1 Haftalık doğum yapan biri düğüne gidebilir mi?

Ya herşeyi geçmek istemem ama hadi geçiyorum yeni doğmuş bebeği kucağa yerleştiripte emzirmek bile daha zor emmeyi tam beceremiyor kucakta kayboluyor falan abiyeyle nasıl olacak o işler anlamadım hamileyken giyinir gidersin göbekte atmayıverirsin oda atılır hatta ikinci kez cocuk sahibi olan biri nasıl sadece dikişlere odaklanıyor onu anlamadım.
Sen deyince hatırladım o ilk günlerdeki kepaze halimizi. Sütün akması, emmesi, sürekli memede uyuma isteği vs. Bebek rezil olur orada ya. 😐

Herkese toplu cevap olsun arkadaşlar tabii ki önceliğim bebeğimin ve benim sağlığım ben sadece böyle bir çılgınlık yapmış biri var mıdır aranızda diye öğrenmek istedim. Su akar yolunu bulur ama öncelikle bebeğim ve benim için doğrusu ve sağlıklısı neyse o olur. Oynamak sevdasına vs yazanlar olmuş ama elbette öyle bir şey yok ben sadece her anın tadını çıkartmak açısından sordum. Temmuz gibi olursa hamileliğimin son ayı ve o zamanda bebek büyümüş olacak o dönemde de insan yatmak istiyor otururken bile çocuk karnına batıyor insanın sancıların oluyor. O yüzden doğum sonrası daha mı kolay olur diye fikir almak istedim ama fikir vermekten çok maşallah eleştirenlerle doldu en iyi anne sizsiniz tamam :KK70:

Sen deyince hatırladım o ilk günlerdeki kepaze halimizi. Sütün akması, emmesi, sürekli memede uyuma isteği vs. Bebek rezil olur orada ya. 😐
Evet annede rezil olur bilmiyorum yani öyle seninle ikimizinde bebeği cok sorunlu değildi ikimizde tecrübesiz değiliz ikinci bebeklerimiz ama yinede bi adapte olma durumu var bide zor bi bebek olursa ahey ahey

Düğünde karnım burnumda oynayamam ki :KK43:
illa oynayacak mısınız ya, ne kadar düşüncesizsiniz. o bebeği doğurup masaya bırakıp oynayacaksınız yani bunu anladım. o çocuk korkulardan korkulara atılacak, altı pislenecek, acıkacak.
valla doğumum ya düğünden sonra olur ya da doğururum düğüne katılamam.
Ne yapayım yani benim bebeğimden önemli mi derdim. çok garipsiniz oynayamam da oynayamam diye tutturmuşsunuz tövbeler olsun :KK70:

Kızlar acill toplanın bi derdim var. Ağustos 16sında kardeşimin düğünü var. Bende Şuan 7 hafta 4 günlük hamileyim tahmini doğumum 24 ağustos diyor. Ama ben planlı sezeryan olacağım en erken hangi tarihte yapabilirim sezeryanımı Son adet başlangıç tarihim 18 Kasım 2023. Düğünden 1 hafta önce olsam sezeryan toparlamış olabilir miyim? Kafamda deli sorular siz olsanız ne yaparsınız. Valla stres yaptım nasıl olacak diye
bence siz bunların planını şimdi den yapmayın,daha cok yeni gebeliğiniz kendinize odaklanın. benim yiğenimin düğünü vardı, düğünümde hamile olacaksın derdi gülerdik, erken dogumla düğünden 1, ay önce dogum yaptım, düğünden bir ğün öncede oğlumu kaybettim. daha aylar var neyin planı bu ? allah sağlıcakla gelmesini nasiip etsin .

Sakin olun kimse normal doğum kolay demedi, normal doğum, doğum öncesi zor sonrası kolay derler sezeryan doğumda öncesi kolay sonrası zor derler buda kişiden kişiye göre değişir. Normal doğum istedim ama bizim istememize bakmıyor Allah nasip edecek. Daha önce giden vs oldu mu diye fikir almak için konu açtım neden konu açtığım sizi ilgilendirmez
Bence siz sakin olun 40 a kadar bekleyip sezeryan olanlar var ki anne karnında 1 saat 1 saattir.

illa oynayacak mısınız ya, ne kadar düşüncesizsiniz. o bebeği doğurup masaya bırakıp oynayacaksınız yani bunu anladım. o çocuk korkulardan korkulara atılacak, altı pislenecek, acıkacak.
valla doğumum ya düğünden sonra olur ya da doğururum düğüne katılamam.
Ne yapayım yani benim bebeğimden önemli mi derdim. çok garipsiniz oynayamam da oynayamam diye tutturmuşsunuz tövbeler olsun :KK70:
Yazdığım herşeyi okusanız keşke :KK70:

bence siz bunların planını şimdi den yapmayın,daha cok yeni gebeliğiniz kendinize odaklanın. benim yiğenimin düğünü vardı, düğünümde hamile olacaksın derdi gülerdik, erken dogumla düğünden 1, ay önce dogum yaptım, düğünden bir ğün öncede oğlumu kaybettim. daha aylar var neyin planı bu ? allah sağlıcakla gelmesini nasiip etsin .
Sizin adınıza çok üzüldüm :KK43: Başınız sağ olsun elbette öyle ben sadece fikir almak amaçlı yazdım yani su akar yolunu bulur

maşallah eleştirenlerle doldu en iyi anne sizsiniz tamam :KK70:
En iyi olmasa da bu kadarını düşünebilecek kadar iyiyiz ve aklımız başımızda çok şükür. Bebeğim on günlükken yeğenimizin aile arasında evde yapılan -ama yine de 10-15 kişilik- doğum gününe bile gitmemiştim. Öyle pimpirikli bir tip de değilimdir. O yüzden bana çok uç geldi bu niyetiniz. Hamileliğin son günlerinde bile düğün olsa bundan daha iyi. Nasılsa iki şekilde de rahat edemeyeceksiniz. Böyle olursa en azından bir tek siz rahat edememiş olursunuz.

