Zor ama başarabilirim galiba :(

24 yaşında hatta 22 yaşında 3 çocuk bakmaya mı başladınız??? Bunun adı ne bilmiyorum. Yasitlariniz neler yapıyor mutlulukları dertleri ne, sizinki ne. Üzüldüm demek ki hayat anlayışınız bu yaşantınızdan dolayı size normal geliyor

Dert yanmak deil konuyu iyi okuyun benimde olursa 4 cocuk yaslari kucuk sizce daha snra mi bnmde olmali yoksa olsada beraber buyuselermi diyorum
Ben zaten dört çocuk büyüttüm. Üstelik sizin gibi kocamla değil tek başıma. Bu kadar sert üslupla yanıt vermeseydiniz yardımcı olabilirdim fikir vermekte. Hayatinizda kolaylıklar dilerim.

Konu sahibi size tavsiyem gözlerinizle görüp tanik olmadığınız, sadece anlatılanlarla bir kadini hele de bir anneyi karalamayin. Eski eş hakkinda kötü konuşmak çok yakışıksız. O çok sevdiğiniz cocuklarin annesine nasil "o...." dersiniz? kimsenin ahlak bekçiliğini yapmak kimseye düşmez.

Yani apartta ben demedim ona gel genel evi ac die ayni zamanda cocuklarni gorup kaciyodu apartmnda. Adamn biri girer obur gun biri cikiyodu gunluk apartti.

Ne olursa olsun baktiginiz cocuklarin annesi icin " genel ev" tabirini kullanmamalisin. Nerde kaldi baktiginin güzelliği?

Konu sahibi size tavsiyem gözlerinizle görüp tanik olmadığınız, sadece anlatılanlarla bir kadini hele de bir anneyi karalamayin. Eski eş hakkinda kötü konuşmak çok yakışıksız. O çok sevdiğiniz cocuklarin annesine nasil "o...." dersiniz? kimsenin ahlak bekçiliğini yapmak kimseye düşmez.
🙄 onu tanisaniz boyle demezsnz o bir anne deil dogurmakla anne olunmaz. Begum hanim anne olsaydi kucuck cocugunu uvey anneye vermzdi emzikliyken lutfen annelikten bahsetmyn bna o anne demeyin yani o kendisi itiraf etti zaten cocuklardan sogudum kafam gelmiyo die kendisi o hayati secti suan barda calisiyo kapali ara verildi rahatida gayet iyi

24 yaşında hatta 22 yaşında 3 çocuk bakmaya mı başladınız??? Bunun adı ne bilmiyorum. Yasitlariniz neler yapıyor mutlulukları dertleri ne, sizinki ne. Üzüldüm demek ki hayat anlayışınız bu yaşantınızdan dolayı size normal geliyor
Her yasin guzelligi vardr hayatlar iste napalim kimsenin ne yasadgi beni ilgilnedirmiyor ki ben kendime bakarim sadece hakli oldgunuz yada normal gormediginiz sey olabilir tamam. Ama hersey bu dunyada bormal

Cocklra demiyorum ben onu sozunu hic acmiyorum onlara ben sayet kendisine diyirum evtt oylede bir kadin. Anne kesinlikle olamaz
Kötü bir annede olsa o çocukların var olmasına sebeptir. Cocuklara diyorsunuz demiyorum, çocukların anneleri için böyle çirkin bir tabirle gıyabında bahsetmeyin.

Kimse mükemmel değil. Kolaylıklar diliyorum

"Kimse sınanmadığı günahların masumu sanmasın kendini" diye güzel bir söz var.
Son olarakta Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın diyorum ve daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Kötü bir annede olsa o çocukların var olmasına sebeptir. Cocuklara diyorsunuz demiyorum, çocukların anneleri için böyle çirkin bir tabirle gıyabında bahsetmeyin.

Kimse mükemmel değil. Kolaylıklar diliyorum
Iyi bende cocuk dogurayim birakayimda anne olayim bari o her lafida hakediyo siz guzel kafanizi yormayin efendim saolun..

kendi 3 çocuğuna yeri geliyor zorlanıyor insan sen ise gönüllü...ama tabi çocuklar açısından cok büyük bir şans sana denk gelmeleri,elbetteki sana anne diyecekler ya ne olacaktı...

kendi 3 çocuğuna yeri geliyor zorlanıyor insan sen ise gönüllü...ama tabi çocuklar açısından cok büyük bir şans sana denk gelmeleri,elbetteki sana anne diyecekler ya ne olacaktı...
Benim icin onemli deildi bana ne demeleri abla olur anne olur fark etmzdi onlar kendileri soledi ben onlari dogru duzgun yetistireyimde egitim olsun ogretim olsun dogruyu yanlisi herseyi yani cnku ufak bir cocuk anne cocugudur herseyi gelir sana sorar babasina sormaz delikanli olunca babaci olurlar yardim ediyorum gerekirse annelik ne denirse iste ama kimileri aptallik salaklik vs. Die tutturuyorlar gercek hayati kimse bilemez..

