2012'nin TAZE GELİNLERİ BURADA TOPLANALIM,YARDIMLAŞALIMM ! :)

Ben bi tane lif örmüştüm ablamın çeyizine ( Kendime hiç yapmadım )

Bi tane de havlu kenarı yapmıştım, ortaokul yıllarımda :KK9: bi arkadaşımdan heveslenmiştim

Bir de ablamın oğluna bebek yeleği yapmıştım :KK16:

Ey gidi günler , şimdi zincir bile çekmiyorum :KK53:

Allah iyiliğini ama sonuçta bir beceri söz konusu :KK53:

Ben bi tane lif örmüştüm ablamın çeyizine ( Kendime hiç yapmadım )

Bi tane de havlu kenarı yapmıştım, ortaokul yıllarımda :KK9: bi arkadaşımdan heveslenmiştim

Bir de ablamın oğluna bebek yeleği yapmıştım :KK16:

Ey gidi günler , şimdi zincir bile çekmiyorum :KK53:

ooo bak yelek yapmışsın, ben yapmadım, bence eski gücünü geri kazanabilirsin :KK1:

Allah iyiliğini ama sonuçta bir beceri söz konusu :KK53:

Yani çok zor değil, en azından denediğim modeller :KK53: ama sevmeden yapmak ızdırap olur ben bi lif bitsin diye kırk takla atardım

Battaniye örsem saçlarım ağarır herhalde:KK1: çok sabırlı değilim bu konularda..

İlgim hiç yok ama ablam çok sever ve sülalede herkesin çeyizinde katkısı vardır.. Benimkini tamamen kendileri hazırlamıştır :KK1:

ooooyyy tatlı şey :KK54:
bak sen eldiven deyince aklıma şey geldi acaba kocaman örüp sonra kenarlarını birleştirip altında dikersek "U" şekli gibi, uyku tulumu gibi bence bu aşk battaniyesi olabilir :KK9: :KK16:

Ya da böyle koldan geçmeli aşk kazağı battaniyesi gibi hihihi :) valla bi bakayım belki vardır öyle modeller :KK76::KK76:..

Yani çok zor değil, en azından denediğim modeller :KK53: ama sevmeden yapmak ızdırap olur ben bi lif bitsin diye kırk takla atardım

Battaniye örsem saçlarım ağarır herhalde:KK1: çok sabırlı değilim bu konularda..

İlgim hiç yok ama ablam çok sever ve sülalede herkesin çeyizinde katkısı vardır.. Benimkini tamamen kendileri hazırlamıştır :KK1:

kesinlikle herşey gibi örgüyü de sevmeden yapmak zor :KK31:

ooo bak yelek yapmışsın, ben yapmadım, bence eski gücünü geri kazanabilirsin :KK1:

Aslında acemi olduğum tek alan bu olmadığı için, örgüye henüz el atamadım

Hani o olmasa da oluyor ama acemi olduğum bir diğer konu menüler.. Menü çalışıyorum ben :KK9: hem bizim hem misafirlerin midesi bayram etsin diye :KK53:

Bu konuyu tamamen aştıktan sonra vaktim kalır ve canım sıkılırsa belki uğraşırım, dantel sevmem ama örgü olabilir..

Eşime atkı yapayım diyeceğim ama takmaz ki, yağmurda bere de örtmüyor bi tip oluyormuş :KK1: Bende haftasonu alışverişe çıkalım dedim ona kapşonlu sıcacık bi mont aldım :KK16: onu yağmur yağınca örterde şemsiye döner diye tutmazmış, berede tam yapışıyor ya kafasına tipini beğenmiyormuş..

Peki kızlar siz şişle mi yapıyorsunuz

Ben tığla yapılanları daha çok seviyorum, öyle çeşit çeşit lifler çıkıyor ki ortaya

Eldiven gibi bile oluyor hani

Peki kızlar siz şişle mi yapıyorsunuz

Ben tığla yapılanları daha çok seviyorum, öyle çeşit çeşit lifler çıkıyor ki ortaya

Eldiven gibi bile oluyor hani

ben şişle yapmasını biliyorum ama biri gösterirse tığla da yapabilirim :KK31: evet tığla daha ince daha estetik modeller çıkıyor :KK6:

Ben örgü çok severim ama daha çok danteller ve havlu kenarları dikkatimi çekiyor...

Ama battaniyelerinizin modellerinin paylaşırsanız düğünden sonra yapmaya çalışırım...

Aslında acemi olduğum tek alan bu olmadığı için, örgüye henüz el atamadım

Hani o olmasa da oluyor ama acemi olduğum bir diğer konu menüler.. Menü çalışıyorum ben :KK9: hem bizim hem misafirlerin midesi bayram etsin diye :KK53:

Bu konuyu tamamen aştıktan sonra vaktim kalır ve canım sıkılırsa belki uğraşırım, dantel sevmem ama örgü olabilir..

