12 Yaşındaki Kızım Bana Bağırıyor

Bu akşam kızınıza sarılın uyuyun belki saçlarını okşayıp sarılıp uyusanız üstündeki negatif enerji gider,ben dün öyle yaptım sabah yumuşacık kalktı yawrum

11 yaşında kızım bana da atar gider yapıyor tamam ergenlik dönemi ama bende 2 çocukla onun tribini çekemem babana söyleyince de ona da bağır diyorum aklı başına onan geliyor
Şu anlık yapabiliyorsunuz emin olun sadece güç şu anlık elinizde evladınızi kendi elinizle itiyorsunuz kardeş istedi diye çocuk yapılmaz hanımefendi ne demek iki çocukla tribini çekemem öyle bir lüksümüz yok benim de kızım sizin kizinizla aynı yaşta hatta bir oğlum daha var ve onun farklı ilerleyen bir süreci de var ama asla kendimde bu hakkı göremem tribi olucak ergen oluyor bedeni duyguları değişiyor ama hep destek tam destek siz şimdilik sadece halı altına süpuruyorsunuz babana söylerim demek çok komik size guluyordur içinden çok değil bir beş sene sonra bunların hiçbiri işlemeyecek elinizde kalan kocaman bir hiç olucak evladınız size ne sevincini ne ilk askini ne okulda yaşadığıni asla anlatmayacak o mesafe hep aranizda öylece duracak çok geç olmadan çözüm bulun derim

Şu anlık yapabiliyorsunuz emin olun sadece güç şu anlık elinizde evladınızi kendi elinizle itiyorsunuz kardeş istedi diye çocuk yapılmaz hanımefendi ne demek iki çocukla tribini çekemem öyle bir lüksümüz yok benim de kızım sizin kizinizla aynı yaşta hatta bir oğlum daha var ve onun farklı ilerleyen bir süreci de var ama asla kendimde bu hakkı göremem tribi olucak ergen oluyor bedeni duyguları değişiyor ama hep destek tam destek siz şimdilik sadece halı altına süpuruyorsunuz babana söylerim demek çok komik size guluyordur içinden çok değil bir beş sene sonra bunların hiçbiri işlemeyecek elinizde kalan kocaman bir hiç olucak evladınız size ne sevincini ne ilk askini ne okulda yaşadığıni asla anlatmayacak o mesafe hep aranizda öylece duracak çok geç olmadan çözüm bulun derim
Çocukla yarışıyor koca kadın. Ergenlik dönemi diye bir şey duymamış gibi yazmış.

Sizce bunu dert edecek bir insan mı? Öyle olsa canının parçası için çekemem der mi? Diğer çocuğu büyüğü istiyor diye doğurdum der mi?

Kızım 12 yaşına girecek.Bana ve babasına istediği olmadığı zaman bağırıyor.Bir şeyi çok tutturuyor.Hayır diyoruz yine istiyor tekrar tekrar söyletiyor kızana kadar uğraşıyor.Her gün okuldan çıktığı zaman bana telefon ediyor ve kızacağım birşey söylüyor.artık telefonda kızım diye arayan görünce ses tonum bile değişiyor hatta arkadaşı bile demiş annen ne kadar değişik konuşuyor diye.
Sabah işe geliyorum.kahvaltılarını hazırlıyorum.sabah saat 8 gibi arıyorlar hep olumsuzluk,akşam üzeri 4 gibi okuldan çıkıyor arıyor yine olumsuz birşey.
Denem sınavı sonucuna baktım az önce sonlarda.söylüyorum o bana akşam dışarı çıkalım arkadaşlarım annesi ve babasıyla vakit geçiriyor diyor.Bende hafta içi sınavların oluyor zaten deneme sınavın kötü geldi çıkmıcaz hasta sonu çıkarız dedim.bana bağırdı bende kapattım telefonu birdaha da açmadım.inanın bir gün elimde kalıcak.bağırması beni çok üzüyor.
Bazı anneler gibi hep sert olmak istemiyorum,ama bu kezde yüz buluyor.dersleri zaten kötü birde bağırıyor yani altından kalkamıyorum.kendimi çok yorgun hissediyorum.akşam işten geliyorum yemek hazırlığı vs ağzım açık uyuyorum.hiç birşeye vakit ayıramıyorum.
Dersleri zaten kötü bir de bağırıyor. Kızınızla başbaşa bir konuşun buna ihtiyaç var.

