Sivilceli Ciltler %15 tca - kimyasal peeling ile akneye lekeye son

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben 3 yıldır bu şekilde yapıyorum... tabi reaksiyon ciltten cilde değişiklik gösterebiliyor... sadece uygulama yaptığım gün yıkamıyorum. ertesi gün yıkayıp hemen arkasından bepanthen sürüyorum problem olmadı şimdiye kadar....

Ben ilk uygulamamı yaptığımda 3. gün temizleyici kullanıp yüzümü yıkadım sonucunda sivilcelenmeye, kaşıntıya sebep oldu, bence temizleyici uygulanmamalı cilt zaten temiz ve yeni:KK34:

kızlar hangi markayı almalıyım çok kafam karıştı:S
denemelik bir şişe almak istiyorum
haftasonu da doktorda randevum var bakalım o ne dicek, bende sivilce problemi de var geçmiyo ki :KK43: epilasyondan dolayı iz de var

sivilce ve akne problemi varsa tca ya başvurmayın bence.... bende 3 yıl önce akne tedavisi gördüm sonunda kurtuldum fakat ara ara ufak sivilceler hala oluyor ama allahtan akne şeklide değil... izlerini ne yaptıysam geçirememiştim tca ile kendim yok ettim izleri... % 15 likle başladım önce şuan 20 lik kullanıyorum. ilk aldığım tca markası perfect skin diye bişiydi gayet iyiydi şimdi skin renu kullanıyorum oda aynı bir fark yok memnunum ondanda allah bozmasın iyi gidiyor... tca mevsimi başlamışken tekrar başladım uygulamalara yine ufak ufak izler oluşmuştu... tabi öyle 1-2 seansla ahım şahım bişi olmuyor sabırlı olmak lazım ve temkinli ilerlemek gerekiyor....

tekrar söylüyorum akne ve sivilce problemi varsa tca yapmayın.... tca izleri yok etmeye yarar.

sivilce ve akne problemi varsa tca ya başvurmayın bence.... bende 3 yıl önce akne tedavisi gördüm sonunda kurtuldum fakat ara ara ufak sivilceler hala oluyor ama allahtan akne şeklide değil... izlerini ne yaptıysam geçirememiştim tca ile kendim yok ettim izleri... % 15 likle başladım önce şuan 20 lik kullanıyorum. ilk aldığım tca markası perfect skin diye bişiydi gayet iyiydi şimdi skin renu kullanıyorum oda aynı bir fark yok memnunum ondanda allah bozmasın iyi gidiyor... tca mevsimi başlamışken tekrar başladım uygulamalara yine ufak ufak izler oluşmuştu... tabi öyle 1-2 seansla ahım şahım bişi olmuyor sabırlı olmak lazım ve temkinli ilerlemek gerekiyor....

tekrar söylüyorum akne ve sivilce problemi varsa tca yapmayın.... tca izleri yok etmeye yarar.

Kesinlikle katılıyorum.
Tca hakkında yeterli bilgi sahibi olmadıkları için nasıl olduysa tca sivilce tedavi ediyor gibi bir algı oluştu.
İltihaplı diye tabir edilen sivilcesi olanlar, sivilce tedavisi görenler, yakın zamanda roaccutane ve türevi ilaçlar ile tedavi görenler kesinlikle kullanamaz.

merhabalar..ben daha yeni farkına vardım bu tca ların asitlerin yağların..32 yaşındayım cildimde sivilce çıkardı ama kurur giderdi .şimdi izleri kalıyor..geçmiyor.
forumu okuyorum günlerdir baya bi araştırdım..şu tca yı alıp almama konusunda kararsızım..acaba diyorum laktik asitli tonik yeter mi bana..
dün hastanede kimyasal peeling yaptırdım yatmamla kalkmam bir oldu..ve 100 ytl para verdim.çok pahalı..
şu önerileri yapsam mı acaba cildim açık ve hassas..
doğumdan sonra azıcık lekelerimde oldu.
birde şu doa kozmetik olayı var..sizce nasıl kullanıyorsunuz sanırım..güvenilir mi acaba??
yani o kremlerin hammaddeleri nerelerden geliyor..nasıl ve nerede hazırlanıyor?
çok ucuz ya ..
bana güzel bir laktik asitli tonik tarifi verir misiniz gül sulu falan :)
teşekkürler

