Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar kafasında soru işareti olanlara yol göstermek amaçlı kendi tedavimi kısaca anlatmak istedim.Belki bi umut olur sizin için.Bn sivilcelerim için sürekli cildiyeye gittim farklı doktorlara falan.daha önceleri farklı tedaviler kullanıldı ama bu tedavilere ragmen sivilcelerimden kurtulamayınca doktor aknetrent kullanalım dedi.Bu aknetrent, zoretanin ya da roaccutane hepsi aynı içerikli ilaçlar yani kafanız karışmasın.Çok araştırdım internette herkes yüzü kötü yaptığını, kızarttığını, kuruttuğunu yazıyordu ama kendim kullandıktan sonra gerçekten ağzım açık kaldı.Belkide bnm bünyemle ilgilidir bilmiyorum ama hiçbir şeklde yüzüm kızarmadı sadece çok hareket ettiğimde falan hani terleynce kızarırsın ya öyle oluyodu, yüzüm çok hafif kurudu dışardan bakınca anlaşılmıyordu kuruluğu sadece elleynce kuruluk hafif belli oluyodu krem sürmeye bile gerek duymuyodum o derece .Son aylarda sivilce çıkmamaya başladı tamamen kesildi sivilcelerim.Ve yüzümü yıkadıkça kuruyan tabaka elime geliyodu yani yüzüm hafif hafif soyuluyodu.Bu da izlerin, lekelerin geçmesini sağladı.Ama dediğim gibi sadece sabahları yüzümü yıkarken bu durum oluyodu ve çok hoşuma gidiyodu çünkü soyuldukça yüzüm parlıyodu ve lekelerim azalıyodu.Sadece dudak kuruluğum vardı.Onuda sürekli nemlendirme ve bol bol su içmeyle çok aza indirebilirsiniz.Ve sonunda tedavi bittti sivilcelerimden tamamen kurtuldum.Biteli 3 ay olcak hala sivilce çıkmıyor Allaha şükür.Sadece eski sivilcelerimin braktığı hafif izler var ama belkide bu ilacı kullanmasaydım daha ne izler olacaktı yüzümde.Bende böyle etki etti sizde nasıl etki eder yan etkileri ne derece olur bilmiyorum ama sonunda tamamen kurtulcaksınız bunu düşünün ve biraz dişinizi sıkın inş sizde de bnm gibi yan etkileri az olur ve tamamen kurtulursunuz.

merhaba arkadaşlar..
gönül ben yeni katıldım.
bende zoretenin kullananlar arasındayım.. 5 ay 20 mg zoretenin kullandım. tüm yan etkilerini yaşadım. göz kuruluğu dudak kuruluğu burun kanaması.. ama başarıyla tedavimi tamamladım çok şükür. 20 yaşındayım. çok fazla akne problemim yoktu. fakat cildim çok yağlıydı. buna çözüm için zoretenini tedavisini kabul etttim va başladım. doktorum uzman doktordu. bana çok yardımcı oldu sağ olsun. ben kendim AR-GE laborantıyım. ortamda kimyasallarla çalıştığım için bi erkileişim olabilir ide çok korktum ama olmadı..
kısacası arkadaşlar şöyle söyleyeyim. ben zoretenini bırakalı 1 ay oldu kendimi rahatlamış hissediyorum sanki üstümden kocaman bir yük kalktı..
ben kullandım 5 ay zorlu geçti ama yılmadım. başarıdm bebek gibi bir cilidm var artık.=)

Meraba kızlar bende başlayalı 5 gün oldu şimdilik saç diplerimde ve vücudumda kaşınma var dudak kuruluğuda rahatsız edici boyutta değil benim sıkıntım siyah noktalarda sivilce sorunum allaha şükür hiç olmadı ama siyah noktalar aldı başını gidiyor :KK5: :KK5: :KK5: artık bi dur demenin zamanı geldi umarım kısa sürede giderler aynaya bakamaz oldumm :KK14: :KK14: kızlar bişey sorcam saç dökülmesi oluyor demişsiniz benim normlde çok dökülür zaten bide daha çok dökülecek olması beni korkuttu bnde saç dökülmesi hapı olan pantogarı kullanmaya başladım acaba içinde a vitamini varmıdır çünkü yorumlarda a vitamini almaktan kaçınılması gerektiği yazmış napıcamki ben uzun saçlarım gitsin istemiyorum:KK54:

