Zor günler

Benim anlatmam istediğim abim vs değil mevzu annem bu evdeyken ona yaptığı yada yapmaya çalıştığı saygısızlık evi terk etmeye kalkması abim geliyor diye ben önüne geçip engel olmasam arsızca annem ve kardesımle plan yaptım diyip çıkıp gidecekti evden ve ben engel oldum işe gidiyor dedim benim yaşadığım bu saygısızlık beni edip annemi ezip gitti benim derdim bana vermediği değer bi insan haketmediniz halde öyle neden cırkınlesşir
Ee niye durdurmaya calisiyorsunuz. Burdaki arkadaslar bu tavrinizdan artik vazgecin diye objektif yorum yaptilar.

Abimin boşanma noktasına gelen bir durumu olmuuştu abim calısıyr işi gücü iyi ailem ona sahip çıkı evladımız dedi bağırlarına bastı beni bırakmazlar yalnız sma işte onlara bu acıyı yaşatacak gücüm var mı bilmiyorum
Bunu söylerken üzgünüm ama aileniz size sahip çıkmayacak, aman kızım çocuk için katlan diyecek hazırlıklı olun. Bu aile yapısını çok iyi biliyorum.

Bunu söylerken üzgünüm ama aileniz size sahip çıkmayacak, aman kızım çocuk için katlan diyecek hazırlıklı olun. Bu aile yapısını çok iyi biliyorum.
Hangi konudan dolayı bukadar emin olabildiniz ailemin bana sahip çıkmayacağını merak ettim doğrusu ben tamamen gözden Çıkarır gidersem yakıp herşeyi ozaman geri dönüşü olmayacağını anlayıp destek olurlar istemediğim halde ne yapacaklar beni kapıya mı koyacaklar yok artık evet geçinmem için yol gösterirler çabalarlar ama bana ailem olarak sahip çıkın dememe bile gerek kalmaz

Hangi konudan dolayı bukadar emin olabildiniz ailemin bana sahip çıkmayacağını merak ettim doğrusu ben tamamen gözden Çıkarır gidersem yakıp herşeyi ozaman geri dönüşü olmayacağını anlayıp destek olurlar istemediğim halde ne yapacaklar beni kapıya mı koyacaklar yok artık evet geçinmem için yol gösterirler çabalarlar ama bana ailem olarak sahip çıkın dememe bile gerek kalmaz
Son durumunuz nedir hala evde küslük devam ediyor mu

Ailenizle konuştunuz mu?

