2012 kasım bebekleri büyüyor..

aa o silikona alistirmakla ii yapmamissin, bebek memedeki koyu yeride agzina alarak emcekki ordaki damarlar uyarilsin ve süt cogalsin,, benim kizimda tutamiyodu o uclardan kullandim sonra biraktim bu sefer memeyi istemiyodu cunku,,, simdi oglumdada sag gogsumun ucu yok gibiydi,sol daha belirgin,ilk baslar solu daha cok istiyodu ama sagdakinide vere vere alistirdim simdi sorun yok,,bence alistirmaya bak,, yastikla niye tutuyon orayi anliyamadim

bende istemezdim alismasini ama ucu olmayınca mecbur onla emzirdim ilk zamanlar ne zorluklar yaşadım ben bilirim şimdide almiyo memeyi onsuz .silikon göğüs ucunu tutmak gerekiyo hem o hem bebek tutulmuyor tabi oyuzden

Masallah:nazar::nazar::nazar:canim tam delikanli olmuş. Cok da yakisikliyiz. Bu arada yüzü geçmiş . Bizm hala oluyo kızarıklık ara ara. Ama eskisi kadar yok.

sagol tatlım 4 aylık olucaaz artık yuzu su an ıyı cnm ama dışarı cıkınca falan başlıyo ufaktan yarın kontrol var cnm
sebamed cok ıse yaradı

Bebegi gazli anneler biz bugun tam 90 gunluk olucaz kizimin gaz problemi hala.devam.hatta son 3 gundur tavan yapti kucakta ayaga kalkinca susan bebek artik boylede agliyo sabah 4 den once uyumuyoruz yanlizim dogdugundan beri perisan oldum resmen hep 3 ayda azalir umuduyla teskin oluyodum.ama.simdi iyice umutsuzluga kapildim.cunki daha kotu oluyo sanki bu arada rezene disinda bisi kullanmiyorum...sizlerinkiler gecti mi,oyleyse ne zaman?

canım benim oğlumda şu an 3 ay 13günlük ne umutlarla beklemiştim şu 3 ayı ama nafile canım. tabiki eskisi gibi ağlama krizlerimiz çok şükür yok ama hala bacaklarını çekip çekip ağlıyor bağrıyor.emzik alıyormu çok gazı olduğunda emziğine deli gibi sarılıp çekiyor . emzik onu sakinleştiriyor çok şükür.

düşün hala emziriken sanki memeyle kavga eder gibi emiyor.bir çekip bir bırakıyor.bu olayı bebekler gazdan yaparlarmış.

bazı bebeklerin gazı 4 bazılarının 6 ayda bitermiş.

şimdi yeni umudum 4. ay :))

Son düzenleme:
canım benim oğlumda şu an 3 ay 13günlük ne umutlarla beklemiştim şu 3 ayı ama nafile canım. tabiki eskisi gibi ağlama krizlerimiz çok şükür yok ama hala bacaklarını çekip çekip ağlıyor bağrıyor.emzik alıyormu çok gazı olduğunda emziğine deli gibi sarılıp çekiyor . emzik onu sakinleştiriyor çok şükür.

düşün hala emziriken sanki memeyle kavga eder gibi emiyor.bir çekip bir bırakıyor.bu olayı bebekler gazdan yaparlarmış.

şimdi yeni umudum 4. ay :))

memeyle kavgalı benim oğlumda , emerken homur homur kızgın sürekli , kendisini geriye değrı yay gibi germeler ... şöyle istekli iştahlı bir emse benden mutlusu olmaz =)

