10 Haftalık bebegimin kalbı durdu

Aynı durum benim başımada geldi canım seni çok iyi anlıyorum, Allah bize sabır versin, kısmet bundan sonraki bebeğimiz inşallah sağlıklı olur.

Allah hepimize sabırlar versin kızlar, ben de bebişimden 2 hafta önce kalbi durduğu için ayrılmak zorunda kaldım, 13. haftasında testleri için gittiğimizde öğrendik, yıkıldık...Rabbim bize sağlık versin, inşallah en kısa sürede hayırlısıyla kardeşlerini gönderirler, bunları yazarken bile zorlanıyorum, kurduğum hayaller parampartça oldu, sanki yaşama dair tek sevincim oymuş da elimden alınmışçasına yaşamak bile istemiyorum, biliyorum zamanla toparlanıcam ve herşeye yeniden başlıycam, rabbim bu acıyı biraz olsun azaltsa :KK43:

Selam arkadaşlar ben bu baslıgı yazana kadar bu kadar kısının basında oldugunu bilmiyodum vallahi çok kisi yasıyor malesef bu talıhsiz olayı ama innaki çok zor tekrar istiyorum ama korkular var.içimde bosluktayım elde degilki eskiden böyle seyler yokmus sanırım yedıklerımız içtiklerimiz soludugumuz hava herşey etken gibi geliyor bana birde stresli ortam etkılıyor bizleri sevgiler sunuyorum 2009 yılı insallah herkesin içinden ne gecıyosa o olsun sevgiler ayrıca yazıları için herkese tek tek tşk. ettım:)))))))

selam arkadaşlar,
bende temmuz 17 de evlilik yıldönümümüzde kürtaj oldum.bebeğimin kalbi durmuştu.4. aydan gün almıştım.daha sonra ekim ayında yine hamile kaldım ve bebeğimin kalbi yine durdu bu seferki 8 haftalıktı.yani yine kürtaj oldum.allahtan hayırlısını diliyorum.insan acıları yaşadıkça öğreniyor.patoloji sonucunda birşey çıkmıyor .şimdi geniş testler yaptırıcam ama kürtaj olduktan hemen sonra yapılmıyormuş.en az üç hafta geçmesi gerekiyormuş.dr.öyle dedi.anlayacağınız tek değilsiniz.bu acıları yaşayan çok kişi var ve bir defa da değil:roflol:
hepinize saygılar
yılmak yok:emir_bebek:

peki kızlar size birşey sorayım?kürtajdan sonra ne zaman tekrar hamile kalınabilir ?bende dr.rahim toparlanmamış dedi.önceki kürtajımdan dolayı.bu toparlanmadan kasıt nedir?offff of aklım gidiyor bir bebek veya hamile bayan görünce.allahım bizede nasip etsinnnn.......

merhaba bende bebeği meelk olan bir anneyim.22 haftalıkkn kalbi durmuş bitanemin rabim bir emanet nasip etti müjdeledi mutlu olduk ve geri aldı tabikide fıtramız geriği çok üzüldük yıkıldık.ama şükürler olsun neden demdik çünkü herşeyde bir hayır oldğunu biliyorduk.şimdi aradan tam 3 ay geçti çok zor bir süreçti ve şimdi tekrardan düşünüyoruz tabikide sizin gibi korkuları hepimiz yaşıyo ama elden geln bişey yok.şükür edin gönül dostlarım beterin beteri var.ben 3 gün normal doğum yapılsın diye hastanede yattım.görümcem 7 günlük yaşan bebeğini kaybetti ailee bir nda çöktük.ama sonra kendime dedim ki kim bu dünyada cennetine bir fidan dikmek istemez ki ve ben şükürler olsun bir fidan ditim inş rabbime ve evladıma layık bir insan olurumda cenetde onunla olurum.hamd olsun halimize gönül dostlarım düşünün nice analar evlatlanı askere oluyor ve şehitlik haberi gelior ya o ana ne yapsın sevgilerle

gecmis olsun cnm allah bir daha yasatmasin...
bebegin aklbi durdugu zaman anneden leke falan gelmiyormu? yani nasil anlariz bazi seylerin kotu gittigini?