Kızım 12 yaşına girecek.Bana ve babasına istediği olmadığı zaman bağırıyor.Bir şeyi çok tutturuyor.Hayır diyoruz yine istiyor tekrar tekrar söyletiyor kızana kadar uğraşıyor.Her gün okuldan çıktığı zaman bana telefon ediyor ve kızacağım birşey söylüyor.artık telefonda kızım diye arayan görünce ses tonum bile değişiyor hatta arkadaşı bile demiş annen ne kadar değişik konuşuyor diye.
Sabah işe geliyorum.kahvaltılarını hazırlıyorum.sabah saat 8 gibi arıyorlar hep olumsuzluk,akşam üzeri 4 gibi okuldan çıkıyor arıyor yine olumsuz birşey.
Denem sınavı sonucuna baktım az önce sonlarda.söylüyorum o bana akşam dışarı çıkalım arkadaşlarım annesi ve babasıyla vakit geçiriyor diyor.Bende hafta içi sınavların oluyor zaten deneme sınavın kötü geldi çıkmıcaz hasta sonu çıkarız dedim.bana bağırdı bende kapattım telefonu birdaha da açmadım.inanın bir gün elimde kalıcak.bağırması beni çok üzüyor.
Bazı anneler gibi hep sert olmak istemiyorum,ama bu kezde yüz buluyor.dersleri zaten kötü birde bağırıyor yani altından kalkamıyorum.kendimi çok yorgun hissediyorum.akşam işten geliyorum yemek hazırlığı vs ağzım açık uyuyorum.hiç birşeye vakit ayıramıyorum.
Kendiniz diyorsunuz hiçbir şeye vakit ayıramıyorum diye. Kızınıza vakit ayırın dinleyin öğretin yol gösterin.

Ebeveyn iyiyse mutluysa rahatsa çocukta öyle oluyor.
Sizi çok tükenmiş gördüm ben esas sizin bir molaya ihtiyacınız var gibi.
Yaptığınız iş nedir bilmiyorum ama part time a geçme durumu vs var mı ?
9.30 da uyumaniz çok normal değil çünkü.
Tüm değerlerinize falan baktirdiniz mi ?
9.30 da uyursaniz çocuğu geçtim eşinize bile vakit ayiramazsiniz.

Çocuğunuz için de yorumum şu şekilde.
Her çocuğun ilgi duyduğu sevdiği bir şey vardır.
Her çocuk akademik olarak çok başarılı olmak zorunda değil.
Çok sevdiği ilgi duyduğu bir ders bir hobi veya bir spor dalı var mı ?
Bu alanları destekleyip ilerde meslek seçimini falan da bu yönde yapmasını teşvik edebilirsiniz.

Sizinle vakit geçirmek istediği zaman reddetmek ne bileyim, o yaş bir kız için sevilmeme hissi verir. Böyle zamanlarda olumlu cevap verseniz. Deneme, sınav bunlar gerçekten 12 yaş için ağır şeyler. Bir de telefon o yaşta doğru mu, oğlum şimdiden benimle pazarlık yapıyor o yüzden büyük konuşmak istemem ama gereksiz gibi geldi. Sizden bulamadığı ilgiyi telefon sayesinde bulursa başkalarından... En tehlikeli çağlar. Siz de tükenmiş gözüküyorsunuz, keşke annelerin de mola hakkı olsa. Hayır demekten vazgeçin bir süre. Siz çok hayır demişsiniz, o da her talebinde baştan hayır duyacağını bilerek tepkili gibi geldi

evet bizimle vakit geçirmek istiyor ancak bu hafta sınav haftası ve derslerle zaten arası kötü.sınav haftası ders çalış,ara tatilde istediğin gibi yaparız dedim daha nasıl anlatabilirim ki
Sonuçta hepimiz çocuklarımızdan derslerinde başarılı olmasını beklemiyor muyuz
zaten elimizden geldiği kadar hafta içi vakit geçirmeye çalışıyoruz
eşim top oynuyor,akşam mesela hayvan bitki oyununu oynadık ama derste çalıştı,kitapta okudu.bu haftanın önemli olduğunu bildiği halde hala gezelim diyor
Ders planı yoksa 1 günde mucize yaratamaz. Matematikte ortalama 13 konu Türkçede 25 konu var MEB ortak sınav yapıyordu. Düzenli çalışmayan biri için bir haftada mucize olmaz. Bu tamamen salsın dersleri bıraksın anlamında değil 1-2 saatlik gezmeden sonra daha motive olabilirdi. Tonguç akademi videoları izleyebilirsiniz youtubede.

