2012 kasım bebekleri büyüyor..

Benicim nida huysuzluk yapmis dun aksam ama bence nazar olmustur annem hep soyler sevgi nazari olur cok guldurmeyin der.
Nidanin asisi varmis ins.sorunsuz atlatirsiniz haber verirsin bizede.hem kac asi var bukez bakalim.
Nida dusunce kucuk abla kaldirmis demek cok tatlilar gercekten ya okudukca cok hosuma gidiyo kardeslik duygulari bakalim bizde yasiycakmiyiz o duyguyu.
Bide su kaydirak ve salincak fiyatlari nekadar soylermisin ya merak ettim uygunsa bende dusunebilirim terasa.

Aysegul masallah masala hem emzigi birakmis hemde deliksiz uyuyo neguzel.
Piknigede gitmissiniz ne zevkli olmustur ya masalda cok eglenmis belli bu yaz onlarin yazi olucak.:-)
Bizimkilerde eminim emmeyi birakinca deliksiz uyuyucaklar erende uykucu aslinda gunduz 3bucuk saat uyudugu halde gecede uyuyo guzel bebekliginden beri zaten sirf aliskanliktan kalkiyo gece ama ek gidaya gectikten sonra yemesi iyi oldugu icin gunduz cok az emiyodu asil gece emiyodu oyuzden bende anne sutu alsin diye bisey yapamiyodum ama son bir ayimiz kaldi ins.sonra duzenimiz oturucak bakalim.

Sibelcim mesai baslamis bugun cok zor gecmistir zaman Allah kolaylik versin canim.

suan kızların ikiside uyurken hemencecik attım kendimi bilgisayara:KK9: kızlar cok şükür canım iyiler kudurup duruyorlar anneleri de peşlerinde dört dönüyor:KK53: aman sağlıklı sıhhatli en önemlisi huzurlu olsunlarda önemli değil:KK34:

eveet ben konu sahibiyim ama malesef fırsat bulupta giremiyorum ki:KK50: iş güç kociş kızlar gün bana yetmiyor valla....kudurukluk peşindler tabiki...:emir_bebek::emir_bebek:

Senin iki kizinmi vardi canim ama ikiz degiller diymi senin hakkinda hicbisey bilmiyorumki k.bakma.

Bende senin adini gordugumde hep aklima geliyo acaba niye girmiyo diye.:-)

hoşgeldin cnm ay arada haberdar et bizi neler yapıyo kızlar bakalım?

valla aynıyız gün içinde evdeysem evde iş hiç bitmiyor zaten...kızlar aynı şekilde oyuncak oynarlar boyama falan...çizgi film izle ablamız..anneme giderim bazen babam sağolsun kızları parka götürür bisiklette akülu arabayla dolaş dolaş yorulmazlar:KK24:n ablamızın bahçe oyuncakları hep annemlerde oldugundan oraya gittik mi park en büyük eğlencemız...

Senin iki kizinmi vardi canim ama ikiz degiller diymi senin hakkinda hicbisey bilmiyorumki k.bakma.

Bende senin adini gordugumde hep aklima geliyo acaba niye girmiyo diye.:-)

evet 2 kızım var...ablamız ECE miniğimiz BEREN...4,5 yasında ve 18 aylık işte:KK34: hayat kızlarımla :KK34: geçiyor:nazar:

komsum cagirdi oturmaya ayy hava cok guzeldi balkonda oturduk
masal ayicigini atti assaya bide attimm dustuu dio getirdim geldim
ozur dile annecim op ayicigini dedim ozuyy dedi optu allhimm dillendikce daha fena oliolar yiyesim gelio
masal 10da kalktigi icin artik 2/3gbi uyutuom suan hala uyuo aksamda 10da uyuo
bu duzen iyi simdilik bakalim
ama emzgi birakalai 1ayi gecio evde rahat ilkgunden itibaren ama
oto koltugnda yada bebek arabasinda uykusu gelsede dalamio daha emziksiz
dun piknikte ayagimda salldim sonra bebek arabasina koydum emzik olsa gezerken uyuodu:)

valla aynıyız gün içinde evdeysem evde iş hiç bitmiyor zaten...kızlar aynı şekilde oyuncak oynarlar boyama falan...çizgi film izle ablamız..anneme giderim bazen babam sağolsun kızları parka götürür bisiklette akülu arabayla dolaş dolaş yorulmazlar:KK24:n ablamızın bahçe oyuncakları hep annemlerde oldugundan oraya gittik mi park en büyük eğlencemız...

