2010 Temmuz Anneleri : )

saol canım çocuğumun altı pişik kafası yara yüzü vücudu kırmızı pütür pütür öksürüyo burnu sürekli sümükleniyo yani biraz önce yarım saat dua ettim valla çocuğum iyileşsin die Allah beterinden saklasın ama kendimi çok kötü hissediyorum haftaya işe başlıcam işe başlamadan şu çocuğumu iyilrştirseydim o kadar da para harcıyoruz doktorların en pahalısına götürüyoruz ne derlerse yapıyoruz nie böle oluyo anlamıyorum ki yaa.ama herşeye rağmen çığlık çığlığa gülücükler atıyo aslan oğlum benim.o iyileşmezse ben hastalanıcam bu gidişle.:KK50:

sanki benim oğlumu anlatıyosun canım o kadar hasta oldu
öksürürken tıkanıyodu söylemesi ayıp balgam geliyodu boğazına
çıkarmayı da bilmediği için daha beter doluyodu ama maşallah yine de gülüyodu
canım bak nazar da değiyo olabilir oğlunu bol bol oku
güleryüzlü bebişse herkes diyo ki ay bu çok güleryüzlü ne sakin bebek falan
iyi niyetle de dense çocuk birden değişiyo hep nazar
Önce sen iyi ol ki ona iyi bak
otri bebe aldın mı o burun tıkanıklığına felan çok iyi geliyo
bizim öksürüğe de ventolin iyi geldi çok şükür atlattık
bir de burada bi arkadaş yazmıştı cold mix yakasına sürüyosun böyle mentollü gibi o da iyi geldi
benim oğlum da konak olmuştu kafasına gerçek zeytinyağı sürdük ve geriye doğru taradık biraz bekledik ve yıkadık iyi geldi

Ben de o kortizonlu kremden kullanıyorum ama yan etkısı cok oldugu ıcın gecınce surmuyorum bazen haftada 1 surdugum bıle oluyor . Boynu koltuk altları eklem yerleri bu sekılde . Dr. kulak arkasına surmeyın dedı kulak arkası konaktan oluyormus . Dıgerlerı ıse bebeklerde gorulen bıseymıs .
Aama o krem cok ıyı geldii.. Bısey kalmadı arada koltuk altları oluyor .
Babamız da cok bilmiş ben huggies kullanıyordum gıttı dalin ıslak mendıl aldı resmen kırmızı kırmızı oldu bez baglanan yerlerı hala ondan degıldır dıyor delı edıyor benı ..

Benım oglus da yuzune battanıye kapatarak uyuyor resmen battanıyeyı koklayarak uyuyor ben uyuturken allahtan gecelerı yapmıyor bazen sabah uyanınca yapıyor . Cok komık yaa : ))
Bı arkadasım demıstı hepsının bı battanıyesı olurmus ayrılamadıgı bızımkınınde o oldu ..

Ben de o kortizonlu kremden kullanıyorum ama yan etkısı cok oldugu ıcın gecınce surmuyorum bazen haftada 1 surdugum bıle oluyor . Boynu koltuk altları eklem yerleri bu sekılde . Dr. kulak arkasına surmeyın dedı kulak arkası konaktan oluyormus . Dıgerlerı ıse bebeklerde gorulen bıseymıs .
Babamız da cok bilmiş ben huggies kullanıyordum gıttı dalin ıslak mendıl aldı resmen kırmızı kırmızı oldu bez baglanan yerlerı hala ondan degıldır dıyor delı edıyor benı ..

canım asla parfümlü bez ya da ıslak mendil kullanmıyorum
unibaby ıslak pamuk ya da onun 1 üstü var unibaby pure kullanıyoruz
küçük kızarıklıklar dışında hiç pişik olmadık

bende haftada 2 gun suruyordum cok az ise yariyordu dr haftada 3-4 defa sur dedi hemde sabah aksam, hic surmek istemiyorum ama dr dedigi icin suruyorum ilerde kalici olmasinda korkuyorum.Hala devam ediyor mu?Bizim dr omur boyu gecmeyebilirde dedi egzemasi;-((ama kardesimin ki gecmis insallah aynisidir.

