2010 Temmuz Anneleri : )

Merhaba sevgili temmuz anneleri, 2010 ağustos annesiyim ama bir ihtimal sizde olabileceğini düşündüğüm bir ürüne ihtiyacım olduğu için buraya yazıyorum.

kızım için yaklaşık 2 yıl önce bebettodan"sevimli renkli tavşan kadife alt açma bezi" aldım. 6 aylık olduğundan beri elinden bırakmıyor. onla yatıp onla kalkıyor ve yıkanmasına bile tahammül edemiyor. İnternetten yenisini sipariş ettim penye olanı geldi ve kızım elini bile sürmedi.

Eğer bebeği için bu ürünü alıp kullanmayan varsa satın almak istiyoum. çünkü fabrikayı aradım ve artık üretmediklerini söylediler, özel sipariş de yapmıyorlarmış.

aradığım ürünün penye olanı aşağıdaki linkte mevcut, aynısının kadifesini arıyorum:
minikbaby | Bebetto Penye Figrl Alt Ama (Dilek Tavan) - Ekru

umarım sizden birilerinde vardır

Bana kalırsa kızın aynından bulsan bile elini sürmeyecek. Çünkü onun kokusunu biliyordur o. Yenin yeni olduğunu anlar. Ben öyle düşünüyorum. Umarım gönlüne göre olur. Benim de bir tanıdığım tülbentle uyuturdu bebeği. Bebek bunun kokusuna aşina olmuş, tülbent lime lime olmuş ve sadece oyalı kısmı kalmış ama hala elinden bırakmıyordu. Zamanla alışır yokluğuna, ilk zamanlar çok zorlanır ve zorlar ama ben öyle düşünüyorum. Benim oğlum da saçlarıma dokunmadan uyuyamaz süt içemezdi, geceleri saçlarımı bırakmaz çatır çatır yolunurdu, çok çektim. Baştan alıştırmamak gerek. Kızım da emzirirken saçlarıma, yüzüme dokunmak isterdi: Ben canını yakmadan ellerine vurdum azarladım, oğlum 6,5 yaşında hala alışkanlığından izler var ama kızımı alıştırmadım. İzin vermedim benimle ya da bir şeyle oynamasına. Alıştırmakla ilgili....

Günaydınnnn herkeseee....
Yaa burasını yine ihmal ettik:KK43:((
Kimseler de yok...

Bizde durumlar aynı meme ile alakalı olarak..
Arıyor ama dillendirmiyor kıvranıp duruyor..Çok şükür bu kadarını da beklemiyordum ya ben..
Hep en kötüsünü düşünüyoruz...

Onun haricinde bütüün yaramazlıklara devam şu buzdolabından ne istiyor anlamış değiliz...
Sizlerde de varmı buzdlabı takıntısı içinden çıkmayacak elinden gelse:KK53:

Günaydınnnn herkeseee....
Yaa burasını yine ihmal ettik:KK43:((
Kimseler de yok...

Bizde durumlar aynı meme ile alakalı olarak..
Arıyor ama dillendirmiyor kıvranıp duruyor..Çok şükür bu kadarını da beklemiyordum ya ben..
Hep en kötüsünü düşünüyoruz...

Onun haricinde bütüün yaramazlıklara devam şu buzdolabından ne istiyor anlamış değiliz...
Sizlerde de varmı buzdlabı takıntısı içinden çıkmayacak elinden gelse:KK53:

Merhaba ben de çok uzun zamandır yazamadım.Arada okuyorum ama evde oğlumdan hiç fırsat olmuyor.Papatya benim oğlum da buzdolabını açıyor içindekileri özellikle yumurta alıyor hemen alıyoruz ellerini yıkıyorum ama mutfağa girsin ilk iş dolaba yöneliyor bazen karşısında serinletiyor kendini.Açmasına izin vermezsek yere yatıp ağlıyor.Nasıl vazgeçecek bilmiyorum.

Sevgili temmuz anneleri,
Benim oğlum hala birkaç kelime konuşuyor.Tam olarak anne demesi bile son bir aydır.Sizde konuşma nasıl?
Yemeği hala bilgisayarın karşısında yedirebiliyoruz.Ben istiyorum ki acıkınca her türlü yesin ama yok.Bizim gibi olan var mı?

Gunaydin kizlar,
Oooooohhh biraz hareketlenmis sukur topic.
Benimkide tam buzdolabi canavari.Acip biseyde yaptigi yokkkk,neyi karistirsam diye ole bakiyor uzun uzun o sira ben el atiyorum hemen.sonra " coookkk sogguukk " diyor ve kapatiyoruz.

