2010 Ocak Anneleri bu topicte bulualm....

Bebeğime ...... Almayı Düşünüyorum...

• Ankete Katılan
    304
  • This poll will close: .
ıyi bayramlar güzel anneler.. bu bayram fazla gezmek yok...Herkez otursun evinde.. Kendinize dikkat edin...öptüm...

selam kızlar ben geldım.bugun cok yoruldum.bırsuru et dogradım buzluga attım.tam 2,5 saat ayakta kaldım.belım cok agrıdı.esımde bana kızdı cnm nıye oturarak yapmadın dedı.daha sonrada bayram gezmesıne gıttık.yorgunluktan oluyorum.dahada bebısın utulerı var.dogum cantamı hazırlamadım henuz.geç kaldım dımı ya...

seda istifra ediyor mmusun??

benneyaptımkiher bulantıda olmasada çoğunda ediyorum kokulara karşı falan daha duyarlı oldum sanki hamileliğin başındayım benneyaptımki

selam kızlar ben geldım.bugun cok yoruldum.bırsuru et dogradım buzluga attım.tam 2,5 saat ayakta kaldım.belım cok agrıdı.esımde bana kızdı cnm nıye oturarak yapmadın dedı.daha sonrada bayram gezmesıne gıttık.yorgunluktan oluyorum.dahada bebısın utulerı var.dogum cantamı hazırlamadım henuz.geç kaldım dımı ya...

doğum çantamı henüz bende hazırlamadım bebeğin son posta yıkma işi kaldı onuda yarın yapıcam artık doğum çantasınıda bu hafta içinde hazırlarım

benneyaptımkiher bulantıda olmasada çoğunda ediyorum kokulara karşı falan daha duyarlı oldum sanki hamileliğin başındayım benneyaptımki

doğum çantamı henüz bende hazırlamadım bebeğin son posta yıkma işi kaldı onuda yarın yapıcam artık doğum çantasınıda bu hafta içinde hazırlarım

cnm dogum cantası nasıl hazırlanır.ben yıkadım elbıselerı de bu aksam yada yarın utuleyıp yerlestırcem.neler koymak lazım.özel hastanede olcak benım dogum kısmetse.bıde 2 tane hastane cıkısı aldım ıkısınıde koyayım mı?ayrıca ayaklı pantolon aldım 3 tane ılave olarak onları da koyayımmı?arkadaslar bılenınız varsa ne olur yardımcı olun.fazla abartmadan hazırlamak ıstıyorum.hasta bezıne de ıhtıyac var mı?

geçmiş olsun canım
bende gebelik reflüsü arttı çok olduğu zaman midem bulanıyor
gaviscon içince geçiyor bulantı da reflü de
ama senin gibi hassasiyet yok
cnm dogum cantası nasıl hazırlanır.ben yıkadım elbıselerı de bu aksam yada yarın utuleyıp yerlestırcem.neler koymak lazım.özel hastanede olcak benım dogum kısmetse.bıde 2 tane hastane cıkısı aldım ıkısınıde koyayım mı?ayrıca ayaklı pantolon aldım 3 tane ılave olarak onları da koyayımmı?arkadaslar bılenınız varsa ne olur yardımcı olun.fazla abartmadan hazırlamak ıstıyorum.hasta bezıne de ıhtıyac var mı?

ben de tam bilmiyorum
ama
haftaya kontrole gideceğim o zaman oradaki görevlilere sormayı düşünüyorum
sen de sorabilirsin hastane ne veriyor ne vermiyor öğrenmeliyiz

ya yınede herseyımı hazır gıtmek ıstıyorum.olurya aksılık cıkar.cnm 15 gun sonra nst cıhazına baglayacaklar benı.o zamana kadar gec olur cok.1 2 gun ıcınde hazırlamam lazımm

açıkcası tam olarak bende bilmiyorum ne konulacağını ben 2 tane hastane çıkışı koymayı düşünüyorum onun dışındada bişeyler koyarım...
hastanede sorsana genelde özel hastaneler ne koyman gerektiğine dair liste veriyormuş..

Son düzenleme:
açıkcası tam olarak bende bilmiyorum ne konulacağını ben 2 tane hastane çıkışı koymayı düşünüyorum onun dışındada bişeyler koyarım...
hastanede sorsana genelde özel hastaneler ne koyman gerektiğine dair liste veriyormuş..

ben de tam bilmiyorum
hastaneye soracağım
sdsmt canım doğumun nerede olacak belli mi

bende hastaneye mı sorsam ya...aman ya dusun dusun cok bunaldım.yorucu bır gundu ve basım agrıdan çatlıyor...

slm kızlar nasılsınız ya bayramın ilk günü çok yorucu oluyor gidip yatıcaz şimdi...
benim son problemim son 1 haftadır yine mide bulantısı ve çıkartma ne olacak bu böyle.. bu haftalarda böyle olan varmı?

benımde cok bulanıyor arkadasım ya.neden bole oluyor acaba.bılenınız varmı

benimde midem bulanıyor ama daha hiç çıkartmadım sanırım reflüden kaynaklı bir hassasiyet var midelerimizde.

aldıysanız eğer hangi park yatak yazarsanız sevinirim

canım bende park yatak alacam ama eşim netten almama izin vermiyor adam alışık değil netten alışveriş yapmaya bende mağazadan alacam baby 2 go markalaı park yatakların pembe puantiyeli yada fıstık yeşili modelinden alacam kumaşı diğerlerine göre daha iyi geldi bana haftaya gider alırım sanırım.

