12 yıllık hikayem...

Okuduklarıma inanamadım ciddi ciddi esrar güzellemeleri yapan insanlar var burda😳
Dimi sigara ile bir tutanalr.. ama ben sigara içince bilimcim gayet yerinde ama esrar içince bilinç yerinde olmuyo o kafayla yanlış da yapabilir.. kimyasal değil ama kendinde olmuyorsun kullanınca.

Okuduklarıma inanamadım ciddi ciddi esrar güzellemeleri yapan insanlar var burda😳
bende anlamadım
bendede aynı dert var ama bayanın anlattığı gibi hem kullanıyor hem sağlıklı bi işi hayatı var bana biraz tuhaf geldi bu esrar beyinle alakalı bişey düşünme tarzları konsatrasyonlarını kaybediyorlar bu kadar uzun vadede içen biri ...
umarım bırakır

Kendini kaybetmiyor.
Kendine zarar vermiyor.
Ne kadar para harcadığını bilmiyorum.
Yasal olmadığı, sağlığa zararlı olduğu ve çocuk sahibi olduğu için karşıyım.
uyuşturucu bağımlılarının amatemde tedavi gördükten sonra geldiği ama onların aslında gelmediği bir birimde çalışıyorum.bağımlılık bir beyin hastalığıdır öncelikle şeker tansiyon hastalığı gibi ömür boyu sürer ilaçla belli sınırlarda tutulur ama o hastalık vardır geçmez.bağımlılık da beyni etkiler.eşinizin yani bir bağımlının yalanları çok fazladır ayrıca "benim iradem güçlü, ben bağımlı değilim ki, istersem bırakırım gibi" cümleler kurarlar ki eşinizde işini etkilemediğini söylüyor.ama bir gitti mi sabaha kadar gelmiyor yani kendini kaybediyor esrar bulacağım diye.çünkü başka türlüsü de pek mümkün değil sabaha kadar esrar bulup içilecek.
uyuşturucu maddelerde en çok eroin bağımlılığı var.esrar bir görüşmeci ile görüşmüştüm." asla bağımlılık yapmıyor" falan dedi.eroine göre daha rahat bir kullanımı var demek ki.ama esrardan eroine geçebilir, esrarı bırakmadığından hayatınız böyle sürer gider bir iyileşme gerçekleşmez. belki kötüye gider bu işler hiç belli olmaz.

Bu esrar konusu bence sıkıntı neden derseniz Allah korusun çocuklarda ileride büyüdüğünde aynı alışkanlıkları edinebilir.onun dışında evli iki çocuklu adam sizi bu kadar yalnız bırakıp gece gezmesine,tek başına tatile gitmeside pek hoş gelmiyor.yanlış birşey yapmadığından eminseniz haftada bir defa çıksın gezsin çok sorun değil.en büyük sorun bence esrar ki onu bırakacağını hiç sanmıyorum bu kadar yıl kullanan birinin.artıları eksileri önünüze koyup iyi düşünün.

Esrar konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ama diğr konuda siz de çıkıp gezin evlendiniz diye niye hayatinizdan vazgeçiyorsunuz ? Nolmus esiniz tek basina tatile gidiyorsa gitsin. Siz de cocukları ona bırakıp gidin bakici tutun. Zaten beraber de planlar yapiyormussunhz

Tek sıkıntı esrar bence. Eşinizin gezmesini falan pek takmayın. Bebek büyüyünce siz de gezersiniz.

Esrar kullanıyorsa diğer hiç bir şeyi sorun olarak gormeyin. Çok çok büyük bir sorun esrar kullanması.Biraktirmaya çalışmanız lazım.

Esrar olayını yaşayan biri olarak anlattıklarınız bana biraz değişik geldi bu kadar uzun vadede içiyor fakat hiç etkilenmiyor , bu esrar beyin hastalığı düşünme odaklanma anlama kavrama her şeyi etkiliyor
bende bu dertten muzdaribim halen de çekiyorum benimde eşimin iyi tarafları var ama kötüleri bana göre daha ağır basıyor hatta kadın muhabbeti bile geçti fiziki ve duygusal olmasa bile mide bulandırıcı ama inan bu bile bu kadar dert olmadı kendi evliliğimle kıyaslamıyorum bizimki bitti okeye dönüyoruz hiç bişey kalmadı zoraki bi beraberlik
sunu demek için yazdım size eşiniz anladığım kadarıyla sorumluluk sahibi bence uğraşın elinizden gelenin fazlasını yapın bırakması için çok uğraşın gerekirse şehir değiştirin arkadaş ortamını değiştirin bulan her yerde buluyor bu da bir gerçek ama siz eşinize fazlasıyla güveniyorsunuz çocuğunuz da var
beni seviyor evine bakıyor ilgili deyip geçmeyin lütfen bu esrar her şeyi yaptırabilir sakın hafife almayın
Beyin hastaneleri var beyin filmini çekip hangi durumda olduğunu gösteriyor ona göre bir tedavi yöntemi sunabilirler
her hafta idrar tahlili yaptırın
Umarın her şey iyi olur, sevgiyle kal....

X