2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

gunaydinnn

esmer gemiş olsun noldu bidiigimia ya...insallah biseyi kalmamıstır.
dun sixin ordaydik side gelin bir kahve ielim diye aramiştim.

sağol canım.

hadi yaa. ben de migrostaydım telefonu yanıma almayı unutmuşum.
eve gelince gördüm aradığını.
tühh
bizde dışardaydık.
ayy keşke görüşseydik yaa

günaydın arkadaşlar...

günaydın kızlar
çok gerginim başım çatlıyo
sanki eskiye döndük 2 saatte bir emmek için ağlıyo
bizimkinin burnunu serum fizyolojikle açık tutumaya çalışıyoruz sabaha karşı tıkandı serum fizyolojik damlatınca kızdı ağladı bide burnunu aspiratör yapayım dedim nerden dediysem sen ağla ful uyan saat 5 e 10 var gözler cin gibi
eşim salla salla uyumuyo meme bi alıyo bi gülüyo
zaten hastayım başım ağrıyo
zorla 6 buçuğa doğru uyuttuk 7 yi çeyrek geçe geri uyandı boshayallersmile

hastalıklardan nefret ediyorum:umursamaz:
cnm bizimki de öyle,ilk yatışta 3 sonra 2 sonra 1 saatte bir kalkıyor,her gece en ez 3 kere kalkıyor,
önceden sürekli saatte bir kalkardı neyseki bu biraz düzene girmiş hali,
acaba benim kızımmı obur yoksa sütümmü yetmiyor:uhm:
bir de 3 gündür gecenin bir yarısı uyanıyor 1 saatten erken uyumuyor,
neyseki bu hafta geceleri eşim evde 2 gündür ona devrediyorum ,kızı alıp oturma odasına gidiyor o ilgileniyor,
bu gece 4 te uyandı 5,5 ta uyumuş tekrar,6,5 ta da geri uyanmış..
sana da geçmiş olsun cnm,
ben de uyuyunca burnunu açmıyorum hiç uykusu çok hafif...

günaydınnn
gözlerim kapanıyor, uykum var mirmirmirmir
dün gece hiç mıkırdamadı, tamam dedim rahat uyku var herhalde bize.
sonra 02:00'de acıktım dedi, aldım kucağıma alev gibi. :1shok:
baktım 38,9 ateş. çıkardım pijamalarını, yedirdim mamasını hala düşmedi.
fitil verdim 20 dk sonra falan 37,7'ye düştü.
keyfi yerindeydi, vücudunda döküntü de yoktu ama ateşi çok yükseldi, anlamadım nerden çıktı. :1no2:
sabah da ben çıkarken uyuyordu hala. bakalım gün içinde çıkacak mı gene.

büyümez olur mu, büyüyecek tabiki.
benimki büyüdüyse hepsi büyür valla kaydirigubbakcemile3
ek gıdalara geçince kilo alımı düzene girer.

bize 500 gr 3,5-4 gün gidiyor.
geçmiş olsun cnm,niye ateşlendi ki acaba,
diş çıkarıyorsa ondan olmasın..
dişte ateş yapar diye duymuştum...

yok canım yaa. bütün gün ben olsam belki cam açtım diyebilirim ama annem dikkat eder öyle şeylere, açmaz hiç.
akşam eve gittiğimde markete çıktık ama hırkasını falan giymişti, zaten hava da esintili değildi pek.

ne biliyim, çocuk bu elbet çıkar ateşi dedim bende.
anasına çekmiş. benimde ateşim çıkınca en az 40 derece olur ve beni rahatsz etmez.
bu da öyle herhalde, bünyesi kaldırıyor ateşi.
çünkü 38,9'da hala kıkırdama, yuvarlanma derdindeydi.
maşaallah cnm,
bizimki aşıdan sonra 37,1 ateşle ağlayıp duruyordu,
nazlı kelebeğim...

esmercim sen çok acılar yaşadığın için ateşlenmesi bile onların yanında az kalıyordur senin için.yaşadıkların seni olgunlaştırdı kızım vicdansızlık değil büyüyecek tabi ayazcık çocuk bunlar ateşleride çıkacak hastalanacaklarda öyle öyle büyüyecekler

maşaallah cnm,
nazlı kelebeğim...

belki diş olabilir canım evet.
bizimkinin de aşıdan sonra 38,6 olmuştu ama önemsememiştim aşı ateşi olduğu için. 39,0'a kadar bekletecektim ama daha da yükselmemişti bende ilaç, fitil falan vermemiştim hiç.