Eşime atkı yapayım diyeceğim ama takmaz ki, yağmurda bere de örtmüyor bi tip oluyormuş :KK1: Bende haftasonu alışverişe çıkalım dedim ona kapşonlu sıcacık bi mont aldım :KK16: onu yağmur yağınca örterde şemsiye döner diye tutmazmış, berede tam yapışıyor ya kafasına tipini beğenmiyormuş..

evet ama akşam yemekten sonra yine mutfakta olup birşeyler deneyemiyorum ben, yemek bittiyse eşim ille gel burda otur diyor yanına çağırıyor :KK16: eğer güzel bi dizi, film varsa birlikte izliyoruz yoksa o maç ve maç özeti gibi şeyleri izliyor bende sıkılmamak için su doku çözüyorum :KK31: sarılıp maç izleyemiyorum :KK9: işte bu gibi zamanlar için örgü öreyim en iyisi :KK6:

bende yaparım örgü hem tığla hem şişle yaparım patik yapıyorum lif yaptım ama çok çabuk sıkılıyorum yaparken uzuyor yapılma süreleri:KK1:

Ben üşenirim , en fazla lif örmüşümdür.. Kocaman battaniye örmek mi :KK30:

Ama kahverengi-sarı klasik battaniyelerden de örtmüyorum, lila mor beyaz peluş peluş bi battaniyemiz var tv karşısında birebir :KK16: ( Bkz : Züğürt tesellisi :KK53: )

zaten o kahve-sarı battaniye işin şakası.. biz örtünmüyoruz ki. eşim üşümüyo, bi ben üşüyorum :KK53: ben de ona sarılıveriyorum (bu da züğürt tesellisi 2 :KK1: )

evet ama akşam yemekten sonra yine mutfakta olup birşeyler deneyemiyorum ben, yemek bittiyse eşim ille gel burda otur diyor yanına çağırıyor :KK16: eğer güzel bi dizi, film varsa birlikte izliyoruz yoksa o maç ve maç özeti gibi şeyleri izliyor bende sıkılmamak için su doku çözüyorum :KK31: sarılıp maç izleyemiyorum :KK9: işte bu gibi zamanlar için örgü öreyim en iyisi :KK6:

Bende her ikisini yapmam ki, bazen o çorba yapıyo ben yanına denemek istediğim birşeyi.. Bazende misafir gelince deniyorum hafta sonu, güzel olanı ikram ediyorum :KK53:

Ben maç açınca :63: yapıyorum anlıyo değiştiriyo :KK53:

Bir de perşembe günleri internette oyun oynuyorum, eşim kurtlar vadisi izlediği için.. Yeni bölümler serbest ama eski bölümleri de izlemeye kalkarsan bozuşuruz dedim :63: ( diğer kanallar başka günler de de çok eski yayınlarını koyuyo )

Bende her ikisini yapmam ki, bazen o çorba yapıyo ben yanına denemek istediğim birşeyi.. Bazende misafir gelince deniyorum hafta sonu, güzel olanı ikram ediyorum :KK53:

Ben maç açınca :63: yapıyorum anlıyo değiştiriyo :KK53:

Bir de perşembe günleri internette oyun oynuyorum, eşim kurtlar vadisi izlediği için.. Yeni bölümler serbest ama eski bölümleri de izlemeye kalkarsan bozuşuruz dedim :63: ( diğer kanallar başka günler de de çok eski yayınlarını koyuyo )

bizim belli dizilerimiz var zaten .. pazartesi leyla ile mecnun izleriz, salı günü seksenler :KK31: çarşamba genellikle annemlere gideriz .. perşembe o kurtlar vadisi izler ben su doku çözerim yada kurabiye yaparım :KK56: cumada onun annesigile gideriz .. cumartesiyi de sinema günü ilan ettik 3 haftadır aynı saatte filme gidiyoruz :KK16: zaten fazla maç izleyecek günü yok .. maç özeti açar ona da ses etmem bu onun hobisi :KK31:

kızlar googleden bu battaniyeleri beğendim ama nasıl örüleceğini kimse paylaşmamış :KK50: pembe kalpli olanlar bebek battaniyesi olarak geçiyor ama rengini kırmızı yaparsak aşk battaniyesi olur :KK9:

$battaniye.jpg $battaniye1.jpg $images (2).jpg $images.jpg $tgisibattaniyekq7.jpg

kızlar googleden bu battaniyeleri beğendim ama nasıl örüleceğini kimse paylaşmamış :KK50: pembe kalpli olanlar bebek battaniyesi olarak geçiyor ama rengini kırmızı yaparsak aşk battaniyesi olur :KK9:

Eki Görüntüle 561296 Eki Görüntüle 561297 Eki Görüntüle 561298 Eki Görüntüle 561299 Eki Görüntüle 561300

kalpli olan süpper yaa çok cici çok çok..
ama tek tek motif bunlar :26: sanırım tığ işi.. tığ beceririm ama sıkıcı olmaz mı bi zaman sonra :KK25:

bizim belli dizilerimiz var zaten .. pazartesi leyla ile mecnun izleriz, salı günü seksenler :KK31: çarşamba genellikle annemlere gideriz .. perşembe o kurtlar vadisi izler ben su doku çözerim yada kurabiye yaparım :KK56: cumada onun annesigile gideriz .. cumartesiyi de sinema günü ilan ettik 3 haftadır aynı saatte filme gidiyoruz :KK16: zaten fazla maç izleyecek günü yok .. maç özeti açar ona da ses etmem bu onun hobisi :KK31:

Benim pek tv ile aram yoktur.. Hatta dizi bile takip etmem.. Eşim benden iyi bilir, annesi izlerken o da izlemiş biliyor dizileri baya bi :KK53: benim eski işim yoğundu ve geç çıkıyordum, birçok şeyden fransız yaşıyordum..

Şimdi o açıyor anlatıyor, bende takip etmeye başladım.. Tek yeni bi diziyi ben buldum, Karadayı diye.. İlgimi çekti.. Öyle beraber izliyoruz hergün birini..

Eşimin maçla arası yok zaten , sonuçları yazar ya ufacık o bile yazsa yetermiş.. Bazen tam yetenek sizsiniz e bakarken değiştirirse :63: yapıyorum, hani sonucu yazsa yeterdi diye :KK1: diğer türlü zaten tv ile aram olmadığından genelde ne açarsa ona bakıyorum..

X