Benimkide 19 kasimda dogdu :) bende anlamm.veremiyorum.gecmesi gerekirken cogaldi az once oturup agladim inan hic birsey yapamiuorum 24 saat burnunun dibindeyim yemk bile yiyemiyorum :KK43: ben yurt disindayim.burda varmi zinco bilmiyorum hic sormadim.. Peki uyuyormu? bizimkinin uyumasida yoktu gunde en.fazla 5 saat uyuyodu ama ben yuz ustu yatirmaya basladim.yaklasik.2 aydir sadece oyle uyuyor...yoksa mumkun.deil.uyumuyor

aa hadi ya ayni gunde dogmuslar:-) sali gunu kontrol var merak ediyorum kac kilo oldu,,
bende gecen gun oturup agladim resmen karni tok alti temiz,birden bire basliyo sanki etini kopariyolar oole aliyo,, gecince hicbisey yok sanki demin o aglamiyodu,
uyumasi ii hele gunduz daha sık uyuyo,,gecede 11 gibi uyuyo 3 saat uyuyo genelde sonra genelde saat basi kalkiyo,,gazi gelirse agliyo cook sık uyaniyo,,gunu gununu tutmuyo benimkinin ya bazi gunker cok ii oluyo diyorumki gecti artik,ertesi gun yine ayni,,
geccek insallah bugunlerde rabbim baska dert vermesin

Songul masallah arasa cok seker. Allah nazarlardan saklasin.

Kizlar telden giriyorum.resim eklemek istiyorum ama resim ekle secenegini goremiyorum.

şimdi yeni umudum 4. ay :)) benim umudum bitti maalesef uzun surecek belli :KK43: emzik almiyo ne yazikki alismadi bir turlu ama parmagini aliyo kemiriyo o anlarda...aynen memeyle kavga ediyo hatta birakiyo emmeyi o sinirle onceden emzik gibi agzindaydi simdide emmiyo kilo alimida kotu zaten

aa hadi ya ayni gunde dogmuslar:-) sali gunu kontrol var merak ediyorum kac kilo oldu,,
bende gecen gun oturup agladim resmen karni tok alti temiz,birden bire basliyo sanki etini kopariyolar oole aliyo,, gecince hicbisey yok sanki demin o aglamiyodu,
uyumasi ii hele gunduz daha sık uyuyo,,gecede 11 gibi uyuyo 3 saat uyuyo genelde sonra genelde saat basi kalkiyo,,gazi gelirse agliyo cook sık uyaniyo,,gunu gununu tutmuyo benimkinin ya bazi gunker cok ii oluyo diyorumki gecti artik,ertesi gun yine ayni,,
geccek insallah bugunlerde rabbim baska dert vermesin aynen gecen hafta bi kac gun.iyi gibiydi geciyo galiba derken en.kotu haliyle basladi ilk zamanlari bile arar oldum gecen.hafta acile gitmisdik orada tartildi ve 4.500 gr di az kilosu ama normal heralde diyorum bu efora uyurken.bile kivraniyo cunki :KK43:/QUOTE]

slm guzel anneler nasılsınız ben bu rota vırus asısını sorucam sızlere herkes yaptrdımı bız 3aylık kontrolunde yapılıcaktı oglum grıp oldu onun ıcın bızde unuttuk doktora sormayı oda bsy demedı 3,5aylık olduk sımdı yaptrsak olurmu acba bırde nasıl bır ası bu bana saglık ocagındakı hemsıre agızdan verılen bır damla onu sen bıle eczaneden alıp verebılırsın dedı dogrumu acaba

Merhabalar,Ben oğluma ikinci ay karma aşıları ile birlikte rotavirüs aşısıda yaptırdım.evet plastik bi tüpün içinde bi sıvı var çocuk onu emiyor.sen yinede eczaneden alıp vermek yerine bir hastaneden alıp öyle ver derim ben,doktorunuzda haberi olsun yani

geccek insallah bugunlerde rabbim baska dert vermesin aynen gecen hafta bi kac gun.iyi gibiydi geciyo galiba derken en.kotu haliyle basladi ilk zamanlari bile arar oldum gecen.hafta acile gitmisdik orada tartildi ve 4.500 gr di az kilosu ama normal heralde diyorum bu efora uyurken.bile kivraniyo cunki :KK43:/QUOTE]

