2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

biz geldiiiikkkk
kaka yapamıyo bu kız bn yaptırıncada yapamıyo napıcaz biz ya hangi dr a gitsek ilk 3 ay normal diyo çıldırcam eskiden sadece sabahları ıkınırdı şimdi bütün gün
ya mama kaç cc içiriyorsuunuz siz
bizimki sütü 70-80-90 içiyo hep az değilmi
Allah yardımcınız olsun ya ben uyuyup geldiğim halde sersem gibiyim siz hiç uyumadan inş biran önce bi düzen otrur güzelce

biz geldiiiikkkk
kaka yapamıyo bu kız bn yaptırıncada yapamıyo napıcaz biz ya hangi dr a gitsek ilk 3 ay normal diyo çıldırcam eskiden sadece sabahları ıkınırdı şimdi bütün gün
ya mama kaç cc içiriyorsuunuz siz
bizimki sütü 70-80-90 içiyo hep az değilmi
Allah yardımcınız olsun ya ben uyuyup geldiğim halde sersem gibiyim siz hiç uyumadan inş biran önce bi düzen otrur güzelce

günaydınnn
gece sattım benimkini gene babasına canını okumuş sabaha kadar.
ben uyudum valla, ruhum bile duymadı onları.

benimki de o civarlarda içiyo canım. dün bi kere 90 içip doymadım dedi 30 daha verdim.
ben genelde 60 ile başlıyorum daha isterse 30-30 yapıyorum

bizim babamızda yok irana gitti cuma döncek sabahları uyanı ca o alıyo du ben buarada uyanmıyodum ama neyseki az kaldı gelince zaten özlemiş olurlar birbirlerini
ellerine süt napıylarsa yapsınlar
çok şükür sütünü içip uyuan bi kızım var
eğer gerekipte pompayı almasak normal doğum yapsam ğom payı napıcam derdim ama şartmış bi eve annenin sağlığı açısından saıp veriyorum en azından birileri bakıyo grçi onun babadan başkası olmasınıda sevmiyorum vermiyorum

eğer hep 70 içerse fazlasını içmiyo 60 falan verirsem bir dahakin yarım sa erken uyanıp 80-90 içiyo
ii neyse sevindim bana az gelmeye başlamıştı

bizim babamızda yok irana gitti cuma döncek sabahları uyanı ca o alıyo du ben buarada uyanmıyodum ama neyseki az kaldı gelince zaten özlemiş olurlar birbirlerini
ellerine süt napıylarsa yapsınlar
çok şükür sütünü içip uyuan bi kızım var
eğer gerekipte pompayı almasak normal doğum yapsam ğom payı napıcam derdim ama şartmış bi eve annenin sağlığı açısından saıp veriyorum en azından birileri bakıyo grçi onun babadan başkası olmasınıda sevmiyorum vermiyorum

eğer hep 70 içerse fazlasını içmiyo 60 falan verirsem bir dahakin yarım sa erken uyanıp 80-90 içiyo
ii neyse sevindim bana az gelmeye başlamıştı

Allah kavuştursun sizi de.
evet pompa hayat kurtarıcı birşey bencede.
anneyi biraz olsun özgürleştiren birşey. çok bunalıp dışarı atsan kendini bebe evde aç kaldı diye düşünmez sağar bırakırsın.

içtiği miktar gayet normal. mesela benimki de 120 içti dedim ya rekor kırdı. onu içip 4,5 saat uyudu, uyanınca da 45 falan içti.
dengeliyor yani.

günaydın

hiç özlemedim culi sesini duymaya tahammülüm yok konuşmuyorum telde zaten
kızıyordur aramıyom diye ama napim

kızlar sut arttırıcı bebegi rahatlatici cay tarifi doktorum programindan

1yemek kaşığı rezene
1yemek kaşığı ısırgan otu--tutam
1yemek kaşığı ıhlamur--tutam
1 tatlı kasıgı tane kimyon
1 tatli kasıgı anason

1 su bardagi su ile demlenecek

tarif boyleydi ama dr koyarken 1 tam yemek kasıgı y da 1 tam tatli kasigi koymadi

