2012 kasım bebekleri büyüyor..

emzirirkenmi müzik açıosunn ne müziği dinletiosunn merak ettimm.nerde emziriosunn peki odasındamı normal bi odadamı.bnmki emerken uyuyakalıo sonra yatağına yatırırken hemen uyanıoo.bnmki doğduğundan beri huzursuzz.zaten kolik. :KK43:

cnm emzırmeye başladıgımda muzıgı acıyorum zaten sakınleşmış oluyo
yatagına yatırdıgımdada muzık başucunda oluyo muzıkten önce yatırıyodum 5 dk kada gözlerı cın gıbı bakıyodu sebebbını bılmıyrorum ama ona guven verdıgını yanlız hıssetmedıgıı duşunuyorum

cnm gunduz salonda sepetınde yatıyo gece uykusunda ıse bızı odamızda yatagı var orada

muzık olarak ya yatagının muzıgını komık ama ya kutsının melek şarksıını onda takıgız
ıkı 3 gundurde eymen nınnı var google onu pek sevıyoruz

özel dinlettiğiniz bir müzik varmı benimki hiç alışamadı yatağının müziğine

cnm kutsının melek sarksıını cok sevıyom karnımdayken yegenımı o şarkıyla uyuturdum bızımkıde alıştımı bılmem
bıde googlede yaz eymen nınnı var onu cok sevıyo hatta bende cok sevıyorum

cnm emzırmeye başladıgımda muzıgı acıyorum zaten sakınleşmış oluyo
yatagına yatırdıgımdada muzık başucunda oluyo muzıkten önce yatırıyodum 5 dk kada gözlerı cın gıbı bakıyodu sebebbını bılmıyrorum ama ona guven verdıgını yanlız hıssetmedıgıı duşunuyorum

cnm gunduz salonda sepetınde yatıyo gece uykusunda ıse bızı odamızda yatagı var orada

muzık olarak ya yatagının muzıgını komık ama ya kutsının melek şarksıını onda takıgız
ıkı 3 gundurde eymen nınnı var google onu pek sevıyoruz

ninni de eymenime olanmı :)

tatlım önceden ya memede uyuyodu ya sepetınde sallannarak yada ayakta sabıt degıldı ynı
gunduz de gecede aynı uyuyo cnm
gunduz salonda sepet var orda aynısını uyguluyorum gecede odamıza gelıyoruz her gece rutıne bagladık bez degışıyo pijamalar gıyılıyo
ışık kısılıyo emzırılıyo muzık acılıyo yatırıyorum memeyıde verıyorum

ama en önemlısı uykusuunun gelıgıne emın olmak aras gece artık uyku vaktı geldıgınde hıc bıleyle mutlu olmuyo odamıza gelıyoruz sakınleşıyo anlıyo cunku

ve bugun kendı uyumaya alıştıktan sonra ılk bıyere oturmaya gıttık ordada arkadaşın besıgıne attım aynı şeylerı uyguladım cok mutlu oldum

3 4 gunde alıştı cnm

Sağol canim uzun uzun açıklamışsin. Ben de dun denedim yatagina yatirdim. Once yatmak istemedi. Sonra poposuna hafifçe p ış p iş yaptim. Oyle uyudu. Tabii benim yardimimla uyudu ama yine de sallanmadan uyumaya adim attik.

kızlar ıslak mendil konusunda size bir tavsiyem olacak:KK3:

biliyorsunuz normalde ıslak mendillerin içinde mutlaka kimyasal katkılar oluyor en azından parfüm oluyor ki buda bebeğin cildine değince ciltten emiliyor

o sebepten bebeğimize zarar vermiş oluyoruz...

pamuk ve su ile silmekte acil zamanlarda zahmetli oluyor..

ben herhangi bir marka ıslak mendilin paketini açıyorum yarısına kadar bi kalıp şeklinde içinden çıkarıp tazyikli suyun altında dizilme şeklini bozmadan sıka sıka yıkıyorum..

içindeki bütün maddeleri suyla akmış oluyor..