günaydın kızlar
çok gerginim başım çatlıyo
sanki eskiye döndük 2 saatte bir emmek için ağlıyo
bizimkinin burnunu serum fizyolojikle açık tutumaya çalışıyoruz sabaha karşı tıkandı serum fizyolojik damlatınca kızdı ağladı bide burnunu aspiratör yapayım dedim nerden dediysem sen ağla ful uyan saat 5 e 10 var gözler cin gibi
eşim salla salla uyumuyo meme bi alıyo bi gülüyo
zaten hastayım başım ağrıyo
zorla 6 buçuğa doğru uyuttuk 7 yi çeyrek geçe geri uyandı boshayallersmile

hastalıklardan nefret ediyorum:umursamaz:

uykuluyken ben de çok çekiniyorum burnuna bisey damlatmaya.korkmasın benim urkek oglum diye...10 damla damlatabilirsin dedi benim doktor dolayişi ile aspire etmiyorum.aten onermemişti aspriatorleri
çok gemiş olsun anim

esmercim sen çok acılar yaşadığın için ateşlenmesi bile onların yanında az kalıyordur senin için.yaşadıkların seni olgunlaştırdı kızım vicdansızlık değil büyüyecek tabi ayazcık çocuk bunlar ateşleride çıkacak hastalanacaklarda öyle öyle büyüyecekler

herhalde ondan canım ya, hiç endişelenmedim desem yeridir.
keyfi de yerinde olduğu için sanırım.
sadece ya fitil etki etmezde 39,0'a dayanırsa ne yaparım diye düşündüm bi an; o zaman da duşa sokarım diyordum ki neyse düştü yavaş yavaş.

koceyi yolladım tabi gene salona ayazı yanıma alacam diye.
adam da diyo iyi alıştın sen gece yarısı beni sepetlemeye, bahane oldu diyor kaydirigubbakcemile3

belki diş olabilir canım evet.
bizimkinin de aşıdan sonra 38,6 olmuştu ama önemsememiştim aşı ateşi olduğu için. 39,0'a kadar bekletecektim ama daha da yükselmemişti bende ilaç, fitil falan vermemiştim hiç.

ben ateşlenmeden aşı olduktan sonra 6 saat arayla verdim,
ertesi gün vermeyince 37,1'e yükseldi,tekrar verdim,
acele ettim sanırsam,ama hemşire yanlış yönlendirdi ateş yapar 6 saat arayla ağrı kesici verin dedi,
neyse ya ateşlenseydi ben panik yapardım eşim de gece yoktu evde tek başıma korkardım falan vermem iyi olmuştur bir bakıma...

herhalde ondan canım ya, hiç endişelenmedim desem yeridir.
keyfi de yerinde olduğu için sanırım.
sadece ya fitil etki etmezde 39,0'a dayanırsa ne yaparım diye düşündüm bi an; o zaman da duşa sokarım diyordum ki neyse düştü yavaş yavaş.

koceyi yolladım tabi gene salona ayazı yanıma alacam diye.
adam da diyo iyi alıştın sen gece yarısı beni sepetlemeye, bahane oldu diyor kaydirigubbakcemile3

biz de berille yayıldık koca yatağa;eşim geç geldi;
dolayısı ile ona yatakta yer kalmadı garibim kanepede yattı,
gece beril uyanıp uyumayıca da götürdüm babasının yanına attım
geldim koca yatakta tek başıma yattımkaydirigubbakcemile2

Son düzenleyen: Moderatör:
günaydın arkadaşlar...

cnm bizimki de öyle,ilk yatışta 3 sonra 2 sonra 1 saatte bir kalkıyor,her gece en ez 3 kere kalkıyor,
önceden sürekli saatte bir kalkardı neyseki bu biraz düzene girmiş hali,
acaba benim kızımmı obur yoksa sütümmü yetmiyor:uhm:
bir de 3 gündür gecenin bir yarısı uyanıyor 1 saatten erken uyumuyor,
neyseki bu hafta geceleri eşim evde 2 gündür ona devrediyorum ,kızı alıp oturma odasına gidiyor o ilgileniyor,
bu gece 4 te uyandı 5,5 ta uyumuş tekrar,6,5 ta da geri uyanmış..
sana da geçmiş olsun cnm,
ben de uyuyunca burnunu açmıyorum hiç uykusu çok hafif...

maşaallah cnm,
nazlı kelebeğim...

mehlika canım akşamları 1 defaya nahsus yatmadan önce mama ver gece sende rahat edersin açıktığı için uyanıyor bence .zaten 6 .aya giriyosun verebilrsin ilk 6 ay sadece anne sütü diyosun ya sürekli benimkide günde 2 kez mama yiyor oda toplam 6 ölçek ben işteyken sadece ama kilosu herşeyi yerinde maşallh günde 1 kere 3 ölçek verebilrisn

siz kocişleri başınızdan atmak için bebişlerinizi kullanıyorsunuz anladım ben iyi takdik bende uygulasam olur aslında ben keremi hep beşiğinde yatırdım şimdide oyun parkında yatırıyorum hiç yanımda yatırmadım bendemi bir tuhaflık varya korkuyorum üzerine fln çıkarım yatarken diye zaten bu ay başı odasına geçiriyorum artık tek başına yatmayı öğrenmesi lazım.olmadı onun odasındaki çekyata geçerim bende alışıncaya kadar.

ya bişey soracam size kızlar chicconun park yatağını almıştım ben şimdi üst kademede yatıyor bu park yataklarını alt kademeye alınca çoook alçak oluyor yaa neyapacam bilemedim kuzum üşür kışın onda gibi geliyor keşke beşik alsaydım yaa kiracıyım ya yer kaplamasın diye park yatağı aldım ama iki tane beşiği var akılsız kafam benim.neyapabilirim sizce bu park yataklarını biraz yükselltmek için

