107'den 70'e yolculuk. Yol uzun, yol arkadaşları aranıyor :-)

Bulamiyorum

Kürkçü dükkanına döndük, hadi hayırlısı bakalım.
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2014
7.161
28.947
Merhaba arkadaşlar.

Şu an başka gruplarda aktif olarak yazmaktayım ama bir de kendime ait sayfam olsun istedim. 107 ile başladığım yolculuğumda şu an 100.1 kiloyum. (Güncel kilom 82.8- 15.03.2020) Bu yolda bana destek olacak benimle beraber zayıflamak isteyecek arkadaşlar arıyorum. Her gün menü bildiriminde bulunacağım ve bu bildirimler resimli şekilde olacak. İyisiyle kötüsüyle birbirimize destek olalım. Kimse katılmak istemezse de canınız sağ olsun.

Öncelikle kendimden bahsedeyim sonrasında da bugünün menüsünü paylaşayım. Bu arada bugünden önceki menülerimi de sayfama eklicem belki sizlere bir faydam olur.

30 yaşındayım ve hemşireyim. Kendimi bildim bileli kiloluyum. Kiloma ilk üniversitede eşimle tanıştıktan sonra takmaya başladım. O dönemler 78-79 kiloydum ve kendimi obez hissediyordum (şimdi o kiloda olsam bayram ederim). Bir süre diyet ve spor yaptım ve 72-73 kiloya düştüm. İlerleyen zamanlarda kilo almaya başladım. Evlenmeden önce 89 kiloyu gördüm ve düğün öncesi diyet ve sporla 83 kiloya düştüm. Bazen arkadaşlarımsa sohbet ederken evlendiğimde zayıftım 83 kiloydum diyorum gülüşüyoruz. Evliliğin vermiş olduğu rehavetle hızla kilo aldım. 96 ya kadar çıktım al ve al ver derken 97yle hamile kaldım. Çok şükür hamileliğimde kilo almadım. 6 kilo verip 7 kilo aldım ve doğuma hamile kaldığım kilodan 1 kg fazla ile girdim. Normal doğum yaptım 2013 ağustosta Emine'm dünyaya geldi. Sonrasında yine diyet kilo al ver derken 98le 2. çocuğuma hamile kaldım. Çok şükür ondada kilo almadım doğuma 99la girdim. Normal doğum yaptım 2016 mayısta zeynep'im dünyaya geldi. Yine aynı şekilde diyet yaptım hatta o dönem 105ten 86ya düştüm ama sonrasında koruyamayıp tekrar aldım ve 105 kiloyla 3. çocuğuma hamile kaldım. 106 kiloyla doğuma girdim. Normal doğum yaptım ve 2018 eylülde meryem'im dünyaya geldi.

Çok şükür evlendiğimizden bu yana 3 çocuk sahibi olmayı istiyorduk Rabbim nasip etti. Artık yine hamile kalcam bahanem kalmadı. Büyük kızım artık şişmanlık ve zayıflık kavramlarını biliyor. Anne sen şişman mısın diyor bana ben de evet kızım diyorum, yalan söyleyemem ya gerçekler ortada. Kızım nasipse seneye 1. sınıfa başlıcak ve bu dönemde çocuklar çok açık sözlü olup acımasız oluyorlar. Ben de kızım benden utansın senin annen şişko diye dalga geçilsin istemiyorum. Artık geldim 30 yaşıma bu saatten sonra artık gerçeklerin farkındayım, nefsimi terbiye etmem lazım. Yaptığım hataların öncelikle bedenime sonra psikolojime sonra da evlatlarıma zarar verdiğini düşünmem lazım. Bu yüzden hiç olmadığım kadar kararlılıkla bu işe başladım. Şu an çalışmıyorum ücretsiz izine ayrıldım. İzin dönüşü iş arkadaşlarımı şaşırtmak istiyorum.

Kusura bakmayın biraz uzun olmuş. İnsanın yazdıkça yazası içini dökesi geliyor.

Bu arada ramazana kadar elimden geldiğince oruç tutmaya çalışıyorum. Burada hem oruçlu hem oruçsuz menülerimi göreceksiniz. 3 çocuktan 90 gün kaza orucum var önceki tutamadıklarımı saymıyorum bile.

