12 yıllık hikayem...

:rolleyes: sıze dıyorum ya normallestırmıssınız. Ben 12 sene evlı olmazdım kımsenınde(cocukların)gunahına gırmezdım. Cocukları yaptım dıyelım doktor doktor gezdırıp baktırırdım hersey normal mı ne yapamam gerek dıye oysa sızın bılgınız bıle yok...
Zayıf bırısınız demıyorum, akıllısınız ama sanırım korktunuz hayatınızı alt ust etmekten.
Neyse .
Gece kulubu fılanda varmıs zaten ısın ıcınde, nerede oldugunu bılmenız sorun degıl gece kulubunde ne yaptıgını asla bılemezsınız. Daha fazla mıde bulandırmıyayım bence.
Insallah bundan sonrası ıcın cocuklarınız buyudugunde onlar tamamen normal yetıskınler olurlar
Doktor doktor gezdirmek mi? Delirdin herhalde 😂
Emin olun bilgim var , hem de fazlaca.
Ama esrar bir bitki ve kimyasal sentetik değil, sigara işe zararı hemen hemen aynı diyorum ( bakınız aynı diyorum ama övmüyorum)
Yani doktora gidip kocam esrar içiyordu çocuklarım normal mi diyince mesela hangi tetkikleri yapıyorlar?
Geleceği görebiliyor mu doktor? Yani ilerde çocuklarım içer mi diye sorduğumda ne diyecek?
Çocuklarım benim gibi bir anneleri olduğu sürece mümkün mertebe normal yetişkinler olacaklar.
Ben onlar için mücadele ediyorum. Be eşimden önce onlar geliyor. Gerekirse herseye herkese sırtımı dönerim onlar için.

Okuduğumuzu anlama sorun mu var bilmiyorum.
Ben eşimin gezmesine karşı değilim neden olayım ki?
Ben de arkadaşlarımla çıkıyorum.
Benim kızdığım gece kulübü tarzı yerlere gidip sabah 6-7 lere kadar eve gelmemesiydi.
Şimdi 2.5 aydır gitmiyor ve gayette gitmeden yaşanıyormuş. Sordum eksikliğini arıyor musun diye. Yooooo dedi. 40 yaşına geldi kırsın kıçını otursun ne işi var gece kulübünde?
İlla canı istiyorsa konsere gideriz daha güzel.
Katılıyorum , yanı bızlerde boyle dusunuyoruz .

Ama okudugumu anlama sıkıntım yok .

Sız sok oldum dıyorsunuz ya tup bebek tedavısı gorurken sız , esınızı esrar ıcerken yakaladınız ve hıc bısey olmamaıs gıbı tedavıye devam edıp cocuk sahıbı oldunuz. Yanı zaten o kadar hızlı o kadar cabuk karar vermıssınız kı ...

Uzuldum dıyorsunuz haklısınız, esınız gece kuluplerınde sabahlıyormus haklısınız, esrarda var cok haklısınız. Ben burada sorun gormuyorum sorun zaten seneler ıcınde aslında farkında olmadıgınız ama gayette kabullenısınız. Uyusturucu kullanılırken cocuk sahıbı olmanız , ya da ben cok korkagım herhalde pes :rolleyes:

Valla ben de bunu anlamıyorum.
Kimisi abartacak ne var diyor kimisi dünyayı yakardım senin yerinde olsam diyor.
Birbirinden aşırı zıt yorumlar. İlginç.
5 parmağın beşi bir değil güzelim düşün dövse sövse daha mı iyi herkes de iniş çıkış olur bence evliliğine dört elle sarıl sana bir örnek benim arkadaşımın eşi daha 1 aylıkken kızı aldattı 1 aylık evliler ya gerisini sen düşün ama bunları duyduktan sonra yok yok evlenmicem:)

Sız sok oldum dıyorsunuz ya tup bebek tedavısı gorurken sız , esınızı esrar ıcerken yakaladınız ve hıc bısey olmamaıs gıbı tedavıye devam edıp cocuk sahıbı oldunuz. Yanı zaten o kadar hızlı o kadar cabuk karar vermıssınız kı ...

Uzuldum dıyorsunuz haklısınız, esınız gece kuluplerınde sabahlıyormus haklısınız, esrarda var cok haklısınız. Ben burada sorun gormuyorum sorun zaten seneler ıcınde aslında farkında olmadıgınız ama gayette kabullenısınız. Uyusturucu kullanılırken cocuk sahıbı olmanız , ya da ben cok korkagım herhalde pes :rolleyes:
Şu sona koyduğunuz emoji aslında herseyi anlatıyor.
Ben komik bir durum göremiyorum.
Umarım sizin hayatınız da bu emoji gibi komik ya da trajikomik olmaz.