Sezencim son 1 aydir benimkide "bu yag,bu anne,bu gozluk vs.. diyor
aman aman bi konusma yok.ama her derdini anlatiyor.
yeni ogrendigi bir yeni sey "babaannem" yatiyor kalkiyor babaannem :)))))) yavas yavas acilirlar artik

Merhaba ben de çok uzun zamandır yazamadım.Arada okuyorum ama evde oğlumdan hiç fırsat olmuyor.Papatya benim oğlum da buzdolabını açıyor içindekileri özellikle yumurta alıyor hemen alıyoruz ellerini yıkıyorum ama mutfağa girsin ilk iş dolaba yöneliyor bazen karşısında serinletiyor kendini.Açmasına izin vermezsek yere yatıp ağlıyor.Nasıl vazgeçecek bilmiyorum.

Merhaba..
Şu buzdolabı konusuna taktım iyice yani..Evet yumurtaları alıyor ilaçları almaya çalışyıor.Tencere kapaklarını açıp bakıyor..Yani bildiğiniz oyun buldu kendine sıpa...Her yolu deniyorum ama nafile...Akşam rafının bir tarafını kırdı iyice tepem attı..

Sevgili temmuz anneleri,
Benim oğlum hala birkaç kelime konuşuyor.Tam olarak anne demesi bile son bir aydır.Sizde konuşma nasıl?
Yemeği hala bilgisayarın karşısında yedirebiliyoruz.Ben istiyorum ki acıkınca her türlü yesin ama yok.Bizim gibi olan var mı?

Canım erkekler biraz daha geç konuşur demişti bizim doktorumuz..O yüzden normaldir diye düşünüyorum zaten her çocukta bir değil..Hiç takılma ama bu durumda hiiç ilerleme olmazsa bir doktoruna danış ama daha erken diye düşünüyorum...
yemek konusu belkide bir alışkanlık artık..Biz çok dikkat ettik tv yada pc karşısında yedirmemeye..maaşşallah diyeyim genelde bizimle masaya oturup yer...Tabi yemediği zamanlarda oluyor ozaman pencerenin önüne gidiyoruz perdeyi açıyoruz kuştur kedidir derken yemeye çalışıyor..

Fotografium Nikon D3200 Profesyonel Fotoğraf Makinesi Hediye Ediyor. Siz de katılın Nikon D3200, Lowepro Çanta (DSLR Video Fastpack 250 AW Sırt Çantası) ve Slik Tripod (Slik 500DX Tripod) kazanma şansı elde edin.
Fotografium Nikon D3200 Hediye Ediyor | Fotografium Blog | Fotoğraf Hakkında Her Şey... adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

üzgünüm bunu yapmak zorundaydım. bu arada herkese selam. öptüm sizleri...

Arkadaşlar ben kızımı sütten kestim. 2 hafta oldu. Göğüslerim ağrımadı, şükür kızım da umursamadı. Arada ''emni, emni'', diyor, sonra ben ''süt bitti'' diyorum, o da ''dok!'' diyor. Ağlamıyor, istemiyor, diretmiyor. Aslında tam 2 yaşı dolana kadar kesmeyecektim ama şu fibroadenomlarımı aldırmam lazım artık. Doktor sorun çıkarsa karışmayız dedi. Ben de okul bitene kadar bekleyeyim en azından, hem tatile girerim hem de havalar ısınmış olur, kızımın hastalanma riski azalır diye düşündüm. Haziran gibi, küçük ama beni heyecanlandıran bir operasyon geçireceğim. Hayırlısı. Benim kızım da pek konuşmuyor arkadaşlar. Oğlum 1 yaşında döktürüyordu, kızım 2 yaşına geldi nerdeyse, doğru düzgün cümle bile kurmuyor. Sanırım hiç kurmuyor. Ama umursamıyorum. Her çocuk farklıdır. Zekası gözlerinden, hareketlerinden foşkırıyor varsın geç konuşsun.

Arkadaşlar ben kızımı sütten kestim. 2 hafta oldu. Göğüslerim ağrımadı, şükür kızım da umursamadı. Arada ''emni, emni'', diyor, sonra ben ''süt bitti'' diyorum, o da ''dok!'' diyor. Ağlamıyor, istemiyor, diretmiyor. Aslında tam 2 yaşı dolana kadar kesmeyecektim ama şu fibroadenomlarımı aldırmam lazım artık. Doktor sorun çıkarsa karışmayız dedi. Ben de okul bitene kadar bekleyeyim en azından, hem tatile girerim hem de havalar ısınmış olur, kızımın hastalanma riski azalır diye düşündüm. Haziran gibi, küçük ama beni heyecanlandıran bir operasyon geçireceğim. Hayırlısı. Benim kızım da pek konuşmuyor arkadaşlar. Oğlum 1 yaşında döktürüyordu, kızım 2 yaşına geldi nerdeyse, doğru düzgün cümle bile kurmuyor. Sanırım hiç kurmuyor. Ama umursamıyorum. Her çocuk farklıdır. Zekası gözlerinden, hareketlerinden fışkırıyor varsın geç konuşsun.