Gelelim bugünün menüsüne;

Sahur: yulaf lapasi ( 5 yk yulaf, 1 sb sut, 4 gun kurusu kayisi, 10 cig badem, 1 tk chia, 1 muz, tarcin)

Iftar: 1 kase mercimek corbasi, 1 kase yogurt, 1 tabak firinda karisik sebze (karnibahar, brokoli, havuc, patates, kapya biber, sogan, domates)

2237980 2237981

Son düzenleme:
Merhaba bende ara ara uğrarım yanına istersen sende benim yanıma uğrayabilirsin.Sadece zayıflayalim diye baslik açtım.Fena gitmiyor.Ama sana şunu diyebilirim ki bir defa bu diyeti hayatından cikarmalisin.Yoksa hep al ver al ver hep başa dönersin.İstersen benim yaptığım gibi yapabilirsin çok güzel kilo verirsin.Ama kilo verirken mutlaka yavaş kilo vermeni ve yürüyüş ile en az 40 dakika desteklemeni öneririm çünkü vücudunda sarkma meydana gelebilir.Ben mesela hergun en az 40 dakika yürüyüş yapıyorum .Ekmek tatlı hamur bunlardan tamamen uzağım ve akşam 5 ten sonra yemek yemiyorum .Çok acikirsam bir kase yoğurt yada çiğ sebze meyve yada kuruyemiş bir avuç tüketiyorum .Yatağa aç giriyorum ve çok rahatım.73 ile başladım 20 gün yeni oldu iki haftadır sağlam spor yapıyorum .Su anda 69.8 kilodayim tavsiye ederim çok güzel kilo verip hayallerine ulaşırsın emin ol.

Merhaba bende ara ara uğrarım yanına istersen sende benim yanıma uğrayabilirsin.Sadece zayıflayalim diye baslik açtım.Fena gitmiyor.Ama sana şunu diyebilirim ki bir defa bu diyeti hayatından cikarmalisin.Yoksa hep al ver al ver hep başa dönersin.İstersen benim yaptığım gibi yapabilirsin çok güzel kilo verirsin.Ama kilo verirken mutlaka yavaş kilo vermeni ve yürüyüş ile en az 40 dakika desteklemeni öneririm çünkü vücudunda sarkma meydana gelebilir.Ben mesela hergun en az 40 dakika yürüyüş yapıyorum .Ekmek tatlı hamur bunlardan tamamen uzağım ve akşam 5 ten sonra yemek yemiyorum .Çok acikirsam bir kase yoğurt yada çiğ sebze meyve yada kuruyemiş bir avuç tüketiyorum .Yatağa aç giriyorum ve çok rahatım.73 ile başladım 20 gün yeni oldu iki haftadır sağlam spor yapıyorum .Su anda 69.8 kilodayim tavsiye ederim çok güzel kilo verip hayallerine ulaşırsın emin ol.
teşekkür ederim cnm önerilerin için. ben de kendime bir sistem oturttum çok şükür. artık sağlıklı besleniyorum aslında yaptığım diyet değil. zaten sağlıklı beslendiğim için yapabileceğime inanıyorum. ben de kalıcı kilo vermek ve en önemlisi verdiğim kiloyu korumak istiyorum. bu sayfayı kendime anı olması için açtım eğer benimle yolculuğuma devam edecek arkadaşlar gelirse ne mutlu bana. gelmezsede kendim için bunu yapmam lazımdı. çünkü buraya yazacağım her şeyden sorumlu olcam ve yüzümü kara çıkarmamak için kendimi engellicem.

izmirliyim ama sakaryada yaşıyorum. şubat tatilinde ailemin yanına gittim ve döndüğümde başladım. ilk günler sıkıntılıydı tabi kaçamaklarım oldu ama hızla toparlandım.
26 ocak 2019 cumartesi günü evime döndüm. 27 ocak pazar günü 107 çıktım ( yolculuktan dolayı ödemim oldu tabi ama daha öncede bu kiloyu görmüştüm) 28 ocak pazartesi dikkat etmeye başladım (mübarek pazatesi)

28 ocak pazartesi kilom:106.9
sabah: 1 sb süt 4 yk yulaf 1 küçük muz 5 badem
öğle: kuru fasülye tavuklu çorba yoğurt
ara: filtre kahve, 4 hurma, 1 cupcake, avuç içinden biraz az patlamış mısır (cozutmuşum resmen)
akşam: yoğutlu buğday çorbası, mantarlı tavuk sote, yoğurt

29 ocak salı kilom:105.8
sabah: 2 yumurta, 2 yk lor, maydanoz, dereotu, 1 dlm tam b. ekmeği, 5 cerry domates çay
öğle: mantarlı tavuk sote, yoğurt
akşam: hamsi tava, salata
ara: türk kahvesi