Evet 2 kızım var...ablamız ece miniğimiz beren...4,5 yasında ve 18 aylık işte:KK34: Hayat kızlarımla :KK34: Geçiyor:nazar:

oyyy zordur cnm ama büyğyünce rahata edeceksiniz..

ozur dile annecim op ayicigini dedim ozuyy dedi optu allhimm dillendikce daha fena oliolar yiyesim gelio
dun piknikte ayagimda salldim sonra bebek arabasina koydum emzik olsa gezerken uyuodu:)

ayy yerim ben onu gerçekten çok tatlı oluyolar..

hoeldin konu sahibemiz:)
iyiki acmissin bu konuyu allh razi olsun bu topik bambaska tekradan saol canim
tanismamistik senle denk gelmedik hic
benim de kiİmin adi masalece
berende ikinci kiz olursa koycaz babamiz istio bende begendim:)
kizlarimiz ayni isimde desene:)

oohh neguzel dedesi gezdiriomus fistiklari sende oturur kafa dinlersin azda olsa :)

Ilk gun cok sıkıcı ydi koltuğm bozuk oldugu icin calusamadm ve bosluktan hep kızımi düşündüm vee korktigum gibi cok hiysuzlanmis.sindi yoldaym 10dkya kavuscam inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gulden benimde tahminim nil seni cok goremedigi icin senden yemek yemiyodur tepkisini oyle gosteriyodur ama gecici donemdir buyuk ihtimal.
Dudagi niye morariyo acaba bi fikrimde yokki ama kalbiyle alakali olsa boyle buyuk biseyi zaten atlamazlardi doktorlar bilirlerdi.ins.prof.gidince rahatlarsin gerci tarih biraz uzak ama randevu yok heralde.soru aklima gelirse soylerim bende.

Beysal sizde piknige gitmissiniz artik piknik sezonuda acildi ins.bizde araba alirsak gideriz.
Oyy kuzu demek papatya topladi annesine masallah ona eve getirip hatira saklasaydin ilk ciceklerini.:-)

Katreinur sen temizlige baslamissin ya cok ozeniyorum temizlik yapmaya ne komik ama gercek su okulu sinifta kalmadan bi kapatsam oyle rahatliycamki.
Kolay gelsin sana canim.

Yagmurcandan aynen canin dun ikimizde kardeslerle gezmeye cikmisiz benimde cok ayaklarim agridi bide kalabalikti tatil diye sanirim ama bende bebek arabasida vardi bi taraftan kalabaliktan gezmeye calistik bi erene bakiyorum surekli gozumun onunden ayirmadim cok fazla etrafa bakip alisveris yapamadim ama olsun yinede aldim bikac bisey gezmis olduk.
Elifede ciciler alinmis ikinizde gule gule giyin elbiselerinizi canim.daha ben yazlik alisverise baslamadim bakalim bitane tisort almistim sadece cok begenmistim rengini.

hoeldin konu sahibemiz:)
iyiki acmissin bu konuyu allh razi olsun bu topik bambaska tekradan saol canim
tanismamistik senle denk gelmedik hic
benim de kiİmin adi masalece
berende ikinci kiz olursa koycaz babamiz istio bende begendim:)
kizlarimiz ayni isimde desene:)

oohh neguzel dedesi gezdiriomus fistiklari sende oturur kafa dinlersin azda olsa :)

aaa ne güzel adaşmışız desene...konuyu actığım ertesi akşam doğum yapmıştım canım:KK1: daha 10 gün vardı en az yani sezaryana...aklımın ucuna gelirmiydi birden sancılanacağım...
büyük kızımın adını ben istemiştim ece olsun diye...beren de babamız istedi bizimde...ece ye uygun ceren yada cemre istemiştim ben...ama iyiki de beren olmuş yaaa:KK9:

evet 2 kızım var...ablamız ECE miniğimiz BEREN...4,5 yasında ve 18 aylık işte:KK34: hayat kızlarımla :KK34: geçiyor:nazar:
Masallah ikisinede zaten vaktin nasil gectigini anlamiyosundur diymi ama sanirim annenler yakin en azindan skildikca gidicek bi annen var buda bi sans bence bizimkiler uzakta oldugu icin:-)
Biciriklar git gide tatli oluyolar.:-)
Bizimkide 3saat 15 dk.uyudu bakalim aksam 10dada uyuruz.sabahlarida neyseki erken uyanmiyo ozellikle sut icerse gece guzel uyuyo.:-)
Ilk gun cok sıkıcı ydi koltuğm bozuk oldugu icin calusamadm ve bosluktan hep kızımi düşündüm vee korktigum gibi cok hiysuzlanmis.sindi yoldaym 10dkya kavuscam inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İlk gun bitti bile canim zor olmustur eminim ama zamanla hersey yoluna girer uzulme.