aglamadigi zaman ne tatli oluyolar dimi:-) yaw diyorum bakin soyle sakin sakin:-)
2. ay kontrolunde 6.200 du bakalim kac cikcak, cok az az emiyo ama i sallah yaramistir

bizde 19 kasım doğumluyuz ilk iki ay gazdan çok çektik ama iki aylık oldu gaz sancıları birden kesildi çok şükür uykuları da düzene girdi. en kısa zamanda sizlerde kurtulursunuz inşallah. senin bebişinde küçükmüş benimki gibi. bu ay ne kadar kilo aldığını çok merak ediyorum. beşi geçmiştir inşallah.

Merhabalar,Ben oğluma ikinci ay karma aşıları ile birlikte rotavirüs aşısıda yaptırdım.evet plastik bi tüpün içinde bi sıvı var çocuk onu emiyor.sen yinede eczaneden alıp vermek yerine bir hastaneden alıp öyle ver derim ben,doktorunuzda haberi olsun yani

yok cnm kendı kafma gore yaptırırmıyım hıc doktoruma sorucam bakalım zamanın gecmedyse olur derse yaptırıcam bakalım

kızlarrrr nerelerdesiniz yahuuu kasım anneleri bölümüne bakıyodum yoksunuz buranın linkinide atmamışsınız zor buldum sizii hatırlayanlar vardır belki benim Muhammed Poyraz'ımda 12kasımda doğdu gaz sorunumuz hala devamm ek gıdalara geçmek için sabırsızlanıyorum ne zaman geçicez yaaff :KK9::KK9::KK9:

aglamadigi zaman ne tatli oluyolar dimi:-) yaw diyorum bakin soyle sakin sakin:-)
2. ay kontrolunde 6.200 du bakalim kac cikcak, cok az az emiyo ama i sallah yaramistir
evet bizimki ozellikle sabahlari uyandiginda bi.neseli oluyoki tabi yarim saat falan.ancak.suruyo ama o anlarda sevgiden sıkıyorum.cocugu yuregime sokasim.geliyo:KK70: bi gecsede su sikinti hep.gulse baska bisi istemem insallah gecer hepimizimkide gulsun kucuk.melekler masallh seninkinin kilosu iyiymis, saglikli olsunlarda kilonun bi onemi yok die dusunuyorum

bizde 19 kasım doğumluyuz ilk iki ay gazdan çok çektik ama iki aylık oldu gaz sancıları birden kesildi çok şükür uykuları da düzene girdi. en kısa zamanda sizlerde kurtulursunuz inşallah. senin bebişinde küçükmüş benimki gibi. bu ay ne kadar kilo aldığını çok merak ediyorum. beşi geçmiştir inşallah.
o gun doganlara armagan galiba bu gaz illeti :p gervi gecmis sizinki darisi.basimiza peki bisiy kullandiniz mi kendiliginden mi gecti,birde aniden mi kesildi yoksa yavasdan mi? bugunlerde tavan.yapmasi tuhaf geliyo acaba iyilesekmi diye ona yoruyoruz sacma ama herseyi dusunur olduk umutsuzluktan :/ bu arad kilosunu yanlis yazmisim yorgunluktan 5.500 idi cuma 3 ay kontrolu var hemde asisi vurulacak ama 6.000 olcagini sanmiyorum

yok cnm kendı kafma gore yaptırırmıyım hıc doktoruma sorucam bakalım zamanın gecmedyse olur derse yaptırıcam bakalım

merhaba rota aşısını ben kendim verdim. Şırınganın içindekini cam şişeye döküp iyice çalkalayıp tekrar şırıngaya geri çekip ağıZdan veriliyor. Gerçekten çok kolay bence hiç gerek yok aşı için bir yere gitmene.