30 ocak çarşamba kilom 105.1
sabah: 2 yumurta, 2 yk lor, maydanoz, dereotu, 1 dlm ekmek, 5 cerry domates
ara: yeşil elma ve kayısılı form çayı
öğle: tarhana çorbası, közlenmiş biber yoğurtlaması
ara: 5 çiğ badem 1 yk turna yemişi
akşam: 1 kase tarhana çorbası, 1 tabak bamya, 1 kase yoğurt
ara: 2 ince dlm ananas
bugün kocacığım çiğ köfte alıp geldi ama ben yemedim çünkü içerinde katkı maddeleri ve yağ var. ne olduğunu bilmediğim için yememeyi tercih ettim. ilk sınavımdı çok zorlandım ama kazandım.

31 0cak perşembe kilom:103.9
sabah: omlet (1/2 kapya biber, yeşil biber, 2 yk lor, maydanoz dereotu, 2 yumurta) 5 cerry domates, 1 dlm ekmek
ara: 1 elma tarçınlı (bu arada tarçını sevmezdim sırf kan şekerim dengelensin şifa olsun diye yemeye başladım)
öğle: 1 kase tarhana çorbası, 1/2 kase bamya, 1 küçük kerevizi rendeledim yoğurtladım
ara: filtre kahve, 2 hurma
akşam: 4 fırın köfte, salata, mercimek çorbası
ara: sade nescafe
bugün komşumuzun oturması vardı oğlu askere gidecekti her komşu bir şey yapıp çıkardı. ben de cupcake yapıp üzerini kremşantive şekerlerle süsledim. 1 tane bile yemedim. bu da yemediğim tabağın resmi. bugünde büyük bir sınav verdim. daha önce onları yiye yiye bu hale geldik sonuçta

52638728_2008106656155846_3739177370888699904_n.png

ocak ayı bitti sırada şubat ayı var. bu arada ben her gün tartılıp not ettim. bazıları haftada bir tartılın 15 günde bir tartılın ayda bir tartılın vs diyorlar ama bu benim tercihim ben her gün gelişmeleri olumlu ya da olumsuz takip etmek istiyorum. bu konuda eleştirebilirsiniz belki ama benim düşüncem bu. siz isterseniz haftada bir tartılın.

1 şubat cuma kilom: 104.1
sabah: 2 yk lor, 2 yumurta( haşlama), 1/2 kapya biber, 6 cerry domates, 5 yeşil zeytin, 10 siyah zeytin, maydanoz, dereotu (hepsini karıştırıp salata yaptım), çay
öğle: kinoalı salata (kinoaları haşladıktan sonra 1 porsiyon yani 100 gr olacak şekilde paketleyip dondurucuya atmıştım. arada bu şekilde çıkarıp kullanıcam)
ara: 3 sarı kuru kayısı, 5 çiğ badem
akşam: narlı salata 4 köfte, 1 kase yoğurtlu buğday çorbası
bugün evdekilere balkabağı tatlısı pişirdim ve ben yemedim.

2 şubat cumartesi kilom: 104.1
sabah: 2 yk lor, 1 haşlama yumurta, 10 siyah zeytin, maydanoz, dereotu, 5 cerry domates, çay
ara: 1 yerli muz
öğle: yoğutlu buğday çorbası, 3 yk haşlanmış yeşil mercimek, 3 yk haşlanmış maş fasülyesi (bugün birer kilo bunlardan haşlayıp 1 çay bardağı paketleyip dondurucuya attım ileride salatalarıma eklemek için.)
akşam: 1 tane garnitürlü enginar çanağı ve çay
ara: 1 kase baharatlı yoğurt
akşam misafirim geldi ona ikramlık hazırlayıp verdim ama ben yemedim. çayımın yanında enginarımı yedim. sadece enginar yiyince gece acıktım ben de yoğurt yedim

3 şubat pazar kilom:103.6
sabah: 2 yk lor üzerine 1 çk chia, 4 cerry domates, maydanoz, omlet (3 yumurta, kapya biber, yeşil biber. yarısını eşime verdim)
ara: kakaolu 1 yerli muz
öğle: 2 enginar çanağı 1 soda
ara: 3 hurma 5 çiğ badem
akşam: 2 enginar 1 sb ayran
eşim enginar sevmediği için bütün enginarları ben tüketmek zorunda kaldım

