2012 kasım bebekleri büyüyor..

Aa umuttepe kocaeli univ.hastanesindemi ,,bende orda kizimi dogurdummm cok zordu .oglumu konak hastanesinde dogurdum, neresinde oturdun merak ettim

evet umuttepe de 2006 YILINDA. ben 3 yıl toki konutlarında oturdum,2007 de izmire taşındık canım. eşimin işi sebebiyle. 2007 den beri izmirdeyim. sen kocaelinde mi oturyorsun. kocaelini benim için farklı bir yerivar. oraya evlendim,oğlum orda doğdu:) özledim valla.

evet umuttepe de 2006 YILINDA. ben 3 yıl toki konutlarında oturdum,2007 de izmire taşındık canım. eşimin işi sebebiyle. 2007 den beri izmirdeyim. sen kocaelinde mi oturyorsun. kocaelini benim için farklı bir yerivar. oraya evlendim,oğlum orda doğdu:) özledim valla.

Bende 2008 yilinda dogurdum kizimi orda:-) o hastanenin karsisinda dunya bankasi evleri varya konutlar ordayim hastanenin karsisinda:-)

haha maşalla kuzularımıza bızmkıde bacagını kaldırsa gazını hemen cıkarıyo hele tıkanırsa öksururken durmuyo dötü hıc
bızımkıde huzursuz bebek degıl
yatıyo mesela konuşuyo bızı göruyo hemen göbegı attırıyo alın benı dıye almazsak dudak bukuyo

ayy aynen cnm yaa:KK9: bizimki göbek attırıyo yetmiyo bide haline bakmadan yerinden kalkmaya çalışıyo kalkamayıncada basıyo yaygarayı.

Eki Görüntüle 622965 Eki Görüntüle 622966
...............................
işte yaramaz oğlummm

kızzz çok tatlı bu maşallahhh. bide benim oğluma çok benzettim ben.

$Resim 429.jpg $Resim 394.jpg

cnm maşalla tos tos pek tatlı pek tombalak:nazar::nazar::nazar:
ıhmal etme bak bızı cnm faceyede gıt burayada gel ıyı haberlerını duydukca sevınıryorum

maşallah kocaman olmuş kız hareket cekıyor bu :KK52::KK52::KK52:ele bak bizimkiside aynen eller hep öyle

maşallah çok tatlı allah nazarlardan korusunn

öylemi sağol cnm, demekki acil durumlarda buzlu ısıtılabilir.

peki ılındıktan sonramı 3 saat bekleyebiliyormuş?

internetet; günlük sağılan süt oda sıcaklığında 4-6 saat .

derin dondurucudan çözülen süt oda sıcaklığında 1 saat bekleyebilir yazıyor.

bu arada kızına bayıldım çok tatlı maşallh.:nazar::nazar: tombik :))
çok sagolun canlarım ancak cevap yazabildim....

kızlar hepınızıe merhabalar
BEBEGINE EGZAMA TESHISI KONULAN ARKADAŞLARIM SORULARIMI CEVAPLARSANIZ COK SEVINIRIM
bugun oğlumu cılt dr una göturduk
dr dırek baktı egzama bu dedı kafasına baktı onlarda konak degıl dedı
locaid ısımı kortızon ıceren bı kren yuzune 2 kere surmek uzere verdı kafası ıcınde bı losyon muayne bu şekılde bıttı
şimdi sorularım sunlar sıze bu teshısı cocuk dr umu cılt dr umu koydu
sıze koyulan teshıst bızımkı gıbı dırek bakılarakmı sorular sorularakmı yada herhangı tahlıl yapılarakmı teshıs edıldı
sızler hangı krem yada ılacları kullanıyosunuz tedavıden sonuc alabıldınızmı
bana dıyetten alerjı testınden hıc bışeyden bahsetmedı
netten araştırıyorum dıkkat edılmesı gereken pek cok sey varmış hıcbırınden bahsetmedı
acıkcası dr bana guven vermedı sımdı arastırma hastanesınden randavu aldım sagolsunlar tam 14 gun sonraya randavu verdıler nasıl dayancam bılmem