Merhaba arkadaşlar ilk defa içimi dökmek istedim on yıldır evliyim evliliğimde ne yaşarsam yaşayayım kendi başıma yaşadım eşimle sorunlarımı asla ailemle paylaşmadım artık yüklerim ağır geliyor onlar damatlarını mükemmel bilsin ilişkileri bozulmasın diye o yüklerin altında kaldım.eşimle genel olarak güzel giden bi evliliğimiz olsada gün geliyor onun küçücük şeyleri sorun etmesiyle yapmadığım şeyleri yaptığımı düşünmesiyle hep büyük kavgalara sürükleniyoruz ben her defasında aman yuvam aman çocuğum huzursuzluk olmasın diyip hatalı olmasamda özür dileyip yalvar yakar barışıyorum bu on yıldır böyle o bir kere bile yalvarmadı beni kaybetmekten korkmadı ona o fırsatı ben verdim.konum uzun kendimi ifade edemezsem sıkarsam kusura bakmayın. Gelelim son konuya abimin eşi misafir perver değil biz onları çok güzel ağırladık ama bir türlü tam eşimin beklentisini karşılayacak kadar bizi ağırlamadılar bu konuda eşimin haklı sebepleri var diye tamam haklı dedim sürekli gelip davet etmedikleri ıcın araya eşimden kaynaklı soğukluk girdi abinler bizi kullanıyor izin veremem dedi tamam dedim ama abim canım ciğerim sucu yok o evime gelebilir dedim tamam dedi bi gün annem bizdeyken abim börek alıp kahvaltıya gelmek istedi eşim bunu duydu cıldırdı istemiyorum abinde gelemez ben şuan kardeşim ve annemle plan yaptım gidiyorum diyeceğim dedi anneme ve abime ben ona annem duymadan yalvar yakar yapma dedimsede öyle bi cıldırdı ki beni tutamazsın gideceğim dedi ve gitti annem duysa bir daha evime adım atmaz artık anneme dedim işten çağırdılar ona gidicek dedim ve gitti annemde anlamadı abimde anlamadan ben bu gizli kapılar ardında yaşanan kabusu sakladım neyse eşim cekti gitti annemlerde akşam olmadan evlerine döndü eşim o gün akşam dokuzda eve geldi ve iki gündür küsüsüz konuşmuyor benimle ben her zaman adım atardım ama artık gücüm bitti beni böyle zira soktu tükendim sizlere sorum şu ben bu durumdan nasıl kurtulacağım ben abime nasıl derim abi seni evine istemiyor diye abimin hıc sucu yok eşiyle anlaşamıyorlar zaten ama eşim suan abime gereksiz yere taktı ve biz bu noktadayız İnan’ın artık çok yoruldum adım atmayacağım inceldiği yerden kopsun zaten gelip adım atsın istemiyorum bu yaşattığı saçmalığı sindiremiyorum ailemi de görseniz ölür ona bilmiyorlar böyle iki yüzlü olduğunu herşeyi geçtim zoruma giden aynı sehirdeyis annemler 3 ay olmuş ilk kez geliyor abim beş ay dur ilkex geliyor onun ailesi her hafta bende kardeşiyle annesi ben bunu bile asla sorun etmem ilişkilerimiz güzel ailesi değerli benim ailemde eşime çok değer verir ama biz nerde hata yaptık ne dediyse yaptım hatam bu sanırım yengen gelip gidip yiyor ıcıyor ona hizzet ettirmem diyor tamam dedim şimdide abinde gelemez diyor o geldi diye evi terk etti düşünsenize anneniz bi odada ben eşimle yatak odasında yalvardım ona böyle yapma meselemizi onlara yansıtmayalım sonra konuşalım gitme dedim ama bana böyle değer verir mi bi insan beni ezdi ailemi ezdi geçti gitti çok yoruldum ne olur akıl verin siz olsanız ne yapardınız
onun ailesi kardeşi geldiğinde alın montunuzu çıkın sizde. bu tür durumlarda aile desteği çok önemli. neden desteği arkanıza almak yerine böylesine içselleştirdiniz herşeyi. sesim kötü olsa babam neden canın sıkkın bilet alalım gel der eşimde duyar çoğu kez. zaten kendi karakterinde de yoktur ama asla boş yere tatsızlık yaratamaz. her şeyi yutmamanız gerekir dünyaya bir kez geliyoruz. cesaretiniz kendinize inancınız varsa aynen eşinizin size davrandığı gibi davranın bundan sonra

Son durumunuz nedir hala evde küslük devam ediyor mu
Aynı evde iki insan öyle devam bugün beşinci gün gelip gidiyor kendi yemegını kendi yapıyor yaptıklarımı yemiyor o konuşmuyor bende konuşmuyorum ikimizde şuan bir birimizi görmezden geliyoruz muhtemelen kendini doğru gördüğü için adım atmayacak bende atmayacağım

onun ailesi kardeşi geldiğinde alın montunuzu çıkın sizde. bu tür durumlarda aile desteği çok önemli. neden desteği arkanıza almak yerine böylesine içselleştirdiniz herşeyi. sesim kötü olsa babam neden canın sıkkın bilet alalım gel der eşimde duyar çoğu kez. zaten kendi karakterinde de yoktur ama asla boş yere tatsızlık yaratamaz. her şeyi yutmamanız gerekir dünyaya bir kez geliyoruz. cesaretiniz kendinize inancınız varsa aynen eşinizin size davrandığı gibi davranın bundan sonra
Herşeyi kendi başıma başaracağım ailem aman duymasın üzülmesin diye sanırım böyle devam eder ve geri adım atmazsa bende atmayacağım ozaman herkes herşeyi öğrenecek o gün geri dönüşü olmaz artık ailemi yanıma alırsam onu çekmek istemem sanırım