4 şubat cumartesi kilom: 103.4
sabah: 1 muz, 5 çiğ badem, tarçın, 4 yk yulaf, 1 sb süt ile smoothie
öğle: ezogelin çorba, taze fasülye
akşam: 2 enginar ve ayran

5 şubat pazar kilom: 103
sabah: 1 kapya biber, 2 cerry domates, 10 siyah zeytin, 2 yk lor, 2 haşlama yumurta, çay
ara: 5 çiğ badem, 1 yk turna yemişi
öğle: 1 kase tarhana çorba, 1 kase bezelye yemeği, 1 kase yoğurt
ara: kakaolu hindistan cevizli muz
akşam: fırında istavrit ve salata

6 şubat çarşamba kilom: 102.9
sahur: 2 bardak su
iftar: tarhana çorbası ve fırında sebze
ara: 3 ceviz ve 3 kuru kayısı, 1 sb tarçınlı süt
sahura kalkamadım bir uyandım vaktin çıkmasına 2 dk var ramazan olsa niyetlenirdin dedim kendi kendime. bir gün bir gündür dedim hemen su içip niyetlendim. akşam cnm çok tatlı istedi ben bu ara öğünü yaparken eşim çokomelleri götürdü ama ben yemedim
52846305_294833881150584_620260463715811328_n.png

7 şubat perşembe tartılamadım
sahur: 1 kase tarhana çorbası, 2 yk lor, 2 yumurta, 4 cerry domates, 10 siyah zeytin
iftar: 1 kase tarhana çorbası, 1 tabak fırında sebze yemeği, 1 kase yoğurt
ara: 1 bardak filtre kahve

8 şubat cuma kilom: 102.4
sahur: iftardan kalma tarhana çorbası, 1 tabak fırında sebze yemeği, 1 kase yoğurt
iftar: tarhana çorbası, ıspanak yemeği, yoğurt
ara:sade nescafe

bu arada şimdi fark ettim önceki mesajımda son iki tarihin gününü yanlış yazmışım bu mesajda düzgün olarak devam ettim

9 şubat cumartesi kilom: 102.3
sahur: 2 yumurta, 10 siyah zeytin, maydanoz, dereotu, 4 cerry domates, 1 dlm beyaz peynir, çay
iftar: 4 fırın köfte, salata, yoğurt, yoğurtlu buğday çorbası
ara: filtre kahve
ara: yeşil çay
bugün karşı komşumda mevlüt vardı. oruçluyum diye eve pilav tatlı ve ayran verdiler ama ben iftarda ondan yemedim (çok zorlandığımı söyleyebilirim. eşim 1 kaşık ye bir yerin şişmesin dedi. bende o bir yerlerim şişmesin diye bu hale geldim dedim)

52657055_772883449750927_1872357620795310080_n.png

10 şubat pazar kilom: 102.3
sahur: yulaf lapası ( 5 yk yulaf, 1 sb süt, 10 çiğ badem, 1 elma, tarçın, 5 günkurusu kayısı)
iftar: tarhana çorbası, salata, 4 fırın köfte
bu aralar bir kaç gün 102lerde takıldım ama yılmadım devam ettim sonrasında tekrar azalmaya başladı

11 şubat pazartesi kilom: 102.4
sabah 2 haşlama yumurta, 1/4 kapya biber, 5 cerry domates, 2 yk lor, maydanoz, dereotu, 7 siyah zeytin, çay
öğle: çorba ve salata (o gün ücretsiz izine çıkmadan önceki son iş günümdü. sağ olsun ustamız elbasan tava ve salçalı makarnada yapmış ama ben almadım. elbasan tavaya içim gitti ama daha önce yediklerime saydım artık)
ara: 1 çay bardağı beyaz leblebi ve sade nescafe. bu arada benim çay bardaklarım küçük ajda modellerinden değil
52480964_404819146948727_6551598685900242944_n.png

akşam: şehriye çorbası, 2 baget but, 4 küçük dilim patates, salata, yoğurt

12 şubat salı kilom: 102.3
sabah/öğle: geç yapmak zorunda kaldığım için öğle yemeği niyetine saydım.
ara: yeşil çay, yeşil elma
ara: filtre kahve
akşam: salata yanına 3 tavuk baget tifttim
ara: kayısılı form çayı

13 şubat çarşamba kilom: 102.0
sahur: yulaf lapası ( 1 elma, 5 yk yulaf, 1 sb süt, 5 günkurusu kayısı, 10 çiğ badem, 1 tk chia)
iftar: 1 kase mercimek çorbası, 1/2 kase taze fasulye, 1 tabak karnabahar pilavı