bu sayede sadece su içeren ıslak mendilleri az sulu kalacak şekilde sıkıp kapalı bi kutumuz var ona yerleştiriyorum.. ve o kutu sürekli peteğin üzerinde ılık duruyor ..

alt değiştirirken çok rahat oluyor.. denemek isteyen anneler için yazmak istedim.. inşallah faydasını görürsünüz :KK71:

bende oyle yapıyorum kopuklerı gıdene kadar ıyıce yıkıyorum dogdugundan berı faydasınıda gorduk gercekten kımyasal cok ıcınde cıltlerıde hassas zarar verıyor

slm guzel anneler nasılsınız ben bu rota vırus asısını sorucam sızlere herkes yaptrdımı bız 3aylık kontrolunde yapılıcaktı oglum grıp oldu onun ıcın bızde unuttuk doktora sormayı oda bsy demedı 3,5aylık olduk sımdı yaptrsak olurmu acba bırde nasıl bır ası bu bana saglık ocagındakı hemsıre agızdan verılen bır damla onu sen bıle eczaneden alıp verebılırsın dedı dogrumu acaba

Sağol canim uzun uzun açıklamışsin. Ben de dun denedim yatagina yatirdim. Once yatmak istemedi. Sonra poposuna hafifçe p ış p iş yaptim. Oyle uyudu. Tabii benim yardimimla uyudu ama yine de sallanmadan uyumaya adim attik.

ne demek cnm bak ılk deneme basarılı olmuş gun gun oda alısıcak cnm sen yeterkı pes etme kararlı ol cnm ben cok mutluyum ınşalla hep böyle devam eder cnm gıttıgım yerlerdede o duzenı ıstedı rahat uyudu dun ve bugunn

kızlar ıslak mendil konusunda size bir tavsiyem olacak:KK3:

biliyorsunuz normalde ıslak mendillerin içinde mutlaka kimyasal katkılar oluyor en azından parfüm oluyor ki buda bebeğin cildine değince ciltten emiliyor

o sebepten bebeğimize zarar vermiş oluyoruz...

pamuk ve su ile silmekte acil zamanlarda zahmetli oluyor..

ben herhangi bir marka ıslak mendilin paketini açıyorum yarısına kadar bi kalıp şeklinde içinden çıkarıp tazyikli suyun altında dizilme şeklini bozmadan sıka sıka yıkıyorum..

içindeki bütün maddeleri suyla akmış oluyor..

bu sayede sadece su içeren ıslak mendilleri az sulu kalacak şekilde sıkıp kapalı bi kutumuz var ona yerleştiriyorum.. ve o kutu sürekli peteğin üzerinde ılık duruyor ..

alt değiştirirken çok rahat oluyor.. denemek isteyen anneler için yazmak istedim.. inşallah faydasını görürsünüz :KK71:
Peki peteğin sıcaklığıyla kurumuyomu?

ne demek cnm bak ılk deneme basarılı olmuş gun gun oda alısıcak cnm sen yeterkı pes etme kararlı ol cnm ben cok mutluyum ınşalla hep böyle devam eder cnm gıttıgım yerlerdede o duzenı ıstedı rahat uyudu dun ve bugunn

Maşallah barekallah kızlar :) darısı başıma nerden başlayacağımı nasıl başlayacağımı bilemiyorum ben yaaa :KK43: Peki düzenli bir uyku rutini belirledinizmi gündüz için kaç saat uyutuyorsunuz. Sizin oğlunuz kaç günlük.

valla bende öle yapıorum şimdilik..

evet cnm dr um bana krem verdi dermatixSi ultra jel diye bi krem dikiş izinin olduğu yere sürüosun ama 2.aydan sonra başlıosun ilk 2 ay bişi sürme demişti bende başladım bakalım ne olacak ama druma güveniorumm

cnm bende 4.ayda başlıcam bende öle biliorum uzman tv dede baktım 4.ayda bebeklere uyku eğitimi verilmeye başlanır dio.şuan vermeye çalışsamda fayda etmio bizim oğlanda ne hikmetse kollarını bağlamaya gelmio bıraktığım yatağında 5 dk bile durmuo nasıl alıştırıcam bilmiorum alıştırmaya geçenler ne yapıorsa paylaşırlarsa sevinirimmm......

