10 Haftalık bebegimin kalbı durdu

Canim gecmis olsun. bir sey soracaktim. kalbi durunca bir belirtin oldu mu? hamilelik belirtilerinin azalmasi vs gibi? yani kanamadan baska belirti verdi mi? kimisinde lekelenme ves olurmus ilk baslarda ya da kalbi yavas atarmis. biraz anlatir misin?

kızlar erken kaybedilen gebeliklerde (yani ilk 3 ay içerisinde) sorun kromozom anomalileri ya da annede oluşan kan pıhtılaşma problemleri.ilerleyen aylarda sebepler çeşitleniyor.bazen hiç bir sebep de bulunmayabiliyor.
kanla ilgili testlerinizi mutlaka yaptırın.

kibaleye cevap canım hic belırtı olmadı sadece akıntım fazlalastı sureklı pet degıstırıyodum tecrubem olmadıgı icinde anlamadım dr. dedıkı hamılleık hormonları devam eder dedı oyuzden anlasılmaz dedi bana kanama olunca anladık sevgıler....

kızlar sagolun bilmıyorum nasıl atlatacagım cuma günü yasadım bu acıyı evet mantıklı dusununce insan önune bakmak istıyor ama elde degıl ınanın basa gelince çok zormus çok buyuk yıkım alllah kımseye göstermesın derim...

Canım çok geçmiş olsun Allah sabır ve dayanma gücü versin. 28 kasımda benimde bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. Çok kötü bir deneyim oldu hayatımda. O gün bebeğim 9+3 olması geerkiyordu hafif kanamam oldu gittik 8+1 haftalıkken bebeğimin kalbi durmuş Dünyam yıkıldı duyunca. Dr sonlanması gerekiyor dedi. Ama ben zor razı oldum içimden çıkmasını istemiyordum hiç bebeğimin. Ama tabiki olamayacağı için kürtaj oldum. Hastaneden çıkıp da bebeğimi orda bırakmak çok zor geldi. Hala hastanenin yakınından geçeyim kötü oluyorum.Hiç kimseyi görmek kimseyle konuşmak istemiyorum. Soracaklar diye dayanamıyorum başlıyorum sonra ağlamaya. Tv bile seyrederken hamile göreyim gözyaşlarımı tutamıyorum. Gerçekten çok zor Yüce Allahım yinede sabır veriyor işte. Dr ilk başta 2 ay korunma vermişti kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittim yine sordum ne kadar bekleyelim diye istersen ilk adetini ol gel testlerini yapalım kalabilirsin dedi. Sanki biraz daha içim rahatladı öyle deyince. Hemen hamile kalsam daha sanki üzüntüm azalacak gibi geliyor. Bir yandan da çabuk hamile kalmak kürtajdan sonra ne kadar doğru düşünüyorum. Sana ne kadar süre verdi doktorun? İnşallah yine hamile kalırız ve sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız canım.

Son düzenleme:
MUHASEBE 22 CEVAP canım benım ya bu siteyı dahada sevdım paylasım alanı ne guzel aynı konularda olan insanlarla paylasmak çok insana ıyı gelıyor cevreden cokta anlamıyolar emin olki sanada üzüldüm ya ama ne yapalım kısmet degilmiş.bana dr. bir sonraki adetinden sonra düsünebılırısn dedı amabilmiyorum piskoljim ne olur saglıklı olurumu okuduklarımdan rahimin kendını toparlaması gerekmis dıye sonraki hamilelikte sorunlu olabılır dıye çokta istıyorum tekrar cocuk.sanırım bir seyi çokta istememek lazım korkmamak lazım insanın basına geliyor canım kendıne iyi bak sevgiyle kal.....

Ben de bayramin 3. günü bebegimi kaybettim ..
8. Haftamiza kadar birlikteydik ...
Öyle cok zorluklardan gecerek o asamaya gelmistik ki ..
Benim ki normal bir hamilelik degildi cünkü .
Tüp bebek yaptirmistim .. Ve bu benim tam tamina 9. deneyisimdi ..
Bebegimi o kadar korumama ragmen ; bedenimden ayrilip gitmesine mani olamadim ..

Hayirlisi buymus demekten baska elimden birsey gelmez ..

