıl. Dişleriniz yamuksa bence yapacagınız tek ama tek şey ortodontik tedavi görmeniz. Kesinlikle diğer tuzaklara düşmeyin!!!
Merhaba ben de aynı hatayı yaptım yazdıklarınız o kadar beni anlatıyor ki şimdi hiç aklımdan çıkmıyor her an kırılacakmış diye düşünüyorum. Siz benden biraz daha iyi durumdasınız benim dişlerim tamamen kaplama olduğu belli hiç doğal durmuyor. Milyonlarca kez aynı soruyu sordum nasıl böyle bir hata yaptım diye. Şimdi diş çürüğüm var 20 ilk diş sıkıntısı da ayni anda başladı ve ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım diş dişçi kelimesi duymak bile beni o kadar üzüyor ki o ortamdan hemen uzaklaşıyorum daha 30 uma gelmeden protez taşımak çok ağır...

Şimdi bir soru da benden o zaman. Ön üst 4 dişim ve alt 4 dişim çok çarpık. Benim 20 liklerim tamamen çıktı. Bildiğiniz diğer azılar gibi oldu. Haliyle yer açmak için itekledi ve sonuç hüsran. Rengi, diş taşı vs. Hiç dert değil. Dişçim artık onların hareketinin durduğunu söyledi. Rahatsız etmediği sürece aldırma demişti. Ama tel takılmasını istiyorsan 20 likleri almamız gerekiyor dedi ve porselen kaplamaya da kesinlikle insanın kendi dişi gibisi yok yapmam demişti. Soruyorum size ben ne yapayım? Çok kötü bir görüntü var ve ben gülmeden yapamam :)

evet insanın kendi dişi gibi yok, bende ön iki dişim ortası çok hafiften ayrıktı. estetik durmuyordu, illa yaptıracam diye bi işe giriştim . çok araştırmadım yaptırdığım dr bi aile dostuydu. hiç yönlendirmedi, parayı aldı dişlerimi küçüllttü okadar küçültmüştüki korktum kırılırmı diye, bir gün sonra yeni dişler geldi takılmak için, neyse ertesi gün yeni dişleri yapıştırdı tabi ilk heves çok hoşuma gitti. ama bi kaç yıl sonra bi tanesi yerinden oynamaya başladı hatta ortası ayrıldı yine dişlerim eski orjinal halini aldı,görüntü sanki hiç diş yaptırmamışım gibi arası ayrık yine.en basiti bir simiti veya ekmeği bile koparamıyorsunuz dişinizle geçenlerde oynayan o dişim düştü. gittim aynı doktora yapıştırtmaya, dedimki bu yine ayrık duruyor ortası, yarın gel ortasını kapatıcaz birazda uzatıcam dedi, gittim bi hevesle şimdi bi işlem yapmıcam dedi sadece fotografını çekip teknisyenlere göstericem ben seni ararım dedi. gün bu gün hala bekliyorum. oyalıyor, üstelik o yapıştırdığı diş yine düştü, şimdi başka bi dişçiye gidip yapıştırtıcam, lanet olsun birde tanıdık diye güvendik,şuan maddi açıdan durumum elvermesede ilerde işini düzgün yapan bi dr bulup yeniden yaptırıcam artık bu dişleri

Şimdi bir soru da benden o zaman. Ön üst 4 dişim ve alt 4 dişim çok çarpık. Benim 20 liklerim tamamen çıktı. Bildiğiniz diğer azılar gibi oldu. Haliyle yer açmak için itekledi ve sonuç hüsran. Rengi, diş taşı vs. Hiç dert değil. Dişçim artık onların hareketinin durduğunu söyledi. Rahatsız etmediği sürece aldırma demişti. Ama tel takılmasını istiyorsan 20 likleri almamız gerekiyor dedi ve porselen kaplamaya da kesinlikle insanın kendi dişi gibisi yok yapmam demişti. Soruyorum size ben ne yapayım? Çok kötü bir görüntü var ve ben gülmeden yapamam :)
Çok iyi bir doktora denk gelmişsiniz çok doktor var cebini doldurmak uğruna insan sağlığını harcıyor

ben artik garanti isticegim ve kullandigi mazemeleri imzalayip verecek almanyada öyle doktor güzel calismadiginda mecbur sana yine ameliyat yapmaya ve kullandigi mazemeleri sana bunu kullandim diye garanti veriyor

Konu sahibi siz bence abartmissiniz.Eger dogal disler duzgun degilse gulunce yuzunuzu saklamaya calisiyorsaniz neden caresi varken sirf dogal diye oyle kalalimki.
Ben ust on dislerimde hic bir sorun olmamasina ragmen hatta dislerimde gayet duzgundu ama renk icin vé kelebek dis istedigim icin hepsini zirkonyum yaptirdim.
3 ay sonra benden kaynaklanan bir sebeble catladilar vé tekrar yaptirdim.Dogal degiller
Ama çok begeniyorum.rahatlikla guluyorum. Ozguvenim artti.Iyiki yapmisim. Baska birinin agzinda sararmis carpik kotu gorunen disler bana hep cok itici gelmistir.

Tesekkur ederim canim bilgilendirmen icin ben suan dis teli kullaniyorum hem para verdim hemde disteli tasimak zorundayim guzel olacak diye katlaniyordum ama bugun discim teller cikinca tam duzgun olmayabilir zikronyum kaplama yapariz diyince sinirlendim bu eziyeti yasa uzerine tekrar para ver dislerini kestir bu daha sinir bozucu ama yazdiklarin mantikli geldi oldugu kadar artik birakicam tel tedavisinden sonra ama sunu dusundum bu yasima kadar yasadigim ozguven eksikligini yasiycagima senin gibi yaptirsaydim daha mutlu olabilirdim herkes guzel gorundugunu soyluyorsa sende begeniyorsan bence sorun yok suan tadini cikar bol bol gulumse

Ekran Alıntısı.JPG

Ne te yazarsaniz bulursunuz fotolar vardir.Ben buraya nasil resmi yukleniyor bilmiyorum
Bu şekil yüklüyorsunuz.

vallahi şurada yazanlar duygularıma tercüman bende ön üst dişlerimi yaptırıyorum öncesinde dişçiden korkuyorum diye gitmedim hala da korkuyorum ama yas oldu 30 ne aptalmışım diyorum keşke önce sıkıp kendimi gitseymişim doyasıya gülmek istediğim günlerim sadece tebessüm yapmakla geçti inşallah sonucum da iyi olur sizlerle paylaşırımm

vallahi şurada yazanlar duygularıma tercüman bende ön üst dişlerimi yaptırıyorum öncesinde dişçiden korkuyorum diye gitmedim hala da korkuyorum ama yas oldu 30 ne aptalmışım diyorum keşke önce sıkıp kendimi gitseymişim doyasıya gülmek istediğim günlerim sadece tebessüm yapmakla geçti inşallah sonucum da iyi olur sizlerle paylaşırımm
Korkacak hiçbir şey yok.Keserken zaten uyuşturucu vurup, hissederseniz aralarda tekrar tekrar. Benim şu an geçicile var.O kadar rahat gülüyorum ki, 3 hafta sonra kalıcılar takılacak. Diyorum ben bu dişlerle nasıl durmuşum bla bla.

X