14 şubat perşembe kilom:101.8
sahur: karnabahar pilavı, yoğurt, dünden kalan yulaf lapası
iftar: 1 patates, 1 havuç, 1 kapya biber, 200 gr tavuk göğsü, 1 yk zeytinyağ, kekik, nane, az tuz harmanlayıp kiremitte fırına attım, yoğurt, roka domates salatası etrafına fırın mantar dizdim
ara: kayısılı form çayı

15 şubat cuma kilom: 101.7
sabah:biraz hasta gibiydim cnm bir şey istemedi sadece su içtim
öğle: kahvaltı yaptım. 1 kapya biber, maydanoz, dereotu, 2 yk lor ve 3 yumurtayla omlet, 10 zeytin, 4 cerry domates, çay
ara: 1 çay bardağı beyaz leblebi ve çay
akşam: tavuk çorbası 2 kase 1/2 tabak ıspanak (resimde hepsini çekmiştim ama çorbayı 2 kase içince yarısını tencereye geri döktüm), 1 kase yoğurt

16 şubat cumartesi kilom: 101.5
sabah: maydanoz, dereotu, 2 yk lor, 2 haşlama yumurta, 10 zeytin, 5 cerry domates, çay ( 2. yumurtamın beyazını zeynebe verdim onun yumurtasının sarısını aldım. hanfendi sarısını yemiyor. yani toplamda 1 tam yumurta ve 2 yumurta sarısı yemiş oldum)
öğle: 2 kase tarhana çorbası (eşimin arkadaşına bebek görmeye gidecektik orada ikramlık yememek için çıkmadan önce çorba içtim)
ara: ev yapımı erik suyu
akşam: taze fasulye ve yoğurt

17 şubat pazar kilom: 101.2
sahur: 3 yumurta, 10 zeytin, 1 dlm beyaz peynir.
iftar: yoğurt çorbası, salata, ızgara tavuk
bugün kayınvalideme köye gittik. orada çok yememek ve aaaa diyet mi yapıyorsun yine laflarına maruz kalmamak için oruç tuttum.

18 şubat pazartesi kilom:101.1
sahur: yeşil soğanı kavurdum üzerine 2 yumurta kırdım, 7 siyah zeytin, 5 cerry domates, 1 parça beyaz peynir
iftar: 1 kase yoğurtlu buğday çorbası, 1 kase ıspanak yemeği, 1 kase yoğurt, 1/2 kase taze fasülye
ara: sade nescafe ve kakaolu muz

19 şubat salı kilom: 100.7
sahur: salata üzerine ızgara tavuk şişleri çıkarıp koydum
iftar: 1 kase yoğurtlu buğday çorbası, 1 kase bamya, 1 kase közlenmiş patlıcan yoğurtlaması

20 şubat çarşamba kilom: 99.8 (uzun bir süre sonra ilk defa çift hanelere düştüm)
sabah: kapya biberli 2 yumurta, maydanoz, dereotu, 2 yk lor, 7 cerry domates, 7 siyah zeytin
ara: filtre kahve ve 3 hurma
öğle: ton balıklı salata ( salatamın içine 4 kök kuzu ıspanakta doğradım)
ara: 1/2 yerli muz ve 5 çiğ badem
akşam: 1 kase tarhana çorbası, 1 kase bamya, fırında mantar ( eşimin ve kızımın mantarının üzerine kaşar koydum kendiminkini sade yaptım), sumaklı soğan salatası

21 şubat perşembe kilom: 100.1 menüsünü ilk mesajımda vermiştim
bu arada oruç tuttuğum zamanlarda sahura kalktığım zaman, diğer günlerde ise saat 9:30 da tartılıyorum.
muzlarım hep yerli muz bazen belirttim bazen belirtmedim
başka aklıma takılan bir şey olmadı
menü resimlerini tek tek seçip koyamadım şimdi toplu halde atıcam onları. ressimler çok olduğu için tam resim olarak atmıcam

Yeni geldim eve simdi cocuklari yedirdim once sonra meryemi yedirip uyuttum. Kayinvalidemin dedigi gibi civ civli tavuk ac kalirmis :KK48: anca sira bana geldi. Gidip kendime bir seyler hazirlayayim simdi. Hatta cay da demleyeyim.

Tahlil sonuclarim pazartesi cikarmis. Bakalim nasil olacak. Bir ara d vit. Kullanmistim dr onerisiyle bakalim yukseldi mi degerlerim

X