Sizler yine sanslisiniz ki dogal yollardan hamile kalabiliyorsunuz .
Herseyden evvel bunun icin Allaha sükredin ..
Üstelik kisa bir süre sonra yine hamile kalma ihtimaliniz cok yüksek ..

Benim 6 ay gibi bir süre beklemem gerekli ..
Kullandigim ilaclar bedenimi oldukca yipratiyorlar .. Hem ruhsal bakimdan da tam olarak dinlenmis olmaliyim ...

Üzüntünüzü cok iyi anliyorum .. Ama sizin icin hersey biraz daha kolay ...
Bunu düsünerek biraz olsun sevinmelisiniz ..
Rabbim sabirlar versin ..
Tekrarini nasip etsin ...
Saglikla kucaginiza versin ...:1hug:

bende 7 haftalık hamileyim salı günü doktora gittiğimde bebeğimin kalbinin yavaş attığını söyledi doktor haftaya tekrar bakacak bu bi hafta nasıl geçecek bilmiyorum dr.bebek küçük belki ondan yavaş atıyor ama fazla umutlanma dedi bana çok üzüldüm allhım hayırlısını versin diyorum inşallah bişey olmaz.

SİLAMA CEVAP canım benim sanada çok gecmıs olsun zor günler gecrımısın çok üzüldüm innaki haklısın senınkının yanında belkıde hıc ama bende çok istıyodum 1 yıllık evliyim ama yasım 37 gırdım buda beni üzüyor ama herseyin senınde dedıgın gıbı hayrılısı umarım senın ıcınde güzel seyler olur lutfen umıdını yıtırme sakın öptüm seni....

Allah sabır versin inşallah en kısa zamanda hamiş olursun...

hamılelegime sevınemeden huzne boguldum malesef bebegımın kalp atısı olmadı ve kurtaj oldum malesef bayram tatılınde yasandı.caresız kaldık resmen dr. yok hep pratısyenler vardı allahtan ıyı bir dr. denek geldık ama o gunu bır daha yasamak istemem kımsede yasamasın derım ilk bebegımızdı ve çok istıyoduk sevıncımız kursagımızda kaldı megerse 2 hafta önce kalbı durmus kanama olunca anladım sebep bulamadı dr. ama çok kötü bir piskoljideyım hersey gönlünüzce olsun hanımlar sevgiler....

Geçmiş olsun.Bende ilk bebeğimi 9 haftalıken kaybettim kürtaj oldum.Yıkıntımı anlatamam kahrolmuştum resmen.Bebeklere bakamaz olmuştum sonra bunu yenmem gerektiğini düşündüm memlekete tatile gittim çabuk alıştım bu duruma.Sonra korunduğumuz halde 3 ay sonra hamile kaldım.Az kalsın onuda kaybedecektim ama inan hamileliğimin ilk 4 ayı hareket bile etmedim hep yattım evi pislik götürdü eşimle kavga ettim ama bebeğimi kaybetmedim.Şimdi doğduda 17 aylık bile oldu çok şükür.Allah herkesşn bebeğine sağlıklı mutlu huzurlu uzun ömürler versin.Üzülme tekrar bebeğin olur

canım benım insallah bende o günleri görürüm atlatırım bu günleri çok istiyorum çunku bebegımın olmasını hayrılısı diyelim sevgiler...

sen hiç merak etme allah en uygun zamanda veriyor bebeği

senağlama gerçekten çok üzüldüm. allah sabır versin canım

slm bayanlar patolajı sonucunu bügün aldım dr. birsey yok dedi ilk oldugu için arastrıma yapmadı üst üste olrusa dedı genlere kramozanlara bakılır dedı suan gerek yok dedi 2.3 ay sonra hamile kalabılrısın dedi zor hamile kalıyorum insallah çok beklemeden olur artık hayrılısı hepiniz çok iyi bakın kendınıze yazılarınzı icinde çok tsk .ediyorum...

bende patoloji sonucumu bekliyorum ama birşey çıkmayacağını biliyorum.Bende bir seneden sonra hamile kalmıştım.En kısa zamanda tekrar hamiş olmak üzere...