kızlarrrr nerelerdesiniz yahuuu kasım anneleri bölümüne bakıyodum yoksunuz buranın linkinide atmamışsınız zor buldum sizii hatırlayanlar vardır belki benim Muhammed Poyraz'ımda 12kasımda doğdu gaz sorunumuz hala devamm ek gıdalara geçmek için sabırsızlanıyorum ne zaman geçicez yaaff :KK9::KK9::KK9:

merhaba, buranin linki vardi sanki o forumda,, bizdede var o gaz,5. ay bitiminde baslicam ben hemen:-)

Kızlar merhaba bende 30.11.2012de dogum yaptım oğluma ilk 2ay gaz sancıları gercekten sıkıntılı bir dönmedi bizimde hiç ilaç vermedim ama milupanın rezene çayını verdim pırt pırt yaptı hep😃hala devam ediyorum gaz her daim olabilen bisey çünkü ve bu tamamen doğal bence siZde deneyin.bebiş 2700dogdu suanda 6kg ishal asısını bu ay yaptıracağım bende.

slm guzel anneler nasılsınız ben bu rota vırus asısını sorucam sızlere herkes yaptrdımı bız 3aylık kontrolunde yapılıcaktı oglum grıp oldu onun ıcın bızde unuttuk doktora sormayı oda bsy demedı 3,5aylık olduk sımdı yaptrsak olurmu acba bırde nasıl bır ası bu bana saglık ocagındakı hemsıre agızdan verılen bır damla onu sen bıle eczaneden alıp verebılırsın dedı dogrumu acaba

cnm rotavirüs aşısı normalde 2.ayda 1.dozu 4.ayda 2.dozu yapılıyor.fakat bazı drlar ki çoğunluk öle yapıor bence ilk dozu 3.ay da veriyor oda 2.aydaki aşıların çokluğundan bebeğe fazla yüklenilmesin die.bizede drumuz 3.ay da yaptı ağızdan veriliyor sadece iştahsızlık yapabilirmiş dr um öle söledi ateş falan yapmıor ama bizde çok şükür iştahsızlıkn yapmadı.eğer bebeğin 3,5 aylıksa ilk doz deilde 2.dozu yaparlar gibime gelio sen bence en ii bilgiyi drundan öğrenirsin.

Bebegi gazli anneler biz bugun tam 90 gunluk olucaz kizimin gaz problemi hala.devam.hatta son 3 gundur tavan yapti kucakta ayaga kalkinca susan bebek artik boylede agliyo sabah 4 den once uyumuyoruz yanlizim dogdugundan beri perisan oldum resmen hep 3 ayda azalir umuduyla teskin oluyodum.ama.simdi iyice umutsuzluga kapildim.cunki daha kotu oluyo sanki bu arada rezene disinda bisi kullanmiyorum...sizlerinkiler gecti mi,oyleyse ne zaman?

cnm benim bebeğim kolik hastası.çok çektim gazdan ilk günler gibi olmasada hala çekmeye devam edioruz.azaltmak için yapacağın şeylerden bi tanesi bebeğine masaj yapmak.onu yatır bacaklarını içe doğru çekerek düzlemek ve sonrasında karnını sıvazlamak bunu sürekli hergün sabh öğle akşam yapmak.inan farkını göreceksin.ikincisi gaz kolik bebeklere en ii gelne ilaç bana göre "biogaia" adında bir damla.günde sadece 1 kez 5 damla olarak veriosun.bununda hafifileteceğini göreceksin biraz pahalı bir damladır sgk karşılamıo.dr.umun önermesiyle aldım.bu arada biogaia ilacı bebeklerde bağırsak düzenleyici fonksiyonunu görüyo.dr umun dediğine göre bağırsklarda iyi ve kötü huylu mikropların var olduğunu söledi bu ilaçda kötü huylu mikroplarla savaşıyormuş.ben tavsiye ederim..ama masajı da unutmamak gerek.

X