evet cnm değiştir çünkü emziklerin üzerinde bile 3 ayda fazla kullanmayınız yazıo.gerçi benimki emzik de almıoo..

cnm oğluna rotavirüs aşısı yapıldımı dr um bana aşıdan sonra iştahsızlık yapar dedi.
Hayır canım ateşlenince yaptıramadık.

kızlarr benim bebeğim 3 aylık oldu,800 gr almış nıyeyse bana az gelıyo annelık heralde ,mama da versemmı acaba diye dusunuyorum doktor gerek yok dedı ama min 600 gr mıs aylık.sutumde oyle bol falanda değil idare edıyoruz işte...
Benimki dogdugundan beri her ay 800 gr alıyor anormal olan ne ki anlamadım ben. Dr 500 gr üstünde alıyosa sorun tok diyor her seferinde. 22 sinde 3 ayımız doluyor daha yeni 6 kg olmuştur. belki olmamıştır bile bilmiyorum. kontrole gidince öğrenicem bende. zaten benim oğlum çok emmez en fazla 3-4 dk emer ve aşırı kusan bir bebek günde kaç kez kusuyor anlatsam görmeden inanmazsınız.

Benimki dogdugundan beri her ay 800 gr alıyor anormal olan ne ki anlamadım ben. Dr 500 gr üstünde alıyosa sorun tok diyor her seferinde. 22 sinde 3 ayımız doluyor daha yeni 6 kg olmuştur. belki olmamıştır bile bilmiyorum. kontrole gidince öğrenicem bende. zaten benim oğlum çok emmez en fazla 3-4 dk emer ve aşırı kusan bir bebek günde kaç kez kusuyor anlatsam görmeden inanmazsınız.

ben kendi sutumun nekadar olduğunu bıldığım için yetmıyo gibi geliyo bazen doğru duzgun sut gelmedığını farkedıyorum ama emzırmeye devam.. benımkıde 5 dk falan emıyo 1,5 2 saat sonra emıyo tekrar anlamıyorum doyuyomu doymuyomu

ben kendi sutumun nekadar olduğunu bıldığım için yetmıyo gibi geliyo bazen doğru duzgun sut gelmedığını farkedıyorum ama emzırmeye devam.. benımkıde 5 dk falan emıyo 1,5 2 saat sonra emıyo tekrar anlamıyorum doyuyomu doymuyomu

Benimde ilk ay sütüm akıyodu ped ıslanıyodu. şimdi ped koymasam bile olur. Galiba sadece oğlum çektikçe süt geliyor. Öyle taşma akma falan hiç olmuyor. sanırım hızlı hızlı çekip boşaltıyor göğsü. benim oğlum hiçbir zaman iki göğsü peşpeşe emmedi zaten. bi kaç dk bi tanesini emiyor. bir iki saat sonra diğerini emiyor. yalnız bebekler aç kaldığında hiç susmadan aglarlar. çok ağlamıyorsa sizinkide doyuyordur bence. Bide insan me kadar üstüne düşerse süt geri çekiliyo sanki o yüZden bol su içip biraz rahat olmak lazım.

Bebegi gazli anneler biz bugun tam 90 gunluk olucaz kizimin gaz problemi hala.devam.hatta son 3 gundur tavan yapti kucakta ayaga kalkinca susan bebek artik boylede agliyo sabah 4 den once uyumuyoruz yanlizim dogdugundan beri perisan oldum resmen hep 3 ayda azalir umuduyla teskin oluyodum.ama.simdi iyice umutsuzluga kapildim.cunki daha kotu oluyo sanki bu arada rezene disinda bisi kullanmiyorum...sizlerinkiler gecti mi,oyleyse ne zaman?