merhaba arkadaslar
ne zaman boyle baslık gorsem içim acıyor bırısı daha benım yasadıklarımı yasıyor allahım yardım et onada dıye dua edıyorum
canım benımde 12.haftada normal testlerı ıcın dokroruma gıtmıstım
hıcbır sıkıntım yokdu
ama meger 10.haftada bebegımın kalbı durmus ve bende kurtaj oldum
2ay oldu
kendımı yenı toparlıyorum hersey allahtan
ama delıler gıbı arastırdım ve cevap ıstedım bısey yokken gayet saglıklıyken neden oldu
benımde ılk bebegımdı
sonunda sunu buldum sıkıntı spremın yumurtalıga geldıgınde dollenme hatasından kaynaklanıyormus
yanı yanlıs döllenmeden oluyor
oda genelde 8-10 hafta arası bebegın kalbının durmasına neden oluyor
ve genelde ılk gebelıklerde rastlanan bır durum
tüm testlerımı yaptırdım sende yaptır
ve ınsallah allahım bır daha yasatmaz hıc kımseye

aynı şekilde 12. hafta kontrolümde öğrendim bebeğimin kalbinin 10. haftasında durduğunu.Daha çok yeni ayın 3 de aldılar...Patoloji yapıldı ama henüz sonuç çıkmadı.Çıkacağınıda sanmıyorum.Aynı senin dediğin gibi.Sağlıksız bir gebelikti demekki.Allah sonrakine sağlık sıhhat versin ve bir an önce gelsin...:CüvCüv:

Son düzenleme:
bende 7 haftalık hamileyim salı günü doktora gittiğimde bebeğimin kalbinin yavaş attığını söyledi doktor haftaya tekrar bakacak bu bi hafta nasıl geçecek bilmiyorum dr.bebek küçük belki ondan yavaş atıyor ama fazla umutlanma dedi bana çok üzüldüm allhım hayırlısını versin diyorum inşallah bişey olmaz.
kötü bir haber ama herşeye hazırlıklı olmalısın.Hepimizin başına geldi bir daha tekrarlayacak yada tekrarlamayacak diye birşey yok.Umarım bebeğin sağlıklıdır ama bence kendini hazırlamalısın...

slmlar arkadaslar
bebegini kaybeden butun arkadaslara Allah sabir versin ve insaAllah en kisa zamanda tekrar saglikli hamile kalirsiniz...cok uzulmeyin zaten vucut onu atamazsa bebek sagliksiz oluyormus...demekki hersyede bi hayir var...
Benimde moralim cok zor sizlere sormak istiyorum,bebeginizin kalbi durunca herhangi birsey hissettimizmi?cunku yaklasik 3hafta once doktora gitmistim 5haftalik oldugumu soledi oysaki regl tarihime gore 10haftalik olmam lazim :KK43: anlamadim birde doktor dediki kalp atislari zayif kuvvetli degil..cok uzuldum o gunden beri aklim hep onda iyimi?bisey mi oldu?..Allah bilir tabiki de acaba benim bebegimide birsey oldumu ki diye evhamlandim..cok kusuyordum son 3-4gundur kusmalarim filan durdu:KK43: acaba diyorum Allah korsun ama iste insanin aklina hersey geliyor....cok endiseliyim!sizler ne gibi belirtiler hissettiniz?hayirlisi...hepinizi opuyorum..insaAllah en kisa zamanda hepimizin saglikli-hayirli evlatlari olur...sevgilerimle...

VUSLATA CEVAP canım bende hiç belırtı vermdi 3 hafta önce kalp durmus hamilelik belirtileri devam edıyormus öyle durumda dr. söyledi. ilk haftalarda yavas atabılıyomus kalp atışı endıselenmemeye calıs korkmamaya calıs bende çok korkuyodum hep acabalar vardı aklımda sanırım kötü düsününce kötü şeyler oluyor adetinin ilk gününden itibaren sayılıyor gebelik ona göre hesapla sen canım herşeyin hayırlısı diyelim ben bayagı toparlandım ama boşluktayım garıp durum iste hoşcakal...

cnm bende hiçbir şey hissetmedim benimde 8 haftalık olması gereken bebeğim 6 haftalıktı kalbi atmıyordu zaten çok hamilelik belirtisi yaşamıyordum ondan pekte birşey anlamadımdı :KK43:

allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin cnm.. benimde patoloji sonucum temiz çıktı..çok şükür

X