10-15 dk demlenecek gunde 3-4 fincan yemekelrden sonra icilebilir

Son düzenleme:
kizlar sanirim benim oglusum kolik okuduklarimdan bu teshide vardim aglama krizine giriyor suusmuyor o sirada meme istemiyor az once okuduklarimdna yola cikarak elektrik supurgesini actim aglama kriizindeydi sakinlesti metsil damla da verdim simdi biraz sakin ama dalamiyor uykuya agrisi var ne yapacagim ben ya var mi boyle sorunlar yasayanlar kizlar

Jasmin, benim bebeğimde de kolik var. bizim ufaklığı saç kurutma makinesinin sesi yatıştırıyor.Kolik diye bir cd var,kolik bebekler için hazırlanmış, şu sıra onu dinletiyorum sanki biraz iyi geliyor.4 ve 8. haftalarda yüksek olurmuş ve 3-4. aydan sonra sonlanırmış. birkaç ilaç var,vücuttan emilmiyormuş,o yüzden pek zararlı olduğunu düşünmüyorum (mylicon ve nurse harvey) belli bir dozu var kullanmak için.tamamen kesmiyor ama işe yarıyor.doktorunuza bi danışın istersen.

günaydın kızlar
dün gezmekten buraya uğrayamadım
geçmişe gideyim neler konuşmuşsunuz bakayım

öğleden sonra misafir gelecek kek yapayım dedim
beceremedim
içi çiğ kalmış patlamış balon gibi söndü fırının kapağını açınca
oysaki 35 dk sonra açtım
tekrar mı yapsam acaba

beceremedim
oysaki 35 dk sonra açtım
tekrar mı yapsam acaba

kolay gelsin canım geçen bende kek yapayım dedim malum gebelik şekeri yüzünden hasret kalmıştım bir kabardı bir taştı bütün fırın olduğu gibi kek oldu faciyaydı.kaç saat fırından yanmış kek hamuru temizledim.

sende en iyisi tekrar yap kekini misafirler için olmasa boşver derdim.

beceremedim
oysaki 35 dk sonra açtım
tekrar mı yapsam acaba

allaa allaaa ben hep kapağını açıp bakarım fırına bişiy olmadı şimdiye kadar.
içi çiğse tekrar yap bence canım

acaba fırınında ızgara özelliği varsa; yanlışlıkla ızgara kısmında çalışmış olmasın CADIARZU

ne güzel uyuyordum kaynım aradı eski modemimizi istedi
acele edip arattırdı giyindim bekliyorum gelmedi yarı mm saattir ne güel uyurdum ben ya öffff

olm bu saat oldu hala sessiz buralar.
hadi işe başlayın hepiniz sıkılıyorum burda sabahlarııı :roflol:

ne güzel uyuyordum kaynım aradı eski modemimizi istedi
acele edip arattırdı giyindim bekliyorum gelmedi yarı mm saattir ne güel uyurdum ben ya öffff

amaan daha 2 saat önce burdaydın sen.

oo millet uyuyo geliyo ben bekçi gibin nöbet tutuyom burda.
uyanın hepiniz kıskanıyom işte :dilcikar:
kaynını ben arattım zaten uyandırsın diye seni :1rolleyes:

gunaydinnnnn
ama ben daha kendime gelemeeidm.uyusam mi bisey mi icsem bilemedim.onceden sabahlari cok enerji dolu olurdum:))

sced sana kolay gelsin bir misafirin varmiş.benim de dun vardi.bir kez de hafta sonu alirim tamam.

esra maşallah demir'e kocaman adam olmuş

esracım maşallah oğluusna :nazar: tosuncuk olmuş

bizimde yarın kontolü var hemde asılar olcak
2. ay asılarını yaptıranlar cok ates oldumu
birde kaç gün banyo edilmiyo

biz de 38,3 e kadar çıktı esmer 38,5'ın üstüne çıkarsa ateş düşürücü ver demişti
onu dinledim ilaçsız atlattık
biraz huzursuzluk yaptı amabeklediğim kadar fazla olmadı
sağlık ocağında üç aşı birden yapıldığı için bizim dr rotayı önümüzdeki ay yapalım dedi

bide bişey soraağım siz 3 numara beze ne zaman geçtiniz geçen gün 2 numara bitti evde 3 vardı onu bağladım kakasını dışarı çıkardı tekrar 66 lı 2 numara aldık ama oda bacaklarında iz yapıyo ne yapayım ben şimdi

