2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

mehlika benimkisini de ayni beril gibi 2-3 hafta surekli kalkti bir ara.ama inatla kalktim geri ben evdeyim de.her neyse çok şukur simdi 2 ye indi.

Allah'ın ben de o günleri görebilecek miyim:Saruboceq:
inş. o günler çok yakındadır:Saruboceq:

günaydın kızlar saat 11:30 da doktora gidicez aylık rutin kontrol 5.li karmanın 2.dozu olucak bie rotavirüs 2.doz olucaz bakalım demir bey ne kadar bağırcak:)

günaydın kızlar. esmer geçmiş olsun...
geçen de sormuştum ama cevap yazan olduysa kaçırdım galiba, bi juli daha vardı topikte, ondan haberi olan var mı? nick değiştirdi de haberim mi yok..
bu arada sizin bebekleriniz hala bebek görünümünde mi yoksa biraz ifadesi değişti mi? benim kızımın değişmedi. birkaç ay önce 5.5 aylık bir bebek görmüştüm, o epey bi abla görünümündeydi. sizinkiler nasıl?
ek besin verenlerin verme düzeni nasıl? mamalar ile arasını ne kadar tutuyorsunuz.

sağol canım

canım ayseda oldu onun nicki. geliyor buraya sürekli.
valla ifadeyi bilmem ama bakışları çok değişiyor benimkinin. manalı manalı bakmaya başladı.

ben sabah uyanınca devam sütü veriyorum. saat 10:00 gibi kahvaltı edecek artık.
1-2 saat sonra gene devam sütü. öğleden sonra meyve. sonra gene devam sütü. akşam üstü çorba gene devam sütü.
akşam yatarken de devam sütü+içinde 2 bebe bisküvisi karıştıryorum tok tutsun diye.
ilk defa dün akşam yaptım bunu da.

Allah'ın ben de o günleri görebilecek miyim:Saruboceq:
inş. o günler çok yakındadır:Saruboceq:
ins canim, benimki de gece 2 defa kalkiyor bazen 1 defa kalkiyor
günaydın kızlar saat 11:30 da doktora gidicez aylık rutin kontrol 5.li karmanın 2.dozu olucak bie rotavirüs 2.doz olucaz bakalım demir bey ne kadar bağırcak:)

hadi hayirli olsun bizde yarin gidicez asiya

günaydın kızlar. esmer geçmiş olsun...
geçen de sormuştum ama cevap yazan olduysa kaçırdım galiba, bi juli daha vardı topikte, ondan haberi olan var mı? nick değiştirdi de haberim mi yok..
bu arada sizin bebekleriniz hala bebek görünümünde mi yoksa biraz ifadesi değişti mi? benim kızımın değişmedi. birkaç ay önce 5.5 aylık bir bebek görmüştüm, o epey bi abla görünümündeydi. sizinkiler nasıl?
ek besin verenlerin verme düzeni nasıl? mamalar ile arasını ne kadar tutuyorsunuz.

günaydin,
benimki brrr brrr diye seler cikakrip türkürük yapiyor agzinda dilide disari firliyo öyle yaparken iyice yaramaz erkek cocuklar olurya onlar gibi görünüyor
ek besin vermiyorum ben dün yogurt verdim biraz uyurken cok sikinti cekti
benimki mama emiyor sadece 800 gr mama tam 7 günde bitiyor

yok ben üstüne çıkmam. çünkü diken üstünde uyuyorum, kımıldamıyorum bile o yanımdayken.
zaten çok hafiftir benim uykum ayaz kıpırdasa hissederim.
ama kocanın yanına koysam sabah pestilini alırım bebenin valla.

ama alt kademeye 1 yaşında falan geçer zaten. zannetmiyorum üşümez ya.
bende park yatakta yatırıyorum
[/QUOTE]

oo biz kocayla bebeğin pestilini çıkarırız ondan hiç yanımda yatırmadım nolur nolmaz annem doğduğundan beri hep tembihliyor bizi telde bile sakın sakın yatırmayın yatağınıza diye okadar güvenio bize işte

çeyçe bende de ayni park yataktan var ama ben iyikide boyle aldim diye seviniyoum.

haklisin 2 kademe olması kotu ama alta getigimde eger or gelirse kullanmadigim bir yorgani kkoyarim orta seviyeye gelmesi için.ayria usume de hiç merak etme.için yine de rahat etmese o yanlara koruyuu koyarsin beşiklere konanlardan

ben memnunum park yatağımızdanda o altı çok alçakya ondan korkuyorum ben keremi bile oraya yatırırken elimden düşürürüm diye korkuyorum 1,65 boy var zaten bende çocukla beraber cumburlup içine düşüveririz alim allalaelaelaelaelae bak yorgan mantıklı sağol canım ben de öyle yapayım bari ozaman nebileyim üşüyecekmiş gibi geliyor.

sağol canım

valla ifadeyi bilmem ama bakışları çok değişiyor benimkinin. manalı manalı bakmaya başladı.