Ailenizle konuştunuz mu?
Durumun gidişi belirleyecek hatasını anlayıp geri adım atar düzeltmeye giderse henüz aileme söylemedim düzelmezse söyleyecegım ailem arkasından böyle yapan damadın evine adım atmazlar ipler kopar o vakit ailem benim evime gelemezse bende ozaman ona göre alacağım tavrımı durumları o belirleyecek

Durumun gidişi belirleyecek hatasını anlayıp geri adım atar düzeltmeye giderse henüz aileme söylemedim düzelmezse söyleyecegım ailem arkasından böyle yapan damadın evine adım atmazlar ipler kopar o vakit ailem benim evime gelemezse bende ozaman ona göre alacağım tavrımı durumları o belirleyecek
Umarım herşey istediğin ve düşündüğün gibi olur... hayırlısı olsun

Konuyu anlamayan bir ben varım galiba.

Hemen hepimiz eşlerimizin küçük büyük yanlışlarını saklamıyor muyuz? Yani ben de annemlerin hoşuna gitmeyeceği bir davranışını paylaşmam mesela. Normali de bu değil midir?

Bir de şu abi-yenge meselesi.
Abi-yenge misafirperver değillerse gitmeyiverin,çok mu şart,onu da hiç anlamadım.

Aynı evde iki insan öyle devam bugün beşinci gün gelip gidiyor kendi yemegını kendi yapıyor yaptıklarımı yemiyor o konuşmuyor bende konuşmuyorum ikimizde şuan bir birimizi görmezden geliyoruz muhtemelen kendini doğru gördüğü için adım atmayacak bende atmayacağım
Hakkınızda hayırlısı olsun çok takdir ettim duruşunuzu her iki tarafta birbirinin ailesine saygı göstermek zorunda çok haklı buluyorum sizi

Konuyu anlamayan bir ben varım galiba.

Hemen hepimiz eşlerimizin küçük büyük yanlışlarını saklamıyor muyuz? Yani ben de annemlerin hoşuna gitmeyeceği bir davranışını paylaşmam mesela. Normali de bu değil midir?

Bir de şu abi-yenge meselesi.
Abi-yenge misafirperver değillerse gitmeyiverin,çok mu şart,onu da hiç anlamadım.
Evet aslında amacım hem dengeyi korumak herşeyi anlatıp ailemi üzmemekti ama karşında bunu hakketmeyen bi insan olunca işler çıkılmaz bi hal aldı ilişkiye gelince Zaten ben istemediği için görüşmemeye de tamam dedim gitmeyelim de dedim abimin sürekli bizden kopamama durumu nedeniyle eşim tarafından patlak verdi biz gitmiyoruz zaten onlarda gelmesin dedim ama abim gelmek isteyince olanlar oldu çünkü eşim iki yüzlü ona sıcak arkadan bana kusuyor zehrini

Hakkınızda hayırlısı olsun çok takdir ettim duruşunuzu her iki tarafta birbirinin ailesine saygı göstermek zorunda çok haklı buluyorum sizi
İnanır mısınız burada sizler yakın çevrem eşim dostum herkes beni doğru bulduda bi onda yanlıştım yanarım da hakettiğim halde göremediğim değere yanarım

ben aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey modunu doğru bulmuyorum

geçim iki baştan derler bizim orda. evlilik de tek kişinin sırtına binecek bi sorumluluk değil.

ayrıca hiç bir zaman kimseyi kimseye olduğundan farklı göstermeye çalışmayın
bu çok yanlış bi davranış. çocuğunuza da yanlış örnek oluyorsunuz. aynı durumda çocuğunuz olsa ah iyi ki evladım sakladı da görmedik kötü yüzünü demezsiniz. diyemezsiniz.