Benim icin onemli deildi bana ne demeleri abla olur anne olur fark etmzdi onlar kendileri soledi ben onlari dogru duzgun yetistireyimde egitim olsun ogretim olsun dogruyu yanlisi herseyi yani cnku ufak bir cocuk anne cocugudur herseyi gelir sana sorar babasina sormaz delikanli olunca babaci olurlar yardim ediyorum gerekirse annelik ne denirse iste ama kimileri aptallik salaklik vs. Die tutturuyorlar gercek hayati kimse bilemez..
Salaklık demeyelim de sana biraz haksızlık oluyor orası gerçek ama önemli olan senin bakış açın,sen memnunsan sorun yok
Ben daha cok çocukların adına sevindim valla ne üvey anneler mevcut hatta biyolojik anneler...

Salaklık demeyelim de sana biraz haksızlık oluyor orası gerçek ama önemli olan senin bakış açın,sen memnunsan sorun yok
Ben daha cok çocukların adına sevindim valla ne üvey anneler mevcut...
Ben onlari kendi annelerinden kisknydum onceden arar sorardi bide ona anne demeyin derdi smdi hic aramyo seviniyorum cocuklrn kafasi karismiyo hic olmzsa ama keske ole olacagina duzgun bi evlilik yapsaydida cocuklarina sahip ciksaydi benm davrandigim gibi davransaydi onlara annelerini gorselerdi bilselerdi ben yardimci olurdum ona arkadas gibi olurdum ne yaptysam onu yakinlastiramadim evlatlarina maalesef 😔

Iyi bende cocuk dogurayim birakayimda anne olayim bari o her lafida hakediyo siz guzel kafanizi yormayin efendim saolun..

Çocukları sokağa mı bırakmış ? Hayır,babasına bırakmış.
Bu ülkede neden çocuklar anneye aitmiş gibi bir anlayış var anlamadım.Babalar ne güne duruyor,yapıp gitmek mi onların görevi ? Anne nasıl bakabiliyorsa babalar da bakabilir.İlla çocuklar 7/24 annenin yanında durmak zorunda falan değil,annesi olmayan çocuklar nasıl büyüyor bu mantıkla ?

Arkadaslar her yoruma acigim bakın istedginizi yazabilirsnz gercek hikayedr garip gelebilir yasım dan dolayi skntı yok ama kimse kalkipta o kadini bana savunmasin goruyoruz neleri var he koca mi haksiz alirim 3 cocgmu 10 aylik ya bebegim anne cocuklari daha onlar alirim giderim polise bi siginma evine bakarim cocuklarima cabalarim devletin her imkani var yardim isterdim ama napti cocuklrni birakip neler neler yapti ve pisman olmayip hala gozunde cocuklari yok. Ben hayret ediyorum en kucuk kizi ben buyuttum kayinvalidem alsa 2 gun ozluyorum bu kadin nasil dayanir onu durduran ne ki dunyayi yakarim nerde evlatlarim die sacmalik ya rahatina duskun olamaz bi insan bu kadar oglumu opunce bile bazen aklina gelip agliyo iste ozmn elim ayagim baglaniyo napabilirm onceden arayip anasini gel bak ozlediler sni yarim saat gel evimde otur yada al disarda gez napcksan yap ilgilen 2 cikolata alsan kanarlar yazik op sev onlari kizim de oglum de dedim ne dedi biliyomanz bana belli olmaz belki gelirim dedi. Bende dedim ki sen ana deil tas sin tas die bida cocuklari canin siklr ararrsan gormek istym dersen yeminle gstermem sana seslerini duyurmam dddm korkmadi bile kaptti bidada aramadi o aradigini buldu gerisini ALLAHa havale ediyorumm..
Cok üzüldüm o yavrucaklara😔