biz cuma günü 4350 gr geldik
ben evdedi 2 numara bitince 3 numaraya geçeceğim
bacaklarında iz yapıyor artık 2 numara

illa hepsi aaynı günmü oluyo
cok değilmi 3 ası mafoldumben

malesef aynı gün canım
bu arada 3 gün yıkamayın demişlerdi bize

ohh ohh maşallah tosun paşaya:lepi:

karşı..evet bende pendikteyimzemuszemus

canım benim dr sıcak havlu ve fön makinasını önerdi..30 cm uzaklıktan karnına tut çok iyi geliyo

ayy çok imrendim şimdi..ben bi iki gün plates yaptım sonrada güç bulamadım kendimde.

yeşil çayda kahve gibi zararlı canım..bir fincandan fazla içildimi bebişte huzursuzluk yaparmış

ben de zayıflatıyo diye almıştım
sabahları bir fincan içeyim hiç yoktan iyidir
mate çayı da zararlıdır değil mi onda da kafein varmış

askitom benim doktorum 1 ayda 800 gr almai normal demisti ortalama olarak sen niye uzuluyosun ki normal kilo almis oglusun ben de merak ediyorum kac gr aldi diye sali bizim de doktor kontrolumuz o gun isitme testi kalca ultrasonu asisi falan da var sizler yaptirdiniz mi kalca ultrasonu isitme testi kilzar nasil oluyor oglusum cok yorulacak o gun

bizim dr işitme testini de kalça usg yi de gereksiz gördü
ama işitme testini yine de yaptırdık
bizimki uyuyordu 2 dk da bitti
kulaklık takıp sinyal veriyorlar
bebeği yoran bişey değil

çok guzelmıs canım
yapmadıgım yemedıgım sey kalmadı
yarın dra gıtcez ıyıce sorcam
bıde sut pompası alıcam yarın
rzene cayı da alıcam
çorekotu da alıcam
hayırlısı
bıde oyle denıyecegım
süt pompası ne almaya karar verdin?
ben lansinoh un manuelini kullanıyorum memnunum
süt için kuru incir ve hurmayı deneyebilirsin
ben bunları sütle birlikte yiyorum
bana faydası oluyor

kizlar sanirim benim oglusum kolik okuduklarimdan bu teshide vardim aglama krizine giriyor suusmuyor o sirada meme istemiyor az once okuduklarimdna yola cikarak elektrik supurgesini actim aglama kriizindeydi sakinlesti metsil damla da verdim simdi biraz sakin ama dalamiyor uykuya agrisi var ne yapacagim ben ya var mi boyle sorunlar yasayanlar kizlar

ayyy canım aynı biz
akşam saatlerce ağladı
saç kurutma makinesini açtım sustu
öyle sakinleşip uyudu

bızımkı gece gunduz toplasan 4 saat uyyuyor
24 saat ben bakıyorum
uyuduygu zamanda yemek bulasık
gunde en fzla 1 saat uyuyorum
çok yorgun ve perişanım
boyle sutum tabıkı de olmazz

canım ikiniz de çok az uyuyorsunuz
ömer uyuduğunda işi bırak sen de uyu
eşin gelince o yapsın
1 saat uykuyla süt olmaz tabi

Allah kavuştursun sizi de.
evet pompa hayat kurtarıcı birşey bencede.
anneyi biraz olsun özgürleştiren birşey. çok bunalıp dışarı atsan kendini bebe evde aç kaldı diye düşünmez sağar bırakırsın.

içtiği miktar gayet normal. mesela benimki de 120 içti dedim ya rekor kırdı. onu içip 4,5 saat uyudu, uyanınca da 45 falan içti.
dengeliyor yani.

benim pompalanan sütü içmiyo
illa ki emecek

allaa allaaa ben hep kapağını açıp bakarım fırına bişiy olmadı şimdiye kadar.
içi çiğse tekrar yap bence canım

acaba fırınında ızgara özelliği varsa; yanlışlıkla ızgara kısmında çalışmış olmasın CADIARZU

yok canım ya normal fırın açıktı
uzun zamandır yapmadığım bir kekti bu
kıvamını tutturamadım belki de
klasik kek yapacağım tabi ece hanım uyursa

X