Benimde ilk ay sütüm akıyodu ped ıslanıyodu. şimdi ped koymasam bile olur. Galiba sadece oğlum çektikçe süt geliyor. Öyle taşma akma falan hiç olmuyor. sanırım hızlı hızlı çekip boşaltıyor göğsü. benim oğlum hiçbir zaman iki göğsü peşpeşe emmedi zaten. bi kaç dk bi tanesini emiyor. bir iki saat sonra diğerini emiyor. yalnız bebekler aç kaldığında hiç susmadan aglarlar. çok ağlamıyorsa sizinkide doyuyordur bence. Bide insan me kadar üstüne düşerse süt geri çekiliyo sanki o yüZden bol su içip biraz rahat olmak lazım.

aynı şeyleri yaşıyoruz sanki.benımde ilk zamanlar akardı ped koyardım sımdı kullanmıyorum bende.hanı diyolar ya 10 dk bi göğsu 10 dk diğerını diye ben onu hiç yasamadım.5 dk emıyo tamam.aç olsa ağlar dedığın gıbı doyuyo heralde,bide ben doğum yaptığımda göğüs ucum hiç yoktu silikon göğüs ucuyla emdirdim ve hala oyle .simdi azda olsa göğüs ucum var ama alıştı silikona almıyor sıpa.onla emzirmekte bana zor geliyor acıkcası hiç kucağıma alıpta emzıremıyorum yastıkta yatıyor kucağımda oyle emziriyorum

aynı şeyleri yaşıyoruz sanki.benımde ilk zamanlar akardı ped koyardım sımdı kullanmıyorum bende.hanı diyolar ya 10 dk bi göğsu 10 dk diğerını diye ben onu hiç yasamadım.5 dk emıyo tamam.aç olsa ağlar dedığın gıbı doyuyo heralde,bide ben doğum yaptığımda göğüs ucum hiç yoktu silikon göğüs ucuyla emdirdim ve hala oyle .simdi azda olsa göğüs ucum var ama alıştı silikona almıyor sıpa.onla emzirmekte bana zor geliyor acıkcası hiç kucağıma alıpta emzıremıyorum yastıkta yatıyor kucağımda oyle emziriyorum
aa o silikona alistirmakla ii yapmamissin, bebek memedeki koyu yeride agzina alarak emcekki ordaki damarlar uyarilsin ve süt cogalsin,, benim kizimda tutamiyodu o uclardan kullandim sonra biraktim bu sefer memeyi istemiyodu cunku,,, simdi oglumdada sag gogsumun ucu yok gibiydi,sol daha belirgin,ilk baslar solu daha cok istiyodu ama sagdakinide vere vere alistirdim simdi sorun yok,,bence alistirmaya bak,, yastikla niye tutuyon orayi anliyamadim

Bebegi gazli anneler biz bugun tam 90 gunluk olucaz kizimin gaz problemi hala.devam.hatta son 3 gundur tavan yapti kucakta ayaga kalkinca susan bebek artik boylede agliyo sabah 4 den once uyumuyoruz yanlizim dogdugundan beri perisan oldum resmen hep 3 ayda azalir umuduyla teskin oluyodum.ama.simdi iyice umutsuzluga kapildim.cunki daha kotu oluyo sanki bu arada rezene disinda bisi kullanmiyorum...sizlerinkiler gecti mi,oyleyse ne zaman?

bizimde 19 unda 3 ay dolcak insallah,,bizimde tam gecmedi,,hatta bazen oyle cosuyoki agliyo acayip sanki gecicegine cogaliyor cok moralim bozuluyo,, zinco ii geliyo,rahatlatiyo biraz olsun,,

bizimde 19 unda 3 ay dolcak insallah,,bizimde tam gecmedi,,hatta bazen oyle cosuyoki agliyo acayip sanki gecicegine cogaliyor cok moralim bozuluyo,, zinco ii geliyo,rahatlatiyo biraz olsun,,

Benimkide 19 kasimda dogdu :) bende anlamm.veremiyorum.gecmesi gerekirken cogaldi az once oturup agladim inan hic birsey yapamiuorum 24 saat burnunun dibindeyim yemk bile yiyemiyorum :KK43: ben yurt disindayim.burda varmi zinco bilmiyorum hic sormadim.. Peki uyuyormu? bizimkinin uyumasida yoktu gunde en.fazla 5 saat uyuyodu ama ben yuz ustu yatirmaya basladim.yaklasik.2 aydir sadece oyle uyuyor...yoksa mumkun.deil.uyumuyor

X