merhabalar..ben daha yeni farkına vardım bu tca ların asitlerin yağların..32 yaşındayım cildimde sivilce çıkardı ama kurur giderdi .şimdi izleri kalıyor..geçmiyor.
forumu okuyorum günlerdir baya bi araştırdım..şu tca yı alıp almama konusunda kararsızım..acaba diyorum laktik asitli tonik yeter mi bana..
dün hastanede kimyasal peeling yaptırdım yatmamla kalkmam bir oldu..ve 100 ytl para verdim.çok pahalı..
şu önerileri yapsam mı acaba cildim açık ve hassas..
doğumdan sonra azıcık lekelerimde oldu.
birde şu doa kozmetik olayı var..sizce nasıl kullanıyorsunuz sanırım..güvenilir mi acaba??
yani o kremlerin hammaddeleri nerelerden geliyor..nasıl ve nerede hazırlanıyor?
çok ucuz ya ..
bana güzel bir laktik asitli tonik tarifi verir misiniz gül sulu falan :)
teşekkürler

Bir yazdığınız başlıktan cevap almadan her tca başlığına bence aynı soruyu yapıştırmayın, başlık sakinleri aşağı yukarı aynı kişiler zaten:KK34:

sayın lady hanım ,bu verdiğiniz karışımları yağları siparişl ettim yalnız birşey sormak istiyorum bu laktik asit ve yağlarla yaptığınız toniği kendiniz mi buldunuz yoksa bi yerden mi gördünüz..
diğer maskeler bakımlar içinde aynı şey geçerli yani neyle neyin nasıl ve ne kadar karıştıralacağını nerden nasıl biliyorsunuz.hani deneme yanılma yoluyla kendi yüzünüzde mi denediniz?
yani sonuçta asit ve yağ karışımı hani bir araya gelince değişik bir reaksiyon göstermiyecekleri ne malum.
merak ettim.sizin kendi buluşlarınız mı yoksa bi doktordan yada bilir kişiden bi uzmandan mı aldınız mı karışım tariflerini??
çünkü bende uygulamak istiyorum fakat neye dayanarak ve nasıl uyguladınız bunları?
teşekkürler...

sayın lady hanım ,bu verdiğiniz karışımları yağları siparişl ettim yalnız birşey sormak istiyorum bu laktik asit ve yağlarla yaptığınız toniği kendiniz mi buldunuz yoksa bi yerden mi gördünüz..
diğer maskeler bakımlar içinde aynı şey geçerli yani neyle neyin nasıl ve ne kadar karıştıralacağını nerden nasıl biliyorsunuz.hani deneme yanılma yoluyla kendi yüzünüzde mi denediniz?
yani sonuçta asit ve yağ karışımı hani bir araya gelince değişik bir reaksiyon göstermiyecekleri ne malum.
merak ettim.sizin kendi buluşlarınız mı yoksa bi doktordan yada bilir kişiden bi uzmandan mı aldınız mı karışım tariflerini??
çünkü bende uygulamak istiyorum fakat neye dayanarak ve nasıl uyguladınız bunları?
teşekkürler...

http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...ik-asit-peeling-deneyimim-7.html#post27688699

durbakalım konuyu dağıtmaktan ceza alacaksın! Sana cevap verdiğim için bende ceza alacağım.
Ayrıca yorumunu bir başlığa yazman yeterli, tüm başlıklara kopyalayıp yapıştırma.
Lütfen başlıktaki konu dışındaki sorularını özel mesaj atarak sorar mısın!

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılanlardan biride benim :)
Uzun süredir lekelerim için uzun çaplı yaptığım araştırmalarda tca peelingde karar kıldım. Sadece bu site değil diğer bir çok forumda da memnuniyet ve etkilerini okuyorum.
Cildimde çok aşı derecede kötü bir görünüm yok çok şükür ama sivilce sonrası lekeler yüzümde renk düzensizliğine sebep oluyor. Kısa zamanlı ve uygun fiyatlı olması da seçim sebeplerimden birisi. Yalnız şunu sormak istiyorum ; 1-7 gün içerisinde soyulma falan bitiyor demişsiniz.. Ben peeling işlemini 1 kere yapıp 7 gün boyunca soyulana kadar sadece bepanten takviseyi ile soyulmasını mı bekleyeceğim yoksa soyulana kadar sürme işlemini yenilemem mi gerekir.. Bu soruya cevap alırsam bende deneyeceğim. Yanıtsız bırakmayın olur mu ? :)

Kesinlikle katılıyorum.
Tca hakkında yeterli bilgi sahibi olmadıkları için nasıl olduysa tca sivilce tedavi ediyor gibi bir algı oluştu.
İltihaplı diye tabir edilen sivilcesi olanlar, sivilce tedavisi görenler, yakın zamanda roaccutane ve türevi ilaçlar ile tedavi görenler kesinlikle kullanamaz.