Fundacim ya kv.gercekten sana kizdigi icin gelmemis belli yani zaten icinde tutamadigi icin ofkesini ilk firsatta kusmus yani.Sen cok iyi niyetlisin bunu biliyorum ama zaten hergun gorusuyosunuz arada bir evinde kizinla yalniz ol her firsatta biraraya gelmeye calisma sonucta herkesin ayri bi hanesi evi var ama senin kv.dusunerek hareket ettigini biiyorumda karsindaki anlamiyo iste nekadar ugrassan olmuyo.
Defneyede yeni kisliklar almissin gule gule giysin defnecik bende indirimden oyle seyler almayi cok seviyorum.:-)

Ozcanan rana dusmus ya kiyamam erende dustu dun ama ufak dustu neyseki cok bisey olmadi.ins.ranada iyidir.
Kaza atlatmissiniz gecmis olsun canim cok dikkatli olmak gerekiyo ya suc karsindakinde olsada iste onlar yuzunden olan bize oluyo Allah korusun hepimizi oyle insanlardan.

Fundacim ya kv.gercekten sana kizdigi icin gelmemis belli yani zaten icinde tutamadigi icin ofkesini ilk firsatta kusmus yani.Sen cok iyi niyetlisin bunu biliyorum ama zaten hergun gorusuyosunuz arada bir evinde kizinla yalniz ol her firsatta biraraya gelmeye calisma sonucta herkesin ayri bi hanesi evi var ama senin kv.dusunerek hareket ettigini biiyorumda karsindaki anlamiyo iste nekadar ugrassan olmuyo.
Defneyede yeni kisliklar almissin gule gule giysin defnecik bende indirimden oyle seyler almayi cok seviyorum.:-)

Ozcanan rana dusmus ya kiyamam erende dustu dun ama ufak dustu neyseki cok bisey olmadi.ins.ranada iyidir.
Kaza atlatmissiniz gecmis olsun canim cok dikkatli olmak gerekiyo ya suc karsindakinde olsada iste onlar yuzunden olan bize oluyo Allah korusun hepimizi oyle insanlardan.

cnm belki de ailem ve eşim uzakta olduğu için bu aralar böyle birlikte olalım istedi bilinçaltım.bilmiyorum ama gerçekten jest olsun istedim.neyse ağzımın payını aldım işte.
Sağol cnm.daha iyileri sizin olsun.indirimli alınca insan mutlu oluyor

cnm belki de ailem ve eşim uzakta olduğu için bu aralar böyle birlikte olalım istedi bilinçaltım.bilmiyorum ama gerçekten jest olsun istedim.neyse ağzımın payını aldım işte.
Sağol cnm.daha iyileri sizin olsun.indirimli alınca insan mutlu oluyor
Ben senin niyetini anladim canim okadar malzeme falan almissin kv. agirlamak istemissin ama iste sorun kv.dende zaten senin sucun yokki.keske sen annemin gelini olsaydin seni el ustunde tutardi hemde yasida genc 46 falan iyi anlasirdiniz.;-)
selam kizlar massallah bebislerinize.Asya bugun daha hic uyumadi cok sasirtiyor beni bir bebek nasil sevmez uykuyu ya
Bende sasiriyorum canimya sonucta bebek ve uyuyarak buyuyecek niye uyumuyo acaba.Ama ben tvde doktordan duydum demir ve B12 eksikligi uykusuzluk yapiyomus bebeklerde acaba asyadada oyle olabilirmiki demire falan bakilmistir daha once iyimiydi.

Ben senin niyetini anladim canim okadar malzeme falan almissin kv. agirlamak istemissin ama iste sorun kv.dende zaten senin sucun yokki.keske sen annemin gelini olsaydin seni el ustunde tutardi hemde yasida genc 46 falan iyi anlasirdiniz.;-)

Bende sasiriyorum canimya sonucta bebek ve uyuyarak buyuyecek niye uyumuyo acaba.Ama ben tvde doktordan duydum demir ve B12 eksikligi uykusuzluk yapiyomus bebeklerde acaba asyadada oyle olabilirmiki demire falan bakilmistir daha once iyimiydi.

bilmiyorum canim doktor emdigi icin vitamin ekskligi olmaz demisti ama baktirsam mi demirine acaba.Saglik ocagnda dr soyledm asya kagit yemeye calisiyo acaba kansiz mi dedim o gozune bakti kansiz degl gerek yok bakmaya dedi.Kendi doktoruna kontrole gittiginde bakilsin bari kanina

bilmiyorum canim doktor emdigi icin vitamin ekskligi olmaz demisti ama baktirsam mi demirine acaba.Saglik ocagnda dr soyledm asya kagit yemeye calisiyo acaba kansiz mi dedim o gozune bakti kansiz degl gerek yok bakmaya dedi.Kendi doktoruna kontrole gittiginde bakilsin bari kanina

En azindan kontrole gittiginizde doktora sorarsin canim ben simdi etkilemiyim seni ama doktordan oyle duydum yani ama sen sordugunda doktora o soyler bakalim fikrini benazindan icin rahatlamis olur.

X