Zıt hayatlar

Merhaba sevgili üyeler. Arkadaşımın bir gönül meselesi var. Bana danıştı ama işin içinden çıkamadım. Sizin fikirleriniz önemli özellikle buna benzer durum yaşayanlar. Şöyle ki arkadaşım dindar bir insan.Yakın zamanda biriyle tanıştı. Ama karşı taraf içki içen, bara giden biri. Hayat tarzı olarak farklılar baya. Ben aralarında oluşan ilişkinin uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Arkadaşım kaybetmek istemiyor onu ama onun da kafasına oturmuyor. Sizce bu ilişki yürüyebilir mi? Çevrenizde böyle bir durum falan varsa fikrə çok ihtiyacı var
Bence arkadaşınız dindar değil öyle olduğunu sanıyor, dindar insan eş konusunda hassastir ve bara giden biriyle muhatap olmaz bile...

Diyelim ki iş ilerledi evliliğe kadar gitti.. Benim tek merak ettiğim dindar arkadaşınız içki içen birisiyle nasıl öpüşecek? :KK53: Hani alkol haram ya :)

Merhaba sevgili üyeler. Arkadaşımın bir gönül meselesi var. Bana danıştı ama işin içinden çıkamadım. Sizin fikirleriniz önemli özellikle buna benzer durum yaşayanlar. Şöyle ki arkadaşım dindar bir insan.Yakın zamanda biriyle tanıştı. Ama karşı taraf içki içen, bara giden biri. Hayat tarzı olarak farklılar baya. Ben aralarında oluşan ilişkinin uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Arkadaşım kaybetmek istemiyor onu ama onun da kafasına oturmuyor. Sizce bu ilişki yürüyebilir mi? Çevrenizde böyle bir durum falan varsa fikrə çok ihtiyacı var
Bence olmax. Evliyim ve cevremde bir sürü cift var hiç biri anlattiginiz kadar uyumsuz değil açıkçası

İki taraf için de can sıkıcı bir durum asla karşılıklı saygıyla çözülmez. Adam keyiflenip iki duble bi şey isteyecek arkadaşınıza ters gelecek, içkili bir mekana gitmek isteyecek yine arkadaşınız rahatsız olacak. Aynı şekilde ister istemez arkadaşınız uyaracak dini anlamda ki zaten olması gereken bu eşler birbirini uyarır. E yine sorun.

Hiç olur durumu yok arkadaşınız cidden dini hassasiyeti olan biriyse. Çünkü normal şartlar altında dindar biri alkol kullanan biri için kaybetmek istemiyorum tarzı bi cümle kurmaz kolay kolay :)

Ben de aynısını dedim. Bi süre sonra birbirlerini değiştirmeye çalışacaklar illa ki. Çok yıpratıcı bir süreç olur dedim. Sevgi üstesinden gelmez mi diyor?
Sevgi pek çok şeyin üstesinden gelir ama her şeyin değil.
Tamam çok sevdiler.
Hatta abartalım, evlenmeye karar verdiler.
Aileler de kendileri gibiyse çatışırlar.
Bu bir.
Hadi bu kısımları sevgileriyle atlattılar.
Çocuk oldu
Çocuk kimin yetiştirme tarzına göre büyüyecek mesela?
Sen benim namazıma karışma ben senin içkine karışmam diye bireysel takılmalar mümkün değil bence.
Dinini yaşayan birine içki sofrası kurmak zulümdür. Evine sokması da.
Aynı şey karşı taraf için de geçerli olabilir.
Ohoo bi sürü şey.
Ben çok ileri gittim belki de bir süre flört edip ayrılacaklar😄 uç kısımlardan örnek verdim.
Bence oluru yok. Gerek yok ortada büyük bir aşk yokken ne gerek var.

Yaa herşeyi geçtim paylaşım olmaz.
Ne bileyim farklılıklar güzeldir renk olur ama aynı yerden aynı yöne bakmak da lazım eş olunca.