1-2 saat sonra gene devam sütü. öğleden sonra meyve. sonra gene devam sütü. akşam üstü çorba gene devam sütü.
akşam yatarken de devam sütü+içinde 2 bebe bisküvisi karıştıryorum tok tutsun diye.

kız esmer kahvaltıda ne verion sen

ceyce esmere sormuşun ama ben de yazayım
kahvaltıda, ıhlamurun, anne sütünün ya da mamanın içine
2 tane hipp bisküvi
2 tatlı kaşığı pekmez
yarım kibrit kutusu kadar geceden suda bekletilmi peynir

selam kızlar
esmer çok geçmiş olsun ayazda olan şeylerin hepsi demirdede var bi tek ateşi çıkmadı diş yerleride bembeyaz bizde çıkartacağız galiba yakında diş

kız esmer kahvaltıda ne verion sen

anca geldim.
dün başladık kahvaltıya.

devam maması ( ya da ıhlamur)un içine labne peynir, pekmez, bebek ekmeği.
biraz zaman geçnce de portakal suyu ekleyecem.

selam kızlar
esmer çok geçmiş olsun ayazda olan şeylerin hepsi demirdede var bi tek ateşi çıkmadı diş yerleride bembeyaz bizde çıkartacağız galiba yakında diş

sağol canım
iki de birde arama diyecek diye arayamıyorum annemi de.
1 saat önce aradım uyuyordu. ateşi çıkmamış ama çok keyifsiz ve halsizmiş.

cnm sütüm yetmiyor diye düşünüyorum ama bir yandan da sütüm yetmiyor olsa kilo alımı az olmaz mıydı?maşaallah normalin de üstünde,
aslında annem de demişti yatmadan önce bir kere mama ver diye ama ben de ilk 6 ay sadece anne sütü alsın istiyorum...
ne yapazağum bilemedimkafamçokkarıştı

cnm bizimki park yatak değil,onun için pek bilgim yok ama,
içine yükseltmek için yatak koyabilirsin kanımcafisfisfis

değim gb gecede süt emmeye kalkıyor gündüzde anne sütü günde 1 kez mama vermeyi dene değdim gb bu aydan sonra zaten ek gıdaya geçeceksein maşllh yine iyi emdi bunada şükür .kilosuda çok iyi günde 1 kez mama ver bence sende o arada dinlenmiş olursun canım yinede sen bilirsn bu akşam bi dene istersen

yaa hipp'in bebe bisküvisi pahalıymış yaa.
cicibebenin gözünü sevem. gidip cicibebe aldım valla. arada bayağı fark vardı.
bi de alman markası vardı 9,50 tl, azıcık hemde.
yuh dedim.

hee bir de dün migrostan termos aldım 9,90 tl.
çocuk termosu güzel desenli falan üstü

Son düzenleme:
sağol canım

anam desene buğlem aç kalıyor ben devam sütü ve anne sütünden başka biiş vermyom yazık çocuğa

anam desene buğlem aç kalıyor ben devam sütü ve anne sütünden başka biiş vermyom yazık çocuğa

aslında ek gıdalardan sonra devam sütü içmemesi lazım.
onlar öğün olmalı ama bizimki onlara başlangıç muamelesi yapıyor.
yedikten 15 dk sonra hani benim sütüm bununla doyulur mu hiç diyor.
yoksa 3 ana 3 ara öğün olmalı.
ama bizimki ara-ana karışık bir sürü öğün yapıyor.

verme zaten.
anne sütü alıyor ne gerek var. sadece tattırmak için ver vereceksen bence.
zaten devam sütünü de az alıyor buğlem.

siz böyle anlattıkça ben bişey yedrmıyoum die üzülyorum vallaha meyve 2 kere verdim 1 kere eşim kahvaltı vermiş muzlu büskivi herobebyin o sedece çorbaya bile başlamadık ki .günde en fazla mama 6 ölçek içiyor

aslında ek gıdalardan sonra devam sütü içmemesi lazım.
onlar öğün olmalı ama bizimki onlara başlangıç muamelesi yapıyor.
yedikten 15 dk sonra hani benim sütüm bununla doyulur mu hiç diyor.
yoksa 3 ana 3 ara öğün olmalı.
ama bizimki ara-ana karışık bir sürü öğün yapıyor.

devam sütüne alışkın ya o yüzden damağı kızmak diye bi tabir varya öyle oluyor ayaz bey yesin boşver güzel gözlüm

geldim ben. internet kopmuştu şirkette esmerim geçmiş olsunnn (gerçi konuştuk ama gene de yazayım)

esmer hipp in bebe büsküvisinde şeker yok diyorlar bide ona baksaydın. cici bebede şeker varmı?

günaydın kızlar nasılsınız....
esmer geçmiş olsun cnm...bence de diş belirtisi bunların hepsi...
ya ben eceye daha kahvaltıya başlamadım...
nasıl yapacağıma karar veremedim...
valla bende cicibebe aldım muzlusunu...arada sütüne karıştırıp veriyorum...tadı da çok güzel..

siz böyle anlattıkça ben bişey yedrmıyoum die üzülyorum vallaha meyve 2 kere verdim 1 kere eşim kahvaltı vermiş muzlu büskivi herobebyin o sedece çorbaya bile başlamadık ki .günde en fazla mama 6 ölçek içiyor

yok yaa olur mu seninki lıkır lıkır seni emiyor.
6.ayı bekle o zaman tam geçersin, şimdilik verdiğin kadarı yeter bence.

geldim ben. internet kopmuştu şirkette esmerim geçmiş olsunnn (gerçi konuştuk ama gene de yazayım)

sağol canımcım

esmer hipp in bebe büsküvisinde şeker yok diyorlar bide ona baksaydın. cici bebede şeker varmı?

bilmiyorum ki şeker var mı cicibebede.
zaten doktor bana bebe bisküvisinden bahsetmedi, onu ben kafama göre kullanıyorum.
gece mamasına 2 tane atmak için aldım, kahvaltısına bebe ekmeği koyacam.
hipp cicibebeden daha pahalı yaa.
cicibebe de yılların ürünü, ne bileyim güvendim onu aldım ben.

X