10 Haftalık bebegimin kalbı durdu

İyiki bu siteye üye olmuşum diyorum
Meğer benim gibi ne kadar çok insan vafrmış böyle.
Paylaşmak gerçekten çok önemli.
Benim de bebeğim 6 haftalık iken kalbi durduğunu öğrendik ve aldılar.
Gerçekten çok acı ancak hamilelik fazla ilerlemeden böyle birşeyin olması bir taraftan da iyi
8 aylıkken kaybeden var.
Doğum sırasında kaybeden ar.
Yine de halime şükrediyorum
Yalnız birşeyi merak ediyorum arkadaşlar, bebeğini kaybeden arkadaşlar için bir sorum olacak
Polikistik over var mıydı sizlerde?

GULSUN'cum
canim cevabin icin cok tsk ederim...hayirlisi canim benim herseyde bir hayir vardir...soyledigin gibi iyi-guzel dusunmek lazim...Buyuk alim bir zat demiski;"Guzel goren guzel dusunur,guzel dusunen hayatindan lezzet alir..."
gerkcekten cok haklisin daima iyi ve olumlu dusunmemiz hayata pozitif bakmamiz gerekiyor...Allah sana ve butun isteyenlere bebek bekleyenlere hayirli-saglikli evlatlar nasibeylesin...kendine cok iyi bak...sevgilerimle....

tesadüfen başka bişey için girdğiğm bu sitedeki bu başlık dikkatimi çekti.bayanların ortak paylaşım alanı yaratılması hoşuma gitti.bende paylaşmak istiyorum başımdan geçenleri.çünkü paylaşınca yanlız olmadığımızı anlıyoruz.ben 5 ay önce ikizlere hamileydim. artık 36+2 ye gelmiştik.son kontrol için doktara gittik.(doğuma 4 gün kala)herşey yolunda gidiyordu.son usg de bebeklerimin kalbinin artık atmadığını öğrendim.şaka gibiydi,hemde çok kötü bir şaka.ama değilmiş,ben çocuklarımı sonsuza kadar kaybetmişim.hemde görmeden,koklayamadan.üç gün sonra hasteneden ellerim boş,ruhum ve bedenim yaralı çıktım eve geldim.onlara ait ne varsa kaldırmışlardı. bunu ilk yaşayan ben değilim.çok acıydı halende acıyor.
paylaşmak istedim , hepsi bu......

Polikistik over ile düşük yapmanın alakası olabilirmi kii...
bende 8 haftalık hamileyim polikistik over bende de var 6 ay ilaç kulandım...ilacı bıraktıktan 2 ay sonrada hamile kaldım.ilaç dogum kontrol hapıydı aynı zamnda
bebek için riskmi teşkil eder bu durum anlamadım
:1shok:

SERGEN 83 CEVAP canım benım ya sanada çok geçmis olsun kolay degıl hem 5 aylık hemde ikiz bebeklerını kaybetmısın ama çok fazla var bu sekılde neden bılınmıyor çok yakın arkadaslarımında basına geldi soludugumzu hava yedıklermız stres sanırım buyuk etkenler çok kisinin basında bu gibi seyler çok istıyorum tekrar hamıle kalmayı ama çokta korkuyorum tekrar yasarsam kaldırabılımıryım diye herkesin herşey gönlünce olsun sevgiler...

slm canım bende yoktu folikistıkover dr. sebep bulamadı sadece çok kiside yasanıyor dedı arastırdım çok ama sebep malesef bulamadım dr.2 defa üst üste olursa dedı daha detaylı arastırma yapılıyor dedi korkuyorum çocugumda yok cokta istıyorum tekrar hamile kalmayı yasımda geçıyor sanırım degısk duygular herkesin hersey gönlunce olsun sevgiler...

arkadaslar ilk 3 ay da benimde ilk bebegimi kürtajla aldılar şimdi tedaviyle gene hamile kalabildim şükürler olsun ama içimde hep bi korku var kalbi durcak diye bu son 3 ayda olan ölümlerin sebeplerini bilen varmı aranızda çok korkuyorum

bende aynı seylerı yasadım.2007 eylul ayında 12 haftalık dıye bılıyoken kendımı, bı gece burun kanaması gıbı kan geldı ve doktora gıttık.gece 3 tu.bebegımın kalbının durmus oldugunu gorduk.ve 7 haftalıkken olmus.yanı ben 3 hafta ole gezmısım.acı verıcı bı durumdu.kurtaj oldum hemen.tahlllerımızı yaptırdık hıc bısey cıkmadı.ılk 3 ayda olan boyle durumlarda doktorlar maalesef bısey yapamıyorlar.hastalıgı oldugu ıcın veya saglıksız oldugu ıcın rahım kabul etmezmıs bebegı.sadece bunu dedıler bıze.allah tekrarını yasatmasın hepımız ıcın.cok gecmıs olsun.bı de soyle dusunmek lazım.eger kı o bebek dogsaydı ve saglık problemı olsaydı yasamı nasıl zor olurdu.ben boyle dusunerek kendımı topladım.ve sımdı 2. cocugumuzu ıstıyoruz.ınsallah onda boyle bı durumla karsılasmayız dıye dusunuyorum ve bu dusunce benım kafamı hakıkaten kurcalıyor