merhabalar arkadaşlar bende bebeği melek olan bir anneyim... gerçekten çok üzüntülüyüm, aslına bakarsanız hala kabullenemiyorum 19 ocakta meleğimizin kalbi durdu... eşimde bende yıkıldık, meleğimizi okadar benimsemiştikki sanki evimizin içinde bizimle idi. Nezaman doktor kontrollüne gittik dr. kalbi durmuş diyince kendimi kaybettim eşimde bende ağladık, ertesi gün kürtaj oldum şimdi içimde bir boşluk var sanki, ama canı verende allah alanda allahtır. artık meleğimiz için dua ediyoruz. bizi cennette bekleyen kanatlı bir meleğimiz var artık seni çok seviyoruz....

merhabalar arkadaşlar bende bebeği melek olan bir anneyim... gerçekten çok üzüntülüyüm, aslına bakarsanız hala kabullenemiyorum 19 ocakta meleğimizin kalbi durdu... eşimde bende yıkıldık, meleğimizi okadar benimsemiştikki sanki evimizin içinde bizimle idi. Nezaman doktor kontrollüne gittik dr. kalbi durmuş diyince kendimi kaybettim eşimde bende ağladık, ertesi gün kürtaj oldum şimdi içimde bir boşluk var sanki, ama canı verende allah alanda allahtır. artık meleğimiz için dua ediyoruz. bizi cennette bekleyen kanatlı bir meleğimiz var artık seni çok seviyoruz....

Canım acın daha çok taze çok geçmiş olsun. Bende 28 kasımda bebeğimi kaybettim. Kalbi durduğu için kürtajla aldılar. 10 gün boyunca odanın perdelerini açmadım telefonlara bile bakmadım. Eşimde çok üzüldü.Ama çare değil işte. Sonra daha mantıklı düşünmeye başlayınca toparladım kendimi. Sonuçta hamile kalabiliyoruz. Kalamayıpta varını yoğunu dr.lara harcayanlar var. Şimdi 2 ay geçti bazen hala böyle okudukça aklıma geliyor ağlıyorum. Biz şimdi yeniden düşünüyoruz ama bir ay daha geçsin diyorum. Ha birde kendini bırakma arkadaşım benim gibi ben o 10-15 günde inan yemediğim halde 4-5 kilo aldım. Şimdi onları vermeye çalışıyorum. Acıyı derid veren Allahım sabrını da veriyor. Çok geçmiş olsun canım.

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun Rabbim bidaha yaşatmasın inşallah ben deağustosta kaybettim bebeğimi 10 haftalıktı fakat 7 haftalıkken durmuş kalbi gerçekten çok üzücü durum ama herşeyde vardır bir hayır gerçekten 9 ay bekleyip doğumda kaybedenlerde var doğup büyüyüp ölenler de var tabiki hepsi çok zor ama veren de Rabbim alan da inş 2. bebeklerimizi sağ salim kucaklarımıza alırız üzülmek hiç bişeye çare değil moralinizi yüksek tutup geleceğe bakın bence Allah hiç kimseye yaşatmasın inşallah

:nazar:selam arkadaşlar bende kürtaj olmak zorunda kaldım.benim 6 yaşında bi kızım var.ikinciyi planlıyoduk.allah verdi ama geri aldık sekiz haftalıkken kalbi durdu kürtaj dediler.ve bugün aldırdım.allah sağlık versin diyorum önce saglık olmayınca herşey boşmuş bugün o masaya yatınca anladım.allah herkese sabır ve sağlık versin.bu kalp durma işi neden oluyo acaba bi bilgisi olan varmı.

:nazar:selam arkadaşlar bende kürtaj olmak zorunda kaldım.benim 6 yaşında bi kızım var.ikinciyi planlıyoduk.allah verdi ama geri aldık sekiz haftalıkken kalbi durdu kürtaj dediler.ve bugün aldırdım.allah sağlık versin diyorum önce saglık olmayınca herşey boşmuş bugün o masaya yatınca anladım.allah herkese sabır ve sağlık versin.bu kalp durma işi neden oluyo acaba bi bilgisi olan varmı.

Geçmiş olsun canım öncelikle durumlarımız birbirine çok benziyor.Benimde 6 yaşında bir kızım var ve 2 ay önce bebeğimin kalbi durdu 8 haftalıkken kürtaj oldum.Neden olduğunu doktorlar bile bilmio ama çok duyuyorum ben bu ara bu tür olayları..