sonbahar sana da geçmiş olsun canım. bronşit te zordur bebekte yaa. ama gerçekten eniyi tarafı şu ki çabuk iyileşiyolar aman çok kötü diyosun ertesi günü bakıyosun iyi gibi ertesi günü iyileşiyo hastalığın cinsine göre değişr tabi ama genelde çabuk iyileşiyolar. hamileyken iyi baktık sanırım mayaları sağlam:))

gecmis olsun canim, benim oglum yaklasik 1 aydir oksuruyor calpol verdim hic bir ise yaramadi, enson 3-4 gun ihlamur verdim ise mi yaradi kesilecegimi vardi bilmiyorum ama simdi oksurugu cok azaldi dene istersen.

sağol canım zaten doktoru aradım sağlık ocağındaki doktor peditus la perebron vermişti
doktorumuzu aradım şu an virüs var onlar işe yaramaz ventolin alın dedi
ventolin şurup kullanıyoruz geçti gibi arada öksürüyo sadece
ıhlamur da gerçekten işe yarıyor

bende haftada 2 gun suruyordum cok az ise yariyordu dr haftada 3-4 defa sur dedi hemde sabah aksam, hic surmek istemiyorum ama dr dedigi icin suruyorum ilerde kalici olmasinda korkuyorum.Hala devam ediyor mu?Bizim dr omur boyu gecmeyebilirde dedi egzemasi;-((ama kardesimin ki gecmis insallah aynisidir.

Bızım doktor bebeklerde olan bisey dedi . Hay allah kafam karıstı sımdı ınsallah devam eden bısey degıldır .. Gidince bir daha sorayım barı . Dr. sabah aksam sur demıstı ama bır yakınımız dr oda kortızonlu krem yan etkısı cok olur fazla surmeyın dedı . Bızımkının en cok boynu kızarıyor gecıyor 1 hafta sonra yıne cıkıyor anlamadım . Bıde ben onceden onu sütten fılan sanıyordum sılıyordum krem suruyordum dr deyınce sasırmıstım .

Anlattigin kadariyla benim oglumun durumuyla ayni, kulak arkasi, boyun ve eklem yerleri nasil daha mi yogun yoksa ayni vucudundaki kadar mi?Benim ilk gittigim dr da allerji dedi ama hic test falan yapmadi.Simdi doublebase diye bir krem var yogurt gibi cok yagli sabah aksam onu, eklem yerleri cok kotu oldugu icin hydrocortisone cok ince birsekilde3-4 gun suruyorum geciyor birakinca tekrar basliyor banyoda oilatum yag ve aqueous sabun kullaniyorum.vucudu gecti simdilik en azindan kasinmiyor goruntu olarak da daha iyi ama eklem erleri kulak arkasi boynu kortizonlu kremi birakinca tekrar basliyor.Kafasindaki konagi da zeytinyagi surup 30dk falan bekletiyorum sonra yikiyorum ve ince bir tarakla tarayip konaklari cikarmaya calisiyorum 3-4 gun ust uste ayni seyi yapiyorum ancak temizleniyor 1 ay sonra yine ayni.Benim kizkardesimde de aynisi varmis 1-2 yasindan sonra gecmis genetik.

atopik dermatit deniyor bu hastalığa anneden ya da babadan geçen allerji genleri yapıyor bunu ama neye allerjisinin olduğunu bulmak zor genelde çocuk doktorları test istemiyor kendileri çözüyor ama çözemiyorlar malesef ben senin dediklerini bilmiyorum ama çocuğuna gelen uygun nemlendiriciyi sürmen lazım yaşı büyüdükçe geçiyormuş evet hipokort en az kortizonu olan krem ben elecon sürdüm o daha yoğun şimdi advantan bepanten ve bilmediğim bir krem daha 3lü bir karışım verdi onu sürüyorum ama bol bol değil sadece kızartıların üstüne incecik uzun süreli kullanmamak gerekiyor kortizon derisini inceltiyor

Cnm 1 saatte bır bezını degıstır ve ıslak bezı de kalıtelı bısey kullanırsan hemen gecer . Nıveanın pişik kremi de cok işe yarıyor .

evet içinde çinko var çünkü eniyi pişik kremi o ama hametan dermotrosid ve bepanten de işe yarar hepsini denemek lazım bakalım

bozma moralini..düzelir.gülüyorsa keyfi yerıide demekki..sen dramatıkleştirme olayı.sende mutlu ol..
inan bebekelr çok dirençli oluyor..

evet çok sıkılınca sütüme yansıyor sıkmamaya çalışıyorum çözememek delirtiyo bazen.