Sevgili arkadaşlar,%20 tca peeling aldım ve bugun uyguladım..Kızardım.Yapan arkadaşlara soruma cvp verirlerse sevinirim..
Sivilce izleri vede fraksiyonel lazerden kalma lekelerim var.Amacım izler değil(geçtim oraları) amacım lazerden kalan lekelerden kurtulmak.kaç seans uygulamalıyım?
bugunden sonra nasıl bir yol izlemeliyim? peeling yanında arko nemlendirici vermişler onu sürdüm? birde uygulamadan sonra yıkamadım ters bişeymi? yaptım..
Bana yardımcı olursanız sevinirim.:18:

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılanlardan biride benim :)
Uzun süredir lekelerim için uzun çaplı yaptığım araştırmalarda tca peelingde karar kıldım. Sadece bu site değil diğer bir çok forumda da memnuniyet ve etkilerini okuyorum.
Cildimde çok aşı derecede kötü bir görünüm yok çok şükür ama sivilce sonrası lekeler yüzümde renk düzensizliğine sebep oluyor. Kısa zamanlı ve uygun fiyatlı olması da seçim sebeplerimden birisi. Yalnız şunu sormak istiyorum ; 1-7 gün içerisinde soyulma falan bitiyor demişsiniz.. Ben peeling işlemini 1 kere yapıp 7 gün boyunca soyulana kadar sadece bepanten takviseyi ile soyulmasını mı bekleyeceğim yoksa soyulana kadar sürme işlemini yenilemem mi gerekir.. Bu soruya cevap alırsam bende deneyeceğim. Yanıtsız bırakmayın olur mu ? :)

Tatlım merhaba aramıza hoşgeldin:KK3:
Tca yı cildine sadece 1 uygulamada sürebilirsin tatlım ama 1-1,5 dk arası bekleyip su ile sonlandırdığımız için 1-1,5dk beklerken tca yı 2-3 defa daha cildine sürebilirsin eşit sürmüş olmak adına:KK34:

Soyulma sürecinde günde yaklaşık 3 defa (cildin ihtiyacına göre) bepanthene krem ile nemlendirip soyulmanın tamamlanmasını bekliyoruz.

Sevgili arkadaşlar,%20 tca peeling aldım ve bugun uyguladım..Kızardım.Yapan arkadaşlara soruma cvp verirlerse sevinirim..
Sivilce izleri vede fraksiyonel lazerden kalma lekelerim var.Amacım izler değil(geçtim oraları) amacım lazerden kalan lekelerden kurtulmak.kaç seans uygulamalıyım?
bugunden sonra nasıl bir yol izlemeliyim? peeling yanında arko nemlendirici vermişler onu sürdüm? birde uygulamadan sonra yıkamadım ters bişeymi? yaptım..
Bana yardımcı olursanız sevinirim.:18:

Siz galiba tca diype satılan şeyi gg gibi bir siteden almışsınız, arko krem aşırı yağlı gelir cildinize bephantene krem kullanın.
O sattıkları şey saf başka şey içermeyen tca değil, tahminime göre aha grubu başka asitlerde eklemişler bu eklemede aşırı kızarıklığa sebep oluyor.:KK19:
Siz ters bir şey yapmadınız o sattıkları şeyin karışım olması buna sebep oluyor.

Selamlar
Sonunda tca peelingi bende uyguladım :)
Pazar akşamı duş aldıktan sonra sonunda cesaret edip uygulamaya karar verdim. Cildime sürdüm . '' Ya hani sızlatıyordu'' demeye kalmadan cildim bi yandı ki çığlık çığlığa. Neyse ki vereceği tepkiyi biliyordum dayanmaya çalıştım 1- 1,5 dk bekledim yıkadım. Cildim ruh gibi bembeyaz oldu sanki yüzümü un çuvalına batırmışım. Yıkıyorum geçmiyo. Dedim olması gereken bu. Neyse ki çok araştırmıştım satıcımdan da çok memnun kaldım . her soruma yanıt verdişler sağolsunlar rahatlattılar beni. Neyse sabah oldu yüzüm kıpkırmızı kızgın yağla yakmış gibi :) Dediğim gibi ben vereceği tepkileri biliyordum datyanacağım dedim . Otobüse bindim billet tip tip bakıyo. İşyerine geldim herkes soruyo. '' Peeling yaptım olması gereken tepki bu korkmayın sorun yok diye..'' biraz deli gözüyle bakıyolar ama neyse :)
Sonuç ; ben çok sabırsızım, kendim soymamam gerekiyormuş ama çarşamba günü dayanamadım. Soyulan yerleri soydum çarşamba cildim temizlendi. Sonuç benm için süperdi. :)
Başkasını bilemem ama ben çok memnun kaldım. Yaza kadar 10- şuabat 28 şubat tekrar yapcam :) 1-2 kez. Şuan cildim prüzsüz bebek gibi tek tük leke var ama %70 olumlu.