Meraba kızlar bende başlayalı 5 gün oldu şimdilik saç diplerimde ve vücudumda kaşınma var dudak kuruluğuda rahatsız edici boyutta değil benim sıkıntım siyah noktalarda sivilce sorunum allaha şükür hiç olmadı ama siyah noktalar aldı başını gidiyor :KK5: :KK5: :KK5: artık bi dur demenin zamanı geldi umarım kısa sürede giderler aynaya bakamaz oldumm :KK14: :KK14: kızlar bişey sorcam saç dökülmesi oluyor demişsiniz benim normlde çok dökülür zaten bide daha çok dökülecek olması beni korkuttu bnde saç dökülmesi hapı olan pantogarı kullanmaya başladım acaba içinde a vitamini varmıdır çünkü yorumlarda a vitamini almaktan kaçınılması gerektiği yazmış napıcamki ben uzun saçlarım gitsin istemiyorum:KK54:

Öyle kanser tedavisindeki gibi kel kalmazsın merak etme avuç avuç döküleceğini sanmam :) O kadar tedirgin olma benimde çok dökülüyordu zaten ama normalde de çok döküldüğü için ilaçla normal dökülmeymiş gibi bir yardırgama yaşamadım. :KK34:

merhaba;

saç dökülmesi bende yaşadım.. sadece doğal saç bakım yağları kullandım. benim saçım mesleğimden dolayı dökülüyodu zaten. hapa başladığımda oda dökmeye başlamıştı. beslenmene dikkat et bol bol su iç. doktorum bana günde en az 1.5-2 lt su içmemi önemle söylemişti. ben çok zorluk çektim 5 ay boyunca. birde bi önemli nokta kesinlikle ağrı kesici bile doktoruna danışmadan alma.. her şeyi ona sormalısın. doktorunun teli rehberinin başı olsun...

sevgilerimle.
teşekkürler.

Öyle kanser tedavisindeki gibi kel kalmazsın merak etme avuç avuç döküleceğini sanmam :) O kadar tedirgin olma benimde çok dökülüyordu zaten ama normalde de çok döküldüğü için ilaçla normal dökülmeymiş gibi bir yardırgama yaşamadım. :KK34:

Benim yaz boyu avuç avuç döküldüğü için tedirgin olmuştum ama şimdilik durdu gibi bişey ortalama 70 tel dökülüyo günde (Üşenmedim saydım :KK70:) kullandığım hapı eczacıya sordum A vitamini yok dedi bakalım inşallah böyle gider

merhaba;

saç dökülmesi bende yaşadım.. sadece doğal saç bakım yağları kullandım. benim saçım mesleğimden dolayı dökülüyodu zaten. hapa başladığımda oda dökmeye başlamıştı. beslenmene dikkat et bol bol su iç. doktorum bana günde en az 1.5-2 lt su içmemi önemle söylemişti. ben çok zorluk çektim 5 ay boyunca. birde bi önemli nokta kesinlikle ağrı kesici bile doktoruna danışmadan alma.. her şeyi ona sormalısın. doktorunun teli rehberinin başı olsun...

sevgilerimle.
teşekkürler.

Bende suya dikkat etmeye çalışıyorum canım şuan bile yanımda duruyor şişem saç dökülmemde dediğim gibi önceden olan bişeydi avuç avuç dökülürdü ilaç kullandım şimdilik bi sıkıntım yok inşallah tekrarlamaz ama benim şu aralar başka bişey çok canımı sıkıyor yüzümde izler oluşmaya başladı bilmiyorum ilaçtanmı başka bi şeyden mi internettendede baktım kimsede böyle bi yan etki görülmemiş doktorumla görüşmeyi bekliyorum burnum ucunda çatma oldu böyle sanki bi şeyle kesilmiş gibi burnumun yan kısmında yanağın başladığı hizzadada parelal bi çizgi oluşmuş küçüklükten kalma yara izleri olur ya aynı onun gibi ama 1 gecede oluştu çünkü hergün aynaya bakarm dün gece farkettim çok moralim bozuldu inşallah gider ama gideceğini sanmıyorum :KK43:

