Yağ yakmak için seks!

İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre “yağ yakma” fikri kadınları sekse yönlendirebiliyor! Spor salonlarında sıkıcı aletlerle uğraşmak yerine, seks yapan kadınlar sanıyoruz ki çok daha mutlu oluyorlar!
Zayıflamak ve fit kalmak için ‘yağ yakmak’ şart. Kadınlar bunun için türlü egzersizler yapmaya da hazır, yeter ki kıyafetlerinin içine rahat rahat girebilsin, kendilerini önce aynada sonra da toplum içerisinde ‘fit’ hissedebilsinler.

İngiltere’de geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırma, eğer seks yapmak kalori harcamalarını sağlayacaksa, kadınların %76′sının yatağa hemen girmeye razı olduğunu gösteriyor.

Araştırmaya katılan, spor salonuna düzenli olarak giden kadınların üçte ikisi Gym’de harcayacakları kalori değerine aynı şekilde ulaşacaklarsa, evde kalıp ev işi ve ‘seks’ yapmayı tercih edebileceğini söylemiş.
Uzmanlara göre yarım saat süren aktif bir ‘seks’ 150 ilâ 300 kalori harcamanızı sağlayabiliyor.

Geçmişte pek çok Hollywood yıldızının ‘düzenli seks hayatının’ fit kalmalarına son derece yararlı olduğunu belirtmesi de tesadüf değil anlaşılan. Seks, kalbin ve böylelikle metabolizmanın daha hızlı çalışmasını tetikliyor, dolayısıyla da ‘kalori harcamak’ kaçınılmaz oluyor. Haftada sekse 3 adet yarım saatlik seks seansı ayırmanız, ekstradan 750 kalori harcamanız demek ki bu da fit kalmak adına kesinlikle önemsenmeyecek bir değer değil!

Seks, sadece yağ yakmanızı değil, vücudunuzun salgıladığı endorfin sayesinde kötü ruh halinden sıyrılmanızı, özgüveninizi artırmanızı ve daha enerjik olmanızı da sağlıyor. Tüm bunlar, birbirini tetikleyici, sinerji yaratan faydalar.

Daha fazla seks ile hem daha fit kalma şansına
hem de bir sonraki seans için daha güzel görünme isteğine sahip olabilirsiniz…

Uzun zamandir seksin spordan daha fazla kalori kaybettirdigi soylenip durulurdu. Yapilan uzun arastirmalar sonucu sonuclar kamuoyuna aciklandi.

KADINI SOYARKEN:
Kadinin izni ile….. 12 kalori
Zorla, kadinin izni olmadan.. 1187 kalori

SUTYENI CIKARIRKEN:
Iki elinle…. 8 kalori
Tek elinle. 12 kalori
Dislerinle.. 85 kalori

PREZERVATIFI TAKARKEN:
Ereksiyon halinde… 6 kalori
Ereksiyon olmamış halde… 315 kalori

ORGAZM
Gerçekten 112 kalori
Yapmacık. 315 kalori

IKINCI DEFA KALDIRMA HALINDE:
20-29 yaş arası…… 36 kalori
30-39 yaş arası…… 80 kalori
40-49 yaş arası…. 124 kalori
50-59 yaş arası…. 972 kalori
60-69 yaş arası… 2916 kalori
70 ve daha yaşlı.. sonuçlar henüz bize ulaşmadı!

SEKSTEN SONRA GIYINME:
Sakince.. 32 kalori
Acele….. 98 kalori
Karısı zili calarken…. 1218 kalori
Kocası zili calarken.. 3521 kalori