Zirkonyum Kaplama.

Merhaba arkadaşlar
Ben de zirkon kaplama yaptırmak istiyorum.Malum estetik açıdan iyi bir doktor olması şart.Ankarada önerebileceğiniz iyi bir diş hekimi var mı?Biraz araştırma yaptım ama karar veremedim.Yardımınızı rica ederim.

benim doktorumda yapalım demisti hatta takma tırnak gibi dusun deyip basit olaymıs gibi anlatmıstı ama internetde baya arastırdım bildigin on tabakayı kaldırıyorlar. kerimcan durmaz yaptırdı yeni. komple full dislerine

Bende bir kaç yıl önce gittim tek dişim düştü deli aklı bendeki görüntü bozukluğu olmasın diye 6 dişimi zirkonyum yaptırdım ilk bir buçuk yıl çok sorun yaşamadım takılmasında ama sonra on Disim'de dişeti. Arasında iki mm boşluk oluştu yapılan dış zatildi ve doktor bana dişlerin çekilmiş dedi güvenmediğimden dört doktora gidip sordum dişeti çekilmesi değildi tahminimce yaptığı diş zamanla dis etini sıkıştırdı ve çekilme gibi boşluk oluştu adam kendi hatasını kabul etmiyor bir yana SGK zaten zirkonyumlu dışı çıksa bile yapıştırmiyor artı 6 disimde kayma oldu hiçbiri olması gerektiği yerde değil.demem o ki iyi bir doktora gidin hatta bir kaç doktora her şeyi sorun orijinal görüntü asla olmaz ben orijinal görüntu olmamasını mi ,renk farklılığı mı,on disimde koca bir boşluk olması mı o boşluğun hava alması ve ağrı yapmasına mı yanım bilemedim.yaptiranlar ya benim sansizligimdi ya da yaparken iyi düşünün kotude olsa kendi disiniz en iyisi ben şimdi gülmeye utaniyorum yani ise girdigimde yeniden yenilerini taktıracagim şuan için böyle devam

Ben de dört sene önce yaptırmıştım üniversitedeyken. Başka hekim araştırmadan arkadaşımın dişçisine yaptırmıştım. İki eksik dişim vardı, ön altı dişime zirkonyum yaptırdım.
o zamanlar çok fark edemedim ama hala doğru düzgün gelemiyorum, güzel yapmadılar büyük duruyor. Dişlek biri oldum çıktım.
İstanbulda var mı acaba iyi bir hekim tavsiyeniz, gülüş tasarımı ile birlikte mi yaptırılmalı ne dersiniz :)

Dişlerimde çarpıklık ve renginde sarılık vardı ve üst ön dişimin birisinde çok hafif bir kırık vardı. Bu durum da rahat gülmemi engelleyip özgüveni mi zedeliyordu. Sağlık açısından bir problem olmamasına rağmen üst ön altı dişimi zirkonyum yaptırdım. Buraya yazma amacım aynı problemi olup yaptırmak isteyen varsa kesinlikle vazgeçsin. Keşke zamanı geri alabilsem psikolojim alt üst oldu. Dişleriniz kesildiği an yanlış yaptığınızı anlayıp gerçekleri görüyorsunuz ama iş işten geçiyor. Ben bu işlemi yaptırmaya karar verince hiç bir araştırma yapmamıştım. Oysa kendimi çok bilinçli bir insan sanırdım. Bu işlemi yapan isinde çok iyi biri. Şimdi çok düzgün ve doğal görünüyorlar hiç kimse ayırt edemiyor ben de kendimi sadece bununla avutuyorum. Ama sorun şu değer mi? 2 gr harcı maddeyi kalıba koyup fırında ısıtıp soğutup presleyip diş etinin içine soktukları bir şey gerçek dişin yerini ne kadar tutabilir. Kesinlikle aldanmayın. Yok zirkonyummus yok uranyummus yok titanyummuş yok porselen lamineymiş bakmayın böyle isimlerine sonuçta hepsi bir protez. Kaplama, yaprak porselen ikisinin de geri dönüşü yok. Ben dilim varmıyor ama artık genc yaşta hiç kimse anlamasa bile takma dişlere sahibim. Gerçekler bu. Sonradan araştırınca dişlere zarar vermeden bir sürü tedavi şekli gördüm.Pişmanlığım daha da arttı. Kesinlikle yaptırmayın. Diş etinin içine yabancı bir maddeyi getirip zoraki sokacaklar. İstediği kadar doğal olsun. Sen kendin yapay olduğunu bileceksin. Sırf para için doktorlar, diş teknisyenleri vs. insanların dişlerini kaplama veya lamine yapmak istiyor. Dişleriniz kötüyse Kısa vadede çözüm sunan estetik dolgular olabilir ki onların da süresi beş yıl altı yıl. Dişleriniz yamuksa bence yapacagınız tek ama tek şey ortodontik tedavi görmeniz. Kesinlikle diğer tuzaklara düşmeyin!!!
Bende aynı sebeple üye oldum biz yandık başkası yanmasın bi kişiyi bile vaz geçirirsem çok mutlu olurum. Resmen kasap gibi diş kesiyorlar kimse bu sızlar agzın yara bere içinde aftlar çıkar ilerde dişsiz bile kalabilirsin demiyo. 9 dişini mumla arıyorum

X