Belki cocukta sinavlardan ikuldan bunaldi ailesi disafi cikip iki hava alip motivasyon tazeleyecek .neden buna izin vermiyorsunuz ?
Cocuk sizinle kaliteli vakit gecirmek istiyor belliki .muhtemelen okulda arkadaslari anne babanizla aksam suraya gittik buraya gittik diyor .sinavlarda basarisiz oldu diye hic eglenmeyi ailesiyle vakit gecirmeyi haketmiyor mu .gervcekten kotusunuz .

Belki cocukta sinavlardan ikuldan bunaldi ailesi disafi cikip iki hava alip motivasyon tazeleyecek .neden buna izin vermiyorsunuz ?
Cocuk sizinle kaliteli vakit gecirmek istiyor belliki .muhtemelen okulda arkadaslari anne babanizla aksam suraya gittik buraya gittik diyor .sinavlarda basarisiz oldu diye hic eglenmeyi ailesiyle vakit gecirmeyi haketmiyor mu .gervcekten kotusunuz .
Son cümlenize kadar hal veriyorum yazıcaktım ama vazgeçtim
Siz benim iyi yada kötü olduğumu ne biliyorsunuz

Kusura bakmayın ama sert olmayacağım diye kendinizi şamar oğlanına çevirtmeyin. Size bağırarak bir şeyler yaptırabileceğine inanıyorsa bir yerde ciddi sorun vardır.

10 ve 13 yaşında iki çocuğum var, ikisi de absürt istekleri yapılmadı diye bana bağıramaz. Kavga ederiz, laf da sokarız espiriyle karışık ama bağırmak başka bir kulvar. Bence had bildirme vaktiniz gelmiş geçiyor

ben kızıma gezmicem demedim ki
sınav haftan,karneni aldığın zaman ara tatilde istediğini yaparız dedim bunun nesi kötü?
ben hafta sonları elimden geldiği kadar zaten onunla vakit geçiriyorum,misafir çağırıyoruz,bir yerlere gidiyoruz ama sınav haftasıda gezemem ki zaten dersle işi yok daha kötü olur dersleri
Ama onun o gezmeye simdi ihtiyaci var .alt tarfai 2 saat disafi cikasi iz vakit gevirseniz olmezsinizya .2 saat icin cocugu yalvartmayin .

sizin sabah 8de kahvaltı hazırlamanız lütuf değil , yorgunluktan ağzı açık uyumanızda sizin sorununuz.

kızınızla ilgilenin. sizinle birşeyler yapmak istiyor yalnız kalmış ve hırçınlaşmış. benimde aynı yaşlarda kızım var ben sorunu sizde buldum önyargınızdan sıyrılıp sakinleşip kızınızı dinleyin. yoksa ilerde çok pişman olursunuz

dedim zaten.bu hafta önemli.sınavlarına çalış zaten ara tatilde istediğini yaparız dedim daha nasıl anlatabilirim ki?ben ondan devamlı ders çalışmasını istemiyorum çok birşeyde istemiyorum zaten bizim çalışmak ev işi yapmak nasıl sorumluluğumuzsa onunda ders çalışmak sorumluluğu
iyide ara tatile daha haftalar var. robot mu bu çocuk. bu kadar sabit fikirli olmayın arada bir nefes almak sizede iyi gelir belki

bende de sorun var tabiki,işten geldiğim zaman sürekli yorgun oluyorum hiç halim kalmıyor.saat 9 buçuk gibi uyuyorum.kendime kızıyorum
işi bile bırakmayı düşünüyorum bu ekonomide
o saatte uyursanız tabiki hiç birşeyiniz yetişmez. kızınızda uyuyormu 9.30da. sanmıyorum amaa

bu çocuk çok yalnız kalıyor sanki

Maalesef :KK43:

Eklentiler

• IMG_5901.jpeg
    IMG_5901.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 22
X