İyiki bu siteye üye olmuşum diyorum
Meğer benim gibi ne kadar çok insan vafrmış böyle.
Paylaşmak gerçekten çok önemli.
Benim de bebeğim 6 haftalık iken kalbi durduğunu öğrendik ve aldılar.
Gerçekten çok acı ancak hamilelik fazla ilerlemeden böyle birşeyin olması bir taraftan da iyi
8 aylıkken kaybeden var.
Doğum sırasında kaybeden ar.
Yine de halime şükrediyorum
Yalnız birşeyi merak ediyorum arkadaşlar, bebeğini kaybeden arkadaşlar için bir sorum olacak
Polikistik over var mıydı sizlerde?
bende yoktu.kontrollerım ıyı gıdıyordu.bı problemım yoktu

Polikistik over ile düşük yapmanın alakası olabilirmi kii...
bende 8 haftalık hamileyim polikistik over bende de var 6 ay ilaç kulandım...ilacı bıraktıktan 2 ay sonrada hamile kaldım.ilaç dogum kontrol hapıydı aynı zamnda
bebek için riskmi teşkil eder bu durum anlamadım
:1shok:

Aslında kalbinin durması ile bir alakası yok ancak P.O düşük riskini arttırıyor diye internette okumuştum.
Ama sonuç olarak PO 'lu olup da sağlıklı doğum yapan çok.
Çok da kurcalamamak lazım aslında
Allah veriyor Allah alıyor.
Bize düşen tekrar denemek
Allah tekrarını yaşatmaz inşallah...

bende aynı seylerı yasadım.2007 eylul ayında 12 haftalık dıye bılıyoken kendımı, bı gece burun kanaması gıbı kan geldı ve doktora gıttık.gece 3 tu.bebegımın kalbının durmus oldugunu gorduk.ve 7 haftalıkken olmus.yanı ben 3 hafta ole gezmısım.acı verıcı bı durumdu.kurtaj oldum hemen.tahlllerımızı yaptırdık hıc bısey cıkmadı.ılk 3 ayda olan boyle durumlarda doktorlar maalesef bısey yapamıyorlar.hastalıgı oldugu ıcın veya saglıksız oldugu ıcın rahım kabul etmezmıs bebegı.sadece bunu dedıler bıze.allah tekrarını yasatmasın hepımız ıcın.cok gecmıs olsun.bı de soyle dusunmek lazım.eger kı o bebek dogsaydı ve saglık problemı olsaydı yasamı nasıl zor olurdu.ben boyle dusunerek kendımı topladım.ve sımdı 2. cocugumuzu ıstıyoruz.ınsallah onda boyle bı durumla karsılasmayız dıye dusunuyorum ve bu dusunce benım kafamı hakıkaten kurcalıyor

İnşallah bir dahakine sorunsuz olanı tuttururuz :) kaydirigubbakcemile5

slm canım bende yoktu folikistıkover dr. sebep bulamadı sadece çok kiside yasanıyor dedı arastırdım çok ama sebep malesef bulamadım dr.2 defa üst üste olursa dedı daha detaylı arastırma yapılıyor dedi korkuyorum çocugumda yok cokta istıyorum tekrar hamile kalmayı yasımda geçıyor sanırım degısk duygular herkesin hersey gönlunce olsun sevgiler...

Ben de 30 yaşındayım ve aynen bir an önce sağlıklı eli yüzü düzgün bir evlada kavuşmak istiyorum.İnşallah hayırlısıyla o da olacak.

arkadaslar ilk 3 ay da benimde ilk bebegimi kürtajla aldılar şimdi tedaviyle gene hamile kalabildim şükürler olsun ama içimde hep bi korku var kalbi durcak diye bu son 3 ayda olan ölümlerin sebeplerini bilen varmı aranızda çok korkuyorum

O korkuyu yaşaman çok normal.O korku geldiği anda bunun normal olduğunu düşündüğün zaman zaten zamanla korkun da geçecektir.
İBen daha ikinciye hamile kalmadan bu korkuyu yaşamaya başladım. iki kişi aynı yolda giderken biri para bulur öbürü de ayağı takılıp düşerse aynı yoldan tekrar geçerlerken biri yine para arar umutla öbürü de ayağının takıldığı taşı.
O yüzden takmamak lazım çok da.
Olacağı varsa olur.

