2010 Temmuz Anneleri : )

Ve kizimin 3yaşi var en son galiba 10-11aylikken yazmistim .simdi kizim kendine bebek kardeş istiyor Allaha dua ederek hemde ne az ne cok tam. 4tane erkek 3tanede kiz kardesi istiyor:KK9:belkide ikinci hamileliyime kizimin dualari vesile olmus her gece Allahim bana parmaklariyla gostererk 4tane erkek bebek 3tanede kiz bebek ver her kesin bebeyi var benim yok yalnizim diye dua ediyor vede etmeye hala devam ediyor:KK1:Allah her kesin evladini hayirli evlat olarak buyutmeyi nasip etsin insallah Muhammed sav laikli ummet etsin evlatlarimizi amin:KK34:

çocuklar büyüdü :) topiqimiz boş kaldı :) ben arada qiriyorum bölee okuyorum qeçmişi:2:

çocuklarla uğraşmaktan adam akıllı burlarada takılamaz olduk desenize,herkezmi böyle,,
benim kızda çok haşere oldu abisinede banada kök söktürüyo,neyseki abimiz akıllandıda iyice,,
beni kızım kadar üzmüyo,yoksa cidden çıldırırdım:KK52::KK52:

bişey sorucam çocuğu okula başlayan varmı,ansınıfına yani,,ben bu dönem bitince tekrar açıldığında göndermeyi düşünüyorum,ama benim sorunum şu,abisiyle aralarında 1 yaş var yani oğlum 4.5 yaşında önümüzdeki dönem ikisini aynı sınıfa anasınıfına yollamak istiyorum,ama babası oğlanı direk 1e gönderelim artık diyo,ben istiyorumki anasınıfına gitsin,napıcamı şaşırdım mümkünmü acaba:26:

Son düzenleme:
çocuklarla uğraşmaktan adam akıllı burlarada takılamaz olduk desenize,herkezmi böyle,,
benim kızda çok haşere oldu abisinede banada kök söktürüyo,neyseki abimiz akıllandıda iyice,,
beni kızım kadar üzmüyo,yoksa cidden çıldırırdım:KK52::KK52:

bişey sorucam çocuğu okula başlayan varmı,ansınıfına yani,,ben bu dönem bitince tekrar açıldığında göndermeyi düşünüyorum,ama benim sorunum şu,abisiyle aralarında 1 yaş var yani oğlum 4.5 yaşında önümüzdeki dönem ikisini aynı sınıfa anasınıfına yollamak istiyorum,ama babası oğlanı direk 1e gönderelim artık diyo,ben istiyorumki anasınıfına gitsin,napıcamı şaşırdım mümkünmü acaba:26:

Bu erkekler bazı şeyleri anlamıyor bir türlü.
Onlara göre çocuk hayata erken atılsın, yıl kaybetmesin.
Ama eğer erken okula başlarsa -bu durumda 5 yaşında 1e başlamış olacak-, Çocukta psikolojik sorunlar çıkar. Özbakım becerileri gelişmemiştir, belki poposunu bile silemiycek, yazık olcak, öğretmenine de yazık olcak, onlarla mı uğraşsın, okuma yazma mı öğretsin. Bence 6 yaşı dolunca ilkokula 5 yaşı dolunca da anasınıfına başlamalı. Eğer anne çalışıyorsa kreşe daha küçük yaşguruplarına da gönderilebilir. Ama 5 yaşında ilkokula başlama fikri çocuk ve onun geleceği açısından hiç cazip değil. Kız kardeşim -biz 7 yaşına girince başladık- o 6 yaşında başlamıştı, eskiden eski sistem vardı, küçükler okula mı giderdi. Sonra kardeşimin ilk 5 yılı yani ilkokul hayatı zehir oldu. Çok ezildi. Tabi lisede kabakçiçeği gibi açıldı o ayrı. Çocuğunuzun psikolojisini düşünüyorsanız yaşında başlasın. Ya da siz çocuğunuzun bedensel ve ruhsal olarak hazır olduğunu anlarsınız hissedersiniz, küçük yaşta başlatırsınız, problem olmayacağını görürsünüz o ayrı. Doktor raporu da gerekebilir. Ya da siz kendi arzunuzla bir çocuk doktoruna benim çocuğum ilkokula hazır mı diye de gösterebilirsiniz o ayrı. Yani çocuğun gelişimi ile ilgili. Eşime sorsan o da erken gitsin diyecek. Erkek milleti farklı düşünüyor....

Ne güzel kızlar yıllarca yazdınız demek bu çocuklar kocaman olmuştur benim bebeğimde bu Temmuz'da doğdu 3 aylık , inş böyle büyütmekde nasip olur .hala paylaşımda bulunmak ne güzel

X