Çamaşır ve Kurutma Makineleri 10 yılda 2. çamaşır makinesi

Her yıkamada calgon kullanıyorum ben kireç birikince kötü oluyor sadece koku ve paslanma değil makineye geri dönülmez hasarlar veriyor. Bu yaşıma kadar 3 şehir değiştirdim işim sebebiyle her şehirde de suların ne kadar kireçli olduğunu kendim gördüm makine bakımını yılda bir yaptırmaya gerek bile kalmıyor calgon kullanınca. Ayrıca o kireç önleyici manyetiklerden bir arkadaşım kullanmıştı tavsiye etmem. Kazan göbeğindeki bilyelerin mıknatıslanmasına sağlayıp kazanın dönmesini engelliyor hiç risk almaya gerek yok.

hay maşallah bacım 🤣 atmayın diyorlar aslında halı yorgan falan kazana zarar veriyor diye sizdeki iyi cesaret

benim makinamda çift kişilik yorgan yıkadım ve kazan düştü kesinlikle katılıyorum şimdi yeni makina alma derdi
daha 8 yıllık makina ya

hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor
Benim de 3 çamaşır makinem ben iç çamaşırını beyaz kullanıyorum , son aldığım makina hiç güzel yıkanıyor sürekli leke bırakıyor , hangi makina en iyi hangi model olanlar yazısında yakına makinamı değiştirmeyi düşünüyorum

Bende de küvet yokki kovaya koyuyorum. Annem leğen kullanır. Sıcak suya yatırıp içine bulaşık deterjanı koyuyorum. Ya da bildiğimiz toz deterjan koyuyorum. Yani geceden suya yatırınca sabah makineye atıyorum işte.
geceden suya bırakmak mantıklıymış ben normal elde yıkamadan bahsediyosunuz sanmıştım

Çamaşırları makinaya atmadan bi elden geçir yada kireç önleyici kullan ben çamaşır deterjanı+çamaşır sodası kullanıyorum
kireç önleyici kullanmaya başlıcam bende calgonu bi deniyim diyorum canım elden geçirmeyi de belki diğer hanımın dediği gibi geceden suya bırakmalı yapabilirim

sizede süpürge için öneri bulalım :KK70:
Yok yok son olarak bitane aldm suan memnunum keske basta alsaydm bu arada nazarmi degdi bilmiyorm 4. Gun once camasir mqkinasi kazanindan su akitiyordu bqnyo gol olmustu calisir durumunda olmasna ragmen 🤣

Benim de 3 çamaşır makinem ben iç çamaşırını beyaz kullanıyorum , son aldığım makina hiç güzel yıkanıyor sürekli leke bırakıyor , hangi makina en iyi hangi model olanlar yazısında yakına makinamı değiştirmeyi düşünüyorum
o leke bırakma işi işte kireçli sudan oluyomuş canım kireç sökücü kullanın geçiyo dedi herkes de calgon kullanıyomuş okuduysan ben calgon alıp bi denicem yani sizde deniyin boşuna makine değişmeyin benim gibi :KK70:

hanımlarrr size son durumu anlatmaya geldim :) ben herkesin önerisi üstüne calgon aldım toz olandan bugünden itibaren her yıkamada paketteki ölçü kadar koyucam deterjan gözüne. sonucundan umutluyum açıkçası. haftaya nasıl sonuç aldığımı yine buraya yazarım. çok teşekkür ederim hepinize desteğiniz öneriniz için ❤️

hanımlarrr size son durumu anlatmaya geldim :) ben herkesin önerisi üstüne calgon aldım toz olandan bugünden itibaren her yıkamada paketteki ölçü kadar koyucam deterjan gözüne. sonucundan umutluyum açıkçası. haftaya nasıl sonuç aldığımı yine buraya yazarım. çok teşekkür ederim hepinize desteğiniz öneriniz için ❤️
Calgon bana her yerde her zaman çözüm oldu. Size de öyle olacağına eminim. Memnun kalacaksınızdır, içiniz rahat olsun.

Canım kokuyu bile çözücek bak görürsün sonucu bekliyorum :)

o leke bırakma işi işte kireçli sudan oluyomuş canım kireç sökücü kullanın geçiyo dedi herkes de calgon kullanıyomuş okuduysan ben calgon alıp bi denicem yani sizde deniyin boşuna makine değişmeyin benim gibi :KK70:
bu bilgi yanlış hiç kireç yok bizim şehir suyunda

ay hanımlaar bi haftadır kullanıyorum calgonu her yıkamada düzenli. gözle görülebilir bi sonuç var gerçekten. makinem sorunsuz çalışır durumda şu an kıyafetler de yıpranmamış ve tertemiz bi şekilde çıkıyor

ay hanımlaar bi haftadır kullanıyorum calgonu her yıkamada düzenli. gözle görülebilir bi sonuç var gerçekten. makinem sorunsuz çalışır durumda şu an kıyafetler de yıpranmamış ve tertemiz bi şekilde çıkıyor
canım ya gerçekten memnun kaldın mı calgondan? bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum makinede sirkedir aparattır ne denesem bi sonuç alamadım hep aynı yani sen memnunsan ben de bi bakıcam ne düşünüyosun?

X