Evet aslında amacım hem dengeyi korumak herşeyi anlatıp ailemi üzmemekti ama karşında bunu hakketmeyen bi insan olunca işler çıkılmaz bi hal aldı ilişkiye gelince Zaten ben istemediği için görüşmemeye de tamam dedim gitmeyelim de dedim abimin sürekli bizden kopamama durumu nedeniyle eşim tarafından patlak verdi biz gitmiyoruz zaten onlarda gelmesin dedim ama abim gelmek isteyince olanlar oldu çünkü eşim iki yüzlü ona sıcak arkadan bana kusuyor zehrini
Hadi diyelim eşiniz görüşmüyor siz neden görüşmeyeceksiniz abinizle, sırf eşiniz istemiyor diye? Ne kadar yok saymışsınız kendinizi ailenizi. Abiniz bir kardeş gibi davranmış ama aslında karşıda kocası için onunla görüşmeyi azaltan bir kardeş var. Çok üzücü.

Hadi diyelim eşiniz görüşmüyor siz neden görüşmeyeceksiniz abinizle, sırf eşiniz istemiyor diye? Ne kadar yok saymışsınız kendinizi ailenizi. Abiniz bir kardeş gibi davranmış ama aslında karşıda kocası için onunla görüşmeyi azaltan bir kardeş var. Çok üzücü.
Aslında İnan’ın öyle değil orta yolu bulmaya çalışıyorum abimden geçmiyorum abimden geçmediğim için geldiği için bunları yaşadım zaten eşimin tavrına rağmen o benim abim gelmeli diye hep dile getirdim bu konuda alttan almadım yanı onlara gitme ailecek gelmesinler ama abim et tırnaktan geçmez o gelir dedim hep

ben aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey modunu doğru bulmuyorum

geçim iki baştan derler bizim orda. evlilik de tek kişinin sırtına binecek bi sorumluluk değil.

ayrıca hiç bir zaman kimseyi kimseye olduğundan farklı göstermeye çalışmayın
bu çok yanlış bi davranış. çocuğunuza da yanlış örnek oluyorsunuz. aynı durumda çocuğunuz olsa ah iyi ki evladım sakladı da görmedik kötü yüzünü demezsiniz. diyemezsiniz.
Haklısınız ben hep kendim mücadele etmeye çalıştım sürekli onun arkasını topladım belki yaşım küçüktü belki çok cahildim bilmiyorum ki yada mücadele edecek gücüm yoktu hep ben korktum demek onu kaybetmekten oda hissedince oralı olmayan o sürekli evliliği kurtarmaya çalışan ben

Bugün kızımıza ben yarın iş çıkışı babannene gideceğim gelmek istersen sende gel istemezsen annenle kalırsın dedi Pazar akşamı gelirim demiş kızım annemle kalacağım demiş masada para var onuda alırsınız sizde istediğiniz yere gidin anneannene dayına falan demiş sonra kuzum bana gelip söyledi.sonra annen ne dedi diye sormuş kızımda tamam dedi demiş benden için.bakalım bu işin rengi iyice değişmeye başladı nereye varacak merak ediyorum bugün çatmamak için kendimi çok zor tuttjm artık nasıl ni yol izlemeliyim bilmiyorum

Haklısınız ben hep kendim mücadele etmeye çalıştım sürekli onun arkasını topladım belki yaşım küçüktü belki çok cahildim bilmiyorum ki yada mücadele edecek gücüm yoktu hep ben korktum demek onu kaybetmekten oda hissedince oralı olmayan o sürekli evliliği kurtarmaya çalışan ben

yani beyin ölümü gerçekleşen hastanın fişi çekiliyor belli bi zaman sonra biliyorsunuz.
her evlilik kurtarilmak zorunda değildir.
çocuğunuza doğru örnek olmak daha önemli sakat bi evlilikten

Bugün kızımıza ben yarın iş çıkışı babannene gideceğim gelmek istersen sende gel istemezsen annenle kalırsın dedi Pazar akşamı gelirim demiş kızım annemle kalacağım demiş masada para var onuda alırsınız sizde istediğiniz yere gidin anneannene dayına falan demiş sonra kuzum bana gelip söyledi.sonra annen ne dedi diye sormuş kızımda tamam dedi demiş benden için.bakalım bu işin rengi iyice değişmeye başladı nereye varacak merak ediyorum bugün çatmamak için kendimi çok zor tuttjm artık nasıl ni yol izlemeliyim bilmiyorum

doğru yoldasınız demektir. hiç takmayın ağız yokluyor baya afallamis iyi olmuş çakala

X