Bahar gelmeden kilo vermenin yolları…

Biraz dikkat ederek ve özveride bulunarak kışın rehavetiyle aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz.

Tatları iyi seçin

Diyette olmanız, kilo vermek için uğraşmanız, sizin kötü yiyecekler yiyeceğiniz anlamına gelmez. Diyeti yorumlamak sizin elinizdedir. Dokusu, tazeliği ve tadı güzel olan besinleri seçin. Diyet yapmak lezzetsiz beslenmek anlamına gelmez.

Baharat kullanın

Diyet yaparken lezzet veren tatları kullanmak ve yediklerinizden keyif almak, sizin için yemek yemeği ve diyet planına uymayı kolaylaştıracaktır. Baharatlı yiyecekler tüketin. Böylece damağınız farklı lezzet arayışlarından uzak duracaktır.

Ödül

Kendinize bir küçük ödül koyabilirsiniz. Her şeyden mahrum kaldığınız hissi sizi bir süre sonra kilo vermekten soğutabilir. Bu yüzden, haftada bir gün ödül koyun. En sevdiğiniz kurabiyeden birkaç adet veya bir küçük puding gibi bir ödül seçebilirsiniz.

Negatif düşünceler

Çevrenizde sizi başaramayacağınıza inandıran insanlar varsa, onlardan uzak durun. Her konuda negatif ve kötümser tipler, size sıkıntı verir. Kendinizi yapamayacağınız yönünde etkilemeyin. Yaz geldiğinde giymek istediğiniz bikiniyi, kıyafetleri düşünün ve hedefinize doğru odaklanarak ilerleyin.

Spora başlayın

Yapılan araştırmalar evde yapmak üzere spor aleti alanların, genellikle spor disiplinine uymadığını ve yapmadıklarını gösteriyor. Bu yüzden şimdi bir spor salonuna yazılın veya pilates gibi özel bir spor dersine başlayın. Ayrıca bir salona gitmek, sosyalleşmeniz için de önemlidir.

Gün seçin

Eğer spor disiplini elde etmek istiyorsanız, kendinize gün ve saat seçin. Ajandanızı kontrol edin ve doğru zamanı belirleyin. Gerçek bir planlama yapmadan, disiplinle spor yapamazsınız. Haftanın 3 günü, hangi saatlerde salona gideceğinizi belirleyin.

Önce ağırlık

Çalışırken önce ağırlık kaldırma çalışmalarını yapın çünkü vücudunuz depolanan karbonhidratı enerji olarak kullanır. Eğer ağırlık çalışmasından önce kardiyo yaparsanız, vücudunuz glikojen depolarını tüketeceği için, ağırlık kaldırmak için gücünüz kalmaz.

Danışın

Kişisel egzersiz planınızın oluşturulması için eğitmeninizle görüşün ve fikir alın. Bedeninizin hangi bölgesindeki yoğunluk daha fazla, öğrenin.

Uyku

Eğer kilo vermek istiyorsanız, doğru ve istikrarlı uyumak çok önemlidir. Bedeniniz uykusuz kaldığında kilo vermeniz zorlaşacaktır. Düzgün ve sağlıklı bir uyku uyumanın önemini kavramalı ve en doğru biçimde uykunuzu almalısınız.

Tüm karbonhidratlar kötü değildir

Ayrıca vücudun enerjisi için karbonhidrata ihtiyaç vardır. Yani karbonhidratı hayatınızdan tamamen çıkarmayın.