Umarim esrarı da bırakır çok mutlu bir aile olursunuz herhangi bir madde kullanımı genelde erkekleri evden çok çok uzaklastirir ilgi azalır ayrı bir ozguvenli olurlar eşlerine eziyet ederler ama sizin ki öyle olmamış ınsallah o kötü alışkanlığını da bırakır allah yardimciniz olsun her daim mutlu olun :)

Bütün bu olumsuzlukların için eğer beni mutlu edecek birsey varsa o da şudur;
Eşim beni geçtim benim kimsenin kucaklamasına ihtiyacım yok da çocuklarıma karşı son derece iyi bir baba olmasıydı.
Evlenirken herseyi farklı hayal ediyoruz.
Kimse boşanmak için evlenmiyor.
Kimisi eşim gibi son derece çocuklarına düşkün olup böyle yanlışlar yapıyor kimisi de başka yanlışlar.
Çok yakın arkadaşımın kocası eşini ve oğlunu terk etti mesela. Dışardan bakılınca iyi bir eş olduğunu sanıyorduk ama bunu kendi çocuğuna yaptı.
İnsan çocuğunu terk eder mi mesela bu benim için esrar içmesinden daha kötü şahsen.
Esrar içen bir babanın bırakma ihtimali var, çocuğuna belli etmeme ihtimali var ama terkeden bir babanın o çocukta yaratacağı travma çok çok çok daha kötü.
Benim eşim “ en azından” her zaman zorunluklarını yerine getiren, çocuklarına zaman ayıran, onlarla oturup üşenmeden saatlerce oynayan, banyo yaptıran, altlarını bezleyen, yemeklerini yediren, ayağında sallayıp uyutan bir baba oldu.
Şimdi çocuğunu terk eden babadan daha mı iyi daha mı kötü buna herkes kendince karar verir.
İnsan evlenirken kocasının esrar içeceğini ya da terk edileceğini önceden tahmin edemiyor.

Umarim esrarı da bırakır çok mutlu bir aile olursunuz herhangi bir madde kullanımı genelde erkekleri evden çok çok uzaklastirir ilgi azalır ayrı bir ozguvenli olurlar eşlerine eziyet ederler ama sizin ki öyle olmamış ınsallah o kötü alışkanlığını da bırakır allah yardimciniz olsun her daim mutlu olun :)
Çok teşekkür ederim.
Gezme ve esrar olayı 2.5 aydır yok. İnsallah olmamaya devam eder.

Çok teşekkür ederim. Mayıs ayında açmıştım konuyu.
Eşim o gündür bu gündür içmiyor ve dışarı çıkmıyor.
Çok şükür son 2 ay benim açımdan memnun edici.
Çok sevindim. Tarihe bakmamıştım. Ama cidden bu mesajınız beni çok mutlu etti. Insallah hep daim olsun:KK200:

Dünya iyiside olsa kabullenilmesi cok zor bir durum..Benim takıldığım bildigim kadariyla bu tür maddeler kullanan anne veya baba varsa genetik olarak çocuğa geciyo ve normal insanlardan daha fazla egilimi oluyor dogan çocukların diye biliyorum..Yani televizyondaki doktorlardan izledim bir cok kez.Umarim boyle bisey olmaz.

Dünya iyiside olsa kabullenilmesi cok zor bir durum..Benim takıldığım bildigim kadariyla bu tür maddeler kullanan anne veya baba varsa genetik olarak çocuğa geciyo ve normal insanlardan daha fazla egilimi oluyor dogan çocukların diye biliyorum..Yani televizyondaki doktorlardan izledim bir cok kez.Umarim boyle bisey olmaz.
İnsallah. Çocuklarımın düzgün bireyler olması için elimden geleni yapacağım.

Arkadaşları kim onlardan uzaklaştırma durumunuz yok mu? Çocuklar büyüdükçe dışarı çıkma durumu daha azalır büyük ihtimalle

şimdi bildiğim kadarı ile esrar tamamen bitkisel yani ha sigara içmiş ha esrar ki yurtdışından belirli bir miktar yasal diye biliyorum hatta bir araştırma vardı bir kaç hastalığın tedavisinde kullanılıyor imiş. övmek için söylemiyorum tabi ki ama öcü de değilmiş. eşiniz sürekli de kullanmıyormuş yani serseri tipli bir insan değil sorumluluklarının bilincinde bir adam işi var ailesine düşkün bence iyi yönleri çok. gezme olayına gelirsek de evet bu konuda siz haklısınız gece insan eşini yanında ister kendimi sizin yerinize koyuyorum. tabi ki arkadaşları olacak gezecek eğlenecek ama sürekli bu beni de yorardı. ama yine de eşinizin iyi biri olduğunu düşünüyorum.yaş da geçiyor bundan sonra daha da evcimen olur diye düşünüyorum
umarım mutlu olursunuz

şimdi bildiğim kadarı ile esrar tamamen bitkisel yani ha sigara içmiş ha esrar ki yurtdışından belirli bir miktar yasal diye biliyorum hatta bir araştırma vardı bir kaç hastalığın tedavisinde kullanılıyor imiş. övmek için söylemiyorum tabi ki ama öcü de değilmiş. eşiniz sürekli de kullanmıyormuş yani serseri tipli bir insan değil sorumluluklarının bilincinde bir adam işi var ailesine düşkün bence iyi yönleri çok. gezme olayına gelirsek de evet bu konuda siz haklısınız gece insan eşini yanında ister kendimi sizin yerinize koyuyorum. tabi ki arkadaşları olacak gezecek eğlenecek ama sürekli bu beni de yorardı. ama yine de eşinizin iyi biri olduğunu düşünüyorum.yaş da geçiyor bundan sonra daha da evcimen olur diye düşünüyorum
umarım mutlu olursunuz
Umarım çok teşekkür ederim.

şu an 31 yaşındasin eşiniz 38..
esrarı neden içiyor peki böle mutlu aile varken.
ben anlayamiyorum ya. neden kötü alışkanlık?
Kullanımı çok eskiye dayanıyordur da ondan bırakması öyle kolay değil tedavi olması gerekiyor mutlulukta insanlar içmez diye bir şey yok bir çok şarkı bestecisi ünlüler de içiyor

X