Diyette Ne Zaman Kilo Vermeye Başlanır?

Diyete başladınız hızlı zayıflamak istiyorsunuz. Peki diyette ne zaman kilo vermeye başlanır? Diyet etkisini ne zaman gösterir?

Diyette Ne Zaman Kilo Vermeye Başlanır?

Diyete başlandığı ilk günlerde kilo kaybı yaşamak motivasyon ve diyeti devam ettirebilmek için önemlidir. Diyetinizin etkisini arttırabilemek için bazı yöntemler Diyetin etkisini arttırmak için bunları yapın uygulayabilirsiniz. İlk olarak doğru diyeti uyguladığınızdan emin olmanız gerekiyor. Sağlık durumunuza ve kilonuza en uygun diyeti belirlemeniz gerekiyor.

Diyete başladıktan sonra normal aldığınızdan daha az kalori alımı yaşadığınız için zayıflamaya başlarsınız. Gözle görülen bir fark için kilonuza göre birkaç hafta beklemeniz gerekebilir . Haftada 1 defa tartılmanız yeterli olacaktır. Diyetinizi düzeneli uyguladığınız halde zayıflamayamadığınızı düşünüyorsanız hormon testleri yaptırabilirsiniz.

Unutmamanız gereken ise diyetin sabır gerektirdiğidir. Başladıktan sonra motivasyonunuzu kaybetmeden en az 1 ay uygulamanız gerekiyor. Diyetinizde en hızlı etkiyi alabilmek için şok diyetler yerine spor ve egzersizler ile diyeti desteklemelisiniz.