cnm bence kasıntı durumuna göre degışıyo olabılır dr egzama cok kasıntı yapar dedı bebkte huzursuzluk uykudan uyanma aglama olabılırmış
aras anlatttıklarında yola cıkarsak ıyı durumda ama uyuren ellerını yuzune göturup kendını uyandırabılıyo
canım egzama çok kötü oluyo ben bahsetmiştim önceden kortizonlu krem kullanmadan geçmiyo ben jhons baby kullanıyodum hem şampuan hem yagını ilk onları kullanmayı bıraktım sonra detarjan kullanmayı bıraktım süt ürünlerini hiç ona vermedim alerjikde olabiliyo ilk zamanlarda çilek vermeni tavsiye etmem süt ürünleride dahil çünkü hemen egzamaya çevirebiliyo damlasıda var ultralan krem ve zyrtrek diye bi damla biz rahatlamıştık doktor kaşıntı yapar uyutmaz demişti yüzü keçe gibi olmuştu pul puldu krem düzeltmişti işte dikkat etmek lazım bi süre ama geçiyo geçmiş olsun canım umarım iyisinizdir
Eki Görüntüle 622965 Eki Görüntüle 622966
...............................
işte yaramaz oğlummm
maşallah canım ya çok tatlı yerim ben o kuzuyu ya

cnm bencede gecıcıcözum degılde kalıcı bulmak daha mantıklı dedıgın gıbı bende arastırmaya gıdıyorum pazartesı sakarya egıtım ve arstırma hastanesıne yenı guzel bı hastane ılgılı olduklarını duydum
özeldekı dr dan hoşlanmadık egzama bu dedı dayadı kortızonu tamma bı anlat gecmezse neler olcak hıc tık yok
ınşalla ıstedıgım ılgıyı göruruum 3 celıtmış belkı gıdadan belkı temastan belkı genetık ona göre cözum aransın dımı cnm sen nerde oturuyosun cnm
genetik oluyomuş sizde alerjik varsa sende eşinde soyda onda çıkma olasılıgı yüksekmiş ben alerjikim oglumda öle merak etme yaşına kadar bişey kalmıyo pek

iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız bakalım geçmişi biraz okuyabildim umarım keyifler iyidir biz pek uyumuyoruz 5 dklık kuş uykusu uyuyoruz tamam sürekli kalkmaya çalışıyoruz başını yattıgı yerden kaldırıyo vucudunu kaldırmaya çalışıyo dikilirsek ne güzel acaba zararlımı diye düşünmüyo degilim evde gezmeye etrafı keşmetmeye bayılıyoruz iyice fena olmaya başladık hayırlısı bakalım memeyi bırakıyo emziği alıyo uyurken nasıl olucak bilmem

Evet bende doymasa almaz bu kiloyu diyorum hep ama sık emiyo yani her seferinde saldiriyo memeye biraz beklese dolcak ama musade etmiyo ,emiyo en fazla yarim saat duruyo emmeden,gece de en fazla 1,5 saat genelde saat basi kalkiyo,gece 4 den sonra 15 dk yarim saat ....hep boyle uyuma saatleri cok az kisa sureli ve huzursuz,, dedigin gibi 11,30 12 arasi emziriyorum 12 de uyudu aksam 1,30 da kalkti.
Kizim da var benim onda boyle bisey gormedigimden tuhaf geliyo en azindan artik geceleri iki uc saat araliksiz uyumasi lazimdi uyanikken bile genelde mizir mizir,fazlada vermem zaten mama gunde bir gece yatarken veririm bi de rahst uyur belki cocuk

canım aynı oglummuş yarım satte bir kalkardım emzirmeye sürekli emmek isterdi sütte kalmazdı haliyde zombi gibi dolaşıdım ne gazımız biterdi ne uykusuzlugumuz çok zor oluyodu halada uyumaz uykuyu sevmiyo gecede 1 kere olsun kalkar su içer kızım şükür abiye çekmemiş

çok sagolun canlarım ancak cevap yazabildim....

canım egzama çok kötü oluyo ben bahsetmiştim önceden kortizonlu krem kullanmadan geçmiyo ben jhons baby kullanıyodum hem şampuan hem yagını ilk onları kullanmayı bıraktım sonra detarjan kullanmayı bıraktım süt ürünlerini hiç ona vermedim alerjikde olabiliyo ilk zamanlarda çilek vermeni tavsiye etmem süt ürünleride dahil çünkü hemen egzamaya çevirebiliyo damlasıda var ultralan krem ve zyrtrek diye bi damla biz rahatlamıştık doktor kaşıntı yapar uyutmaz demişti yüzü keçe gibi olmuştu pul puldu krem düzeltmişti işte dikkat etmek lazım bi süre ama geçiyo geçmiş olsun canım umarım iyisinizdir