Günaydin kizlar
sabahki ucagi kacirdim kalkamadim kaydirigubbakcemile3 aksam ucucam bende
biz de dün gece yusufu yan odaya yatirdik garibim farketmemdi bile odanin degistigini biz de yusufun odasini degistiricez artik bebekle ayni odada yatmak hic rahat olmuyor. dün gece filim seyredelim dedik koltuklarin üstünde iki büklüm hiiiicc keyifli olmuyor sonra attik yusufu yan odaya uzandik yataga ohhhh rahat rahat Lost`u seyrettik zaten o dizi de bitti artik, artik hala bitmezse senaristlere oklavayla girisirim ...:eek:klava:

ya bişey soracam size kızlar chicconun park yatağını almıştım ben şimdi üst kademede yatıyor bu park yataklarını alt kademeye alınca çoook alçak oluyor yaa neyapacam bilemedim kuzum üşür kışın onda gibi geliyor keşke beşik alsaydım yaa kiracıyım ya yer kaplamasın diye park yatağı aldım ama iki tane beşiği var akılsız kafam benim.neyapabilirim sizce bu park yataklarını biraz yükselltmek için

canim besigin altina yere battaniyeler ser

günaydın
gecmiş olsun esmercma.s.

sağol canım

biz de berille yayıldık koca yatağa;eşim geç geldi;
dolayısı ile ona yatakta yer kalmadı garibim kanepede yattı,
gece beril uyanıp uyanmayıca da götürdüm babasının yanına attım
geldim koca yatakta tek başıma yattımkaydirigubbakcemile2

sen de toptan sepetlemişin herkesi kaydirigubbakcemile3

siz kocişleri başınızdan atmak için bebişlerinizi kullanıyorsunuz anladım ben iyi takdik bende uygulasam olur aslında ben keremi hep beşiğinde yatırdım şimdide oyun parkında yatırıyorum hiç yanımda yatırmadım bendemi bir tuhaflık varya korkuyorum üzerine fln çıkarım yatarken diye zaten bu ay başı odasına geçiriyorum artık tek başına yatmayı öğrenmesi lazım.olmadı onun odasındaki çekyata geçerim bende alışıncaya kadar.

yok ben üstüne çıkmam. çünkü diken üstünde uyuyorum, kımıldamıyorum bile o yanımdayken.
zaten çok hafiftir benim uykum ayaz kıpırdasa hissederim.
ama kocanın yanına koysam sabah pestilini alırım bebenin valla.

ama alt kademeye 1 yaşında falan geçer zaten. zannetmiyorum üşümez ya.
bende park yatakta yatırıyorum

mehlika canım akşamları 1 defaya nahsus yatmadan önce mama ver gece sende rahat edersin açıktığı için uyanıyor bence .zaten 6 .aya giriyosun verebilrsin ilk 6 ay sadece anne sütü diyosun ya sürekli benimkide günde 2 kez mama yiyor oda toplam 6 ölçek ben işteyken sadece ama kilosu herşeyi yerinde maşallh günde 1 kere 3 ölçek verebilrisn
cnm sütüm yetmiyor diye düşünüyorum ama bir yandan da sütüm yetmiyor olsa kilo alımı az olmaz mıydı?maşaallah normalin de üstünde,
aslında annem de demişti yatmadan önce bir kere mama ver diye ama ben de ilk 6 ay sadece anne sütü alsın istiyorum...
ne yapazağum bilemedimkafamçokkarıştı

cnm bizimki park yatak değil,onun için pek bilgim yok ama,
içine yükseltmek için yatak koyabilirsin kanımcafisfisfis

çeyçe bende de ayni park yataktan var ama ben iyikide boyle aldim diye seviniyoum.

haklisin 2 kademe olması kotu ama alta getigimde eger or gelirse kullanmadigim bir yorgani kkoyarim orta seviyeye gelmesi için.ayria usume de hiç merak etme.için yine de rahat etmese o yanlara koruyuu koyarsin beşiklere konanlardan

ha bir de mama verirsem benim tombalak iyice dombili olursa,
zati kanguruda taşıyorum,anamı ağlatır...

mehlika benimkisini de ayni beril gibi 2-3 hafta surekli kalkti bir ara.ama inatla kalktim geri ben evdeyim de.her neyse çok şukur simdi 2 ye indi.

günaydın kızlar. esmer geçmiş olsun...
geçen de sormuştum ama cevap yazan olduysa kaçırdım galiba, bi juli daha vardı topikte, ondan haberi olan var mı? nick değiştirdi de haberim mi yok..
bu arada sizin bebekleriniz hala bebek görünümünde mi yoksa biraz ifadesi değişti mi? benim kızımın değişmedi. birkaç ay önce 5.5 aylık bir bebek görmüştüm, o epey bi abla görünümündeydi. sizinkiler nasıl?
ek besin verenlerin verme düzeni nasıl? mamalar ile arasını ne kadar tutuyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X