arkadaşlar merhaba, benimde bugün üçüncü günüm roaccutane kullanımında. İlk iki gün bir şeyim yoktu ama bugün acayip midem yanmaya başladı, yanma midemde başlıyor yemek borum boyunca boğazıma kadar geliyor. Acaba mideme mi dokunuyor ilaç? böyle bir etki gören var mı daha önce? lütfen bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Buarada 30 mg içiyorum ve bol su ile tüketmeye çalışyorumç

arkadaşlar merhaba, benimde bugün üçüncü günüm roaccutane kullanımında. İlk iki gün bir şeyim yoktu ama bugün acayip midem yanmaya başladı, yanma midemde başlıyor yemek borum boyunca boğazıma kadar geliyor. Acaba mideme mi dokunuyor ilaç? böyle bir etki gören var mı daha önce? lütfen bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Buarada 30 mg içiyorum ve bol su ile tüketmeye çalışyorumç

Roaccutane kullanmadım ben ama doktorum demişti herkesin bünyesine göre mglar arttırılır ve ya düşürülür. Eğer midende bilemediğin sorun varsa ilaç dokunuyor olabilir. Ya da miden hassasa. Doktoruna danışmalısın. :KK31:

Merhaba arkadaşlar,

ben 22 yaşındayım yaklaşık 15 yaşından beri sivilcelerim var. Öyle intihaplı cinslerden değil ama yine de göze de pek hitap etmiyor. Nasıl anlatayım bilmiyorum işte anladınız herhalde ya :KK14:
Başta iki tane adını unuttuğum krem kullandım, o fayda etmedi sonra benzamycin kullandım. O da olmayınca en son isotrexin kullandım. Bunlar hep başta fayda ediyor gibi oluyordu ama sonra yüzüm yine aynı oluyordu. Artık buna kökten bi çözüm bulmalıyım dedim ve bu
''dudak kurutan'' ilaçlara ben de başvurdum. 20mg Zoretanin yanında dudak nemlendirici Hametan ve yüzümü nemlendirsin diye nadixa yazdı doktor. Kısa yan etkilerden bahsetti, bunları çoğunuz biliyorsunuz zaten kuruluk, stres, bulantı vs..
Yaklaşık üç saat önce aldım hapı ve dudağım yanıyor :KK14: Bu psikolojik mi ya da hapın etkisi mi bilemiyorum :S
Almadan önce de araştırma yapmıştım internetten, demin de yaptım ve yan etkileri gördükçe kendimi derin bir kuyuya düşmüş çaresiz hissediyorum. Bir ay sonraki dudağımın kurumuş, yüzümde kırmızı lekeler oluşmuş halim gözümün önüne geliyor. Bir de evde fazla duran bir insan değilim üniversite 4. sınıf okuyorum, umarım okula bile gitmek istemeyecek kadar kötü olmam. Bir diğer korkum ise, tedavi bittikten bir müddet sonra sivilcelerin geri gelebileceği. Bu kadar şeye katlandıktan sonra umarım allah herkese bebek gibi bir yüz nasip eder. Ben diğer günleri de yazmaya çalışacağım.