Bende geçen pazartesi kürtaj oldum bebeğim ölmüş....................................Nedeni belirsiz ama benim 2. bebeğim olacaktı..

merhaba arkadaşlar 8aylık tedavi sonunda hamile kalmıştım bende 10 haftalık hamileydim dr gittiğimde kalp atışının zayıfladığını ve bizi terk edeceğini söyledi dünyam yıkıldı hayat benim için bitti dedim neyse küjtaj oldum patolojide bişey çıkmadı zaten laf olsun diye yapıyolar sondan sonra 2,5senedir gitmediğimiz dr dökmediğimiz gözyaşı ve para kalmadı 1aşıla oldum olmadı 2.sinde yumurta gelişmediği içim yapamadılar derken eve geldik son reglim 1kasımdaydı 6aralık oldu bişey yok eşim koşup test aldı yapmak istemedim çünkü her testin arkasından 1hafta kendime gelemiyorm derken arkadaşım aradı ve testi yapmam konusunda baskı yaptı 2.çizgi hafif pembe çıkınca eşimi aradım 2dk içinde evdeydi koşarak gelmiş kalbi duracaktı teste bakınca hamilesin diye boynuma atıldı ama ben hiç tepki vermedi çünkü inanamadım dr gitik hamilesin diyince gözyaşlarına boğuldu şimdi Rabbime şükür 7hafta 3günlük hamileyim ama elim yüreğimde ya bebeğim yine bizi terkederse...

merhaba arkadaşlar 8aylık tedavi sonunda hamile kalmıştım bende 10 haftalık hamileydim dr gittiğimde kalp atışının zayıfladığını ve bizi terk edeceğini söyledi dünyam yıkıldı hayat benim için bitti dedim neyse küjtaj oldum patolojide bişey çıkmadı zaten laf olsun diye yapıyolar sondan sonra 2,5senedir gitmediğimiz dr dökmediğimiz gözyaşı ve para kalmadı 1aşıla oldum olmadı 2.sinde yumurta gelişmediği içim yapamadılar derken eve geldik son reglim 1kasımdaydı 6aralık oldu bişey yok eşim koşup test aldı yapmak istemedim çünkü her testin arkasından 1hafta kendime gelemiyorm derken arkadaşım aradı ve testi yapmam konusunda baskı yaptı 2.çizgi hafif pembe çıkınca eşimi aradım 2dk içinde evdeydi koşarak gelmiş kalbi duracaktı teste bakınca hamilesin diye boynuma atıldı ama ben hiç tepki vermedi çünkü inanamadım dr gitik hamilesin diyince gözyaşlarına boğuldu şimdi Rabbime şükür 7hafta 3günlük hamileyim ama elim yüreğimde ya bebeğim yine bizi terkederse...

inşallah bu kez kısmet olur bebişini kucağına almak... kötü düşünüp kötüyü düşünmemeye çalış . ilk bebeğimi düşürdüğümde ben de yıkılmıştım... Allah bebek acısı yaşatmasın kimseye...

Bende geçen pazartesi kürtaj oldum bebeğim ölmüş....................................Nedeni belirsiz ama benim 2. bebeğim olacaktı..

off... çok zor ya... inşallah kendini toparlayım bir melek büyütürsün yeniden içinde...

slm arkadaslar.....
malesef..............bebegimi bende kaybettim 2gundur hastanedeydim.....son 4-5gundur sancili kanamalarim oldu hissetmistim megerse dusuk yapiyormusum ama icimde parcalar kalmis...bu sabah operasyon yapacaklardi sonra bana biraktilar simdi eve geldim eger haftaya kadar kanama ile birlikte kalan parcalar cikmazsa kurtaj yapacaklar yurtdisinda oldugum icin burdaki sistem cok farkli......sonuc olarak acim-saglik durumum bi tarafa....evet zor bir durum Allah herkese saglikli hayirli evlatlar nasip eylesin.....hepinizi opuyorum ve acilarinizi paylasiyorum....sevgilerimle........

Bebeğimin kalbi durmuş ve onu kaybettim çok kötü bişey allah kimseye bu acıyı göstermesin

VUSLAT 25 canım ya çok gecmıs olsun sanada cok zor durum ama elden brısey gelmiyor malesef bundan sonrada ınsallah hayırlısı olur uamrım senın ıcınde bende öptm .seni

X