Oyy ne yazdım ha.
Neyse... Bence olmaz, burdan mutlu aşk çıkmaz.
Ama ben değilim başrol 🤷‍♀️😄

Ben de aynısını dedim. Bi süre sonra birbirlerini değiştirmeye çalışacaklar illa ki. Çok yıpratıcı bir süreç olur dedim. Sevgi üstesinden gelmez mi diyor?
Gelmez valla.
Ben her şey dahile gidip içmek isterim, eşimle meyhaneye de gitmek isterim. Oğlanı uyutup şarap içmek isterim.

sonu yok bence
bır kere hayata bakıs acıları cok baska ıkısı bırbırıne ayak uydurmakta zorlanır yıpranır
hayat zaten zor
sartlar zor ınsanlar zor
daha da zorlastırmanın anlamı yok

Bar mar evlenince zatenyapılacak şeyler degilki neden olmasn hoi sohbet saygı ve sevgigerisi teferruat biri namaz kılarken diğeri karşmasn biri içerken diğeri karşmasn bu kdar. Sonradan degişende çok insan var bilemeyiz.. dindar diye evlendiğin evlennce değişebilir garantisi yok hiçbşeyn önemlü olan saygı saygı saygı

Biz evli arkadaşlarımızla hep alkollü mekanlarda buluşuruz. Bara, meyhaneye de gidiyoruz. Henüz kimse kapıda durdurup "evliyseniz giremezsiniz" demedi. Kız kıza gittiğimiz de oluyor.
Evlilikle bunların ne alakası var?
İnsanın zevkleri evlenince değişmiyor ki hayatı yaşayış tarzı değişsin.

Yok hayat görüşleri , keyif alanları vs farklıysa olmaz bence birbirlerine uyum sağlamak için sürekli çaba halinde olurlar sonuda mutsuzluk

Yani ben çok dindar biri olsam zaten öyle bir erkeği tanıdığım zaman mesafe koyardım arama sanırım. İleriyi düşünmek bir yana

Hayat tarzi ayni olmayan ilişkilerin yürüyecegini düşünmüyorum. Hadi o kabul etti ailesi var illa ki istemeyecekler.

Biz evli arkadaşlarımızla hep alkollü mekanlarda buluşuruz. Bara, meyhaneye de gidiyoruz. Henüz kimse kapıda durdurup "evliyseniz giremezsiniz" demedi. Kız kıza gittiğimiz de oluyor.
Evlilikle bunların ne alakası var?
İnsanın zevkleri evlenince değişmiyor ki hayatı yaşayış tarzı değişsin.
Evlilerde gidiyor bizde karı koca gidiyoruz fakat bekarken gidilen ortamlar daha farklı ve dha sık olur evliyken gidilen mekanlar dha farklı ve hayat koşturmasndan daha seyrek olur anlamnda... şahsen bekarken gittğim ortamlara eşimle gitmek istemem o da aynı şeklde fark bu

Evlilerde gidiyor bizde karı koca gidiyoruz fakat bekarken gidilen ortamlar daha farklı ve dha sık olur evliyken gidilen mekanlar dha farklı ve hayat koşturmasndan daha seyrek olur anlamnda... şahsen bekarken gittğim ortamlara eşimle gitmek istemem o da aynı şeklde fark bu
Pavyonda falan mı içiyordunuz siz veya eşiniz? Ne alaka😄

Bar mar evlenince zatenyapılacak şeyler degilki neden olmasn hoi sohbet saygı ve sevgigerisi teferruat biri namaz kılarken diğeri karşmasn biri içerken diğeri karşmasn bu kdar. Sonradan degişende çok insan var bilemeyiz.. dindar diye evlendiğin evlennce değişebilir garantisi yok hiçbşeyn önemlü olan saygı saygı saygı
Neden evli insanlar da eğlenmeye bara gidebiliyor

Benim bi arkadaşım alkol alan namazdan niyazdan bi haber olan birisiyle evlendi kendiside abdestli namazlı maneviyatlı ağzı dualı sabah akşam Kur an okuyan birisi Evlendikten sonra eşi namaza başladı umreye gitti alkolde almıyor Belli olmaz arkadaşınız o kişiye vesile olucak onun sayesinde hidayete erer neden olmasın 👍üstelik görücü usulüde değil birbirlerini tanıyorlar bence olur hayırlısı diyorum

X