Şuan şey düşündüm keşke düğünü ağustosa erteletmeseydiniz temmuzda olsaydı siz hamile gitseydiniz düğüne benim düğünume kuzenim 8 aylık hamile gelmişti gayette oynadı etti çocukla gitmek daha kötü bence çünkü 1 hafta daha bebekten yeni topuk kanı alındığı ne bileyim işitme testinin yapıldığı dünyaya yeni adapte olduğu bir dönem 1 ay falan olsa neyse biraz alışır dünyaya düşünsene dünyaya geliyorsun bir anda kendini yüksek sesli bir düğünde buluyorsun 🤣🤣 ben istemezdim bebek olsam çok ters zamana gelmiş ama insan kardeşinin düğününe gitmek ister tekrari yok neticede sanırım gelin odasından çıkamayacak siniz.

Bence siz kendinizi bir okuyun. dalga mı geçiyorsunuz anlamadım.
Komiksiniz çok şükür ilk çocuğumu el bebek gül bebek büyüttüm benim için herşeyden önce gelir çocuğum ama düğün doğumuma denk gelirse ailem hangimizle ilgilenecek. Ayrıca o zaman geldiğinde bebeğim için de benim için de en doğrusu ne ise o yapılır çocuğu doğurup ortaya atıp kendi zevkime düşecek bi anne olmadım hiçbir zaman

En iyi olmasa da bu kadarını düşünebilecek kadar iyiyiz ve aklımız başımızda çok şükür. Bebeğim on günlükken yeğenimizin aile arasında evde yapılan -ama yine de 10-15 kişilik- doğum gününe bile gitmemiştim. Öyle pimpirikli bir tip de değilimdir. O yüzden bana çok uç geldi bu niyetiniz. Hamileliğin son günlerinde bile düğün olsa bundan daha iyi. Nasılsa iki şekilde de rahat edemeyeceksiniz. Böyle olursa en azından bir tek siz rahat edememiş olursunuz.
Bana da normal gelmediği için burda ki kişilerden de fikir almak istedim, acaba başkası olsa nasıl davranırdı diye hepsi bu, sadece bir kişi eleştirmeden bence şöyle böyle yapsanız daha iyi olur diye fikir verdi başka herkes çok gergin anlamadım :)

Komiksiniz çok şükür ilk çocuğumu el bebek gül bebek büyüttüm benim için herşeyden önce gelir çocuğum ama düğün doğumuma denk gelirse ailem hangimizle ilgilenecek. Ayrıca o zaman geldiğinde bebeğim için de benim için de en doğrusu ne ise o yapılır çocuğu doğurup ortaya atıp kendi zevkime düşecek bi anne olmadım hiçbir zaman
tamam

Normalde temmuzda olacaktı ben karnım burnumda tadını çıkaramayacağım diye zar zor ağustosun 2.haftasına kadar ittirdim erkek tarafında Almanyadan gelecekleri varmış ve Almanyanın okul tatil izni 1 aymış o yüzden en geç o tarihe kadar atabildiler maalesef :KK43: Oynamayı da çok severim ama 1 haftalıkken sanmıyorum rahat rahat kurtlarımı dökeyim :)
Keske dogum dan önce olsaydi dügününüz.
Siz gidebilirsiniz tabi dügüne. Ama bir haftalik bebegi kesinlikle götürmeyin derim.
Bebegin doktoru da size en mantikli cevabi verecektir elbette.

Şuan şey düşündüm keşke düğünü ağustosa erteletmeseydiniz temmuzda olsaydı siz hamile gitseydiniz düğüne benim düğünume kuzenim 8 aylık hamile gelmişti gayette oynadı etti çocukla gitmek daha kötü bence çünkü 1 hafta daha bebekten yeni topuk kanı alındığı ne bileyim işitme testinin yapıldığı dünyaya yeni adapte olduğu bir dönem 1 ay falan olsa neyse biraz alışır dünyaya düşünsene dünyaya geliyorsun bir anda kendini yüksek sesli bir düğünde buluyorsun 🤣🤣 ben istemezdim bebek olsam çok ters zamana gelmiş ama insan kardeşinin düğününe gitmek ister tekrari yok neticede sanırım gelin odasından çıkamayacak siniz.
Gerçekten güzel yorumunuz için teşekkür ederim :) Sanırım ben de öyle söyleyeceğim düğünü ya eylül ayına ertelesinler yada temmuzda ben hala hamileyken yapsınlar diye. Çünkü onunda tekrarı yok ama her şeyden önemli bebeğimin de iyi olması

X