Merhaba arkadaşlar,

ben 22 yaşındayım yaklaşık 15 yaşından beri sivilcelerim var. Öyle intihaplı cinslerden değil ama yine de göze de pek hitap etmiyor. Nasıl anlatayım bilmiyorum işte anladınız herhalde ya :KK14:
Başta iki tane adını unuttuğum krem kullandım, o fayda etmedi sonra benzamycin kullandım. O da olmayınca en son isotrexin kullandım. Bunlar hep başta fayda ediyor gibi oluyordu ama sonra yüzüm yine aynı oluyordu. Artık buna kökten bi çözüm bulmalıyım dedim ve bu
''dudak kurutan'' ilaçlara ben de başvurdum. 20mg Zoretanin yanında dudak nemlendirici Hametan ve yüzümü nemlendirsin diye nadixa yazdı doktor. Kısa yan etkilerden bahsetti, bunları çoğunuz biliyorsunuz zaten kuruluk, stres, bulantı vs..
Yaklaşık üç saat önce aldım hapı ve dudağım yanıyor :KK14: Bu psikolojik mi ya da hapın etkisi mi bilemiyorum :S
Almadan önce de araştırma yapmıştım internetten, demin de yaptım ve yan etkileri gördükçe kendimi derin bir kuyuya düşmüş çaresiz hissediyorum. Bir ay sonraki dudağımın kurumuş, yüzümde kırmızı lekeler oluşmuş halim gözümün önüne geliyor. Bir de evde fazla duran bir insan değilim üniversite 4. sınıf okuyorum, umarım okula bile gitmek istemeyecek kadar kötü olmam. Bir diğer korkum ise, tedavi bittikten bir müddet sonra sivilcelerin geri gelebileceği. Bu kadar şeye katlandıktan sonra umarım allah herkese bebek gibi bir yüz nasip eder. Ben diğer günleri de yazmaya çalışacağım.

hiç canını sıkma, ben bu ilacı bitireli 2 yıl oluyor, bahsettiğin kızarıklıklar emin ol şu ankinden kötü gözükmeyecek çünkü yüzünün yağı gidecek daha mat daha düzgün duran bi cildin olacak kısa sürede. yan etkilerini kafana takmadıkça çok zorlanmazsın ben ilacı bıraktıktan kısa süre sonra bel ağrım yorgunluk hissim gitti, karaciğerim için enginar tükettim, temiz cildimle yeni bir hayata başladım adeta:KK16:

Son düzenleme:
Merhaba kizlar! Ben 5 yil once zoretanin kullanmistim 15 16 yaslarimdayken. 2 sene rahat ettim sonra tekrar ve daha kotu bir sekilde ciktilar. Makyajsiz ciktigimda resmen kendime guvenim yok oluyo hemen eve girmek istiyorum. yaza girmeden kimyasal peeling yaptirmistim (burda da cildimin berbat fotograflari vardi) ise yaradi lekeler cok aza indi makyajsiz bir yaz gecirdim yaz bitti cildim yaglandi yuzum su an eski haline dondu.

Doktoruma gittim yapacak bisey kalmadi roaccutane 'e baslaticam dedi beni de kiz kardesimi de. Babamizda cok varmis bizim sivilce ve ben stres oldugumda zaten tavan yapiyor.

Bugun Roaccutane'in 2. gunundeyim. Lekelerim hic bu kadar kotu olmamisti lekelere de etkisi oluyor mu sizce? Sivilcelerim cok kirmizi ve buyuk, derin cok agrililar sonmuyor dogru duzgun yuzumu ne kadar kurutursam kurutayim yeri orda kaliyo her an buyuyecekmis gibi.

Ne diyo sarki da guvenme guzelligine bir sivilce yeter :KK43: :KK43:

Merhaba arkadaşlar,

Ayni anda baslamisiz canim benim. birbirimize destek olalim bari:13:

hiç canını sıkma, ben bu ilacı bitireli 2 yıl oluyor, bahsettiğin kızarıklıklar emin ol şu ankinden kötü gözükmeyecek çünkü yüzünün yağı gidecek daha mat daha düzgün duran bi cildin olacak kısa sürede. yan etkilerini kafana takmadıkça çok zorlanmazsın ben ilacı bıraktıktan kısa süre sonra bel ağrım yorgunluk hissim gitti, karaciğerim için enginar tükettim, temiz cildimle yeni bir hayata başladım adeta:KK16:

Moral için çok teşekkürler canım. İnternetten baktığım resimler aşırı sivilce problemleri olanlara aitti. Benimki onlarınki kadar çok değil, onlarda fayda ettiyse bende de eder herhalde diyorum avuntum bu oluyor. 1 Hafta oldu ilk hapı alalı, şimdilik hiçbir sıkıntım yok biraz dudak kuruması haricinde. Çoğu kişi birkaç sene sonra sivilcelerin tekrar çıktığını söylüyor, ondan korkuyorum ya.