Aferin kadina mi kadin zatn anlasamiyiruz bosanalim dems oda tamam dems hersey mahkme bitiyo velayet annede kaliyo cocklr kucuk ztn die snra kadin biz evlenmeden babaya veriiyo cocklri ztn 2 si devmli kaynanamdaydi bebegide veriyo al az annen baksn die arada cani isteyince alirms geri evlnince artk temelli brkti hpsini aramayida kesti baba anne aradi bole yapan kadn icin ama kadin dogurdgu cocklra acimadi ve evlendi die de yaptysa ben yapamam erkek cok var disarda ama evlat yok o bilmem ne hastasi eski ese kizip yada herhngi bsy icn evlat cezalandrilmaz
Kısaca, siz evlenmeden önce de kadın velayeti alsa bile bakmıyordu, yani size getirip bırakmadı.
Boşanma sonrasında hiçbir zaman bakmamış, kvdeye bırakmış, siz evlenince de size gelmiş.
Bir durum düşünün bakalım, gerçekten aşk evliliği mi sizinki?

Ayrıca, zaten bahsettiğiniz gibi kötü bir insan ise bakmasın çocuklara, almasın da.
Her anne muhteşem olacak diye bir şey yok, her babanın olmadığı gibi.
Bu kadar kötüleyip de çocukları görmüyor serzenişiniz yersiz, ben olsam zaten güvenip de vermem.

Iliskimiz eski deil yuva yikan kadin pozisyonuna sokmayin beni kadinin ne mal oldugunu anlatiyorum size ben sanki taniyormus gibi cıkısmanizda cabasi esim bana guvendigi icin evlendi ve o guveni ise ben ona ispatladim rahatti yani bnm onun cocuklarina bakabilecek kapasitede oldugumu biliyordu. Yoksa cocuklarim var deyip kadin istesede adam bosanmazdi. Ama kadin durmadan cocuklarini babannesine birakip ailesnin yanina gidiyorsa küs hemen kavgalarinda adam ne dusunsun yani her ailede olur kavga ama kadinin yaptigi davranis nedir evlenebilir ama kocasinin ablasinin damadiyla deil demekki saklanan iliski var ailede yani enistesjyle evleniyosa nikahsiz nedir bu sizin dilinizde ? Sen gorumcenin damadiyla evlenirmsin? Kocani bosayip cevap ver. Baba bakmakla hukumlu baba cocuklarini zaten yurda vermemes etmemis daha anasi dedi bakamiyosan ufak olanini ver yurda ben gider arada gorurum die? Burda gizlesem bisey ben konu acmam. Sizin cocugunuz var mi? Herkz bosanabilir herkezde evlenebilir ben o evlendi die karsi cikmiyorum ki banane ondan. Yani apartta ben demedim ona gel genel evi ac die ayni zamanda cocuklarni gorup kaciyodu apartmnda. Adamn biri girer obur gun biri cikiyodu gunluk apartti. Cocuklaenin babasi gozu onunde yapilacak is deil git baska yerde yap yani demi. Evet dunden razi velayet vermeye ama ya vermiyorum deyip giciklik yaparsa die yoksa kimseyi ifsa etmem. Durduk yere benle ugrasanla bende ugrasirim bana sana para vereyim cocuklara bak demek ne ya 1 hafta babadaysa 1 hafta anne alsin analik yapsin koynunda yatirsn dimi. Kiskansin benden en kucuk cocugu yenge dio ona bilmiyo canini yakmiyo mu bu soz onun. Benim aklimin almadigi bu sizde gecmis karsima laf ebeligi yapiyorsunuz herkz yasadigini bilir oyle karsidan sen ilerde gor gencligin gitmis bilmem ne deil genclik cocuk birakip kndni ona buna sunmakla mi oluyor yani. Bu sozunuz yanlis lutfen
Edebinle cevap veremiyor hemen kaba saba savunmaya geçiyorsun. Derdi sana mı kaldı diyorum ben hala yazdığımı anlamıyorsun. Kimle ne yaparsa yapsın sana ne? Sen 3çocuklu adamla evlenmişsin. Paşa paşa da bakacaksın. Ayrıca hem kadına ahlaksız damgası vuruyorsun. Hem evlenmiş diyorsun.çocuklar ona yenge diyor diyorsun, ah kuzular keşke devlet alsa çocukları tamamen ne o anaya ne de size bırakılmalı. Neyse ne yazarsan yaz cvp vermem artık belli yazdığın cvp lardan nasıl biri olduğun.

X