Ama dediğim gibi 3-4 gün 1 hafta öyle gezmeyi göze alıyosanız yapın derim:) Yaza pürüzsüz girin :)

ben önce %10 luk almıştım. denedim 1 dk beklettim yüzümde küçük bir yer beyazlayınca bepanthene krem ile sonlandırdım. ama şişesi kırıldı. ben de %10 luk bulamayınca 5 lik aldım. 2-3 dak beklettim. gözlerimden yaşlar aktı. aynaya baktığımda yüzüm bembeyazdı. sonra morardı. fondoten sürüp işe gittim herkes kocası mı dövdü acaba diye birbirine sorup duruyormuş. neyse... morararn yerler leke olarak kaldı. tam bir yıl lekeli dolaştım. çok derin soyuldu. evet alttan yeni taze cilt çıktı ama çok derin yerlerde lekeler kaldı. çok araştırdıktan sonra lekeleri ve eskiden kalan güneş lekelerini loreal pure zonun salisilik asit içeren toniği ile geçirebildim daha yeni. tavsiye ederim.

bence %10 ve 1-2 dakika yeterli. %15 ise maksimum 20sn-1 dak. ayrıca kulak çöpü yerine pamukla uygulamak daha iyi olur diye düşünüyorum.

skin renu vb kullandığı üründen memnun kalan arkadaşlar
nereden satın aldığınızı lütfen bana özel mesajla yazabilir misiniz?

benim gg den sipariş verdiğim arkadaşın dükkanı kapalı, güvenilir bir satıcı bulmam lazım.. :26:

yardımcı olursanız sevinirim. durum biraz acil..:123:

aynen canım bana da hem pahalı geldi hemde yeni birkaç şey denedim,mucize gibi geldi tca dan bile vazgeçtim nerdeyse,böyle devam ederse hiç gerek kalmaz.kayısı çekirdeği yağı aldım,tonik gibi pamuğa bolca döküp yüzümü hafiften bastıra bastıra siliyorum,herzamanki yüz yıkama jelimle yıkayıp kuruttuktan sonra içine e vitamini karıştırdığım yağsız bepanteni sürüyorum.daha 3gündür yapıyorum mucize gibi,ayna karşısından ayrılamıyorum.özellikle yazdım,belki deneyip faydalanan olur.
sen ne yapıyorsun?

3 günde bu kadar memnun kalmanız çok güzel.. heveslendim ben de yapıcam..:KK52:

3 günde bu kadar memnun kalmanız çok güzel.. heveslendim ben de yapıcam..:KK52:

ne yazık ki bepanten krem yok piyasada.üretilmiyormuş.yerine bepantol veriyorlar,adı değişti diyorlar ama asla aynı değil,ne kıvamı ne etkisi.bepantenin yara iyuileştirme özelliği vardı,bepantol sadece nemlendirici

ne yazık ki bepanten krem yok piyasada.üretilmiyormuş.yerine bepantol veriyorlar,adı değişti diyorlar ama asla aynı değil,ne kıvamı ne etkisi.bepantenin yara iyuileştirme özelliği vardı,bepantol sadece nemlendirici

bir yanlışlık olmasın? ben daha 3 gün önce aldım hem de kocaman bir tüp. küçüklerinden de vardı.

Son düzenleme:
TCA'yı bende aldım 2 ay oldu hemen hemen.. ilk yaptığımda yüzümde çok bekletmedim korktum ve 1 dk soora yıkadım bu kez soyulma olmadı yüzüm çok gerildi kırışık gibi oldu.. 5 gün böyle durdum ve sinirlenip bi daha sürdüm ve 3-4 dk beklettim yüzüm kahverengi oldu ve deri öyle bi soyuldu ki altından pasparlak tertemiz bi cilt çıktı...

aslında ilk yaptığımda 1 dk yerine 2-3 dk beklemiş olsaydım soyulma daha çabuk ve iyi olacaktı..

beyaz komedonlar sivilce ve izleri hepsi gitti 2 aydır sürekli kullanıyorum. 4-5 kez uyguladım 2 ayda ama sonuç mükemmel!!! başka hiçbirşeye ihtiyaç kalmadı!!

Merhaba TCA kimyasal peeling i nerden aldığınızı öğrenebilirmiyim? Bende denemek istiyorum.

peki hala sivilcelenme oluyorsa tca yerine ne önerirsiniz?

X