Ayni anda baslamisiz canim benim. birbirimize destek olalim bari:13:

Evet canım destek çok önemli bence ya. Çünkü bu insanın psikolojisini çok etkiliyor. Biriyle konuşurken falan sanki sürekli sivilcelerimi inceliyormuş gibi geliyor. Cildi güzel olan birine nasıl hayran kalıyorum anlatamam :KK14:

Canım merhaba! İlaçların, tıbbi malzemelerin gücü asla yadsınamaz faydalı olur illa ki ama akne probleminin çözümü için önce beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Ben 22 yaşındayım ve bu yaza kadar hala sivilce problemi yaşıyordum. gittiğim doktor da bana öz eleştiri yapmamı söyledi. Neler yiyorsun neler yemiyorsun? dedi. Düşündüm de aslında öyle sağlıksız beslenmiyorum. Çinko eksikliğinin sivilce yaptığını söyledi. Eğer bitmek bilmeyen sivilce problemi yaşıyorsanız çinko tüketiminizin ne seviyede olduğunu kontrol altında tutun diyorum ben. Dipnot; kükürt sabunu cidden sivilcelerin kökünü kurutuyor. Fakat sabunladıktan sonra yüzünüzün gerginliğine tahammül etmeniz ve asla krem sürmemeniz lazım. Maksat cildi kurutmak. :KK1:

arkadaşlar bende bu tedaviye yeni başladım benim bu hususta merak ettiğim şey şu tedavi süresince hamile kalmak kesinlikle yasak ve bu yasak dr demesiyle tedaviden iki ay sonrasına kadar devam ediyor buraya kadar çok güzel ama ben çeşitli yazılar okuyorum nette bu sürenin iki ay değilde altı ay olduğuna dair kafam çok karıştı dr mu aradım sordum kesinlikle iki ay yeterli dedi aslında bir ay ama ben iki ay garantili olsun ALLAH ın izniyle diyorum dedi kafam karişik bana yardım edin

Kızlar ilacı 1 aydır kullanıyorum dün tahlil yaptırmaya gittim Doktor kolestrolün çok yükselmiş daha 20 yaşındasın ne yiyosun böyle dedi bende her zamanki yemekleri yediğimi söyledim diyetisyene yönlendirdi diyatisyen bu ilacı kullanıp kolestrolü yükselen tek seni gördüm dedi bu günden itibaren diyete başladım yurtta kalıyorum nasıl yapıcam bu yemek işini zaten çırpı gibiyim:KK43:

Ama zoretanin ne yazık ki iz bırakıyor kullanan bir çok kişide bunu gördüm roaccutane alın aynı yan etkileri var, en azından iz bırakmaz.

Ama zoretanin ne yazık ki iz bırakıyor kullanan bir çok kişide bunu gördüm roaccutane alın aynı yan etkileri var, en azından iz bırakmaz.

Ben daha bugün ilaca başladm doktorum özel hastaneden, 20-20-20 mg Zoratenîn verdi. doktorum zoratenin ve rouctuanne nın aynı olduğunu söyledi. İz kalması kişilerin izlerinin drinliğiyle alakalı ayrıca adı üstünde iz eğer rouctuanne îzLeri geçirseydi nice ew ,iş kazalarında yada ne bilim tırnak izinde, köpek ısırığı iZlerindede rouctuanne kullanılırdı. Bence öyle bişey yok yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen..

bayanlar 8 seneyi aşkın akne problemim var.. dönem dönem cok iyi hale geldi yüzüm fakat genel olarak akneden bir türlü kurtulamadım

tetradox ve azax tedavileri tretin ve imexle desteklenen tedaviler fayda etmedi.. bugün zoretanin kullanmaya başladım. doktorum roaccutane ile aynı etkileşime sahip ilaç oldugunu söyledi. roaccutane ile ilgili olumsuz görüşler alıyorum arkadaslarımdan ama cokta gözle görülür bir yan etki görmedim kimsede.. bilemiyorum acaba varmıdır..

uzatmadan zoretanin kullanımının 1. günündeyim.. kullanan arkadaslar yada kullanacak olanlar buraya yazarsanız sevinirim....:1hug:

merhaba bende kullanmayı düşünüyorum, ama tedirginim.Sizde ki sonuç olumlu ? cevap yazarsanız çok sevinirim :)

X