Son düzenleme:
Selam olsun herkese

Papatyam bende bicirigini merak ediyodum cok sukur hastalanmiyor artik.berayda oyle masallahi var immuzincten sonra dr a gitmedik :)))
Boyumuz 83 kilomuz 12.5 olmus

Hadi hepimiz faceten cok buraya odaklanalim.

Merhabalar kızlar..Evet yaa şu face olduğundan beri buraya gelmez olduk..Ama burasının tadı da başka gerçekten...
Hacercim çok şükür iyiyizz...Allah razı olsun işe yaradı..Bir ara öksürüğümüz oldu ama şuanda iyiyiz...her ay doktora giderdik bir sürü ilaç içerdi çok üzülüyordum..Doktorumuzda Özge nin kilosu iyi diye vitamin vermiyordu ama çocuk sürekli hastaydı...iyi oldu şimdi..

merhaba 2010 temmuz guzelleriiiiii.Gelmeyin gelmeyin siz takilin facelerde:KK1:

Biz su siralar otitle ugrasiyoruz.4 ayin icinde 2.otitimiz.Doktor 2-3 kere tekrar ederse mudahale edip tup takabiliriz dedi.
Birazda genetikmus sanirim.Ben ,kardesim ve annemde var.Butun cocuklugum kulak agrisiyla gecti.Neyse Allah baska dert vermesin.

Yarin tuvalet egitimi için ilk adımı aticam sizler neler yaptınız nasıl yaptınız paylasirmisiniz

kızlar bende bu tuvaletmevzusunu merak ıcındeyım
1 haftadr deneme yapıyoruz gunduzlerı bezı cıkartıyoruz cok sukur korkmuyo tuvaletten zaten ben daha once bıkac kez oturtmustum alışkanlık olsun dıye
1 haftadr denıyoruz fakat ben goturunce yapıyor cısını tuvalete
ben goturmıyınce azcıkta cısı olsa altına yapıyor gunde 4-5 kez ust degıstırıyorum
nıye cısı gelınce soylemıyor gecelerıde yapıyor bezıne bıde cok sık ısıyor
acaba hazrmı degıl

herkeslere merhabaa
sabahtan beri geçmişi okuyorum dün hiç giremedim

kızlar ben de bugün size sorucaktım benim dr.um da kalsiyum yazdı suda eriyenlerden ve içinde bebekte zeka gelişimini yavaşlatır ya da zeka geriliğine sebep olabilir gibi bişey yazıyo. içinde 4 kutu var 15'erli toplam 60 tane yani bilmiyorumkismile ilacın adı calci-net D3 dün bi tablet içtim ama bugün hiç içimden gelmiyo napıcaz

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza 13 haftalık hamileyim aynı ilacı doktorum banada verdi bende içemiyorum korkudan napayım bilemiyorum

Hey gidi topic heyyyy..neler paylaşıldı burda neleeerr..ama şimdi ne gelen var giden..öksüz kalmış garibim topic...........

Tuvalet ve çiş ifadelerini anlamaya başladı fakat ben kızımın bezini öyle hemen çıkarmadım.
Bir kaç ay daha pekiştirdi. bezini birden çıkardık ve çişi birden bıraktı, hiç uğraşmadım.
Allah'ın izniyle hiç kaçırmadı desem yeridir.
Geceleri bez bağlıyoruz ama biliyorum ki ben uyandırsam gece de kuru olacak.
Çok şükür biz öğrendik. Şurda 1-2 ay oldu, yani 2 yaşımızı 2-3 ay geçe tamamen öğrendi.
Anne tuvalete girerken yanında çocuğunu da sokmalı ki oranın ne işe yaradığını öğrensin çocuk.
Bir de tuvaletin kapısını bu süreçte hep açık tutun ki oranın korkulacak bir yerolmadığını öğrensin diyor uzmanlar.
Bir de son olarak kızım her'çiş geldi', 'kaka geldi' dediğinde sevinçle, neşeyle koşarak gittik tuvalete.
Her yaptığında ise alkışla ödüllendirdik ve evde herkesle bu sevinci paylaştık, onu kutladık.
Şimdi çişi gelince anneye 'kot kot kot' diyor, yani koş koş koş....

X