maşallah canım ya çok tatlı yerim ben o kuzuyu ya

genetik oluyomuş sizde alerjik varsa sende eşinde soyda onda çıkma olasılıgı yüksekmiş ben alerjikim oglumda öle merak etme yaşına kadar bişey kalmıyo pek
of cnm ya kucucuk yavrularımız nelerle mucadele verıyo kaşınıyo bazen kıyamıyorum hıc
bende johson kullanıyorum cnm
sen emzırırıken dıyet uyguladınmı cnm yada oğluna tahlıl falan yaptılarmı
ben pazartesı bıde arastırma hastanesıne göturcem daha detaylı bılgı ıstıyorum
cnm 1 yaşından sonra bıttımı tamamen

canım aynı oglummuş yarım satte bir kalkardım emzirmeye sürekli emmek isterdi sütte kalmazdı haliyde zombi gibi dolaşıdım ne gazımız biterdi ne uykusuzlugumuz çok zor oluyodu halada uyumaz uykuyu sevmiyo gecede 1 kere olsun kalkar su içer kızım şükür abiye çekmemiş

ay ben anladım bı huysuz a bı sakın bebek oluyo demekkkı
ervanın kızı cok uslu buyumuş oglu bıraz mızmız
benım yaen başlarda mızmızdı oğlum sakın
senınde kız sakın oğlun mızmızmış adeletlı olmuş

ay ben anladım bı huysuz a bı sakın bebek oluyo demekkkı
ervanın kızı cok uslu buyumuş oglu bıraz mızmız
benım yaen başlarda mızmızdı oğlum sakın
senınde kız sakın oğlun mızmızmış adeletlı olmuş

evet canım öle oldu şükür ben çok çektim oglanda o egzama illet bişeydi geçenlerde hasta oldugunda yakasına bi damla var coldmix ondan damlatıduk bi baktım boynunun yanında egzama gibiydi kabuk tutmuş kalktı bu zamana kadar yoktu arada kızarıklık oluyo çilek falan yediğinde sürüyodum geçiyodu tekrarlabiliyo neyin dokunacagını bilemiyoruz ki ben o zaman süt diyeti yapmadım doktorum dememişti ben çok yogurt tüketiyodum canım bi test filan yapmadı pahalı bir sürü test yapıyolar demişti doktorumuz

evet canım öle oldu şükür ben çok çektim oglanda o egzama illet bişeydi geçenlerde hasta oldugunda yakasına bi damla var coldmix ondan damlatıduk bi baktım boynunun yanında egzama gibiydi kabuk tutmuş kalktı bu zamana kadar yoktu arada kızarıklık oluyo çilek falan yediğinde sürüyodum geçiyodu tekrarlabiliyo neyin dokunacagını bilemiyoruz ki ben o zaman süt diyeti yapmadım doktorum dememişti ben çok yogurt tüketiyodum canım bi test filan yapmadı pahalı bir sürü test yapıyolar demişti doktorumuz

ay bakalım pazartesı dr ne dıcek en cok kortızon kullanımı canımı sıkıyo sızde derıde ıncelme falan yaptımı cnm

benım kızım cok usluydu ama oğlumfena çıktı birazcık:KK1:
ay bıde burnu tıkalıydı fısır fısır zor nefes alıyodu sinir oluyodum çıkmıyodu bır türlü burun aspiratörü diye bısey varmış:KK1: (kızımda hıç lazım olmamıştı) onu aldırmıstım yaptım bıraz önce burnu temızlendı rahatladı çocuk ya,

kızlar son zamanlarda prıma kaka sızdırıyo cış sızdırıyo sızde durumlar ne bıkere huggıes aldım onuda sevmedım sın ne kullanıyosunuz

kızlar son zamanlarda prıma kaka sızdırıyo cış sızdırıyo sızde durumlar ne bıkere huggıes aldım onuda sevmedım sın ne kullanıyosunuz

songul,bende suanda az bışey prima var 3 numara prima dar kalıplı yanlardan yada arkadan çıkabiliyo,, normalde molfix kullanıyorum yıne 3 numara onun kalıbı genişş onu dene memnun klırsın,,molfix 3 numara kullanıyosam prima yı 4 numara almam gerekiyo mesela prima dar kalıplı oldugu için

X