çok geçmişolsun canımmm üzüldüm allah hayırlısıyla sağlıcakla bebişin olmasını nasip eder inşallah bende 3 düşük yaptım daha önce kalp durması neden oluyor bilemiyorum ama belliki bir sorun varmışşş hayırlısı buymuş demekki ama üzlümemek elde değil tabii ateş düştüğü yeri yakar

benimde 12 gün önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu.kürtaj oldum çok acı zamanlar yaşadım ama Allaha sığındım sağlıklı bir bebek için dua ve sabır ediyorum. kalp durması ile ilgili olarak 3 ayı atlatamayan ve kalbi duran bebeklerde yüksek olasılıkla gensel problem oluyormuş yani ya bir organı gelişmemiş yada bir özrü hastalığı olabiliyormuş. ve vücut kusurlu bulduğu için onu atmak istiyormuş..zaten 3 aydan önce oluşan düşüklerin yada ölümlerin nedeni bebekte kusur olması imiş.. ve genelde ilk hamileliklerde oluyormuş.. ben çok araştırdım acaba benim yüzümdenmi diye ama doktorum seninle hiç bir ilgisi yok dedi.. yavrum hasta olup acı çekecekse böylesi daha hayırlı dedim kısmeti yokmuş ne yapalımsenağlama

canım benim hayırlısı böyleymiş demekki rabbim yeniden nasip etsin sanada.ben de 10 haftalık bebeğimi kaybetmiştim kalbi durmuştu kürtajdan 2 ay sonra tekrar hamile kaldım şimdi kızım 1 yaşını geçti.üzülme piskolojini bozma.allah yeniden verir.

evet canlarım haklısınız.yüce rabbim en iyisin bilir diyorum.herşeyi oluruna bırakmak daha iyi,rabbim verdi.rabbim geri aldı.allah hepimize hayırlı hamilelik sağlıklı bebişler ve hayırlı evlatlar nasip etsin.tek dilegim bu

evet canlarım haklısınız yüce rabbim en iyisini bilir.böylesi hayırlıymış.allah hepimize ikinci bebişlerimizin saglıklı olmasını nasip etsin.:teselli::teselli::teselli:

Merhaba kader arkadaşlarım..bende tam 10 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu..ilk hamileliğimdi..kürtaj oldum..çok çokkkkk üzücü ve yıkıcı bir durum..ama demekki bir problem vardıki bu şekilde oldu..elimizden birşey gelmiyor maalesef..ama sıkıntılarım bununlada bitmedi.arkasından rahim filmi çekildi ve filmde rahimde septum yani perde göründü..perdede rahimi ikiye bölüp hamilelikte bebek için yer kalmıyormuş..düşük ve erken doğum riskin çok oluyomuş..bunlarıda öğrendik.ve bana ameliyat dediler..geçen ay ameliyatlerımı oldum..tekrardan bir kontrole gitcem..inşallah bundan sonra sıkıntılarım olmazda tekrar sağlıklı bi şekilde hamile kalıp bebek dünyaya getirebilirimm..allah kimseye böyle sıkıntılar yaşatmasın..çok zor işler bunlar..hepimize sağlıklı bebekler veriri allahım inşallah..:CüvCüv:

Merhaba arkadaslar,
bende 3 aylik hamileydim ilk ultrasono girdim ve bebegimin 7 haftalliken kalbinin durdugunu ogrendim, daha sonra bebegimi aldilar.Bir ay kadar onceydi, umudumu yitirmedim kendimi iyi hisseder hissetmez tekrar deneyecegim.Umarim Allah her isteyene kismet eder.

sunu eklemek istiyorum, Bende arastirdim ama bu daha cok bebekle ilgili birsey anneyle degilmis yani bizim birseyi yanlis yapmamizdan falan kaynaklanmiyor aslinda ama yinede acaba diye icinde bir kusku kaliyor tabii.Benim ilk bebegim olacakti, genelde ilk gebeliklerde oluyormus zaten.Ama doktorlar 3 ay sonra ya da ilk adetinden hemen sonra ikiniciyi deneybilirsin dediler.Tabii bunun icin cok iyi beslenmek ve kendini hazir hissetmek gerekiyormus tabii.Umarim sagliklli bebeklerimiz olur.Hasta olup hem onlarin hem de bizim aci cekmemizdense belki boyle olmasi daha hayirlidir.Insallah hayirli haberlerinizi yakinda aliriz.:dance:

Son düzenleme:
X