sanki benim oğlumu anlatıyosun canım o kadar hasta oldu
öksürürken tıkanıyodu söylemesi ayıp balgam geliyodu boğazına
çıkarmayı da bilmediği için daha beter doluyodu ama maşallah yine de gülüyodu
canım bak nazar da değiyo olabilir oğlunu bol bol oku
güleryüzlü bebişse herkes diyo ki ay bu çok güleryüzlü ne sakin bebek falan
iyi niyetle de dense çocuk birden değişiyo hep nazar
Önce sen iyi ol ki ona iyi bak
otri bebe aldın mı o burun tıkanıklığına felan çok iyi geliyo
bizim öksürüğe de ventolin iyi geldi çok şükür atlattık
bir de burada bi arkadaş yazmıştı cold mix yakasına sürüyosun böyle mentollü gibi o da iyi geldi
benim oğlum da konak olmuştu kafasına gerçek zeytinyağı sürdük ve geriye doğru taradık biraz bekledik ve yıkadık iyi geldi

nazar değdiğini düşünmeye başladım yaa facebooka koydum herkes aman ne güzel çocuk dedi şimdi çocuğun yüzü kıpkırmızı ne biliyim ben okuyorum da her gece onun yüzünden bilmediğim duaları da ezberledim öğrendim nas suresi felak suresi dilimden düşmüyo
valla ben serum fizyolojikten başka bişe kullanmadım burun damlası çünkü önermediler.cld mix duymadım o zararsız mı? bi sorarm eczacıya.canım konakta başedemedim 3 aydır enaz 30 kere zeytinyağı yaptık.şimdi verdiği solüsyobn da vazelinle karışık bişeymiş ilaç değil yani neyse bakalım geçer işallah bu sefer.

kulak arkasına ben hiçbişey sürmedim o hipokort bizde işe yaramadı ama dediğim gibi sadece lezyonların üstüne sürmen lazım incecik kızarık olmayan yere kesinlikle sürme. yüzüne çok üstüste sürmemeye çalış.valla ben huggies bile kullanmadım unibaby yenidoğan ıslak mendili kullandım parfümlü kullanma kesinlikle mafediyor çocukları.şimdi pamukla siliyorum.

yok allerji uzmanı max 7 yaşında tamamen geçer dedi çok nadir ömür boyu geçmeyenler.ama 7 yaş bile çok uzun ben bu hafta geçsin istiyorum:44:

Bana da gecıcek gıbı gelıyor ben de yuzune hıc surmedım . Yuzune Sebamed in kremini suruyorum ıse yarıyor kırmızılık baya azaldı .

Bızım doktor bebeklerde olan bisey dedi . Hay allah kafam karıstı sımdı ınsallah devam eden bısey degıldır .. Gidince bir daha sorayım barı . Dr. sabah aksam sur demıstı ama bır yakınımız dr oda kortızonlu krem yan etkısı cok olur fazla surmeyın dedı . Bızımkının en cok boynu kızarıyor gecıyor 1 hafta sonra yıne cıkıyor anlamadım . Bıde ben onceden onu sütten fılan sanıyordum sılıyordum krem suruyordum dr deyınce sasırmıstım .

canım boynuna ben dermotrosid sürdüm geçti boynu koltukaltı sıcaktan oluyor kızlar unutmayın bebeklerinizi çok örtmeyin terletmeyin. ben geçenlerde hasta oldu die kalın battaniye örttüm akşam hiçbişe yoktu sabah bir kalktım çocuğun her yeri kıpkırmızı kabarmış hala iyileştiremedik şimdi kalınca bir polar battaniyesi var onu örtüyorum yün battaniyeyi kaldırdım ev zaten 23 derece.sıcak azdırıyor bunları terden oluyor.

Bana da gecıcek gıbı gelıyor ben de yuzune hıc surmedım . Yuzune Sebamed in kremini suruyorum ıse yarıyor kırmızılık baya azaldı .

sebamedn kremi de iyi.ben babenin emolient die bir kremini aldım ama çok pahalı. fakat süper bir krem.o bayaa iyi.

meraba kızlar nasılsınız? benim oğluma da antibiyotik verdik hemen ishal oldu ve tabiiki de pişik oldu. doktorun verdiği bir krem vardı onu süreyim dedim o da yaktı sanırım çocuk bir ağladı ki gözünün yaşıyla sinir oldum hemen sildim tekrar ıslak pamukla üfledik püfledik ve nivea sürdüm sustu hemen ama nasıl geçiricem yaa. ishali de devam ediyo devam ettiği sürece pişiği de geçmez çok kötü kızarmış pütür pütür olmuş.

çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin

bende sordum bugün baharı, tamm forumda gördüm.bir baktım yok olmuş sonbahar :))

X