ben de tam bilmiyorum
hastaneye soracağım
sdsmt canım doğumun nerede olacak belli mi

doktorumdan dolayı doğum evinde olacak aslında eşim hala anadolu hastanesinde yap diyor ama bu durumda doktorumuda değiştirmem gerek bu saatten sonrada işime gelmiyor açıkcası

kızlar burnum acaip tıkalı nefes alamıyorum koku alma duyumu da kaybettim ne yapmalıyım?moraller sıfır oldu.şu gribi atlatamadım....ne yapayım burnum için?

kızlar rüzgarr arkadaşımız çarşamba günü doğum yapmış
sevcanın topiğine yazmış

Kizlar
Nasil gidiyor bayraminiz? Bizim burdada buranin bayram hazirliklari basladi.Bunlarin 3 hafta sonu her haftasonu biseye denk geliyor kutluyorlar.Sürekli alisveris halindeler.Ayni seyleri kac yildir göre göre daraldim.Eni sonu cam agaci ve kirmizi mum.Baska bisi yok ama herkes ne alacagina karar veremiyor bi türlü.Yilbasi seyleri satilirken bebek esyasi bulmak zor oluyor bende ondan sinir oluyorum.Bu ay oldugu gibi dondurup ocak ayinda artik bakicam ne lazimsa.
Birde burda dogum yapinca anne defteri veriyorlar .Icinde her türlü bilgi oluyor bebekle anneyle ilgili.Daha önce anlamiyordum ne yazdigini.Bir örnek vericem size 40 haftayi doldurmaya bakin mutlaka.Bana Türkiye de 19 eylül de sezeryan yapacakti doktor.23 eylülde ben burda doktora gitmisim.Bebegin kilosunu yazmis.Sonra oglum 4 ekimde dogdu.Sezeryan olsaymisim nerden baksan 800gr eksik dogacakmis oglum. 15 gün erken neden almayi düsündü doktor bilmiyorum bir sorunumda yoktu burda normal dogum yaptim.15 gün demeyin acelede etmeyin nasil olsa dogacaklar tam kilolarina gelip dogsunlar.Yazik ya.

Askitom85
Bir tane hastane cikisi yeterli .Eger hastaneden cikip hemen eve gidiyorsan yeterli yani.Ikincisini nerde degistireceksin-?Ama yanimda dursun karar veremiyorum hangisini giydiriyim dersen ikisinide götür yaninda.Hatta sen tasimayacagin icin canin ne istiyosa koy cantaya götür.Eksik olacagina fazla olsun zarari yok :)))Özel hastanede bebek dogdugunda hastane kendisi kiyafet veriyor mu? Ben burda gecende hastanede yattigimda odada bir dolap vardi.Bebek kiyafeleri olan bir dolap.Dogunca ordan giydiriyorsun sonra kirlileri hastaneye birakiyorsun.Kendi hastane cikisinla götürüyorsun bebegi.Sanirim ordada öyledir.Hastabezini ne icin gerekir diye düsündün anlamadim.Oglumu dogum yaptigimda öyle bisi gerekmedi.Gene hastanenin verdigi kilotlar var delikli file gibi.Cok rahat eger kilot götürecekseniz belinizi bacaginizi daraltmicak kilotlar götürün.Ben hastaneden döndükten sonra cogu seyi kullanmayi düsünmüyorum o yüzden ya eskileri yada ucuz seyleri bol bol koyup götürecegim.

kadus
Gecmis olsun.Ben grip degilim ama soluma yatmak zorundayim ya nefes alamiyorum geceleri esim sürekli uyandiriyor horluyormusum.Bi kac kezde ben uyandim horlamama. Burun damlasi kullaniyorum ama uzun süre kullanilmadigi iicn bi kac gün kullaniyorum iyim sonra gene basliyor aynri dert.Doktora böyle seyler sorunca ilac vermiyor tuzlu su ile gargara hem burnu yika hem bogazini diyor.Oda gecici cözüm oluyor.

smhsmh
Sgol canim bakayim bi.Insallah annede bebekte iyilerdir.

oferta
:KK43:((( Valla azcik numara cek derim .Ne o kimse yardim etmiyormu sana. Kendin söyle bari birileri de bisi yapsin senin bütün gücünü bebek cekiyor simdi .Sinirlenmekte haklisin ama sinirlenme B vitamini kayboluyor bebege lazim bu aylarda.Sakin ol birak herkes kendi basinin caresine baksin.

Gecende kim yazmisti hamile is yapinca sevap kazanirmis diye.Sizinkilerin hertarafi sevap olmus yeterli :)))))

kızlar real hipermarketlerinde bebek şenliği varmış
bi çok şey baya uygun
yakınınızda varsa bakın derim :lepi:
bugün gittik ama dikkat etmemişim yarın bidaha gidicem :))

selam arkadaslar....

benim de misafirlerim vardi..sms oferta inan diyecek bisey bulamiyorum.Alllah yardimcin olsun

smhcim esime dedim gidelim diye ama gitmem diyor:)))bakalım kandirabilecekmiyim:)))
meltem yilbası oncesi indirim olmuyor mu orda??

X